Columbus rozpoczął kampanię “Energii masz pod dostatkiem”

Energii masz pod dostatkiem - pod takim hasłem ruszyła kampania wizerunkowa Columbusa, największego krajowego dostawcy rozwiązań ekoenergetycznych dla domu i biznesu. Twarzami kampani zostali Mariusz Kałamaga i Dziadek Henryk, znani z wcześniejszych reklam firmy.

Z początkiem maja Columbus uruchomił ogólnopolską kampanię, promującą odnawialne źródła energii. W spotach wideo i innych kreacjach możemy zobaczyć znany odbiorcom Columbusa duet – Mariusza i Dziadka Henryka, w których rolę wcielili się Mariusz Kałamaga oraz Wojciech Gałziński. Działania promocyjne obejmują swoim zasięgiem telewizję, radio, internet, kanały VOD, a także outdoor.

Zdecydowaliśmy się uruchomić naszą kampanię w tym specyficznym czasie dla rynku fotowoltaiki i dla całej branży OZE, ponieważ uważamy, że jest to kluczowy moment na edukację. Szczególnie w obecnej sytuacji geopolitycznej, ekonomicznej i klimatycznej, odnawialne źródła to technologie, na które wszyscy powinniśmy stawiać. W kampanii chcemy uświadomić konsumentom korzyści z posiadania własnego, niezależnego źródła energii. W pierwszej odsłonie prezentujemy nasze podstawowe produkty – fotowoltaikę i pompę ciepła, a w kolejnej pokażemy autorskie rozwiązania Columbusa dla prosumentów.

Łukasz Jaronik, dyrektor marketingu Columbus Energy S.A.

Działania promocyjne w ramach kampanii potrwają 3 miesiące. Pierwsza odsłona ruszyła w maju, druga część planowana jest na koniec czerwca. Spoty reklamowe pierwszej części można zobaczyć w kanałach telewizyjnych Grupy TVN, Polsat oraz TVP, a także na platformach VOD. Kampania obejmuje także największe rozgłośnie radiowe Grupy RMF, EuroZet i Agory, reklamę internetową, OHH oraz działania PR.

Koncepcję kreatywną i wszystkie kreacje, łącznie z realizacją spotów wideo, przygotował Dział Marketingu Columbus. Planowaniem i zakupem mediów telewizyjnych zajął się dom mediowy MediaHub.


źródło: Columbus

Adam Daniluk

Columbus podwójnym zwycięzcą Diamentów Forbesa 2022

Diament Forbes

Już po raz 14. magazyn Forbes opublikował zestawienie najszybciej rozwijających się firm w Polsce. Tegoroczny Diament Forbesa trafił do naszych partnerów rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w biznesie wg BRIEF, Columbus Energy. Spółka zwyciężyła w ogólnopolskim rankingu firm o przychodach przekraczających 250 mln zł oraz w zestawieniu regionalnym, w woj. małopolskim.

Diamenty Forbesa to prestiżowe zestawienie najszybciej rozwijających się polskich firm, przygotowywane przez miesięcznik Forbes, we współpracy z firmą analityczną Bisnode Polska. W rankingu biorą udział firmy, które w 3 ostatnich latach najszybciej zwiększyły swoją wartość. W tegorocznym podsumowaniu, na szczycie listy przedsiębiorstw o przychodach przekraczających 250 mln zł, które w 2020 r. miały największą dynamikę wzrostu, uplasował się wiodący na polskim rynku dostawca usług z zakresu nowoczesnej energetyki – Columbus Energy S.A.

To pierwsze tego rodzaju wyróżnienie dla Columbusa i mam nadzieję, że nie ostatnie. Diamenty Forbesa potwierdziły, że w 2020 r. Spółka osiągnęła spektakularną dynamikę wzrostu. Ale na tym nasze ambicje się nie kończą. Nowości, które od pewnego czasu przygotowujemy, dadzą podstawę do dalszego rozwoju Columbus, i liczę, że długoterminowa strategia naszej transformacji w spółkę technologiczną też zostanie w przyszłości zauważona

Dawid Zieliński, Prezes Columbus Energy S.A.

Według twórców rankingu, tegoroczne Diamenty Forbes są zielone, a swojej barwy nabrały za sprawą zielonej transformacji coraz bardziej odczuwalnej w polskiej gospodarce.

Stąd na samym szczycie znalazł się giełdowy przebój ostatnich lat Columbus Energy, ze średnim ważonym wzrostem wartości na poziomie 273 proc., i to w gronie dużych przedsiębiorstw

Redakcja magazynu Forbes

Ranking Diamentów Forbesa jest zbudowany w oparciu o tzw. metodę szwajcarską łączącą w sobie metodę majątkową i dochodową. Brane są w niej pod uwagę zestawienia takie jak wartość majątkowa firmy oraz zyski z ostatnich 3 lat. Kluczowymi kryteriami według pomysłodawców rankingu są między innymi wiarygodność płatnicza, historia płatnicza oraz brak negatywnych zdarzeń prawnych. Analizie nie podlegają przedsiębiorstwa, które znajdują się w stanie upadłości lub likwidacji.


