...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Panel „Przyszłość Internetowych Mediów” na Kongresie Business Without Limits!

Business Without Limits

Naszymi Gośćmi i rozmówcami Przemysława Broniszewskiego będą, m.in.:

  • Yaroslav Gorodetsky – Prezes Zarządu CDN Video, globalnej firmy dostarczającej treści wideo
  • Simeon Mirzayantz – Szef sprzedaży międzynarodowej Glance-Mediametrie, ogólnoświatowej spółki specjalizującej się w pomiarze odbiorców i badaniach nad wykorzystaniem mediów audiowizualnych
  • Vincent Grivet – Prezes Zarządu HbbTV, hybrydowej telewizji szerokopasmowej
  • Grzegorz Janczura – Dyrektor Pionu Projektów Internetowych w firmie Cyfrowy POLSAT

Jaka będzie przyszłość internetowych mediów, platform VOD?

Porozmawiamy o tym, jak w przyszłości będą zaprojektowane duże serwisy wideo i czy nadchodzi era hybrydowych serwisów łączących telewizję linearną i nielinearną. Omówione zostaną kwestie przychodów i kosztów platform internetowych oraz modeli biznesowych, a także tego jakie modele dostępu do treści będą w przyszłości kluczowe (avod, svod, tvod, etc.). Ważnym tematem będzie też produkcja własnych treści jako głównego wyróżnika platform VOD. Zastanowimy się, czy jest jeszcze miejsce dla serwisów tylko reemitujących treści, czy może na rynku wygrają jedynie te platformy, które swój model produktowy będą opierać na produkcji własnego ekskluzywnego kontentu.

Przemysław Broniszewski, Członek Zarządu Związek Pracodawców Ogólnopolskich Mediów Telewizyjnych „MOC TV”

Wzrost konsumpcji treści online

Kolejna analizowana kwestia będzie dotyczyć tego, w jaki sposób wydawcy i nadawcy będą w przyszłości zarządzać kanałami dystrybucji, w zależności od ich rentowności, cyklu życia treści, etc. Przedyskutowane zostaną obserwowane i planowane zmiany technologiczne i nowe zachowania użytkowników i widzów z tym związane. Paneliści zastanowią się, czy pandemia zmieniła sposób konsumowania treści? Czy postępująca cyfryzacja gospodarstw domowych (więcej dostępnych urządzeń służących konsumowaniu treści i lepsza jakość Internetu) przełożyła się na wzrost korzystania z oferty platform internetowych i korzystania z usług subskrybowanych? Czy obecnie widzowie korzystają z kilku płatnych platform jednocześnie, czy są lojalni i od czego ta lojalność zależy? Jakich doświadczeń, usług i treści widzowie szukają?

W 2022 roku nadejdzie zmiana technologii nadawczej naziemnej telewizji cyfrowej

Uczestnicy panelu omówią też koncepcje rozwoju produktów, usług i kanałów dystrybucji nadawców oraz wydawców. Użytkownicy i widzowie są przyzwyczajani do coraz bardziej wyrafinowanych usług. W 2022 roku nadejdzie zmiana technologii nadawczej naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T2 HEVC). Część nadawców planuje wprowadzenie hybrydowych dekoderów. Telewizor, po podłączeniu do anteny naziemnej oraz sieci Internet, będzie mógł odbierać zarówno telewizję linearną, jak i serwisy VOD, a także umożliwić dostęp do funkcji znanych do tej pory klientom operatorów kablowych i satelitarnych. Czy zmiany te będą miały wpływ na korzystanie z internetowych platform wideo i modyfikację wzorców zachowań użytkowników?

Zaproszeni eksperci będą rozważać też kwestie przenikania się treści w różnych kanałach dystrybucji i rosnącego konkurowania między sobą kanałów danego nadawcy i wydawcy, a także trudności związanych z raportowaniem połączonych wyników oglądalności i zasięgów. Tutaj pojawią się pytania dotyczącego podejścia nadawców i wydawców do tej problematyki i stanowiska marketerów oraz domów mediowych. Paneliści zastanowią się, jak zarządzać kontentem, w zależności od kanału dystrybucji oraz cyklu życia treści. Odpowiedzą też na pytanie, czy można doprowadzić do powstania spójnego, zintegrowanego badania wyników oglądalności wszelkich kanałów dystrybucji treści wideo?

Więcej szczegółów oraz bilety dostępne na stronie: http://businesswithoutlimits.pl/

Relacja z jednej z poprzednich edycji:

 

 

G2A ARENA - WITHOUT LIMITS! G2A Arena to najnowocześniejsze i największe centrum wystawienniczo-kongresowe w województwie podkarpackim. Działa od 2016 roku, imponuje wyglądem i stanowi przestrzeń otwartą na BIZNES, a od połowy 2021 roku – również na ROZRWYKĘ! G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego to miejsce, gdzie odbywają się m.in. jedne z największych na Podkarpaciu imprez targowych, międzynarodowe konferencje i kongresy. Obiekt ten nieprzerwanie od prawie 5 lat organizuje, współorganizuje, wspiera i patronuje licznym wydarzeniom. W murach G2A Arena odbywały się konferencje i kongresy, wystawy, wydarzenia kulturalne i sportowe o charakterze lokalnym, krajowym, a także międzynarodowym. Na przestrzeni 5 ostatnich lat w G2A Arena odbyło się ok. 600 eventów, podczas których odwiedziło nas ok. 500.000 osób z 30 krajów.

G2A Arena

Prelegenci z Polski i ze świata na Kongresie Business Without Limits!

Prelegenci Kongresu Business Without Limits

Sesja Plenarna „Transformacja gospodarcza 2016-2040”

Pierwszego dnia Kongresu (23 czerwca 2021) odbędą się 3 bloki tematyczne. W sesji plenarnej zaproszeni Prelegenci, m.in. Krzysztof Szubert – Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. Europejskiej Polityki Cyfrowej, omówią temat transformacji gospodarczej w latach 2016-2040. Okres ten nawiązuje zarówno do momentu otwarcia jak i przyszłości Centrum Wystawienniczo Kongresowego G2A Arena, którego właścicielem jest Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego – Partner Strategiczny Kongresu. Podczas dyskusji Goście będą dialogować o podsumowaniu i wizjach przyszłości gospodarki. Zostaną poruszone zagadnienia odwołujące się do transformacji cyfrowej, zielonej transformacji gospodarczej czy też globalnych trendów kształtujących gospodarkę.

Bloki tematyczne oraz Prelegenci Kongresu

Następnie omawiana będzie problematyka kosmonautyki i lotnictwa. Przy współpracy z Centrum Naukowo-Technologicznym Systemów Bezzałogowych, którego przedstawicielem będzie jego Prezes Zarządu Aneta Kuś, poruszymy zagadnienie bezzałogowego lotnictwa, a mianowicie potencjału polskiego rynku dronowego. W panelu dyskusyjnym wystąpi także Grzegorz Łobodziński – właściciel firmy Fotoacc oraz Prezes Zarządu Centrum Usług Dronowych sp. z o.o. Urozmaiceniem debaty będzie pokaz dronów wyścigowych.

Znakomici Goście; Yaroslav Gorodetsky – Prezes Zarządu rosyjskiej firmy CDNvideo, oferującej dostęp treści video na świecie oraz Simeon Mirzayantz – Szef sprzedaży międzynarodowej Glance-Mediametrie pojawią się w ścieżce tematycznej dot. Internetowych mediów. Temat fake news’ów, fake-video czy fake-recording zaprezentuje Grzegorz Rawicz-Mańkowski – ekspert w zakresie analityki biznesowej i realizacji strategii.  Natomiast o transformacji przemysłu spotkań oraz branży eventowej opowiedzą, m.in. Żaneta Berus – Członek Zarządu Stowarzyszenia Branży Eventowej czy też Paula Fanderowska – Zastępca Dyrektora KBF ds. Centrum Kongresowego ICE Kraków oraz Prezes SKKP. Wizjonerską wypowiedź o świecie biznesu za 10, 20 lat przedstawi Piotr Psyllos – uznany przez amerykańską edycję Forbesa za jednego z 30 najlepszych europejskich innowatorów.

Drugi dzień składał się będzie także z trzech obszarów tematycznych: klimatu, smart city, transportu kolejowego. Podczas pierwszej części w panelu dyskusyjnym „Żywność Przyszłości” wystąpią Arkadiusz Trefon – założyciel spółki Vianat, prof. Agnieszka Bartoszek – Profesor z Katedry Chemii, Technologii i Biotechnologii Żywności Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej, Maciej Bartoń – Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju JARS S.A. oraz Piotr Jandziak – Prezes Zarządu EuroPharma Alliance Sp. z o.o.  Kolejną debatę tj. „Zielony Ład – zrównoważona transformacja klimatyczna 2021-2030” poprowadzi Bartłomiej Kozek – Specjalista ds. zrównoważonego rozwoju w Centrum UNEP/GRID.

Dalszą część Kongresu wypełni obszar smart city, a dokładnie Urban Lab i wytyczanie kierunków jego rozwoju. Nadmienione zostaną postępy nowoczesnej formy dialogu miasta z mieszkańcami. Partnerem merytorycznym jest Urząd Miasta Rzeszowa.

Wydarzenie zakończy sesja transportu kolejowego ze względu na rok 2021, który został ogłoszony Europejskim Rokiem Kolei. Przedmiotem dyskusji będzie, m.in. rola tego środka transportu w strategii Nowego Zielonego Ładu czy też kwestia inwestycji z nowej perspektywy unijnej 2021-2027. W tym obszarze zaprezentuje się, m.in. dr Jakub Majewski – Adiunkt na Uniwersytecie Warszawskim w Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych (EUROREG).

Więcej informacji na stronie Kongres Business Without Limits

 

G2A ARENA - WITHOUT LIMITS! G2A Arena to najnowocześniejsze i największe centrum wystawienniczo-kongresowe w województwie podkarpackim. Działa od 2016 roku, imponuje wyglądem i stanowi przestrzeń otwartą na BIZNES, a od połowy 2021 roku – również na ROZRWYKĘ! G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego to miejsce, gdzie odbywają się m.in. jedne z największych na Podkarpaciu imprez targowych, międzynarodowe konferencje i kongresy. Obiekt ten nieprzerwanie od prawie 5 lat organizuje, współorganizuje, wspiera i patronuje licznym wydarzeniom. W murach G2A Arena odbywały się konferencje i kongresy, wystawy, wydarzenia kulturalne i sportowe o charakterze lokalnym, krajowym, a także międzynarodowym. Na przestrzeni 5 ostatnich lat w G2A Arena odbyło się ok. 600 eventów, podczas których odwiedziło nas ok. 500.000 osób z 30 krajów.

G2A Arena