...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Na jakie parametry zwracać uwagę przy zakupie tabletu?

Czym sie kierowac przy wyborze tabletu

Sprzedaż tabletów w ostatnich latach poszybowała w górę. Są one lekkie, łatwe w użyciu, przenośne oraz posiadają funkcje takie jak komputery. Dzięki tym urządzeniom można przeglądać strony internetowe, czytać ebooki, odtwarzać muzykę czy grać w gry. Na rynku spotkamy wiele różnych marek i modeli. Więc jak się upewnić, że kupujemy odpowiedni tablet dla swoich potrzeb? Na co zwrócić warto zwrócić uwagę przy zakupie tabletu?

Rozmiar ekranu

Podobnie jak w przypadku laptopów, rozmiar ekranu w tabletach jest mierzony po przekątnej od rogu do rogu i zazwyczaj wyrażany w calach. Tablety zazwyczaj dzielą się na trzy kategorie: kompaktowe (od 5 do 8 cali), średnie (od 8 do 11 cali) i duże (powyżej 11 cali).

Tablet kompaktowy jest przede wszystkim poręczny, lżejszy i łatwiejszy do przenoszenia, a także zazwyczaj najtańszy spośród tych trzech kategorii.

Średnie i duże tablety zapewniają większą powierzchnię ekranu, która może być szczególnie przydatna w aplikacjach do pracy, grach i przeglądaniu stron internetowych.

Żywotność baterii

Żywotność baterii jest bardzo istotnym czynnikiem z uwagi na to, że tablet możemy używać właściwie wszędzie. Dobry tablet (np. tablet Huawei) potrafi wytrzymać cały dzień normalnego użytkowania.

Rozdzielczość ekranu

Rozdzielczość ekranu wyrażana jest w pikselach, a im wyższa rozdzielczość, tym ostrzejszy obraz. Rozdzielczość wyświetlacza zwykle mieści się w zakresie od 1024 x 600 pikseli do 2560 x 1700 pikseli. Jak widać, tablety dorównują pod tym kątem laptopy, dlatego ich sprzedaż wciąż rośnie.

Cena

Ceny tabletów wahają się od 200 zł do ponad 3000 tys. zł, w zależności od rozmiaru urządzenia, pojemności dysku, szybkości procesora oraz wyposażenia w dodatkowe funkcje. Tak jak w przypadku każdego urządzenia elektronicznego za jakość zapłacić nieco więcej. Warto szukać również atrakcyjnych cen w sklepach internetowych np. morele.net.

Pojemność dysku

Pojemność dysków w tabletach zazwyczaj waha się od 16 GB do 128 GB. To, jaką pojemność wybierzesz, zależy od Twoich potrzeb. Jeśli będziesz przechowywał dużo zdjęć lub filmów, wtedy warto wyposażyć się w większy dysk. Jeżeli jednak zamierzasz użytkować tablet od czasu do czasu, wtedy dysk o pojemności 16GB powinien być wystarczający.

Dostęp online

Większość tabletów ma wbudowany moduł Wi-Fi, a wiele z nich oferuje wersję z mobilnym łączem szerokopasmowym – 3G lub 4G – do przesyłania danych, ale to oznacza konieczność wykupienia osobnego planu taryfowego. Inną opcją są tablety wyposażone wyłącznie w Wi-Fi.


Źródło: morele.net

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF