Valorant już w arrMY! Pierwsze miejsce w Polsce zrzeszające graczy i trenerów stało się faktem

riot_arrmy_valorant

Projekt arrMY staje się nowym domem dla społeczności Valoranta w Polsce. Od dziś użytkownicy mają możliwość korzystania z market place’u zawodników i drużyn, by móc w niedalekiej przyszłości wziąć udział w rozgrywkach arrMY, bądź innych zawodach organizowanych przy współpracy z Riot Games, skierowanych do graczy o różnym poziomie umiejętności.

Nad rozwojem zawodników i zespołów sprawować pieczę będzie wykwalifikowana kadra trenerska, która na początku lutego zacznie wdrażać metody treningowe sprawdzone w innych grach FPS. W pierwszych fazach treningowych szkoleniowcy tworzyć będą 10-osobowe ekipy, które następnie podzielone zostaną na 2 drużyny po 5 graczy. Trenerzy obserwować będą ich rywalizację podczas kilkugodzinnej rozgrywki. Ta zakończona zostanie indywidualnymi rozmowami, w których przekazane będą dalsze wskazówki dotyczące rozwoju.

Jest nam niezmiernie miło widzieć kolejny projekt mający na celu rozwój sceny esportowej Valorant. Jak wszyscy widzimy, z każdym rokiem polska scena zyskuje na znaczeniu i staje się coraz większa, a projekt arrMY dokłada kolejną cegiełkę w kierunku jej dalszego rozwoju. arrMY zdążyło już pokazać, że jest to miejsce pozwalające tworzyć silne zespoły rywalizujące o najwyższe miejsca więc nie możemy się już doczekać pierwszych spotkań!

Grzegorz Szabla, Senior Brand Manager EE, Riot Games

Pierwsze mecze wystartują już niebawem – dokładne daty rozgrywek są w trakcie ustalania z Riot Games. Już teraz trwa faza rejestracji do turniejów i lig. W serwisie zorganizowane będą dwie ligi: Open oraz Rising. Do pierwszej z nich zapisy będą otwarte, a liczba miejsc nieograniczona. W drugiej zaś wystąpią najlepsze zespoły, które awansują z otwartych kwalifikacji. Na zwycięzców czekać będzie spora liczba esport dolarów, czyli wirtualnej waluty obowiązującej w serwisie arrMY, za którą będzie można zakupić przedmioty oraz usługi w platformowym sklepie. Pula nagród wszystkich rozgrywek zostanie ujawniona niebawem.

Przed nami nowy rozdział projektu arrMY. Do naszego repertuaru została dodana nowa gra – Valorant, w której będziemy chcieli uruchomić wszystkie struktury, które udało nam się zbudować podczas poprzednich rozgrywek. Zapraszamy wszystkie osoby, które rywalizują w tytule od Riot Games. Znajdziecie u nas rozgrywki dla każdego szczebla umiejętności – na czele z w pełni zautomatyzowaną Ligą Open. Będziemy dążyć do stworzenia największej bazy graczy Valoranta w Polsce, by ułatwić im znajdowanie drużyn, jak i pojedynczych kolegów do gry. Sceno Valoranta – nadchodzimy i nie możemy się doczekać!

Kuba „Kubik” Kubiak, Koordynator Projektu arrMY

Pojawienie się Valoranta w arrMY to dla graczy przede wszystkim szansa, aby zaistnieć na e-sportowej scenie. Projekt ten stworzy bowiem ekosystem podobny do tego, który podbił serca zawodników CS:GO. Jego podstawowymi wartościami są rozwój indywidualności, jak i całych drużyn. Może to przyczynić się do wzrostu całego rodzimego ekosystemu zamiłowanego w produkcji Riot Games.

Projekt arrMY Valorant jest szansą nie tylko dla wcześniej zbudowanych piątek, które grają ze sobą od jakiegoś czasu. To również miejsce, w którym mogą powstawać zupełnie nowe ekipy. Ci, którzy mieli problemy ze znalezieniem partnerów do gry, odnajdą ich właśnie tutaj, dzięki specjalnej funkcji przygotowanej do szukania drużyn i zawodników.


 

Adam Daniluk

Jakie trendy panowały w e-sporcie w 2021

E-sport z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularny. Jakie trendy dominowały w branży w 2021?

Powrót wydarzeń offline

Choć pandemia nie uderzyła mocno w e-sport, to skutki braku kibiców były odczuwalne przede wszystkim podczas największych eventów. Panująca w tle cisza, brak kamer na twarze zawodników i dziwna, lekko grobowa atmosfera. W 2021 jednak zaczęto powoli wracać na wielkie sceny. Na początku, na lany wrócili sami zawodnicy, którzy do tej pory grali ze swoich domów, lub z biur. Potem dopiero stopniowo wprowadzano kibiców, z coraz mniejszym limitem miejsc. Jeżeli w życie nie wejdą kolejne obostrzenia, to trend będzie kontynuowany w roku 2022. Już teraz powrót na scenę offline zapowiedziało między innymi RLCS (organizatorzy turniejów Rocket League).

Celebryci i sportowcy zainteresowani e-sportem

Mimo, że trend występujący głównie za granicą, to i w Polsce możemy zauważyć stopniowe wejście celebrytów, którzy chcą inwestować w sporty elektroniczne. Ambasadorami Polskiej Ligi Esportowej zostali między innymi Marcin Gortat i Dawid Podsiadło. Za granicą swoje organizacje tworzą piłkarze Gerard Pique i Casemiro, w Ameryce Complexity Gaming wydaje projekt poświęcony całkowicie sportowcom w świecie gamingu.

NFT, blockchainy, kryptowaluty…

Zainteresowanie NFT w tym roku wybuchło na ogromną skalę i każdy producent gier chce ukroić kawałek tego cyfrowego tortu dla siebie. Coraz częściej słyszymy o premierach gier, w których rynek będzie oparty o technologie blockchainowe i pozwoli graczom zarabiać „realne” pieniądze. Ze wzrostu zainteresowania na NFT skorzystał między innymi Faze Clan, wydający kolekcję tokenów powiązanych z drużyną.

E-sport amatorski i kobiecy

E-sport amatorski może nie jest chętnie oglądany, ale turnieje same w sobie cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Z inicjatyw w Polsce warto odnotować Monte Cup, które otrzymało setki zgłoszeń. Popularność kobiecej sceny zaś, dostrzegło Valve, które zdecydowało zainwestować 500 000 euro w przyszłoroczne turnieje. Jak i turniej Tekkena Vigilant Fight Club, który w tym roku stał się imprezą o charakterze międzynarodowym.

 

 

 

Adam Daniluk