Źródło: Columbus

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Columbus laureatem Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

Columbus Energy fot. Jakub Szymczuk (KPRP)

Columbus Energy S.A. został uhonorowany przez Prezydenta RP Nagrodą Gospodarczą w kategorii “Narodowy Sukces”. Nagroda jest przyznawana przedsiębiorstwom, które przyczyniają się do rozwoju krajowej gospodarki i promują Polskę na arenie międzynarodowej. Columbus jest Partnerem 11. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

Uroczysta gala, podczas której zostały wręczone nagrody główne w każdej z 7 konkursowych kategorii, odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, we środę 5 maja br. Prezydent RP, Andrzej Duda, osobiście wręczył statuetki przedstawicielom zwycięskich firm. Nagrodę w kategorii “Narodowy Sukces”, przyznaną w uznaniu za trwały i zrównoważony rozwój Columbus, odebrał Dawid Zieliński, Prezes Zarządu Spółki.

Od siedmiu lat dynamicznie działamy na rynku nowoczesnej energetyki i pracujemy na rzecz rozwoju OZE w naszym kraju. Polski rynek potrzebuje rozwiązań z zakresu energetyki odnawialnej, które dostarcza nasza firma, o czym świadczy dynamiczny rozwój Columbus w ciągu ostatnich lat. Cieszymy się, że nasze działania zostały docenione przez Prezydenta RP i bardzo dziękujemy za tę nagrodę. Dziękujemy również Stowarzyszeniu “Teraz Polska”, które nominowało nas do nagrody.

Dawid Zieliński, Prezes Zarządu Columbus Energy S.A.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP przyznawana jest przez Głowę Państwa raz w roku od 18 lat. Jest ona cennym i prestiżowym wyróżnieniem dla polskich przedsiębiorstw, instytutów naukowo-badawczych oraz wynalazców. Do tegorocznej edycji zgłoszonych zostało prawie 200 firm, a nominację otrzymało 21 podmiotów w 7 kategoriach: Lider MŚP, Narodowy Sukces, Międzynarodowy Sukces, Odpowiedzialny Biznes, Firma Rodzinna oraz w dwóch kategoriach specjalnych: Startup PL oraz Badania+Rozwój. Nominacja spółki Columbus została zgłoszona przez Stowarzyszenie “Teraz Polska”.


Źródło: Columbus Energy

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Imponująca dynamika przychodów i zysku r/r w Columbus

Columbus Energy

Columbus Energy, wiodący dostawca usług na rynku nowoczesnej energetyki, zakończył rok 2020 skonsolidowanymi przychodami na poziomie 670 mln zł i wynikiem EBIDTA 99 mln zł, notując rekordową dynamikę wzrostu tych wartości. Columbus dołączył do Partnerów 11. edycji rankingu 50. Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

Jak wynika z raportu rocznego Columbus, w 2020 r. Grupa osiągnęła przychody z działalności na poziomie 670 mln zł, co stanowi wzrost o prawie 220% r/r. Skonsolidowany zysk brutto wzrósł o 480% w perspektywie rocznej – 87 mln zł, a skonsolidowana EBITDA wyniosła 99 mln zł, czyli o 350% więcej niż rok wcześniej. W ciągu ostatnich 3 lat przychody Grupy wzrosły ponad dwudziestokrotnie, a EBIDTA prawie czterdziestokrotnie.

To był wyjątkowy rok, trudny, wymagający przez męczącą pandemię. Jednak zaangażowanie i motywacja naszego zespołu pokazały, jak można zagrożenia zamieniać w szanse, a wyzwania niepewnych czasów – w walkę o lepszą przyszłość.

Dawid Zieliński, Prezes Zarządu Columbus Energy S.A.

Wśród licznych sukcesów minionego roku Zarząd Columbus wymienia przede wszystkim inwestycje na rynku farm fotowoltaicznych. Grupa pozyskała 1500 MW projektów farm lub praw do nich oraz przeszła do negocjacji umów o potencjale kolejnych prawie 4500 MW projektów. Łącznie daje to prawie 6000 MW mocy w farmach, gdzie zakładając że zostanie wybudowanych około połowa, wartość po wybudowaniu przekroczy 6 mld zł.
Finansowanie budowy farm Grupy odbywa się przez emisję pierwszych na polskim rynku energetycznym Zielonych Obligacji, których wartość w pierwszym programie wynosi 500 mln zł, a partnerem biznesowym jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska. Obecnie Columbus jest na etapie plasowania Zielonych Obligacji na dodatkowe 200 mln zł, które przeznaczy w 100% na zakup nowych projektów farm fotowoltaicznych lub wiatrowych. Wszystkie te działania prowadzą do akumulacji w aktywach Grupy gigawatów zielonej, czystej energii.

Do perspektywicznych inwestycji roku 2020 Zarząd Columbus zalicza także objęcie udziałów w Nexity Global – spółce z branży elektromobilności i wytwarzania technologii IT, oraz przeznaczenie 10 mln euro na rozwój przełomowej technologii perowskitów, należącej do spółki Saule. Columbus ma ambicje być strategicznym partnerem tej Spółki w dystrybucji licencji na wdrożenia produktowe oraz dystrybucji samych produktów, opartych o perowskity.

W minionym roku Columbus zamontował też pilotażowo kilkadziesiąt pomp ciepła, a zdobywając kompetencje i doświadczenie, planuje montaż znaczącej ilości tych urządzeń w najbliższych latach – tak, aby i w tym obszarze osiągnąć pozycję lidera.

W najbliższych miesiącach Grupa chce się skoncentrować na większej optymalizacji operacyjnej i wytworzeniu usług, które pozwolą zdywersyfikować przychody w przyszłości. W tym celu Columbus uruchomił niedawno usługę Prąd jak Powietrze, polegającą na bilansowaniu energii elektrycznej 1:1 oraz magazynowaniu jej bez strat. Po finalizacji przejęcia spółki obrotu energią, Columbus będzie mógł także poszerzyć tę usługę o tokenizację energii, czyli przesyłanie jej innym odbiorcom.

Wraz z wdrożeniem prawa opartego o unijną dyrektywę RED II, czas domowych i biznesowych magazynów energii nastanie szybciej niż nam się wydaje. Zielona rewolucja i czysta ekonomia dają nam przestrzeń, w której już od lat zdobywamy doświadczenie. Zeroemisyjna energetyka, termomodernizacja, elektromobilność i zielone technologie to nowe fundamenty gospodarki, a Columbus jest w samym w środku tej zmiany.

Dawid Zieliński, Prezes Zarządu Columbus Energy S.A.

Jak podkreśla Zarząd w podsumowaniu rocznym, Columbus zamierza wykorzystać szansę przeistoczenia się z instalatora fotowoltaiki w solidną i nowoczesną firmę energetyczną.

POBIERZ PEŁNY RAPORT ROCZNY COLUMBUS 


Źródło: Columbus Energy S.A.

 

 

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Columbus ufundował żeńskiej kadrze badania profilaktyczne

Zbadaj się na zdrowie

Nie goździki, nie pończochy, także nie czekoladki. Z okazji Dnia Kobiet Columbus Energy S.A., spółka działająca w branży fotowoltaiki, obdarowała żeńską część kadry zestawem pobraniowym do cytologii płynnej LBC. Zestaw pozwala na wykrycie wczesnego stadium raka szyjki macicy. Firma Columbus jest partnerem 11. edycji konkursu Brief.pl na 50. Najbardziej Kreatywnych w Biznesie.

Jedną z głównych wartości Columbus Energy, wpisaną w DNA firmy, jest #troska – o pracowników, klientów, społeczności lokalne, a także o środowisko naturalne. Spółka troszczy się swoich pracowników na różnych płaszczyznach: poprzez edukację, przyjazne środowisko pracy, opiekę medyczną, a także różnego rodzaju inicjatywy wewnętrzne, mające na celu integrację i wzajemnie wsparcie.

Z inicjatywy działu HR Columbus, w ramach tegorocznego święta kobiet, firma zorganizowała akcję „Zbadaj się na zdrowie”, która ma na celu profilaktykę raka szyjki macicy oraz podniesienie świadomości wśród pracowników na temat tego, jak ważną rolę odgrywają badania ginekologiczne.

Kwiaty na Dzień Kobiet są docenieniem piękna, rajstopy odzwierciedleniem nieuzasadnionej niczym tradycji, że kobiety lubią praktyczne prezenty. Tegoroczny podarunek dla Columbusowych kobiet był wyrazem ogromnej #troski o nasze zdrowie. Jako zdrowe kobiety, będziemy mogły nadal doświadczać piękna kwiatów i ciepła rajstop.

  Natalia Marciniec, Dyrektor HR w Columbus Energy S.A.

Każda z niespełna 500 pań pracujących w Spółce otrzymała zestaw do przeprowadzenia badania metodą cytologii płynnej LBC, która jest niezwykle skuteczna w wykrywaniu nawet bardzo wczesnych zmian nowotworowych szyjki macicy i dużo bardziej dokładna od konwencjonalnego badania.

Naszą intencją było zainspirowanie pań, ale też umożliwienie im bezpłatnego, szczegółowego badania, które daje niezbędną wiedzę do tego, żeby właściwie o siebie zadbać. Wiedza, również o stanie własnego zdrowia, jest ogromną wartością. Dlatego zachęcamy i dajemy narzędzia, aby tę wiedzę pozyskać.

  Natalia Marciniec, Dyrektor HR w Columbus Energy S.A.

W celu promocji akcji wśród żeńskiej kadry Columbusa został przygotowany materiał wideo, który firma rozesłała mailowo do wszystkich pracowników w Dniu Kobiet. W filmie wystąpili dyrektorzy poszczególnych działów organizacji, którzy zadedykowali akcję pracownicom swoich zespołów i wyjaśnili dlaczego ważne są badania profilaktyczne, a cały przekaz wzmocnił Prezes Columbus – Dawid Zieliński.


Źródło: Columbus energy

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF