...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Instagram chce żebyś spędzał na nim więcej czasu

instagram limity czasowe

Coraz więcej użytkowników korzysta z funkcji przypominającej o spędzonym czasie w aplikacji. Instagram na wszelki wypadek podniósł minimalny limit czasowy.

Od dawna użytkownicy Instagrama mieli możliwość, regulowania tego ile dziennie czasu spędzają na platformie. Opcja limitów czasowych przypominała użytkownikom, że spędzili w serwisie swój dzienny limit i przyszedł czas na zamknięcie aplikacji. Kiedy funkcja pojawiła się po raz pierwszy, prawie cztery lata temu minimalnym pułapem dziennego użycia było 15 minut. Z czasem twórcy eksperymentowali z różnymi progami czasowymi. Do niedawna mogło to być nawet 5 minut dziennie dla tych najbardziej przeciwnych marnowaniu swojego czasu. Jednak wraz z ostatnią aktualizacją minimalny próg wzrósł znacząco, bo do aż 30 minut. Co prawda osoby, które dotychczas miały ustawione niższe pułapy nadal mogą przy nich pozostać. Muszą się oni w takim wypadku pogodzić z komunikatem namawiającym do zaktualizowania swoich ustawień.
Na szczęście coraz więcej telefonów wspiera ustawienie limitów dla wybranych aplikacji z poziomu systemu. Dzięki temu osoby chcące ograniczać korzystanie z social media nie są skazane na wewnętrzne funkcje aplikacji. Jednak taka decyzja twórców wraz z marnymi wynikami firmy sugeruje, iż coraz mniej użytkowników chce spędzać na platformie dużo czasu. Co bezpośrednio przekłada się na wyniki finansowe platformy oraz jej atrakcyjność z punktu widzenia firm szukających miejsca do promocji.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF