Ruszyły zapisy do Avalon Extreme GT Challenge – ogólnopolskich rozgrywek e sportowych dla wszystkich

Avalon Extreme GT

Fundacja Avalon realizująca projekt sportów extremalnych Avalon Extreme, łączy siły z Polską Ligą Esportową i agencją ProMasters League i zaprasza wszystkich fanów motorsportu do wzięcia udziału w emocjonujących zawodach racingowych online! Zgłoszenia przyjmowane są przez formularz rejestracyjny do 28 stycznia.

Avalon Extreme GT Challenge

Avalon Extreme w ramach, którego stworzono pierwszą ligę racingową dla osób z niepełnosprawnością, zaprasza do przygody w wirtualnym świecie wszystkich zapalonych gamerów. Avalon Extreme GT Challenge to wyjątkowe wydarzenie, realizowane w myśl idei „Prawdziwy sport jest jeden”. Zawodnicy ścigać się będą w grze Gran Tourismo Sport na platformie PlayStation w dwuosobowych zespołach, składających się z osoby sprawnej i osoby z niepełnosprawnością. Przed zawodnikami 3 etapy sportowej rywalizacji: eliminacje, półfinał oraz finał, podczas którego wyłonieni zostaną Mistrzowie Avalon Extreme GT Challenge!

Rok 2022 zaczynamy z przytupem. Avalon Extreme wchodzi do świata e-sportu, a dzięki wsparciu partnerów takich jak Polska Liga Esportowa, ProMasters League, ESPOT i Motowizja robimy to w prawdziwie profesjonalnym stylu. Organizując Avalon Extreme GT Challenge, chcemy udowodnić, na kolejnym już polu, że w sporcie bariery nie istnieją, a tym bardziej nie ma ich w e-sporcie. Sportowa rywalizacja, emocje i satysfakcja z osiąganych sukcesów są dostępne dla każdego.

Jak dołączyć do gry?

W racingowym wyzwaniu udział mogą wziąć wszystkie zainteresowane osoby niezależnie od stopnia sprawności. Zawodnicy mogą zgłaszać się w parach lub indywidualnie. W przypadku indywidualnych zgłoszeń zawodnicy zostaną połączeni w zespoły w drodze losowania. Zgłoszenia przyjmujemy do 28 stycznia do godz. 12.00 przez formularz dostępny pod linkiem.
Zapisz się!

Etapy racingowych rozgrywek

Organizatorzy wydarzenia podzielili zawody na trzy etapy. Pierwszym etapem są eliminacje. Podczas nich zawodnicy mają trzy dni na przejechanie wybranej trasy w formule TimeAttack i przesłanie swoich najlepszych czasów do organizatora. Następnie osiem najlepszych teamów zostanie zaproszonych półfinału, podczas którego wyścig odbędzie się online, w formule multiplayer, a zawodnicy ścigać się będą w czasie rzeczywistym. Do finału trafi tylko pięć najszybszych zespołóworaz jeden, na zasadzie “wilczego biletu”, który osiągnie najlepszą czasówkę we wszystkich dotychczasowych przejazdach. Regulamin rozgrywek dostępny jest pod linkiem.

Finał w profesjonalnej arenie gamingowej

Szczęśliwcy, którzy zakwalifikują się do wyścigu finałowego zostaną zaproszeni przez organizatorów do prawdziwej areny gamingowej – ESPORT SPOT, na warszawskim Powiślu. Impreza finałowa Avalon Extreme GT Challenge odbędzie się̨stacjonarnie 12 lutego 2022. Finał będzie miał charakter imprezy otwartej, a zawodnikom w ich zmaganiach kibicować będzie widownia. Poza sportowymi emocjami, dla wszystkich uczestników imprezy przewidziano dodatkowe atrakcje, jak np. możliwość przejęcia sterów Hooligana, czyli Hyundai i20 WRC Proto, jedynego auta wyścigowego prowadzonego za pomocą 2 joysticków czy odwiedzenia stoisk promocyjnych partnerów i sponsorów wydarzenia. Wszyscy Ci, którzy nie będą mogli być z nami w tym dniu w Warszawie, będą mogli śledzić wyścig na kanale Motowizja. Całe wydarzenie będzie relacjonowane w formie live streamingu z profesjonalnym komentarzem i studiem, w którym gościć będą znani sportowcy i influencerzy. Dla 3 drużyn, które zdobędą najlepszy czas w wyścigu finałowym przewidziano atrakcyjne nagrody.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Finały PLE W ESPORT SPOT!

PLE finały

Finały Polskiej Ligi Esportowej potrwają od 2 do 4 grudnia. Zwieńczenie rozgrywek w tę sobotę będzie można obejrzeć w lokalu ESPORT SPOT na Powiślu.

Polska Liga Esportowa (PLE) to jedna z wiodących polskich lig e-sportowych. Platformą najważniejszych rozgrywek PLE jest gra Counter-Strike: Global Offensive. Odbywają się one w dwóch dywizjach, skupiających po 10 zespołów: PGE Dywizji Mistrzowskiej i Lotto Dywizji Profesjonalnej. Jednym z wczesnych inwestorów PLE S.A. jest gwiazda NBA Marcin Gortat, w kwietniu tego roku do grona współwłaścicieli dołączył także Dawid Podsiadło.

PLE od początku istnienia deklarowała, że jej celem jest profesjonalizacja polskiego e-sportu, a wzorcami są organizacje typu NBA czy Premier League. Znaczącym krokiem na tej drodze było wprowadzenie we wrześniu 2021 centralizacji praw sponsoringowych: w ramach porozumienia między PLE a drużynami występującymi w PGE Dywizji Mistrzowskiej powstała jednolita platforma sponsoringowa. To właśnie dzięki tej innowacji drużyny mogą podzielić między sobą pulę wynoszącą 250 000 zł.

Esport jako platforma marketingowa daje reklamodawcom unikalne możliwości, takie jak choćby product placement (np. samochód konkretnej marki umieszczony na mapie, gdzie rozgrywa się mecz) czy reklamy in-game, z których korzysta np. sponsor tytularny. – PGE Polska Grupa Energetyczna jest jednym z największych sponsorów sportu w Polsce. Od ponad roku działamy również w obszarze esportu, współpracując z Polską Ligą Esportową oraz klubem PGE Turów Zgorzelec

– Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

Partnerem PLE jest również Polsat Games. Finałowe mecze CS:GO odbywać się będą w formulę LAN w studio Polsat Games. Finały będzie można także obejrzeć na Watch Party w gamingowym centrum Esport Spot przy ul. Zajęczej 4 w Warszawie. Atmosfera i lista znanych z mediów gości przypominać będzie loże VIP podczas najważniejszych meczów futbolowych.

A już dziś rozpoczynają się półfinały turnieju: Izako Boars podejmą organizację x-com AGO, a jutro walkę o finał stoczą Honoris z Mad Dogs PACT. Transmisja odbędzie się na kanale Polsat Games.

 

Adam Daniluk

Vigilant Fight Club v3 „One Must Fall” startuje już w sobotę

VFC v3 One Must Fall

Już jutro odbędzie się Vigilant Fight Club v3. Najlepsi zawodnicy Tekkena zagrają w Warszawie.

Trzecia edycja VFC odbędzie się z jeszcze większy rozmach niż poprzednie. Na turniej Tekkena zaproszono najlepszych zawodników z całej Europy. Na żywo będzie można zobaczyć walki takich zawodników, jak Maciej „Why” Stegienko, Vincent „Super Akouma” Homan, Adrian „Frizen” Szydłowski, Fergus „Fergus” Mc Gee.

Ponadto będziemy mogli zobaczyć pokazy szkół sztuk walki. Swoje umiejętności zaprezentują akademie Kung Fu Pro, Uniejowski Klub Karate Bassai oraz Centrum Sportu i Usług Prozdrowotnych „Pro-Health”.

Jako że wydarzenie ma charakter międzynarodowy, angielskim komentarzem zajmą się Hassan „Spag” Farooq oraz Kobi „K-Wiss” Scarlet. Polskiej widowni relacjonować będą Przemysław „Perturbear” Zabiegała oraz Dawid „DEF” Łaciński.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00 w sobotę 27 listopada. Turniej odbędzie się w ESPORT SPOT przy ul. Zajęczej 4 w Warszawie. Dostępna będzie również relacja online na Twitchu. Serdecznie zapraszamy!

 

Tutaj możesz przeczytać więcej o samej grze – Od automatów na wielką scenę! Historia serii Tekken, a tutaj o zawodnikach biorących udział w turnieju – Poznajcie zawodników na Vigilant Fight Club v3

Adam Daniluk

Druga edycja turnieju League of Legends w ESPORT SPOT

ESPORT_SPOT_RIFT

ESPOT we współpracy z Mercedes-Benz rusza z kolejnym turniejem offline w grę League of Legends. Druga edycja ESPORT SPORT RIFT by Mercedes-Benz odbędzie się w dniach 20-21 listopada w Warszawie.

W poprzedniej edycji rozgrywek wzięło udział 8 drużyn z całej Polski. Teraz turniej zostanie rozszerzony do 16 ekip. Organizatorzy przygotowali niezwykle atrakcyjne i ciekawe nagrody, z łącznej puli sięgającej aż 15 000 zł! Prócz nagród pieniężnych dla zwycięzców przygotowano hulajnogi oraz masa fantastycznych gadżetów od firmy Mercedes-Benz.

Wydarzenie odbędzie się w gamingowym sercu Warszawy – ESPORT SPOT w Elektrowni Powiśle przy ul. Zajęczej 4. Na turnieju będzie można spotkać wszystkich zawodników League of Legends z Illuminar Gaming!

„Pierwsza edycja turnieju League Of Legends organizowana wspólnie z marką Mercedes-Benz w ESPORT SPOT, okazała się ogromnym sukcesem. Dlatego wspólnie podjęliśmy decyzję o kontynuacji rozgrywek. Myślę, że dzięki takim inicjatywom możemy dać szansę oraz wspierać w rozwoju młodych zawodników, którym niestety brakuje miejsca na pokazanie swoich umiejętności.”  – Piotr Adamski, Head of Esports & Gaming w ESPORT SPOT

Zapisy do drugiej edycji ESPORT SPORT RIFT by Mercedes-Benz już się rozpoczęły i potrwają do połowy listopada. Formularz zgłoszeniowy, a także szczegółowe informacje na temat zapisów dostępne są na stronie.

 

Adam Daniluk