...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Nowe twarze Polsat Games i FRENZY

W marcu br. roku FRENZY zorganizowało casting, którego celem było wyłonienie nowych twarzy dla kanału Polsat Games oraz produkcji realizowanych przez firmę. Do udziału zgłosiło się kilkadziesiąt osób, spośród których wybrano dwie – Ksenię Chlebicką i Agatę Pachole.

Ksenia Chlebicka ma już bogate doświadczenie telewizyjne. Brała udział m.in. w pierwszej edycji Top Model, a obecnie jest prezenterką pogody m.in. na kanale Wydarzenia24. Agata Pachole to młoda pasjonatka gamingu i esportu, która zasiliła szeregi redakcji Polsat Games, a z czasem będzie angażowana do coraz ambitniejszych projektów telewizyjnych.

Decyzja o zatrudnieniu Kseni Chlebickiej i Agaty Pachole podyktowana jest chęcią dalszego rozwoju formatów telewizyjnych i transmisji realizowanych przez FRENZY. Obie Panie mają regularnie pojawiać się w telewizji Polsat Games, w trakcie transmisji z rozgrywek esportowych, eventów gamingowych oraz realizować materiały, które będą publikowane na naszych kanałach social media.

Marcin Kilar, Dyrektor Zarządzający FRENZY

Ksenia Chlebicka, swój telewizyjny debiut zaliczyła już w wieku 19 lat, w pierwszej edycji programu Top Model, gdzie przypadła do gustu m.in. Joannie Krupie. Po studiach przez kilka lat była twarzą programu Klejnot TV i Biżuteria TV, następnie związała się z telewizją Superstacja, gdzie realizowała prognozę pogody, a ostatnio można ją zobaczyć w charakterze pogodynki na kanałach Wydarzenia24 i Polsat News. Współpraca z FRENZY, to kolejny krok w rozwoju jej kariery telewizyjnej, gdzie będzie próbowała swoich sił jako m.in. jako prowadząca.

Dołączenie do zespołu Polsat Games to dla mnie wyjątkowa możliwość połączenia pracy z zainteresowaniami. Esport i gry video to dziedziny rozwijające się w niewiarygodnym tempie. Ogromnie się cieszę, że będę mogła popularyzować gaming wśród osób dopiero poznających ten świat, jak i stać się częścią społeczności graczy. Ze swojej strony największy nacisk położę na kobiecy aspekt w esporcie i grach video, którego jest zdecydowanie za mało. Z zawodowego punktu widzenia jestem szczęśliwa, że Grupa Polsat Plus daje mi szansę na wielowymiarowy rozwój zarówno w pionie informacji i publicystyki w ramach kanału Wydarzenia 24, którego częścią oczywiście zostanę, jak i w kanale Polsat Games.

Ksenia Chlebicka, Polsat Games

Na początku, Ksenię w nowej roli będzie można oglądać m.in. na kanałach internetowych Polsat Games, gdzie opowie o trwającym właśnie turnieju EU Masters w grę League of Legends.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

7. sezon Ultraligi wchodzi w fazę play-off

ULS7_Playoff_Poster_1920_1080

Już dziś (15 marca) o godz. 16:40 rusza faza play-off turnieju Ultraliga. Sześć najlepszych drużyn z Polski i regionu bałtyckiego powalczy o awans do turnieju EU Masters i nagrody z puli 100 000 zł.

Wchodzący właśnie w decydującą fazę 7. sezon Ultraligi był wyjątkowy pod wieloma względami. Zacznijmy od tego, że aż trzy drużyny, które awansowały do play-offów, to ultraligowi debiutanci: Forsaken, Zero Tenacity i Topo Centras Iron Wolves, a po raz pierwszy zabrakło w nich Illuminar Gaming. Z dobrej strony po raz kolejny pokazało się natomiast AGO ROGUE (w sezonie 1. i 2. Rogue Esports Club), które siódmy raz z rzędu zakończyło etap grupowy na pozycji lidera, awansując do play-offów z pierwszego miejsca. W tym sezonie nie zobaczyliśmy natomiast obrońcy tytułu, którą jest nieistniejąca już formacja PDW. Pozytywną zmianę dostrzegą również zwycięzcy 7. sezonu Ultraligi, którzy na swoje konto otrzymają przelew na 60 000 zł zamiast 30 000 zł, jak to miało miejsce w poprzednim sezonie.

Co warte odnotowania, pierwszy raz w historii drużyny zmagające się w ramach Ultraligi mają zagwarantowane aż 4 sloty w European Masters (tak dużą liczbą miejsc może pochwalić się jeszcze tylko Francja). Wpływ na to miały bardzo dobre wyniki polskich drużyn w ostatnich czterech edycjach oraz fuzja z Baltic Masters. Najbliżej awansu do EU Masters są liderzy fazy zasadniczej AGO ROGUE i Topo Centras Iron Wolves, którzy zmierzą się ze sobą w play-offach. Zwycięzca tego starcia awansuje do wielkiego finału, a przegrany będzie miał szansę na wejście do decydującego etapu zmagań z dolnej drabinki. O dwa pozostałe sloty powalczą Team ESCA Gaming, Zero Tenacity, Forsaken i Komil&Friends.

Transmisje z play-offów 7. sezonu Ultraligi można oglądać od 16:40 w każde wtorki i środy, w telewizji Polsat Games oraz na platformach Twitch.tv i YouTube. Aby uatrakcyjnić transmisję, organizator turnieju FRENZY zaprosił do współpracy znane osobistości esportowej sceny LoLa. W tym tygodniu do grona analityków dołączy obecny trener Gentlemen’s Gaming, Kasper „Kaspersky” Gutkowski, a kolejni goście będą ogłaszani sukcesywnie.


źródło: FRENZY

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Ultraliga łączy się z Ligą Bałtycką! Zmiany w ERL

League of Legends

Jak oficjalnie poinformowała nas strona lolesports.com, w League of Legends czeka dużo zmian dotyczących Lig Regionalnych (ERL - European Regional Leagues). Polską ligę czekają naprawdę duże zmiany.

Oficjalna strona spod szyldu Riot Games – lolesports.com – poinformowała nas o dużych zmianach zachodzących w Ligach Regionalnych od przyszłego sezonu rozgrywek League of Legends. Riot zapowiedział między innymi podział lig regionalnych na te akredytowane i nieakredytowane.

Ultraliga to polska oficjalna liga League of Legends zarządzana przez Polsat Games, która ma dwa sezony w roku, a z każdego sezonu trzy najlepsze zespoły awansują na nieoficjalne Mistrzostwa Europy, zwane EU Masters, gdzie w przeszłości sukcesy odnosiły takie drużyny jak K1CK, AGO Rogue, czy Illuminar Gaming.

Ligi regionalne w League of Legends to system ligowy, który powstał po zlikwidowaniu systemu Challenger Series, które było niższym poziomem rozgrywkowym ligi LCS (obecnie LEC). Ligi są podzielone na ligi krajowe, co zapewnia wyższy poziom rywalizacji, a najlepsze drużyny mierzą się we wspomnianym turnieju EU Masters.

Częścią wymienionych przez Riot zmian są fuzje w niektórych ligach regionalnych. Liga holenderska i belgijska połączą siły, by stworzyć razem Ligę Beneluxu. Nas również czeka fuzja, a dokładniej z ligą bałtycką (Baltic Masters). W lidze występuje obecnie 6 zespołów, ale więcej informacji nt. tego jak będą te drużyny rozdzielone, czeka nas we wrześniu.

To ważna zmiana w strukturach międzynarodowych League of Legends, która ma służyć uatrakcyjnieniu rozgrywek esportowych i większe umiędzynarodowienie rozgrywek. Riot Games konsekwentnie profesjonalizuje swoje struktury i możemy spodziewać się dalszych informacji w kolejnych miesiącach.

 

Więcej informacji

 


Autor: Adam Daniluk

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Polacy Mistrzami Europy w League of Legends

AGO ROGUE zdeklasowało rywali w EU Masters. To historyczna chwila dla krajowej sceny esportu. Pierwszy raz w tych europejskich rozgrywkach triumfowała polska drużyna.

AGO ROGUE, organizacja będąca połączeniem dwóch marek – polskiej AGO Esport oraz amerykańskiej ROGUE Esports Club, podbiła wczoraj serca polskich kibiców, wygrywając z niemieckim klubem Gamer Legion. Tercet Polaków, Duńczyk oraz Rosjanin zmiażdżyli przeciwnika, nie dając mu żadnego punktu mapowego w całej serii – mecz zakończył się zwycięstwem 3:0. European Masters to jedne z najważniejszych zawodów League of Legends w Europie. Podczas turnieju walczą ze sobą najlepsze drużyny lig tego kontynentu.

Warto dodać, że AGO ROGUE w składzie: Paweł “Woolite” Pruski, Paweł “Czekolad” Szczepanik, Adrian “Trymbi” Trybus, Mathias “Szygenda” Jensen i Nikolay “Zanzarah” Akatov nie straciło ani jednego punktu w drodze do finału EU Masters – zwyciężyli z Misfits Premier 2:0, a następnie powtórzyli wynik z mousesports w półfinale.

Nie jest to pierwsze osiągnięcie AGO ROGUE, w poprzednim sezonie stanęli na podium w regionalnych rozgrywkach Ultraligi i kontynuowali zmagania w EU Masters. Włodarze zapowiadają, że to dopiero początek przygody z rywalizacją na światowym poziomie.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

EU Masters, czyli esportowa Liga Europy

European Masters 2020 Summer to kolejna odsłona turnieju zrzeszającego najlepsze zespoły lig regionalnych starego kontynentu, często nazywanego esportową Ligą Europy. To szansa na rozwój dla polskich organizacji i zawodników.

W głównym turnieju szóstej już edycji EU Masters, występuje szesnaście najlepszych zespołów z lig europejskich, w trzy Polskie drużyny wyłonione w poprzednim sezonie Ultraligi: K1CK Neosurf, czyli rewelacja poprzedniego sezonu, AGO ROGUE oraz 7more7 Pompa Team.

Rozgrywki te są niezwykle ważne z punktu widzenia polskich zawodników i organizacji. Poprzez wsparcie i duża promocję ze strony Riot Games stają się często trampoliną kariery dla młodych zawodników, jak również szansą na wypromowanie się dla esportowych organizacji. Polska jest krajem z niezwykle uzdolnionymi zawodnikami i to właśnie polacy są nacją dominująca wśród wszystkich zawodników występujących w tym turnieju.

Apetyt po ostatniej edycji turnieju, gdzie K1CK na czele z Łukaszem „Puki Style” Zygmunciakiem dotarło aż do finału, gdzie mimo wsparcia całego esportowego świata pod hasztagiem #POLSKAGUROM uległo Francuskiemu LDLC na pewno, są niemałe. Świetnie wówczas zaprezentowało się też AGO Rogue, które swoją przygodę skończyło w półfinale.

Rozgrywki tegorocznej edycji już się rozpoczęły. Na półmetku zmagań grupowych zarówno K1CK, jak i AGO Rogue znajdują się na miejscach premiowanych awansem w swoich grupach, natomiast Pompa Team z bilansem 0-3 ma już tylko iluzoryczne szansę na awans do play’offów. W nadchodzącym tygodniu czekają nas decydujące rozstrzygnięcia fazy grupowej.

Pula nagród wynosi okrągłe 150.000€ a sam zwycięzca, zainkasuje ponad 1/4 nagrody, czyli 40.000€. W gronie sponsorów znajdują się takie marki jak Secretlab, Volvic, Warner Music Group, czy znany producent sprzętu gamingowego HyperX.

Za Polską transmisję wydarzenia odpowiada Polsat Games, a grę zobaczyć można na Twitchu, Youtube oraz w telewizji. Rozgrywki potrwają do 20 września.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

ESE świętuje wicemistrzostwo K1CK Neosurf w European Masters!

K1CK

Miniony weekend był nie lada gratką dla każdego fana esportu w Polsce. Po wygranym półfinale na hiszpańską drużynę Movistar Riders zespół złożony z samych Polaków czekał finałowy pojedynek przeciwko francuskiemu LDLC.

W niedzielę byliśmy świadkami wielkiego sukcesu Polaków, gdzie polski skład League of Legends zdobył drugie miejsce prestiżowym turnieju EU Masters.

K1CK Esports w ubiegłym roku zdecydowało się na współpracę z międzynarodową organizacją ESE Europe, która odpowiadała za pozyskanie sponsorów stworzyła strategię budowania społeczności w oparciu o polskich zawodników. Jednym z elementów planu było pozyskanie licencji uprawniającej do występowania w Ultralidze na antenie Polsat Games, a następnie wprowadzenie marki K1CK Neosurf do polskiego ekosystemu esportowego.

K1CK Esports
Fot. K1CK Esports
Fot. Łukasz „Puki Style” Zygmunciak

Internet zarówno w Polsce, jak i na świecie oszalał na punkcie Łukasza Zygmunciaka, który gra pod pseudonimem “Puki style”, do tego stopnia, że twitterowe trendy pokazywały, że w Polsce “Puki” był bardziej popularny niż wybory prezydenckie. Czołowi zawodnicy i największe światowe organizacje jak Cloud 9, SK T1, czy G2 ustawiły zdjęcie Łukasza, jako profilowe, wyrażając wsparcie dla naszej drużyny. Nie obyło się też bez przykładów z klasycznego sportu, co obserwowaliśmy np. w ekstraklasowej Cracovii, czy u piłkarza Leeds United – Mateusza Klicha.

Częścią procesu tworzenia docelowej drużyny była szeroka analiza potencjału graczy w grze League of Legends która jest najważniejszą grą esportową na świecie. By stworzyć dużą synergię z kibicami zdecydowano o kreacji wyłącznie polskiego składu z polskim trenerem i analitykiem. Stworzyło to pewien precedens w skali Europy, gdyż dziś bardzo rzadko obserwuje się drużyny ‘narodowe’.

Paweł Delord Szabla
Fot. Paweł „Delord” Szabla

Z początkiem roku K1CK ogłosił, że partnerem tytularnym została firma Neosurf zajmująca się kartami prepaid w płatnościach. W przygotowanych świadczeniach nie przewidziano tak szybkiego wzrostu zasięgów. W konsekwencji sponsor otrzymał zasięgi powyżej oczekiwań. Taka sytuacja pokazuje “piękno” esportu gdzie zwroty akcji to codzienność.

K1CK Neosurf zakończył EU Masters na drugim miejscu, zdobywając tytuł wicemistrza w składzie:

  • Marcin “iBo” Lebuda
  • Lucjan “Shlatan” Ahmad
  • Mateusz “Matislaw” Zagórski
  • Łukasz “puki style” Zygmunciak
  • Oskar “Raxxo” Bazydło
  • trener Paweł “Delord” Szabla

ESE kontynuuje realizację świadczeń sponsorskich oraz pracuje nad ykorzystaniem obecnej sytuacji do zwiększenia aktywności sponsoringowych oraz umacniania pozycji partnerów drużyny na polskim rynku.

Tworząc Brief Esports mieliśmy na celu połączenie światów komunikacji marketingowej i esportu. Dzisiaj publikujemy dowód na to, że taka współpraca przynosi korzyści dla wszystkich stron –  agencji, organizacji i sponsora.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

W tym tygodniu w esporcie: K1CK Neosurf, EU Masters, Alior Bank, Śląsk Wrocław, Esport Pro Tour

European Masters

K1CK Neosurf z wicemistrzostwem EU Masters, Alior Bank wchodzi w esport, a globalny rynek gier warty 159 miliardów dolarów. Przegląd wydarzeń z ostatnich dni.

Przeglad wydarzen esport ESE

K1CK Neosurf wicemistrzem EU Masters!

Fot. K1CK Neosurf

W weekend odbywały się decydujące mecze playoffów EU Masters, mających status Mistrzostw Europy w League of Legends. W najlepszej czwórce znalazły się aż 2 polskie drużyny. W pierwszym półfinale AGO Rogue niestety uległo francuskiej drużynie LDLC, natomiast K1CK Neosurf pewnie zwyciężyło hiszpańskie Movistar Riders, a wyróżniającym zawodnikiem był Łukasz 'Puki Style” Zygmunciak. K1CK w wielkim finale musiało jednak uznać wyższość francuskiego LDLC i ostatecznie zdobyło tytuł wicemistrza Europy. To historyczny wynik i wielki sukces Polaków w tych rozgrywkach.

Alior Bank z mocną inwestycją w esport w Polsce!

Alior-Riot
Fot. Alior Bank

Alior Bank wchodzi w świat esportu! Zdecydował się na mocne wsparcie polskiej sceny League of Legends. Został głównym sponsorem Ultraligi – najbardziej prestiżowych rozgrywek LOL w Polsce, a także przygotował dedykowaną ofertę dla graczy. Alior Bank we współpracy z wydawcą Riot Games, stworzył dedykowaną kartę płatniczą z wizerunkiem Ashe – jednej z postaci w grze League of Legends. Użytkownicy za płatności kartą będa otrzymywać specjalne punkty, wymienialne na wirtualne Riot Points. Skierowanie uwagi na graczy zostało poprzedzone badaniami przeprowadzonymi przez RBL_Innovatioan – wewnętrzne laboratorium Alior Banku. Badania pokazały, że niemal połowa klientów korzystających z usług bankowości online gra w sieci przynajmniej raz w tygodniu. W przeciągu kolejnego tygodnia zaprezentujemy szeroki case study wejścia Alior Bank w świat esportu.

Zakończył się Esport Tour Pro

Esport Tour
Fot. Esport Tour

W niedzielę zakończyły się zmagania Esport Tour Pro w grze Counter-Strike. Wśród czterech najlepszych drużyn znalazło się Illuminar Gaming, AVEZ, Actina PACT i Pompa Team. Zwycięzcą została Actina Pact, która w finale pokonała Pompa Team wynikiem 2:0. Wszystkie spotkania Esport Tour Pro były transmitowane ze Studia Tarczyński Live, a sponsorami transmisji była m.in. marka Tiger (napoje energetyczne), czy Wawel (słodycze).

Rynek gier warty już ponad 159 miliardów dolarów?

newzoo global games market
Graf. Newzoo

Newzoo, wiodący podmiot badawczy w gamingu i esporcie, ogłosił podniesienie prognozy wartości globalnego rynku gier do 159,3 miliardów dolarów, co stanowi wzrost o 9,3% rok do roku. Newzoo przyznaje, że zauważalne jest pozytywne oddziaływanie pandemii i społecznej izolacji na branżę gier. Wśród platform globalnie dominują gry mobilne (77mld), przed konsolowymi (45mld) i komputerowymi (37mld).

Śląsk Wrocław przyjmuje dywizje Valoranta

Slask Wroclaw Esports
Fot. Śląsk Wrocław Esports

Klub sportowy Śląsk Wrocław miesiąc temu ogłosił wejście na rynek esportu przyjmując dywizje Counter-Strike, Fortnite, oraz FIFA. Po miesiącu działalności zdecydował się na rozszerzenie działań i stworzenie dywizji w nową grę od Riot Games – Valorant. Gra obecnie znajduje się w fazie beta testów, ale nie przeszkadza jej to w biciu kolejnych rekordów oglądalności na platformie Twitch. Kolejne miesiąca przyniosą nam wiele odpowiedzi odnośnie dalszej przyszłości tej gry.

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o takich markach w esporcie jak Red Bull, STS, ESL, Twitch, Valorant, Sokół, AGO, Blizzard, czy EA

Red Bull, STS, ESL, Twitch, Valorant, Sokół, AGO, Blizzard, EA, czyli Esportowe wydarzenia ostatnich dni

Redaktor Prowadzący sekcji Brief Esports. Business Consultant z ponad 15 letnim doświadczeniem w branży esportu i gamingu. Organizator ponad 20 esportowych wydarzeń i turniejów dla profesjonalistów i amatorów. Pracował z najważniejszymi organizacjami esportowymi w Polsce takimi jak Pride, Team Kinguin, AGO Esports, czy Illuminar Gaming jako manager drużyny, dyrektor ds. esportu i dyrektor ds. rozwoju. Doświadczenie biznesowe zdobywał m.in. w McKinsey & Company. Regularny mówca na konferencjach poświęconych tematyce gamingu i esportu w Polsce. Doradca Esports Associations w temacie Narodowej Drużyny Esportu i strategii rozwoju esportu w Polsce.

Jarosław Śmietana