...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

ESL prezentuje grę Monopoly w esportowej wersji

Monopoly Esport

Globalny organizator turniejów esportowych ESL Gaming zapowiedział premierę popularnej gry planszowej Monopoly w esportowej odsłonie. Monopoly Esport to odmiana klasycznej gry planszowej, w której gracze mogą kupować duże turnieje zamiast nieruchomości.

Esport Monopoly zamienia tradycyjne elementy gry Monopoly, takie jak but i naparstek, na elementy specyficzne dla gier, w tym kontroler do gier, klawiaturę, słuchawki, logo ESL, trofeum i… kurczak, pochodzące popularnego okrzyku zwycięstwa „Winner, Winner, Chicken, Dinner”.

 

Zamiast dobrze znanych domków oraz hoteli, gracze mogą kupować najważniejsze wydarzenia esportowe, takie jak Dreamhack czy ESL Katowice, a także inwestować w ligi oraz sprzedawać bilety i gadżety. Gracze Esport Monopoly nadal mogą jednak trafić do więzienia.

 

Podstawowe zasady gry nie uległy zmianie, co jest typowe dla innych licencjonowanych spin-offów Monopoly. Gracze muszą starać się zarobić więcej pieniędzy niż ich przeciwnicy, kupując aktywa i uniknąć bankructwa.

 

Jak narazie Esport Monopoly jest dostępny jedynie na eBayu i kosztuje w przeliczeniu ok. 210 zł. Według strony internetowej gra jest przeznaczona dla od dwóch do sześciu graczy w wieku od ośmiu lat i trwa od jednej do dwóch godzin lub do momentu, gdy ktoś się podda. Niestety nie wiadomo czy pojawi się wersja gry w języku polskim, aktualne dostępne wersję są w języku angielskim oraz niemieckim.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

ESL Gaming i Intel zainwestują 100 mln w esport. Firmy na koniec drugiej dekady swojej współpracy podpisały 3-letnią umowę partnerską

ESL x Intel

ESL Gaming, największa na świecie firma esportowa, ogłosiła odnowienie wieloletniego partnerstwa z firmą Intel® w ramach największej umowy partnerskiej w historii esportu. Począwszy od 2022 roku obie marki planują zainwestować w esport ponad 100 milionów dolarów w ciągu trzech lat, aż do IEM Katowice 2025. To najdłużej trwające partnerstwo w branży esportowej trwa już 20 lat.

ESL i Intel® od 20 lat budują esport praktycznie od podstaw, dostarczając wyjątkowych wrażeń esportowych fanom i graczom na całym świecie. Współpraca rozpoczęła się wraz z organizacją wydarzeń ESL w Niemczech, aby w 2006 roku przekształcić się w globalne porozumienie, kiedy to Intel® został oficjalnym sponsorem tytularnym Intel® Extreme Masters (IEM). Od tego czasu ESL i Intel® przeniosły esport do wszystkich zakątków świata, organizując wydarzenia na żywo w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Europie, na Bliskim Wschodzie, w Chinach, Azji Południowo-Wschodniej i Australii. Do tej pory Intel i ESL zorganizowały 82 wydarzenia IEM w 15 sezonach, a liczba ta będzie rosła wraz z odnowieniem partnerstwa.

Przedłużenie jest kontynuacją umowy z 2016 roku, na mocy której Intel® został globalnym partnerem technicznym ESL, obsługującym jedne z najbardziej prestiżowych turniejów esportowych i wydarzeń stadionowych na całym świecie, i który wprowadził jedno z najcenniejszych wyróżnień w CS:GO, Intel® Grand Slam. Dzięki partnerstwu i sukcesowi flagowego produktu IEM, Intel ugruntował swoją pozycję kluczowego gracza w profesjonalnym esporcie na całym świecie.

Przedłużenie współpracy pozwoli obu markom kontynuować dostarczanie rozwiązań technologicznych, które zasilą wszystkie turnieje i wydarzenia na poziomie profesjonalnym, a także pozwoli obu firmom tworzyć świetlaną przyszłość esportu. Będzie to również przełomowe wydarzenie dla Intela i ESL, ponieważ współpraca po raz pierwszy obejmie DreamHack Open i DreamHack Festivals.

Inwestycja o wartości ponad 100 milionów dolarów przyniesie dalsze innowacje i ulepszenia produktów zarówno dla fanów, jak i graczy, a także gwarantuje, że ESL i Intel będą nadal przenosić esport do wszystkich zakątków świata. Odzwierciedlając zaangażowanie obu stron w dostarczanie fanom esportu na najwyższym poziomie, wszystkie nieligowe turnieje ESL Pro Tour w CS:GO będą teraz zjednoczone pod legendarną marką Intel® Extreme Masters, w tym ESL One Cologne, która zmienia nazwę na Intel® Extreme Masters Cologne (IEM Cologne).

Kiedy dwie dekady temu połączyliśmy siły z ESL, nigdy nie wyobrażaliśmy sobie, jak potężne może być to partnerstwo. Wspólnie kształtowaliśmy krajobraz esportowy, współpracowaliśmy przy najbardziej spektakularnych wydarzeniach na świecie i dostarczyliśmy najlepszych esportowych wrażeń milionom fanów. Jako lider w branży gier komputerowych, Intel z nadzieją patrzy na kolejny krok w naszej wspólnej historii i możliwością przeniesienia esportu na jeszcze wyższy poziom.

Marcus Kennedy, dyrektor generalny segmentu Gaming and Esports w firmie Intel

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź eslgaming.com i bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami, śledząc ESL Polska na Twitterze i Facebooku.


Źródło: ESL gaming

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

ESL Gaming odnawia długoterminowe partnerstwo z paysafecard

ESL gaming

Organizator imprez i firma produkcyjna ESL Gaming rozszerzyła współpracę z paysafecard usługodawcą przedpłacanych płatności. W wyniku nowego partnerstwa planowane aktywacje z paysafecard mają odbyć się na IEM Katowice 2021 w Polsce, Mistrzostwach Krajowych Niemiec, ESL Mobile Europe i MENA.

Zgodnie z komunikatem dla każdego turnieju będą dostępne „dedykowane aktywacje”. Jedną z takich inicjatyw będzie segment zaangażowania widzów podczas transmisji o nazwie „paysafecard Super Fan”, w którym widzowie IEM Katowice będą opowiadać, dlaczego są fanami konkretnych graczy. Historie będą przesyłane za pośrednictwem strony internetowej IEM Katowice, a najlepsze z nich otrzymają ekskluzywną paysafecard i torbę z gadżetami ESL Gaming.

Paysafecard jest długoterminowym, zaufanym partnerem ESL i przez lata wykazał się ogromnym zaangażowaniem we wspieranie i rozwijanie społeczności graczy i esportu.

Patrząc w przyszłość na kolejny ekscytujący rok esportu w 2021 roku, cieszymy się, że mamy tego partnera u naszego boku i nadal piszemy świetne historie o bohaterach w CS: GO i grach mobilnych.

Jasmin Haasbach, dyrektor Global Brand Partnerships w ESL

Współpraca między ESL a paysafecard rozpoczęła się w styczniu 2018 r., kiedy paysafecard został uznany za globalnego partnera platformy płatniczej dla wszystkich flagowych wydarzeń ESL. Usługodawca płatności przedpłaconych współpracuje również z G2 Esports, a ostatnio we wrześniu 2020 roku połączył siły z organizacją esportową NEO skupioną na FIFA.

W odniesieniu do odnowionej umowy z ESL Gaming, wypowiedział się Konstantinos Maragkakis.

 Paysafecard od dawna jest obecny w esporcie i jesteśmy dumni z naszego aktywnego wkładu w społeczność na przestrzeni lat. Partnerstwo z ESL pozwala nam oddać hołd temu połączeniu z esportem i zapewnić wyjątkowe możliwości fanom. Z niecierpliwością czekamy na kolejny udany rok wspierania społeczności jako partner płatniczy.

Konstantinos Maragkakis, rzecznik e-sportu paysafecard


Źródło: Esportsinsider

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Gotowi na Intel® Extreme Masters Katowice 2021? ESL Gaming dzieli się swoimi planami i szykuje niespodzianki dla widzów

Intel Extreme Masters Katowice 2021

ESL Gaming, największa na świecie firma esportowa, ogłosiła dziś szczegóły dotyczące swojego flagowego turnieju w randzie ESL Pro Tour (EPT) Masters Championships, IEM Katowice 2021. Odbywający się w całości online w dniach 16-28 lutego, IEM Katowice łączy wszystkie turnieje ESL i DreamHack dla najpopularniejszych tytułów esportowych. Wydarzenie, w którym pula nagród wynosi 1 000 000 USD, stanowi również platformę dla najlepszych graczy i drużyn z całego świata do rywalizacji na najwyższym poziomie. Zawody będą kulminacyjnym punktem ESL Pro TourCS:GO i StarCraft® II, natomiast Mistrzostwa EPT Warcraft® III odbędą się jako osobny turniej w dniach 4-7 marca.

W turnieju CS:GO wezmą udział 24 drużyny z całego świata, które będą rywalizowały na jednym europejskim serwerze ze swoich ośrodków treningowych. Każda z drużyn zasłużyła na swoje miejsce, zdobywając punkty w turniejach ESL Pro Tour w ciągu ostatnich miesięcy. Turniej, w którym pula nagród wynosi 1 000 000 dolarów, zostanie rozegrany w trzech etapach:

– Play-in (16-17 lutego)
– Etap grupowy (18-21 lutego)
– Play Offs (26-28 lutego)

Intel Extreme Masters Katowice 2021
Źródło: Biuro Prasowe ESL Polska

W rezultacie zostanie wyłoniony jeden mistrz, który zdobędzie tytuł ESL Pro Tour Championship – rywalizacja będzie zacięta, a do walki staną takie drużyny jak Astrails, Team Liquid, Evil Geniuses, Natus Vincere, mousesports i Fnatic.

Od 20 lutego rozpoczną się rozgrywki, które zakończą cykl StarCraft® II ESL Pro Tour, w trakcie których 36 zawodników z całego świata będzie walczyć o pulę nagród w wysokości 250 000 dolarów i jedyną w życiu możliwość zdobycia trofeum IEM Katowice 2021.

IEM Katowice zakończy turniej towarzyszący Warcraft III: Reforged ESL Pro Tour, rozegrany w ramach DreamHack WC3 Regional Championship, w dniach 4-7 marca, a gracze będą rywalizować o nagrody w wysokości 100 000 dolarów. Transmisja i produkcja wydarzenia odbędzie się ze studia w Katowicach.

IEM Katowice to wyjątkowy moment dla fanów esportu na całym świecie, a rok 2021 zapowiada się niezwykle. Z uwagi na trwającą pandemię, turnieje odbędą się online, ale ciężko pracowaliśmy, aby zapewnić fanom jak najlepsze wrażenia ze śledzenia transmisji. Nie możemy się również doczekać, aby pokazać historię Katowic, które w ostatnich latach wyrosły na stolicę esportu”.

Michał „Carmac” Blicharz, VP Game & Product Design w ESL

Nowości w obszarze transmisji i oglądalności

W ramach przygotowań do ESL Pro Tour, ESL Gaming współpracowało z każdą z 24 uczestniczących drużyn, aby zapewnić sprzęt, który poprawi jakość transmisji. Wprowadzane są również dalsze zmiany w nowym wirtualnym środowisku studyjnym, takie jak pokoje-wideo dla kibiców, gdzie fani będą mogli dopingować swoje ulubione drużyny podczas akcji.

Intel Extreme Masters Katowice 2021
Źródło: Biuro Prasowe ESL Polska

Wydarzenia medialne i konferencje prasowe online

Media będą miały szansę w pełni uchwycić emocje turnieju w trakcie serii wydarzeń i konferencji prasowych online zarówno dla polskich, jak i międzynarodowych mediów. Będą one transmitowane wyłącznie na Twitchu i obejmą wirtualne rozmowy z drużynami CS:GO i Starcraft II, a także dwa panele ESL Gaming poświęcone roli i dziedzictwu Katowic w e-sporcie. Kolejne szczegóły i harmonogramy zostaną ogłoszone wkrótce.

Więcej informacji można znaleźć na stronie about.eslgaming.com lub na kanałach LinkedIn, Twitter lub Facebook.


Źródło: Biuro Prasowe ESL Polska

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

ESL Gaming z nowym kalendarzem wydarzeń na rok 2021

Klawiatura komputera

ESL Gaming dzieli się swoimi planami na rok 2021. Większość turniejów esportowych organizowanych przez ESL i DreamHack zostanie rozegrana w środowisku studyjnym, bez udziału publiczności. W sytuacji, gdy obostrzenia epidemiologiczne ulegną rozluźnieniu, ESL Gaming zorganizuje swój flagowy turniej ESL One Cologne powered by Intel® w lipcu 2021 r.

Będzie to pierwsze wydarzenie z szerszym udziałem publiczności. Firma ma także w planach organizację festiwalu DreamHack pod koniec br. Finalna decyzja o tym, czy ESL One Cologne odbędzie się z udziałem widowni, zostanie podjęta bliżej daty wydarzenia.

Kalendarz rozgrywek i eventów na 2021 r. zależał będzie od aktualnych wytycznych sanitarnych, przy czym głównym priorytetem ESL Gaming jest bezpieczeństwo całego personelu i uczestników. Wytyczne te są zgodne z protokołem CSPPA „Return to LAN„, którego celem jest maksymalna ochrona zawodników przed COVID-19. ESL Gaming poinformuje o zmianach w swoim kalendarzu po pierwszym kwartale 2021 r.

Turnieje i festiwale w 2021 roku

Kalendarz ESL Gaming 2021
Źródło: ESL Gaming

Pomimo odejścia od turniejów i festiwali rozgrywanych przed publicznością, ESL Gaming szykuje się do roku pełnego esportowych emocji. Firma błyskawicznie przekształciła swoje wydarzenia w formaty online, czego rezultatem była rekordowa widownia, która przekroczyła najbardziej śmiałe prognozy oglądalności. W 2021 r. ESL Gaming również skoncentruje się na rozwoju wydarzeń transmitowanych online, aby zapewnić fanom możliwość oglądania jeszcze większych i lepszych produkcji.

Podobnie jak wiele innych branż, musieliśmy zareagować i zmienić nasze plany tak, aby zapewnić bezpieczeństwo naszej społeczności, jednocześnie realizując światowej klasy wydarzenia i rozgrywki. Rok 2021 będzie wyglądał nieco inaczej, ponieważ cały czas stosujemy się do najnowszych wytycznych zdrowotnych związanych z pandemią. Równocześnie planujemy bogaty kalendarz wydarzeń. Robimy wszystko, by gracze mogli wrócić do rywalizacji w środowisku LAN, a kibice na widownię podczas ESL One Cologne. Oczywiście, jest to uzależnione od najnowszych wytycznych. W odpowiednim czasie udostępnimy kolejne informacje dotyczące wszystkich turniejów.

Ulrich Schulze, SVP Product w ESL Gaming

Rozgrywki w CS:GO rozpoczną się od styczniowego DreamHack Open i kontynuowane będą przez cały rok zgodnie z wypełnionym po brzegi harmonogram EPT Masters i EPT Challenger. Kalendarz Dota 2 będzie również wypełniony turniejami na wielu poziomach, podczas gdy seria turniejowa StarCraft® II rozpocznie się wraz z DreamHack StarCraft® II Masters w maju 2021 roku. Zakończy się zaś podczas IEM Katowice w lutym 2022 r., kiedy to zawodnicy zmierzą się o tytuł Mistrza Świata i nagrodę główną w wysokości 500 000 dolarów. Cykl Warcraft® III rozpocznie się od DreamHack Warcraft® III Open w maju 2021 r., a zakończy się w grudniu Mistrzostwami DreamHack Warcraft® III.

W 2021 zagwarantujemy wszystkim kibicom możliwość oglądania turniejów ESL Pro Tour w najwyższej jakości poprzez streaming na Twitchu w języku angielskim.

Pełny kalendarz na rok 2021 można znaleźć na stronie about.eslgaming.com. Fani mogą też szukać aktualności na temat danych imprez na LinkedIn, Twitter lub Facebook.


Źródło: informacja prasowa ESL 

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

ESL Polska rusza z 4. edycją programu stażowego „Road to ESL”

Road to ESL

Od zera do bohatera to motto, które od lat przyświeca największej firmie esportowej ESL Gaming. Branża esportowa to domena głównie młodych ludzi, którzy nierzadko są na początku swojej kariery. Nie zawsze jednak mają chęci czy predyspozycje, aby zostać zawodowymi graczami. Tu z pomocą przychodzi ESL Polska, który po raz kolejny otwiera drzwi do świata esportu. „Road to ESL” to wyjątkowy program stażowy, pozwalający młodym ludziom na sprawdzenie, jak od kuchni wygląda m.in. organizacja największych esportowych wydarzeń na świecie.

Esport, jak mało która branża, obfituje w zawody, o których jeszcze kilka lat temu nikt nie słyszał. Takie funkcje jak caster czy streamer to tylko niektóre z nich. Branża cały czas poszukuje hostów, dziennikarzy, adminów, trenerów, psychologów, operatorów i wszelkiej maści specjalistów od organizacji eventów, przyciągających setki tysięcy kibiców na największych stadionach świata i miliony przed telewizorami i monitorami.

Polska to wyjątkowe miejsce, aby zacząć przygodę w esporcie. To tu każdego roku odbywa się jedno z największych esportowych widowisk – Intel Extreme Masters Katowice, które w 2019 roku przyciągnęło do katowickiego Spodka i MCK ponad 170 000 kibiców i pasjonatów gamingu. W Polsce działa też jeden z największych hubów produkcyjnych ESL, w którym produkuje się turnieje i programy esportowe, transmitowane na cały świat.

Praca za kulisami esportu
Źródło: Unsplash

ESL Polska otwiera drzwi do esportowej kariery

ESL Polska jest rodzimym oddziałem największej firmy esportowej na świecie, odpowiedzialnej za organizację i prowadzenie kluczowych lig oraz turniejów esportowych, przy których pracują tysiące osób. Teraz firma ogłosiła 4. edycję swojego programu stażowego: „Road to ESL”.

To pierwszy w Polsce kompletny program stażowy dla tych, którzy szukają swojej szansy w świecie esportu. Swoich sił może w nim spróbować każda osoba, która ukończyła 18. rok życia. Staże odbywają się w Katowicach oraz Warszawie. Staż potrwa od 6 do 12 miesięcy, a każda z osób biorących udział w programie otrzyma miesięczne wynagrodzenie w wysokości 1500 zł. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie.

Program stażowy „Road to ESL” pozwala młodym ludziom na znalezienie swojego zawodowego powołania. Kierujemy go do osób powyżej 18. roku życia, „czujących miętę” do esportu i chcących spróbować swoich sił w takich obszarach jak komunikacja, księgowość, grafika komputerowa, produkcja TV czy HR. Naszym stażystom oferujemy nie tylko możliwość rozwoju w największej firmie esportowej, lecz przede wszystkim pełne know-how, które pozwoli im odnaleźć swoją indywidualną drogę w tym ciągle zmieniającym się świecie. ­

Adrian Kostrzębski, rzecznik prasowy ESL Polska

W ramach 4. edycji „Road to ESL” firma ESL przygotowała ofertę stażową na różnorodnych stanowiskach. Wśród nich wymienić można m.in. staże w dziale Community HUB, obszarze realizacji transmisji, komunikacji i PR-u, księgowości, dziale graficznym czy Human Resources. Każde stanowisko ma swoje unikalne wymagania, ale wspólnym mianownikiem wszystkich ofert jest możliwość zdobycia unikalnej wiedzy i know-how w pracy w największej na świecie firmie z branży esportowej.

Uczestnicy otrzymają także certyfikat ukończenia stażu, stałe miesięczne wynagrodzenie w wysokości 1500 zł oraz – dla najlepszych – możliwość kontynuowania pracy w firmie ESL Polska.


Źródło: informacja prasowa ESL Gaming

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Intel® Extreme Masters Katowice 2021 zostanie zorganizowany w środowisku studyjnym

Zawodnik drużyny esportowej

IEM Katowice 2021 zostanie rozegrany z osobistym udziałem zawodników. Posiadacze biletów mogą zatrzymać bilety do kolejnej edycji lub ubiegać się o zwrot środków.

ESL Gaming, największa na świecie firma z branży esportowej, podjęła decyzję o organizacji IEM Katowice 2021 w jednym z europejskich studiów produkcyjnych ESL. Pierwotny plan zakładał, że wydarzenie odbędzie się z udziałem publiczności na terenie hali widowiskowej Spodek. Jednak z uwagi na trwającą pandemię COVID-19 i konieczność ochrony zdrowia pracowników i uczestników imprezy, firma podjęła decyzję o zorganizowaniu turnieju w środowisku studyjnym.

Wraz ze zbliżaniem się daty wydarzenia, decyzja ta będzie weryfikowana w oparciu o aktualne wytyczne dotyczące walki z pandemią, a firma nie wyklucza, że w razie konieczności zawody zostanę rozegrane online.

Klawiatura gaming
Źródło: Pexels

W trakcie IEM Katowice zorganizowane zostaną turnieje w Counter-Strike: Global Offensive, StarCraft II i Warcraft III: Reforged. Zawody będą transmitowane online, aby zapewnić kibicom na całym świecie możliwość uczestniczenia w wydarzeniu. Posiadacze biletów na IEM Katowice 2020 mogą je zachować na kolejną edycję wydarzenia w 2022 roku lub ubiegać się o zwrot środków.

Więcej informacji można znaleźć na stronie intelextrememasters.com lub na kanałach LinkedIn, Twitter lub Facebook.

O ESL Gaming

ESL Gaming jest największą na świecie firmą zajmującą się esportem i szeroko rozumianą branżą gamingową. Od 1994 roku firma kształtuje branżę i przewodzi innowacjom w esporcie i grach na skalę światową w najbardziej popularnych grach wideo z licznymi turniejami esportowymi online i offline, a także poprzez festiwale gamingowe.

Firma odpowiada za organizację i produkcję prestiżowych międzynarodowych turniejów i rozgrywek ligowych w ramach ESL Pro Tour, w tym ESL One, Intel® Extreme Masters, DreamHack Masters, ESL Pro League i innych wydarzeń rozgrywanych na arenach wielkości stadionów sporotwych. ESL Gaming jest również producentem i gospodarzem turniejów DreamHack Open, Mistrzostw Krajowych ESL, pucharów amatorskich, systemów matchmakingowych oraz festiwali gamingowych DreamHack. ESL Gaming jest częścią MTG, wiodącej międzynarodowej grupy rozrywki cyfrowej.

Więcej o ESL znajdziesz tutaj.


Źródło: Informacja prasowa ESL

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Polsat Games pokaże wszystkie najważniejsze turnieje Counter-Strike

Polsat Games CS GO transmisje-sport_

Polsat Games powiększa swoje portfolio rozgrywek e-sportowych. Stacja nawiązała współpracę z ESL Gaming – największym organizatorem e-sportowym na świecie. Przedmiotem umowy są wszystkie turnieje legendarnej gry Counter-Strike: Global Offensive. Ten tytuł, obok także obecnego w Polsat Games League of Legends, jest jednym z fundamentów światowego e-sportu. Pierwszym turniejem CS:GO, który pokaże Polsat Games będzie startujący 24 lutego Intel Extreme Masters w Katowicach. W styczniu i lutym 2020 roku Polsat Games zanotował dynamikę wzrostu na poziomie, odpowiednio, 100% i 150% względem analogicznego okresu z minionych dwunastu miesięcy.

Umowa Polsatu Games z ESL Gaming obejmuje transmisje turniejów z cyklu ESL Pro Tour. Startują w nich najlepsze drużyny świata, takie jak Astralis, Team Liquid czy OG, którego barwy reprezentuje Mateusz „mantuu” Wilczewski. W Polsce najlepiej rozpoznawalną imprezą związaną z Counter-Strike: Global Offensive jest katowicki Intel Extreme Masters rozgrywany cyklicznie od 2013 roku. Wydarzenie odbywa się w Spodku, a ostatnią edycję odwiedziło ponad 170 000 osób. W ubiegłym roku turniej Counter-Strike: Global Offensive w Katowicach oglądało w internecie 230 milionów widzów. W tym roku impreza odbędzie się w dniach 24.02 – 1.03, a rywalizacja w fazie pucharowej CS:GO będzie transmitowana przez Polsat Games. W 2020 roku Polsat Games wyemituje łącznie około 2000 godzin emocjonujących zmagań spod znaku Counter-Strike, a relacje poprowadzą i skomentują czołowi eksperci w Polsce. Większości transmisji towarzyszyć będzie studio komentatorskie nadawane wprost z warszawskiej siedziby Polsat Games.

Rozszerzenie oferty Polsat Games o transmisje z najważniejszych turniejów Counter-Strike: Global Offensive jest dla nas bardzo ważnym krokiem w rozwoju kanału. Rozumiemy jak ta gra jest ważna dla fanów esportu. Z tego powodu chcemy ją pokazywać w najlepszym wydaniu, mając jednocześnie nadzieję, że wspólnie z kibicami będziemy mogli obserwować rywalizację polskich drużyn na europejskich scenach. Przygodę z CS:GO rozpoczniemy w ważnym dla tego tytułu miejscu – w Spodku, w którym odbywają się finały cyklu Intel Extreme Masters, śledzonego rokrocznie przez miliony fanów na całym świecie.

Ewa Czekała, szef programowy Polsat Games

Współpraca z Polsat Games jest kolejnym krokiem w popularyzowaniu rozgrywek esportowych w szerokim gronie odbiorców telewizyjnych. Po zaangażowaniu Polsatu w pokazywanie turniejów League of Legends naturalnym krokiem jest zainteresowanie grą Counter-Strike, a co za tym idzie współpraca z ESL jako największym organizatorem turniejów esportowych właśnie w tę grę. Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca na tym polu przyniesie korzyści nie tylko obu stronom, ale całej społeczności esportowej w Polsce.

Aleksander Szlachetko, Dyrektor Zarządzający ESL Polska

ESL Pro Tour łączy wiele wcześniej niepowiązanych turniejów ESL i DreamHack w jeden cykl, który skupia się wokół dwóch finałów w roku. Współpraca ma na celu stworzenie dla początkujących graczy kompletnej ścieżki w myśl powiedzenia „od zera do bohatera“. Skupia się na tworzeniu fascynującej historii, będącej wzorem do naśladowania dla aktualnych fanów CS:GO i znacznie bardziej przejrzystej struktury rozgrywek zrozumiałej dla nowych fanów e-sportu.

Rozgrywki w ESL Pro Tour zostały podzielone na dwa poziomy: Challenger i Masters. Poziom Challenger obejmuje turnieje DreamHack Open, Mountain Dew League oraz ESL Mistrzostwa Narodowe. Zawody te są platformą pozwalającą drużynom na awans do zmagań na poziomie Masters. Kategoria Masters będzie obejmowała turnieje odbywające się na największych arenach, gdzie pula nagród wynosi 250 000 dolarów lub więcej. Nadal będą w nich uczestniczyć najlepsze zespoły na świecie. Turnieje tej rangi to ESL One powered by Intel, Intel Extreme Masters, DreamHack Masters oraz ESL CS:GO Pro League.

Zespoły będą gromadzić punkty w ESL Pro Tour Ranking, a najlepsze z nich będą rywalizować w dwóch finałach Masters Championship – w największych i najpopularniejszych niezależnych turniejach CS:GO: ESL One Cologne (Niemcy) i Intel Extreme Masters Katowice (Polska).

Wydany w 1999 roku Counter-Strike to gra z gatunku FPS (First Person Shooter), w której gracz patrzy na świat z perspektywy kierowanego przez siebie bohatera. Dynamiczna i ukierunkowana na bezpośrednią rywalizację rozgrywka, czyni z CS: GO jeden z najchętniej wybieranych i oglądanych tytułów gamingowych świata. Z czasem stał się on fundamentem e-sportu, istotnie przyczyniając się do globalnego sukcesu tej formy rozrywki. Turnieje Counter-Strike: Global Offensive odbywają się z udziałem dwóch pięcioosobowych drużyn, reprezentujących zwalczające się frakcje. Gracze korzystają z szerokiego asortymentu broni, a ich zadania to eliminacja wszystkich rywali i rozbrajanie podłożonych przez nich ładunków wybuchowych.

Mimo dwóch dekad obecności na rynku gra przeżywa rozkwit popularności i niemal każdego dnia gdzieś na świecie odbywa się turniej Counter-Strike: Global Offensive, czyli najnowszej odsłony serii. W styczniu 2020 roku średnia liczba graczy w CS:GO przekraczała pół miliona, a w kulminacyjnych momentach jednocześnie grało blisko drugie tyle. Jednym z powodów tego sukcesu jest otwarty charakter ekosystemu gry, wspierający niezależnych organizatorów turniejów e-sportowych. Największą estymą cieszą się zawody rangi Major, w których pula nagród wynosi milion dolarów. W każdym roku kalendarzowym odbywają się tylko dwie takie imprezy. Większość z 24 uczestniczących w nich zespołów otrzymuje zaproszenia na podstawie uzyskiwanych wyników.

Najlepsi gracze Counter-Strike: Global Offensive cieszą się olbrzymią popularnością. Jarosław „Pasha” Jarząbkowski ma ponad milion fanów na portalu Twitch.tv oraz blisko 800 tysięcy na Facebooku i ponad pół miliona na Instagramie. Idole polskich fanów CS:GG to także Filip „NEO” Kubski czy Wiktor „TaZ” Wojtas.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF