Powrót do podróżowania? Raczej rozwój branży

Wśród specjalistów branży turystycznej, często mówi się o odporności sektora i o „powrocie” do podróżowania. Tak było również podczas ostatnich globalnych targów World Travel Market w Londynie. Ale patrząc na dane dotyczące tego, co napędza branżę, można śmiało powiedzieć, że podróżowanie nie powraca, a rozwija się. Co mam przez to na myśli? Sposób, w jaki ludzie podróżują, powód, dla którego wybierają konkretną destynację i ich oczekiwania w ostatnich latach diametralnie się zmieniły. Szukają oni nowych inspiracji dla swoich podróży. Przyjrzyjmy się więc pięciu trendom, które kształtują tę nową erę turystyki.

 

Turystyka eventowa

Podróżni nie zadowalają się już tylko odhaczaniem kolejnych turystycznych celów, ale nabierają apetytu na niezapomniane przeżycia. Dwie trzecie naszych respondentów wskazało, że to właśnie „przeżycia” mają największy wpływ na kierunek podróży[1]. Podobnie odpowiadają Polacy, wśród których także ponad 2/3 ankietowanych (69 proc.) ceni sobie doświadczenia[1a]. Również wydarzenia i atrakcje odgrywają kluczową rolę podczas planowania wyjazdów[2], a według Expedii koncerty i festiwale stały się dla turystów okazją do odwiedzenia nowych miejsc[3]. Dobrze rozumiem tę zależność. Dwie z moich najbardziej pamiętnych ekspedycji to te na koncert do San Francisco i na mecz rugby do Sydney. Były one połączone ze zwiedzaniem miast. Wielkimi krokami zbliżają się Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 roku. Będzie to kolejna okazja dla marek i agencji turystycznych, by zaoferować klientom niezapomniane wrażenia.

Turystyka filmowa

Turystyka filmowa – praktyka odwiedzania kultowych miejsc, w których kręcone były filmy, programy telewizyjne i dokumenty – była dominującym trendem w 2023 roku i nadal będzie wyróżniać się w 2024. Nie tylko ja marzę o tym, by zobaczyć na żywo swoje ulubione kadry z filmów. Kiedy rozpoczęto emisję drugiego sezonu serialu „Biały Lotos”, Sycylia stała się jego odrębną bohaterką – do tego stopnia, że jak podała Expedia, po zakończeniu sezonu odnotowano 300-procentowy wzrost liczby wyszukiwań na temat tej włoskiej wyspy[4]. Turystyka filmowa wyraźnie kształtuje nasze decyzje dotyczące podróży. Na wybory większości podróżujących mają wpływ lokalizacje znane z ekranów[5], a treści dotyczące linii lotniczych i hoteli oglądane przez widzów CNN – zarówno w telewizji, jak i w mediach cyfrowych czy społecznościowych – inspirują plany wyjazdowe 85 proc. z nich[6].

Zrównoważone podróżowanie

Przez długi czas myślałam, że zrównoważony rozwój w podróżach to tylko modne hasło. Coś, o czym dużo się słyszało, ale kiedy przyszło co do czego, konsumenci nie chcieli płacić więcej. Obecnie podróżni są znacznie bardziej świadomi wpływu podróży na środowisko. Nie chcemy wyłącznie zwiedzać świata. Chcemy robić to w odpowiedzialny sposób. Użytkownicy CNN znajdują się w czołówce pod tym względem – 84 proc. z nich interesuje się odpowiedzialnym podróżowaniem[7], a co druga osoba planuje podróżować w sposób zrównoważony w ciągu najbliższych 6 miesięcy[8]. Marki mają szansę wzmocnić więzi z klientami, jasno określając swoje zobowiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju. Choć eko turystyka nie jest obecnie opcją dla wszystkich – szczególnie ze względu na miejsce zamieszkania i finanse – sądzę, że przyjdzie czas, w którym stanie się ona normą.

Zdrowie i wellness

Obecnie większość z nas pragnie wakacji, które zadbają zarówno o nasze dobre samopoczucie psychiczne, jak i kondycję fizyczną. Z wakacji chcemy wrócić prawdziwie wypoczęci, a nie desperacko spragnieni kolejnego urlopu! Nie ma się co dziwić, że jednym z najszybciej rozwijających się sektorów branży wellness jest turystyka, obecnie wyceniana na 651 miliardów dolarów z prognozowanym 16,6 proc. rocznym wzrostem[9]. Zmiana jest odczuwalna, ponieważ ludzie rezygnują z drinków na rzecz bezalkoholowych koktajli, z imprezowania na rzecz snu, z grupowych wycieczek na rzecz wyciszających wyjazdów – i nie mówię tu tylko o sobie! Użytkownicy CNN w Polsce wybierają wyjazdy wellness, do SPA i wakacje sprzyjające relaksowi zamiast rejsów wycieczkowych, urlopów ze sportami zimowymi czy parków rozrywki[10]. Przemawia za tym nie tylko charakter danego wypadu, ale także radość, jaką daje i co po sobie pozostawia. Zważywszy na ogrom wszechobecnych dziś rozpraszaczy, nie jest trudno zrozumieć, dlaczego relaks i sen są obecnie wakacyjnymi priorytetami.

Biznes i wypoczynek w jednym

Prognozy sugerują, że do 2027 roku światowe wydatki na biznes rekreacyjny zostaną zwiększone ze 150 mld do około 360 mld dolarów[11]. Łączenie biznesu i wypoczynku nie jest niczym nowym, ale upowszechnienie się elastycznych form pracy i świadomość problemu śladu węglowego stworzyły idealne warunki zarówno dla „bleisure” – wydłużania podróży służbowych o czas urlopu, jak i „workation” – pracy zdalnej na wakacjach. Hilton niedawno podał, że w 2024 r. prawie połowa osób pracujących planuje podróże służbowe lub takie w duchu bleisure[12]. W zeszłym roku sama skorzystałam z tej możliwości – z biura w Los Angeles udałam się z przyjaciółmi na spływ rzeką Madison. Uzmysłowienie sobie, że przepuściłam zbyt wiele okazji do bleisure’owego podróżowania nadało mojemu wyjazdowi nowego przygodowego wymiaru. Łączenie podróży i rekreacji otwiera nowe możliwości dla marek i ośrodków turystycznych, by przyciągnąć uwagę osób elastycznie podchodzących do pracy.

Te pięć obszarów tematycznych daje ogromne możliwości nie tylko dla osób poszukujących nowych podróżniczych wrażeń, ale także dla marek i kierunków turystycznych, które chcą nawiązać kontakt z odbiorcami i stać się częścią ich wyjazdów. Ludzie cenią sobie inspirujące i wartościowe doświadczenia, zwłaszcza podczas podróżowania. Z tego względu niezwykle ważne jest, aby marki i obiekty turystyczne umieszczały angażujące treści w centrum swoich strategii, tworząc wciągające narracje, które przykuwają uwagę i inspirują turystów.
[1] GWI Q2 2023. Global 50 markets. Universe: Monthly CNN cross-platform audience n= 34,647 Q: Which of these impacts your travel/ what would you rather do?
[1a] GWI Q2 2023. Universe: Monthly CNN cross-platform audiences in Poland =506. Q: Which of these impacts your travel / what would you rather do?
[2] BVA / BDRC CNN Audience Insights Tracker September 2023. Universe: All CNN audiences 18+ (400) in UK, FR, DE, NL, AU, HK, SG & IN. Q: Agree: I take events / activities into account when deciding my travel plans
[3] Based on consumer research conducted among 20,000 respondents across 14 countries by OnePoll between Sept. 12 – Oct. 5, 2023, on behalf of Expedia Brands (44%).
[4] Expedia Group: Global search data on Expedia and Hotels.com for hotel stays for each show 90 days post-air date compared to the same dates the year before.
[5] Based on consumer research conducted among 20,000 respondents across 14 countries by OnePoll between Sept. 12 – Oct. 5, 2023, on behalf of Expedia Brands (More than half of travellers now say that TV shows and moves inspire their travel plans).
[6] BVA BDRC CNN Audience Insights Tracker March 2023. Base: UK, FR, DE, NL, AU, HK, SG, IN. Sample: All CNN audiences 18+ (401). Q: Net Agree Hotels / Airlines information featuring on CNN (TV, websites, social media) inspires my travel plan”.
[7] BVA / BDRC CNN Audience Insights Tracker October 2023. UK, FR, DE, NL, AU, HK, SG, IN, USA, AR, BR, MX). All CNN audiences 18+ (850). Q: Which of the following topics relating to sustainability are you interested in?
[8] BVA / BDRC CNN Audience Insights Tracker October 2023. UK, FR, DE, NL, AU, HK, SG, IN, USA, AR, BR, MX. All CNN audiences 18+ (850). Q: Which of the following do you plan to do in the next 6 months? (56%)
[9] Global Wellness Institute (GWI)’s 2023 Global Wellness Economy Monitor. Projected wellness tourism growth (16.6% annually) 2022-2027
[10] GWI Q2 2023. Universe: Global 50 markets. Sample: Monthly Poland CNN cross-platform audience. Which of these have the most impact on where you travel? Which types of vacation do you enjoy? n=506
[11] Euromonitor International, Travel 2023 edition: global spending by travellers combining business with leisure should more than double between 2021 and 2027
[12] Hilton. Survey conducted by Ipsos of 10,000 nationally representative respondents. DE, GB, JP, US, CH, IN, MX, SG. 2023. (46%)

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

CNN zagląda za kulisy świata e-sportu. Nowy odcinek „Marketplace Europe”

Najnowszy odcinek programu „Marketplace Europe”, który zadebiutuje na antenie CNN International w sobotę 18 lutego o godz. 8:45, jest poświęcony rozwojowi e-sportu w Europie. Prowadząca Anna Stewart zagląda za kulisy profesjonalnego e-sportowego turnieju w Manchesterze.

 

Według firmy Deloitte, większość e-graczy to millenialsi. Głównym ośrodkiem branży jest Europa – Włosi, Polacy i Hiszpanie stanowią około połowy wszystkich widzów e-sportu. Z tego kontynentu pochodzi również trzech z pięciu najpopularniejszych streamerów na Twitchu.

Rozgrywki mogą odbywać się online, na stronach streamingowych, np. na Youtubie lub Twitchu, albo na żywo, na dużych arenach, takich jak Victoria Warehouse w Manchesterze. Fani zajmują tam swoje miejsca, aby obejrzeć turniej Red Bull Home Ground. Arena pęka w szwach – wszystkie bilety są wyprzedane.

Kiedy siedzisz tam na scenie, wygrywasz rundę i widzisz jak ludzie podrywają się z miejsc i wiwatują, ich energia od razu ci się udziela” – tak duńska gamerka Michaela Lintrup, znana w sieci jako Mimi, opisuje atmosferę panującą na zawodach z udziałem publiczności.

Na Red Bull Home Ground zespoły grają w Valoranta, drużynową strzelankę pierwszoosobową. Na Twitchu i Youtubie oglądają ich ponad trzy miliony widzów. Prezenterka Yinsu Collins zwraca uwagę, w jakim szybkim tempie rozwijał się Valorant: „[Zazwyczaj] musi minąć sporo czasu, zanim gra stanie się popularna. Tej zajęło to mniej niż rok. Wszystko się zmienia, a rynek jest teraz naprawdę duży. Mamy zespół zajmujący się transmisjami i zespół produkcyjny. Wszyscy gracze pro są, moim zdaniem, sportowcami. Spójrzmy też z ich perspektywy – mają sztab trenerski i analityków”.

W turnieju biorą udział dwa zespoły, a zwycięzca zabierze do domu nagrodę w wysokości 50 tys. dolarów. „Hundred Thieves” to amerykańska drużyna, która współpracuje z Heinekenem, Lexusem i AT&T, natomiast partnerami teamu „Cloud Nine” są Red Bull, BMW i Microsoft. Zellsis, jeden z członków zespołu, wyjaśnia, jak widzi przyszłość e-sportu: „Chcę po prostu obserwować, jak e-sport nieustannie się rozwija. Stworzenie dynastii, wygrywanie i ugruntowanie naszej nazwy na rynku byłoby super”.

Yinsu Collins podsumowuje: „Zmiany zachodzą tylko na lepsze. Więcej pieniędzy i więcej inwestycji pomoże w rozwoju, lepiej wyedukuje ludzi i da im więcej możliwości”.

W lutowym odcinku programu pojawi się również temat rozbudowy sektora energetyki wiatrowej w Europie.

https://edition.cnn.com/specials/business/marketplace-europe

Nowy odcinek „Marketplace Europe” zostanie wyemitowany na antenie CNN International
w sobotę 18 lutego o godzinie 8:45.

 

źródło: CNN Marketplace Europe

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Tylko smart engineering może uratować branżę medialną

Robyn Peterson Chief Technology Officer CNN smart engineering

Dziennikarstwo aktualnie znajduje się w bardzo wymagających czasach. Fakty – jako jego najważniejszy fundament – są oblężone na wiele sposobów i z różnych stron. Podczas gdy zaufanie do faktów spada, toczone dyskusje na ich temat spowija wszechogarniająca mgła.

Dziennikarze natomiast to nasi przewodnicy w tych niesprzyjających warunkach: są strażnikami prawdy, a ich pracy potrzebujemy bardziej niż kiedykolwiek. Dają nam podstawy do oceny różnych punktów widzenia, które obecnie na nas wpływają, a także dzielą się z nami sprzecznymi opiniami, które rzucają wyzwanie rządzącym.

A my jako technolodzy powinniśmy przekazywać ich mające znaczenie opowieści – zarówno te tekstowe, jak i wideo – naszym odbiorcom w sposób szybki, inteligentny, łatwo dostępny i zrównoważony. Oznacza to potrzebę ponownego przeanalizowania obecnych praktyk działania, modeli biznesowych i priorytetów.

Duże firmy technologiczne ustanowiły nowe standardy w zakresie projektowania doświadczeń użytkownika (ang. user experience – UX). Minimum, którego oczekuje konsument, często przekracza granice tego, co marki medialne mogą zaoferować. Dlaczego? Wiele firm z branży medialnej do realizacji swoich strategii produktowych i technologicznych zaangażowało serwisy społecznościowe, marketing w wyszukiwarkach (ang. Search Engine Marketing – SEM) czy firmy technologiczne o różnych priorytetach i celach. Jednak tym samym oparły one swoją przyszłość na krótkoterminowych zyskach.

Marki medialne starają się wziąć sprawy w swoje ręce i zadbać o przyszłość. Dlatego ich priorytetem jest dopasowanie produktów i technologii, tak aby były one spójne z ich strategią biznesową.

W istocie marki medialne muszą myśleć i działać jak firmy technologiczne: stawiać konsumenta na pierwszym miejscu. A to z kolei wymaga głębokiego zrozumienia każdego użytkownika i umiejętności budowania z nim relacji. Innymi słowy, podstawą jest zarówno dysponowanie dobrą bazą danych, jak i zdolność działania na tych danych. To ważna umiejętność, której większość marek medialnych nie ma. Aby ją zdobyć, kluczowe jest zatrudnianie menedżerów produktu z dużym doświadczeniem w zakresie danych oraz tworzenie zespołów złożonych z inżynierów specjalizujących się w platformach danych i marketingu rekomendacji.

Demokratyzacja sztucznej inteligencji ma kluczowe znaczenie dla rozwoju produktów cyfrowych, jakimi są wiadomości, ich dystrybucji, a także dla doświadczeń użytkowników – zwłaszcza, że jednym z podstawowych oczekiwań odbiorców jest dostosowanie i personalizacja treści. Tu nie chodzi tylko o tworzenie treści spełniających uniwersalne kryteria. A raczej o to, w jaki sposób mogą one być dostarczane oraz o inteligencję stojącą za ich dystrybucją. Projektowanie doświadczeń klienta (ang. customer experience – CX) dotyczy również umiejętności tworzenia najlepszych warunków dla reklamodawców i marek, które chcą zapewnić pozytywne wrażenia i zwiększać satysfakcję użytkowników.

Na doświadczenia klienta składa się także wiele urządzeń, z których korzysta. A każde z nich odgrywa swoją rolę i różni się w zależności od użytkownika. Ale pewne wzorce istnieją. Jedni preferują nagłówki i alerty wyświetlane na telefonie, aby następnie zgłębiać te treści na laptopie, ale też nadrabiać zaległości, oglądając dłuższe filmy na telewizorze z funkcją Smart TV. Znajomość swoich konsumentów i tego, w jaki sposób chcą oni korzystać z treści, są niezbędne do tworzenia najlepszych doświadczeń klienta, które pozwolą zaspokoić ich potrzeby.

Mam szczęście być częścią zespołu CNN, który stawia konsumenta na pierwszym miejscu. Wierzymy też, że powinniśmy nadal intensywnie inwestować w produkty i technologie, aby wprowadzać innowacje oraz stymulować wzrost. Zbudowaliśmy – i wciąż budujemy – zespół ds. produktów i technologii, który pracuje nad user experience setek milionów konsumentów na całym świecie. A wszystko to, aby mogli oni odpowiednio doświadczać naszego dziennikarstwa, opowiadanych historii i usług. Zespół dąży przede wszystkim do tego, żeby burzyć niepotrzebne mury pomiędzy treścią, odbiorcami i reklamodawcami. Chcemy mieć pewność, że CNN działa w interesie wszystkich.

Skąd wiemy, jak budować? Jest to pytanie, które zadaję sobie bardzo często, a odpowiedź na nie jest coraz trudniejsza. Chwilami czuję, że moja praca przypomina zabawę klockami Lego – polega na układaniu nowych rzeczy, testowaniu ich z klientami i inwestowaniu w to, co działa. Ale podobnie jak w przypadku Lego, praca w grupie jest o wiele bardziej interesująca niż w pojedynkę. W kontekście wiadomości ważne jest, aby mieć wielofunkcyjny zespół, który odpowiednio współpracuje i myśli holistycznie.

Konsumenci nadal będą wymagać i oczekiwać natychmiastowych, dostosowanych do ich potrzeb oraz bezproblemowych doświadczeń, kiedykolwiek zechcą i gdziekolwiek się znajdą.

Niektóre organizacje medialne staną na wysokości zadania. Inne się potkną.

Jeśli chcemy przetrwać jako media, musimy budować doświadczenie użytkowników i bezpośrednie relacje z nimi. Ma to kluczowe znaczenie dla przetrwania zarówno mediów, jak i społeczeństwa.


Autor:

Robyn Peterson, CNN Chief Technology Officer

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Wpływ COVID-19 na reklamę i media

wpływ covid-19 na reklamę i media

Jak kryzys związany z pandemią koronawirusa wpłynie na rynek mediów i reklamy?

Jaka jest rola mediów informacyjnych podczas kryzysu związanego z pandemią koronawirusa?

Międzynarodowe media odgrywają bardzo ważną rolę w przekazywaniu najświeższych informacji związanych z pandemią, które pomagają również w zatrzymaniu rozprzestrzeniania się COVID-19 – oczywiście dotyczy to zarówno naszej produkcji telewizyjnej, jak również całego wachlarza platform, na których publikujemy treści. Szczególnie ważne jest, aby zaufać źródłom informacji, z których korzystamy ze względu na gwałtownie nasilającą się podczas obecnego kryzysu dezinformację – wg badań Ofcom aż połowa mieszkańców Wielkiej Brytanii natrafiła na fałszywe lub wprowadzające w błąd informacje na temat COVID-19. Te nieprawdziwe historie oraz porady udostępniane w mediach społecznościowych i przekazywane w prywatnych grupach za pośrednictwem komunikatorów, mogą dosłownie kosztować czyjeś życie, dlatego tak istotne jest, aby ludzie mogli polegać na zaufanej marce w mediach informacyjnych.

Jestem pełen podziwu całodobowej pracy i poświęcenia moich redakcyjnych kolegów z CNN, którzy wciąż dzielą się najważniejszymi informacjami – przygotowują reportaże i materiały z terenu, a niewielka grupa osób kontynuuje pracę w biurze, aby nadal produkować dla nas programy. Cały dział komercyjny, w którym pracuję, zdaje sobie sprawę, jak ważne jest wspieranie działań naszych kolegów z newsroomu, dlatego współpracujemy z innymi markami i organizacjami, aby pomóc im w przekazywaniu istotnych komunikatów w temacie koronawirusa. Szczególnie dumny jestem ze wspólnego projektu, który realizujemy z innymi stacjami – BBC i Euronews. W jego ramach przekazaliśmy bezpłatny czas antenowy, szacowany na wartość 50 mln dolarów, na promocję informacji pochodzących od instytucji ochrony zdrowia w celu zwalczania globalnego kryzysu zdrowotnego wywołanego pandemią koronawirusa. W CNN współpracujemy już z WHO (World Health Organisation) i NHS (National Health Service), aby dzielić się wiadomościami na poziomie regionalnym lub krajowym.

Wyzwania związane z produkcją nowych treści

Nasze zespoły produkcyjne musiały wykazać się dużą kreatywnością w tworzeniu odrębnych elementów wizualnych, które były używane jako tło w programach newsowych. CNN wyróżnia się również innowacyjnym sposobem realizowania aktualnych nowości programowych. Przykładem jest produkcja „Working From Home” emitowana w CNN International z Richardem Questem badającym nowe warunki pracy, do których muszą dostosować się wszyscy na całym świecie, zarówno on sam, jak i my, a także szerzej – globalne firmy. Program jest realizowany w domu Questa, co wpłnęło na autentyczność formatu, który spodobał się widzom. Jesteśmy w trakcie opracowywania innych, podobnych propozycji programowych.

Współpraca reklamowa w czasie kryzysu

Powstało wiele badań pokazujących, dlaczego marki powinny nadal kontynuować działania w obszarze reklamy podczas kryzysu, a w tym przypadku – pandemii koronawirusa. Przeprowadzona przez firmę Kantar analiza udowadnia, że zaprzestanie komunikacji przez 60% badanych marek w czasie sytuacji kryzysowych, miało negatywny wpływ na wypracowane relacje z klientami, spowodowało utratę lojalności, a marka straciła na wizerunku. Według Global Web Index, 80% konsumentów popiera marki, które prowadzą kampanie pokazujące, w jaki sposób reagują na sytuację z koronawirusem i jakie działania proponują dla swoich klientów. Biorąc pod uwagę te czynniki – oraz przyszłą inwestycję potrzebną do wznowienia wstrzymanych kampanii w późniejszym terminie – ważne jest, aby marki w odpowiedni sposób dostosowały się do zaistniałej sytuacji i odznaczały się autentycznością w działaniu, nie zapominając przy okazji o własnych wartościach oraz misji marki.

Przyszłość reklamy w TV

Reklama telewizyjna w ostatnim czasie uległa wielu zmianom, które nastąpiły jeszcze przed COVID-19. Działając w ponad 200 krajach, CNN International Commercial od pewnego czasu śledzi rozwój rynku reklamowego. Rynki w dużym stopniu oparte na danych, takie jak Stany Zjednoczone i Wielka Brytania, wyznaczają trendy w wielu aspektach. Jednak reklamodawcy we wszystkich krajach naturalnie wykorzystują nowe technologie i zaawansowane rozwiązania umożliwiające komunikację z konsumentami. Dostęp do wielu technologii cyfrowych oznacza, że cały szereg rozwiązań reklamowych trafia na każdy rynek, na którym mają szansę się one zaadaptować.

Nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak będzie wyglądała przyszłość po koronawirusie, ale według badań, z którymi się zapoznałem, czekają nas znaczące zmiany w zachowaniach konsumentów, wydatkach konsumenckich, a tym samym w sprzedaży. Wpłynie to również na podejmowane przez firmy działania oraz komunikację. Mówiąc prościej – są pewne rzeczy, które robimy teraz, a którymi w wielu przypadkach nigdy wcześniej się nie zajmowaliśmy. Uważam, że 8 godzin wideorozmów może być naprawdę wyczerpujące. Jednak z drugiej strony zaobserwowałem coś ciekawego, a mianowicie najgłośniejsi uczestnicy spotkania już nie są w stanie tak łatwo go zdominować jak w bezpośrednich konwersacjach. Ciekawa nauka z czasów koronawirusa.\

Wirtualna rzeczywistość idealnym rozwiązaniem?

Jednym z obszarów, którym z pewnością warto się zainteresować są doświadczenia immersyjne. Dla nas w CNN, reklama telewizyjna jest tylko jednym z elementów zaawansowanego miksu medialnego. Konsumenci coraz chętniej korzystają z imersji – na przykład wirtualnego zwiedzania muzeum Luwr w Abu Zabi. To świetna alternatywa wobec tradycyjnego, osobistego odwiedzenia tego miejsca, tym bardziej jeśli ktoś już wcześniej zaplanował sobie taką wizytę. Jest to z pewnością dobry argument za szerszą adaptacją VR (Virtual Reality)/ AR (Augmented Reality) w reklamie wieloplatformowej, tworzeniu treści i kampaniach marketingowych. Będą one się również sprawdzać nawet wtedy, gdy będziemy mogli ponownie podróżować.

Jednak aby w pełni zrozumieć potencjał reklamowy technologii immersyjnych, powinniśmy rozważyć ich szersze zastosowanie. Wyobraźmy sobie, że mamy przed sobą części do silnika oraz okulary i dzięki rozszerzonej rzeczywistości, a także instrukcjom i ilustracjom krok po kroku jesteśmy w stanie sami zbudować silnik. Voilà, każdy z nas może zostać inżynierem! Dlatego nie warto skupiać się jedynie na tradycyjnych formach reklamy, np. tej telewizyjnej, a należy zastanowić się nad szerszym kontekstem i spróbować zrozumieć, jak technologia zmieni nasze życie, a następnie konsumpcję mediów i sposób komunikowania się marek.


Autor:

Rob Bradley

Rob Bradley, Senior Vice President, CNN International Commercial

Rob Bradley jest odpowiedzialny za współpracę komercyjną CNN z partnerami z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i krajów nordyckich. Nadzoruje również międzynarodową monetyzację treści cyfrowych i danych, działania w obszarze reklamy oraz innowacji. Od momentu dołączenia w 2015 roku do CNN International Commercial, osiągnął dwucyfrowy wzrost, wdrażając planowanie strategiczne oparte na danych, kreatywne rozwiązania reklamowe, a także nawiązując nowe partnerstwa technologiczne w celu dostarczania marce innowacyjnych rozwiązań. Tym samym, Rob Bradley zbudował globalny zespół specjalistów pracujących na wielu platformach, którzy zajmują się danymi, produktami reklamowymi, optymalizacją reklamy i jej sprzedażą, a także programmatic buying.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

BMW oraz CNN łączą siły i prezentują serię „The Art of Leadership”

Dimitri Vegas Like Mike BMW The Art of Leadership_

W czasach niepewności inspirujący ludzie odgrywają jeszcze ważniejszą rolę w rozwoju społecznym. BMW Group i CNN International Commercial (CNNIC) połączyły siły, aby przedstawić historie i działalność jednych z najbardziej wybitnych twórców, artystów i liderów naszych czasów.

Ich sylwetki zostaną zaprezentowane w ramach dwóch serii zatytułowanych „The Art of Leadership” składających się w sumie z jedenastu krótkich filmów. Osobiste doświadczenia głównych bohaterów serii inspirują współczesne społeczeństwo, a każdy klip będzie obrazował również podstawowe wartości przywódcze BMW: odpowiedzialność, wewnętrzną siłę i niezależność. Cechy, które także są nieodłącznym elementem wyposażenia luksusowych samochodów BMW – serii X7, 7, 8 i M8.

W czwartek CNN uruchomił sześcioczęściową produkcję, wprowadzając na rynek pierwszy film z serii wyprodukowany przez wielokrotnie nagradzane studio Create należące do CNNIC. Przedstawia on jeden z najbardziej udanych duetów DJ-skich i producentów muzyki elektronicznej na świecie, Dimitri Vegas & Like Mike. Belgijscy bracia analizując swoją pasję i relacje z publicznością na tle odtwarzanego występu z Norwegii, przypominają sobie, jak stali się liderami w swojej dziedzinie. Ten i inne nadchodzące filmy autorstwa studia Create są kręcone i montowane na potrzeby globalnej dystrybucji na różnych platformach CNN International w telewizji, internecie, w social mediach, na Great Big Story, a także zostaną zaprezentowane na stronie głównej marki BMW.

Ponadto jeszcze w tym roku Great Big Story, globalna grupa medialna CNN zajmująca się filmowym opowiadaniem historii, zaprezentuje sponsorowany cykl redakcyjny składający się z pięciu mikrodokumentów. W centrum ich uwagi znajdą się inspirujące kobiety i mężczyźni, których działalność społeczna jest godna naśladowania.

Pierwszy film, którego premiera odbędzie się w maju, przedstawi fascynujące podwójne życie Brandona Tory. Uzdolnionego w obszarze nowych technologii oraz utalentowanego MC, który z powodzeniem obraca się w obu światach. W dzień pracuje jako starszy specjalista w dziedzinie AI w firmie Google, natomiast w nocy odnosi sukcesy jako artysta hip-hop. Każda z produkcji będzie wyświetlana na platformach i kanałach społecznościowych Great Big Story. Co więcej, aby dotrzeć do określonej grupy odbiorców w social media, dystrybucja zostanie wsparta za pomocą technologii Launchpad firmy WarnerMedia.

Wszystkie najbardziej owoce partnerstwa oparte są na wspólnych wartościach. Cieszę się, że tak jest również w przypadku nowego projektu z BMW. Jako liderzy w naszych dziedzinach szanujemy i cenimy utalentowane postaci przedstawione w filmach. To właśnie one zmieniają nasze społeczeństwo na lepsze. Istotnym elementem będzie zintegrowana dystrybucja tych mocnych i wzbudzających emocje historii od Create oraz Great Big Story na wszystkich platformach. To pozwoli nam dotrzeć do globalnej publiczności, która powinna docenić wartości prezentowane przez bohaterów i związane z nimi opowieści.

Cathy Ibal, Senior Vice President, EMEA, CNN International Commercial

BMW ma długą i bogatą historię projektów, które tworzą odpowiednią przestrzeń i oddają głos kreatywnym umysłom z różnych dziedzin – projektowania, sztuki, sportu czy inżynierii. Postrzegamy to jako jedną z naszych misji – i zawsze podejmowaliśmy działania mające na celu umożliwienie oraz wspieranie transformacji. Zebrane opowieści są wynikiem idealnego dopasowania dwóch podmiotów, które dzielą te same wartości i cele. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że CNN oraz BMW współpracują ze sobą, aby stworzyć te unikalne filmy o wyjątkowych ludziach, którzy analizują i na nowo definiują pojęcie przywództwa. Ponieważ zawsze dążymy do doskonałości, mocno wierzymy, że to partnerstwo jest kamieniem milowym dla obu firm.

Jens Thiemer, Senior Vice President Customer i Brand marki BMW


Źródło: informacja prasowa CNN International

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

CNN w ramach akcji #MyFreedomDay 2019 odwiedzi szkołę w Polsce

Kampania mobilizuje młodzież do walki ze współczesnym niewolnictwem. Finał akcji odbędzie się 14 marca.

CNN ponownie zachęca młodych ludzi z całego świata do wzięcia udziału w kampanii #MyFreedomDay, która ma na celu zwiększanie świadomości na temat współczesnego niewolnictwa, a jej finał odbędzie się 14 marca.

CNN w ramach akcji #MyFreedomDay zadaje proste pytanie: „Czym dla Ciebie jest wolność?”
i mobilizuje uczniów do podzielenia się swoimi odpowiedziami w mediach społecznościowych poprzez komentarze, zdjęcia lub materiały wideo oznaczone hashtagiem #MyFreedomDay.

Zeszłoroczna edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem – wzięli w niej udział młodzi ludzie
z ponad 100 krajów, a hashtag #MyFreedomDay został wyświetlony 1,4 miliarda razy na Twitterze i 20 milionów razy na Instagramie.

W tym roku możliwe, że akcja będzie miała jeszcze większy zasięg, ponieważ korespondenci CNN zrelacjonują ten dzień z różnych szkół na całym świecie. Odwiedzą m.in. Polskę (Warszawę), Hong Kong, Kenię, Koreę Południową, Liban, Wielką Brytanię i Stany Zjednoczone. Specjalna relacja na CNN ruszy już 13 marca o godz. 18:30 CET i poprowadzi ją dziennikarka Zain Asher, a następnie będzie kontynuowana 14 marca w specjalnym wydaniu CNN Talk o godz. 13:00 CET. Nie zabraknie również materiałów na żywo ze szkół biorących udział w projekcie, w których stacja pokaże jak uczniowie i lokalne społeczności poprzez Facebooka, Twittera, Instagram i dedykowaną zakładkę na stronie CNN wspierają walkę ze współczesnym niewolnictwem.

CNN, 1 marca o godz. 20:00 CET, wyemituje również w ramach #MyFreedomDay nowy film dokumentalny: Troubled Water, który przedstawia trudną sytuację 20 000 dzieci pracujących jako niewolnicy na łodziach rybackich w Lake Volta w Ghanie. Sprzedawane są przez swoich rodziców za 150 – 250 dolarów lub w niektórych przypadkach wymieniane na żywy inwentarz. Dzieci są zmuszane do pracy od świtu do zmierzchu przy rozplątywaniu sieci rybackich nad jednym z największych sztucznych jezior na świecie. Film ma na celu zwrócenie uwagi pracowników akcji humanitarnych i urzędników państwowych pracujących na rzecz ratowania dzieci na ten wciąż istniejący problem niewolnictwa we współczesnej Ghanie. Film jest pierwszym z serii dokumentów zrealizowanych wspólnie z Kulczyk Foundation. Jego powtórkę będzie można obejrzeć w sobotę 2 marca o godz. 22:30 CET, w niedzielę, 3 marca o godz. 12:00 CET, w poniedziałek, 4 marca o godz. 3:30 CET lub we wtorek, 5 marca o 18:30 CET.   

Film promujący akcję #MyFreedomDay jest dostępny pod adresem: https://cnn.it/2S3t7kQ.
Więcej o inicjatywie: https://cnn.it/2oYYfpx.

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Raport CNN: w Europie antysemityzm nadal powszechny, podczas gdy pamięć o Holokauście przemija

Przeprowadzone przez CNN badanie dowodzi, że antysemityzm pozostaje nadal żywym i obecnym zjawiskiem w Europie. Ponadto z raportu wynika, że świadomość na temat Holokaustu maleje, nawet w Niemczech.

Najważniejsze wnioski raportu:

  • Więcej niż 1/4 przebadanych Europejczyków uważa, że Żydzi mają zbyt duże wpływy w biznesie i sektorze finansowym;
  • Co piąty ankietowany twierdzi, że Żydzi zbyt mocno oddziałują na media i politykę;
  • 1/3 Europejczyków ma niewielką lub zerową wiedzę na temat Holokaustu, natomiast co 20 respondent nigdy o nim nie słyszał;
  • Zaskakującym faktem jest to, że 40% młodych Niemców ma niewielką lub zerową wiedzą o Holokauście, a 20% młodych Francuzów nigdy o nim nie słyszało;
  • Prawie co piąty ankietowany uważa, że antysemityzm w jego kraju jest odpowiedzią na zachowanie Żydów.

Wyniki raportu są szokujące i pokazują nie tylko głęboko zakorzenione uprzedzenia wobec Żydów, ale również to, jak bardzo są one rozpowszechnione. Brak wiedzy na temat Holokaustu jest szczególnie zaskakujący, biorąc pod uwagę fakt, że dziesiątki tysięcy ocalałych Zagładę wciąż żyje, a II wojna światowa zakończyła się zaledwie 75 lat temu – powiedziała Clarissa Ward, CNN Chief International Correspondent, która pracowała nad raportem.

Raport CNN przedstawia również zróżnicowany stosunek Europejczyków do Izraela:

  • Nieznaczna większość Europejczyków (54%) uważa, że Izrael ma prawo istnieć jako państwo żydowskie;
  • Co trzeci respondent twierdzi, że krytyka Izraela jest umotywowana przez antysemityzm, a jedynie 1/5 ankietowanych nie zgadza się z tym stwierdzeniem. Natomiast 1/3 przebadanych Europejczyków uważa, że Izrael powołuje się na antysemityzm, aby usprawiedliwić swoje działania, a jego zwolennicy używają tego samego argumentu, żeby uciąć falę krytyki wobec Izraela;
  • Ponad 1/4 ankietowanych podaje, że w większości antysemityzm jest reakcją na działanie państwa Izrael;
  • Wielu przebadanych twierdzi, że antysemityzm stanowi coraz większy problem w Europie. Zdaniem 40% ankietowanych, Żydzi są narażeni na przemoc na tle rasowym w ich krajach, a według połowy wypowiadających się, poszczególne państwa powinny bardziej zaangażować się w działania na rzecz walki z antysemityzmem.
  • Wiele osób biorących udział w ankiecie błędnie oceniło liczbę Żydów na świecie – co siódmy badany określił, że Żydzi stanowią ponad 20% populacji. Jedynie 7% respondentów wskazało prawidłowo, że jest to mniej niż 1%.

Wyniki badania CNN skomentował także Dr. Piotr M. A. Cywiński, Dyrektor Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau: Wyniki przeprowadzonego badania pokazały, że istnieje potrzeba poszerzenia wiedzy nt. Holokaustu, nie tylko w nauczaniu historii, lecz także w programie innych przedmiotów na różnych etapach edukacji. Problem Holokaustu wraz z współczesnymi wyzwaniami powinien być omawiany na zajęciach z etyki, religii, nauk politycznych, wiedzy o społeczeństwie, czy tych związanych z mediami. Antysemickie lub ksenofobiczne ideologie, które w przeszłości doprowadziły do humanitarnej katastrofy w Auschwitz, wydają się być wciąż obecne w naszym życiu. Nadal zatruwają ludzkie umysły i wpływają na współczesne postrzeganie w aspektach społecznych, politycznych, etycznych i innych.

Badania prezentują, w przerażających szczegółach, w jaki aktualnie sposób funkcjonują tradycyjne antysemickie postawy w Europie. Chociaż biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia nie jest to całkowicie zaskakujące, lecz przygnębiające. Abstrahując od wniosków raportu, należy zauważyć, że antysemityzm podsycają różne teorie spiskowe. Przykładem jest irracjonalne przekonanie, które nie jest poparte żadnymi dowodami, że należy przypisywać wszystkim Żydom – niezależnie od ich miejsca zamieszkania, statusu, wieku, narodowości czy światopoglądu – te same cechy charakteru i traktować ich stereotypowo. Porównać to można do myślenia o ludziach leworęcznych i blondynkach w podobny sposób, jako o grupie charakteryzującej się pewnymi cechami. – mówi profesor Deborah E. Lipstadt, autorka “Antisemitism Here and Now” (publikacja w przygotowaniu).

Pełen raport dostępny jest na www.cnn.com/antisemitism.

Metodologia:

Stacja CNN we współpracy z agencją badawczą ComRes od 7 do 20 września przeprowadziła badania na grupie 7092 dorosłych respondentów z siedmiu europejskich krajów (Wielka Brytania – 1010 osób, Francja – 1006, Niemcy – 1012, Polska – 1020, Węgry – 1019, Szwecja – 1018 i Austria – 1007)*. Ankietowani zostali starannie dobrani ze względu na wiek, płeć i region zamieszkania, tak aby stanowili reprezentatywną grupę dla danego kraju.

Badanie zostało przeprowadzone po strzelaninie w synagodze w Pittsburghu w Pensylwanii, w wyniku której zginęło 11 osób.

 

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

CNN Business debiutuje na rynku

4 października br. CNN uruchomiło nową witrynę CNN Business, która tym samym zastępuje oficjalnie CNNMoney. Zmiana dotyczy nie tylko nazwy, designu strony, ale przede wszystkim zakresu tematycznego, jaki będzie dostępny na nowej platformie. Zespół redakcyjny z biurem w San Francisco w głównej mierze będzie koncentrować się wokół cyfrowej transformacji biznesu, która całkowicie odmienia oblicze globalnej gospodarki.

Na CNN Business będą dostępne najnowsze informacje dotyczące handlu detalicznego, rynku mediów, energetycznego i innych, gdzie nowe technologie zaznaczyły swoją obecność. Redaktorzy CNN Business będą holistycznie opisywać trwającą rewolucję gospodarczą i rynki inwestycyjne dostarczając treści w formie ekskluzywnych wywiadów, newsów, wideo, streamingów, czy ściśle targetowanych projektów. Dzięki szerokiej ofercie aktualności, analiz, opinii oraz danych rynkowych, nowa platforma jest skierowana do tych, którzy chcą się dowiedzieć czegoś nowego, oraz zawiera istotne informacje pomagające umiejętnie zarządzać biznesem.

Aby zrozumieć biznes w 2018 roku, musimy zdać sobie sprawę z tego, że obecnie każda firma jest w jakimś stopniu firmą technologiczną. W CNN Business żyjemy historiami, które przedstawiamy i ciągle szukamy nowych sposobów tego, jak opisywać przyszłość, powiedział wiceprezes i dyrektor generalny CNN Business, Jason Farkas.

Nowe biuro w San Francisco dołącza do listy oddziałów CNN m.in. w Nowym Jorku, Waszyngtonie, Hong Kongu, Londynie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a także w Indiach. Oddział w San Francisco będzie specjalizować się w obszarach: nowych technologii, start-up’ów, venture capital oraz kryptowalut.

CNN Business będzie w pełni zintegrowany z kanałami CNN i CNN International, a programy na żywo będą prowadzić najbardziej rozpoznawalne twarze kanału. Prezenterką autorskich bloków tematycznych CNN Business została Julia Chatterley, z kolei Brian Stelter będzie pełnić rolę gospodarza i głównego korespondenta. W zespole jest także Christine Romans. Nie zabraknie programów Richarda Questa. Przewidziane są również bliska współpraca między stacjami CNN Business i CNN International oraz wspólne inicjatywy związane z programami biznesowymi, które wykorzystają popularność i wartość merytoryczną audycji takich, jak: Quest Means BusinessFirst Move z Julią ChatterleyThe Express CNN Marketplace Africa.

CNN Business będzie również prowadzić dwa nowe rodzaje projektów wertykalnych, które będą się przede wszystkim koncentrować na osobowościach w biznesie, firmach i innowacjach, które napędzają rozwój ekonomii. Będą to:

  • Perspectives: cykl rozmów z najznamienitszymi umysłami i postaciami w świecie technologii oraz finansów oraz z liderami firm międzynarodowych, jak: Melinda Gates, Dara Khosrowshahi (Uber CEO), Ian Bremmer (Eurasia Group), czy James Gorman (CEO Morgan Stanley), którzy będą dzielić się swoimi przemyśleniami na temat przyszłości oraz opiniami na temat teraźniejszości.
  • Success: poprzez obserwację rozwoju kariery, przywództwa i strategii ludzi sukcesu, zespół CNN Business będzie analizował, w jaki sposób na ich podstawie rozwijać się w obszarze przedsiębiorczości, odpowiednio wytyczyć ścieżkę rozwoju zawodowego, a bogactwo przekuć w szczęście.

Ponadto pojawią się nowe produkcje CNN Business pokazujące jak innowacje wpływają na gospodarkę:

  • Center Piece: cotygodniowe dogłębne spojrzenie na biznes, które będzie przybliżało widzom profile branżowych liderów, a także pokazywało najświeższe trendy. Program weźmie również pod lupę najbardziej wpływowe firmy na świecie.
  • Leading Indicator: seria przedstawi dogłębną analizę i najnowsze trendy rynkowe, przydatne szczególnie dla inwestorów. Program będzie charakteryzować się wysokiej jakości wideo, szczegółowymi infografikami i wnikliwymi tekstami.
  • Risk Takers: program zaprezentuje listę najbardziej odważnych liderów w biznesie. Dziennikarze CNN Business przedstawią widzom osoby, które podejmują ryzykowne decyzje, dzięki którym udało im się zmienić swoją firmę, branżę, a nawet przyszłość biznesu w ogóle. Ponadto będzie publikowany doroczny ranking „Risk Takers”.
  • ‘United States of Amazon’: wieloodcinkowy program zaprezentuje reportaż o Amazonie. Dziesięć różnych punktów widzenia i ekskluzywnych wywiadów na temat tego, jak jedna z najbardziej ambitnych amerykańskich firm zmienia każdy aspekt życia i gospodarki.

Oprócz nowych programów i projektów, CNN Business będzie kontynuował produkcję audycji na żywo. Przykładem jest nowy, cotygodniowy program CNN – „Markets Now”, emitowany w każdą środę o godz. 12:45 ET prosto z giełdy w Nowym Jorku.

Uruchomienie nowego kanału CNN Business jest sponsorowane przez Fidelity.

Więcej informacji o CNN Business na stronie internetowej: CNN.com/Business.

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF