...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Znamy zwycięzców 27. edycji festiwalu Golden Drum

Golden Drum zwyciezcy

W piątek 15 października 2021 r. odbyła się oficjalna ceremonia Grand Award, podczas której jury wyróżniło najlepszych twórców i ich pomysły, całe zespoły oraz agencje. Było to zwieńczenie trwającego od 13 października festiwalu Golden Drum.

Tytuł Agencji Roku, po raz drugi raz z rzędu trafił w ręce Publicis Italy z Mediolanu, tym samym przyczyniając się do ogólnego sukcesu spółki Publicis, która zebrała najwięcej punktów i została uhonorowana tytułem Sieci Roku.

Nagrodę dla najlepszej niezależnej Agencji Roku otrzymała agencja Voskhod z Jekaterynburga w Rosji.

Najlepszą marką, która wyróżniła się podczas 27. edycji festiwalu, zdobywając Brand Grand Prix, był Burger King z 2 nagrodami Grand Prix, 6 Golden Drums, 4 Silver Drums i 2 Bronze Drums we wszystkich kategoriach. Jorg Riommi, Eduardo Marques i Bruno Bertelli, autorzy kampanii Moldy Whopper, zostali uhonorowani tytułem Dyrektorów Kreatywnych Roku.

W sekcji All Juries, Best of Genius Loci – nagroda za kampanie dla lokalnej społeczności – trafiła do Publicis Latvia za projekt #StillSpeakingUp DeepTruth, przygotowany dla klienta Agencji – Propuesta Civica. Best of Social Good – nagroda upamiętniająca działania korzystne społecznie – została przyznana White Rabbit Budapest za kampanię non-profit Terms Against Bullying, prowadzonej przez Universidade de Madeira. Jury nie przyznało nagrody Best of COVID-19.

Najlepszym zgłoszeniem z regionu Adriatyku, które otrzymało specjalną nagrodę Adriatyckiej Agencji Roku, był projekt przygotowany przez UM Beograd, część McCann Beograd – kampanię Thank you, Doctors.

Najlepszym filmem z Konkursu Young Drummers, zaprezentowanym we współpracy ze słoweńską Izbą Turystyczną, było wideo pt. Imagine Slovenia, stworzone przez Dmitrija Sharova z Rosji.

Po rocznej przerwie, spowodowanej globalną pandemią, festiwal odnotował 25% wzrost zgłoszeń w konkursie. Z pośród wszystkich prac, kapituła wybrała 271 zgłoszeń i przyznała łącznie 46 Bronze Drum, 41 Silver Drum, 30 Golden Drum i 14 Grand Prix w różnych grupach i kategoriach. Laureaci otrzymali nowe, utrzymane w duchu zrównoważonego rozwoju trofea wykonane z materiałów przyjaznych dla środowiska – naturalnych i pochodzących z recyklingu.

Wszystkie wyróżnione prace dostępne są na stronie https://goldendrum.com/showcase.


Źródło: Golden Drum

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Dwa razy więcej Gości na World Class Cocktail Festival. Już ponad 25 tysięcy!

Koktajle

Ponad 650 koktajli w ponad 150 barach (14 miast) mogli odkryć Goście trzeciej edycji festiwalu kultury koktajlowej World Class Cocktail Festival. Przez ten czas koktajlbary oraz restauracje odwiedziło aż 25 800 Gości. Jest to prawie dwa razy więcej niż w ubiegłorocznej edycji! Szacuje się, że informacje o wydarzeniu dotarły do min. 1 665 317 mln Polaków. Festiwal odbył się w zgodzie z wymogami sanitarnymi oraz aktualną Kartą Higieny.

Koktajlbary na tegoroczną edycję przygotowały cztery (a czasem więcej) autorskich koktajli. Powstały one w drodze inspiracji aktualnymi trendami barmańskimi. Były tworzone na bazie alkoholi premium firmy Diageo tj. m.in.: whiskey Johnnie Walker, ginu Tanqueray No. TEN, Tanqueray London Dry, wódki Ketel One, szkockiej whisky Singleton 12YO. Amatorzy wysokiej klasy trunków wybierali spośród szerokiej palety smaków. W menu festiwalowym mogli znaleźć np. koktajle słodkie, kwaśne, kawowe, ziołowe czy owocowe. Wszystko po to, aby zaspokoić nawet najbardziej wymagające kubki smakowe. Wszystkie koktajlowe wariacje cieszyły również oczy swoimi kolorami oraz dekoracjami w postaci m.in. kwiatów bądź owoców. Goście mogli rezerwować zestaw dwóch wybranych koktajli w cenie 35 zł na stronie CocktailFestival.pl.

Źródło: World Class Cocktail Festival

Najlepszy Bar Roku wybrany!

W ramach World Class Cocktail Festival odbywa się również plebiscyt na najlepszy koktajlbar uczestniczący w festiwalu. Na podstawie recenzji gości i danych rezerwacyjnych z poprzedniej edycji festiwalu, laureatem Baru Roku 2020 został stołeczny The Roots. W tym roku ten zaszczytny tytuł otrzymał krakowski koktajlbar TAG.!

Festiwal odbył się w idealnym momencie. Goście byli spragnieni takich wydarzeń jak World Class Cocktail Festival. Festiwal opowiada nie tylko o kulturze picia koktajli, ale też spędzania czasu z przyjaciółmi oraz podróżowania po smakach. Bezpośrednie rozmowy z Barami i Restauracjami udowadniają, że Goście w Polsce są nie tylko gotowi na doznania koktajlowe na poziomie World Class w ramach Festiwalu, ale również wracają do najlepszych koktajlbarów. Nadany przez Johnniego Walkera i Partnera Diageo kierunek wsparcia dla branży „Keep Walking Gastronomio!” był nie bardzo potrzebny i spotkał się z ogromną wdzięcznością. Jesteśmy bardzo zadowoleni osiągniętych efektów podczas tegorocznej edycji WCCF.

Max Pollo, COO Restaurant Club oraz współorganizator Festiwalu

Tak jak w ubiegłych edycjach, Festiwal był realizowany zgodnie z ideą “zero waste”. Plastikowe słomki zostały zamienione na ekologiczny wariant, a do dekoracji koktajli zostały użyte tylko naturalne ozdoby w postaci owoców, ziół czy kwiatów. Wszystkie działania odbywały się w poszanowaniu dla środowiska oraz planety, ponieważ jej dobro jest jednym z najważniejszych priorytetów Organizatorów.


Źródło: Restaurant week

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Rekordowy Restaurant Week przedłużony do końca wakacji!

festiwalowe danie Restaurant Week

W zakończonym wiosennym Restaurant Weeku wzięło udział więcej Gości, niż rok wcześniej, bo aż 90 tysięcy! Odwiedzili prawie 350 restauracji, pośród których zadebiutowało prawie 100, a kilkanaście otrzymało niemal same najwyższe oceny w Plebiscycie Gościa. Przez całe lato potrwa więc dogrywka, by dania zostały ocenione przez kolejnych festiwalowych Gości. Przedłużony Restaurant Week potrwa do 31 sierpnia, stoliki w jeszcze niższej festiwalowej cenie (55 zł za trzy dania) dostępne są w aplikacji https://app.rclb.pl i na stronie www.RestaurantWeek.pl. Paweł Światczyński CEO oraz Maciej Żakowski CSO Restuarant Week są lauratami 6. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

Warto odwiedzić te najlepsze restauracje, do których nie zdążyliśmy zajrzeć podczas Festiwalu. Dlatego przez całe lato w 15 restauracjach w stolicy potrwa pierwsza w historii dogrywka, która wyłoni ostatecznego zwycięzcę Festiwalu. Przy okazji Goście będa mieli wreszcie szansę na odwiedzenie jeszcze większej liczby najlepszych restauracji!

Maciej Żakowski, jeden z organizatorów Restaurant Week

Sukces i przedłużenie Festiwalu

Na otwarcie branży gastronomicznej z utęsknieniem czekali zarówno Goście, jak i restauratorzy. Przełożyło się to na wysoką frekwencję podczas wiosennej edycji Restaurant Week. Mimo obłożenia 50% stolików, w Festiwalu wzięło udział ponad 90 tysięcy Gości! To wielki sukces kampanii #IDŹ!, dlatego organizatorzy postanowili przedłużyć Festiwal aż do 31 sierpnia. W letniej odsłonie Restaurant Week weźmie udział kilkanaście zwycięskich warszawskich restauracji, w których będzie można spróbować dań najczęściej ocenianych przez Gości Festiwalu jako doskonałe.

Cieszymy się, że Goście tak licznie wzięli udział w wiosennej edycji Restaurant Week. To był szczególnie trudny Festiwal, który odbył się po półrocznym lockdownie. Mimo wszelkich wysiłków, udało nam się podjąć więcej Gości niż w ubiegłym roku, co tylko świadczy o tym, jak bardzo tęskniliśmy za normalnością. Restauracje odgrywają bardzo ważną rolę w socjalizacji, utrzymywaniu kontaktów z bliskimi. To potrzeba, której nie były w stanie zaspokoić usługi jedzenia na dowóz i to właśnie za spotkaniami w ogródkach i restauracjach tęskniliśmy najbardziej. Celem Festiwalu było wsparcie ponownego otwarcia gastronomii, stąd też pomysł na wielką kampanię promocyjną, która została skierowana największym przebojom najlepszych restauracji w Polsce. Ostatnie tygodnie to wielkie święto powrotu sceny restauracyjnej w naszą codzienność, a Festiwal miał za zadanie pomóc restauracjom odrodzić się po kilku miesiącach zamknięcia branży. Jesteśmy szczęśliwi, że dzięki wspaniałym Gościom się to udało, dlatego też postanowiliśmy przedłużyć Festiwal aż do końca sierpnia.

Max Pollo, COO Restaurant Club

W aplikacji https://app.rclb.pl i na stronie www.RestaurantWeek.pl dostępne są już rezerwacje na przedlużony Festiwal. Letnia odsłona Restaurant Week pozostaje wierna filozofii #SzanujJedzenie. Dzięki wcześniejszemu wyborowi menu przy dokonywaniu rezerwacji online, marnowana żywność w restauracjach ograniczona jest do minimum.

#IDŹ! z rekordowymi wynikami

Szacuje się, że kampania marketingowa z zachęcającym komunikatem #IDŹ!, obejmująca także billboardy oraz spoty radiowe w największych aglomeracjach przyniosła zaskakujące rezultaty w postaci ogromnego zainteresowania. W efekcie dotarła ona do prawie 9 milionów Polaków, a stronę www.RestaurantWeek.pl, gdzie dokonuje się rezerwacji, w czasie Festiwalu odwiedziło rekordowe 821 011 tysięcy użytkowników! Profilowi Restaurant Week na Facebooku przybyło również kilkanaście tysięcy fanów! W promowanie Festiwalu zaangażowały się też wysoko zasięgowe media i influencerzy oraz partnerzy m.in. Coca-Cola Zero Cukru, Martini, Kinley, Blik, Dpd.

Ponieważ bezpieczeństwo Gości jest dla organizatorów priorytetem, wszystkie uczestniczące w Festiwalu restauracje podpisały Kartę Higieny zgodną z oficjalnymi i aktualnymi wytycznymi sanitarnymi i zobowiązały się stosować do jej zaleceń. Ponadto Partnerem Higienicznym Festiwalu został Cif, dzięki któremu stoliki w restauracjach były dezynfekowane sprayem Cif Disinfect & Shine.


Źródło: Restaurant Week

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Trwają rezerwacje na Restuarant Week. Oto najlepsze debiutujące restauracje w Warszawie!

Le-Braci_Restuarant-Week

Trwają rezerwacje na wiosenną edycję Restaurant Week. Festiwalowe trzydaniowe menu skomponowane specjalnie na tę okazję, to jedyne 59 zł (-10 zł z BLIK) za osobę. Wystarczy odwiedzić stronę www.RestaurantWeek.pl i dokonać rezerwacji. Festiwal potrwa od 9 do 27 czerwca. Najlepsze stoliki szybko znikają więc polecamy się spieszyć! Wiosenna edycja Restaurant Week to przede wszystkim wielkie święto powrotu sceny restauracyjnej, w którym bohaterami są bestsellerowe dania topowych Chefów. Poniżej podpowiadamy, jakie restauracje zadebiutują podczas tej edycji w Warszawie! Nie czekaj, rezerwuj i #IDŹ! na Festiwal! Paweł Światczyński CEO oraz Maciej Żakowski CSO Restuarant Week są lauratami 6. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

LE BRACI 

Jednym z naszych odkryć jest zlokalizowana niemal w samym sercu Warszawy restauracja Le Braci. To miejsce z prawdziwą włoską kuchnią, inspirowane włoskim stylem życia, mentalnością, witalnością i gościnnością. W festiwalowym menu znajdziecie m.in. duszoną wołowinę barolo z warzywami, risotto z chianti i straciatellą lub toskańską sałatkę z pomidorami, krewetkami i chlebem. Na deser prawdziwe, włoskie tiramisu! Kto ma ochotę na podróż po kulinarnej mapie Włoch?

ARUBA SOPHISTICATED RIBS BAR

Kolejna propozycja to klimatyczna restauracja specjalizująca się w pieczonych żeberkach! Jej sercem jest wielki, opalany drewnem grill. W tym miejscu możecie spodziewać się prawdziwej uczty dla podniebienia. Dania przygotowywane przez Chefa Kuchni zachwycą nawet najbardziej wymagających Gości. Podczas Festiwalu na naszych talerzach znajdziemy m.in. żeberko z wieprzowiny złotnickiej, demi-glace z grillowanymi boczniakami królewskimi, czerwoną cebulą i pieczonymi ziemniakami.  Więcej nie zdradzamy – rezerwujcie!

NOON BISTRO

Warto również zastanowić się nad wyborem tego miejsca. Noon Bistro to koncept kulinarny, który jest połączeniem bistro, wine baru i delikatesów. Zlokalizowany na warszawskim Wilanowie zaprasza do skosztowania prostych dań, złożonych ze składników najwyższej jakości oraz sezonowych warzyw i owoców. Serwowane dania idealnie pasują do wina, którego jest tu pod dostatkiem. Na talerzach znajdziemy takie pyszności jak prosciutto crudo na szparagach z bobem i pastą fresca z pini lub w wersji wege – zielone kaszotto quinoa z bobem, szparagami i cytryną w słodkiej zalewie. Posiłek można zjeść w klimatycznych wnętrzach lub zacisznym, zielonym ogródku, ozdobionym starymi beczkami.

FOOD CARTEL

Dalekie podróże to jedynie marzenie? Co powiecie na kulinarną podróż w cztery strony świata? Wystarczy wybrać się na Restaurant Week i zdecydować się na Food Cartel, czyli klimatyczną restaurację, która oferuje kuchnię śródziemnomorską, azjatycką, meksykańską i włoską. Takie połączenie nie ma prawa się nie udać! W festiwalowym menu znajduje się mi.in burger vegano urbano z frytkami z batata lub ostre żeberka Xi An podane z kimchi i ryżem. Na deser mus z tapioki i mleka kokosowego z sosem mango. Brzmi świetnie, a smakuje jeszcze lepiej!

MAGARI (PURO HOTEL)

Nietuzinkowe dania czekają na Gości także w Magari – włoskiej restauracji znajdującej się niemal w Hotelu Puro. Na talerzach znajdziecie takie pyszności jak domowe gnocchi z niedźwiedzim czosnkiem, młodą cukinią, mozarellą i parmezanem lub pierś z kurczaka zagrodowego z rabarbarem, musem selerowym, młodym szpinakiem i pangrattato. Restauracja zadbała też o słodki deser – domowe tiramisu, lody espresso i ciasteczka amaretti. Nie przegapcie takiej szansy i koniecznie sprawdźcie festiwalowe menu tej restauracji!

Nie czekaj! #IDŹ! na bestsellery najlepszych restauracji i pomóż odrodzić się scenie restauracyjnej


Źródło: Restuarant Week

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Restaurant Club świętuje milion festiwalowych Gości!

RestaurantWeek

Czerwiec jest wyjątkowym miesiącem dla Restaurant Club! Organizator takich Festiwali jak m.in. Restaurant Week, World Class Cocktail Festiwal, Fine Dining Week świętuje swój frekwencyjny sukces. Licznik właśnie wybił i pokazał magiczną liczbę miliona wszystkich festiwalowych rezerwacji! Paweł Światczyński CEO oraz Maciej Żakowski CSO Restuarant Week są lauratami 6. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

Milionowym Gościem wszystkich Festiwali Restaurant Club została mieszkanka Warszawy, na którą czekają wspaniałe nagrody. Wśród nich m.in. kolacja z założycielami Restaurant Week, paczka prezentów od Restaurant Week, a także dwuosobowa rezerwacja na Festiwale organizowane przez Restaurant Club w 2021 r.

RestaurantWeek

Serdecznie gratulujemy pierwszemu milionowemu Gościowi! Z wielką radością obserwujemy zainteresowanie Festiwalami organizowanymi przez Restaurant Club. Cieszymy się, że Goście otwierają się na nowe doświadczenia restauracyjne. Po kilku latach naszej działalności, Festiwale takie jak Restaurant Week, World Class Cocktail Festiwal czy Fine Dining Week stały się najpopularniejszymi wydarzeniami sceny kulinarnej w Polsce i z każdą edycją rosną w siłę. W imieniu wszystkich restauracji dziękujemy za wsparcie polskiej sceny gastronomicznej.

Paweł Światczyński, organizator festiwalu,

Festiwale organizowane przez Restaurant Club na stałe wpisały się w imprezowy kalendarz Polski. Właśnie trwa wiosenna edycja Restaurant Week, która potrwa do 27 czerwca. Rezerwacji można dokonywać na www.RestaurantWeek.pl. Festiwal odbywa się pod hasłem: “IDŹ! na bestsellery najlepszych restauracji”. Jest on wielkim świętem powrotu sceny restauracyjnej, w którym bohaterami są najlepsze flagowe dania topowych Chefów. Goście mogą spróbować zarówno dań kuchni polskiej, jak i wielu kuchni świata. W ofercie festiwalowej dostępne będą dania jarskie, rybne oraz mięsne w specjalnej cenie 59 zł, która wspomoże odbudowanie się branży gastronomicznej. Festiwal organizowany jest równocześnie w kilku miastach – bierze w nim udział blisko 350 restauracji między innymi z Warszawy, Trójmiasta, Krakowa, Poznania czy Wrocławia.

Rezerwacji można dokonać na www.RestaurantWeek.pl. Festiwal odbywa się w oparciu o Kartę Higieny, czyli bieżące wytyczne sanitarno-epidemiologiczne.

#IDŹ! na bestsellery najlepszych restauracji i pomóż odrodzić się scenie restauracyjnej


Źródło: Restaurant Week

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Narodowe Centrum Kultury laureatem Nagrody Wyszehradzkiej

Narodowe Centurm Kultury

Narodowe Centrum Kultury decyzją ministrów kultury państw Grupy V4 zostało uhonorowane tegoroczną Nagrodą Wyszehradzką.

Decyzja w tej sprawie została podjęta podczas dorocznego posiedzenia ministrów kultury Polski, Czech, Słowacji i Węgier 23 kwietnia 2021 r. Ministrowie zwrócili szczególną uwagę na projekt zainicjowany w ostatnich latach przez NCK – Międzynarodowy Festiwal Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej EUFONIE, który popularyzuje dorobek muzyczny krajów V4 oraz przyczynia się do wzmocnienia wymiany kulturalnej pomiędzy krajami w dziedzinie muzyki, angażując znakomite osobistości i instytucje z krajów V4 .

Rafał WiśniewskiDla mnie i całego zespołu Narodowego Centrum Kultury, którym ma przyjemność kierować, to ogromna radość i satysfakcja, że nasza kilkuletnia praca i wysiłek w zakresie popularyzowania kultury krajów naszego regionu, wśród których poczesne miejsce zajmują państwa Grupy Wyszehradzkiej, zostały docenione. W Narodowym Centrum Kultury od lat Europa Środkowo-Wschodnia nas ciekawi i inspiruje. Staramy się odkrywać bogate, a wciąż za mało znane dziedzictwo tego regionu, z podkreśleniem bogatego dorobku krajów Grupy Wyszehradzkiej. Festiwal Eufonie to nasze kolejne bardzo ważne przedsięwzięcie na rzecz zbliżenia kultur krajów naszego regionu, a dla publiczności doskonała okazja do poznawania oraz smakowania środkowo- i wschodnioeuropejskiej różnorodności kulturowej poprzez muzykę, która jest najbardziej uniwersalnym językiem świata. Festiwal tworzy niezwykle cenną przestrzeń spotkania i dialogu. Na kolejną edycję zapraszam Państwa już w listopadzie.

prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury

Uroczystość wręczenia Nagrody Wyszehradzkiej odbędzie się przy okazji kolejnego spotkania ministrów
w ramach Prezydencji Węgierskiej w V4 w 2022 roku.

Międzynarodowa Nagroda Wyszehradzka, ustanowiona podczas spotkania ministrów kultury państw Grupy Wyszehradzkiej w węgierskim Sarospatak w listopadzie 2004 r., jest przyznawana wspólną decyzją ministrów kultury V4 w uznaniu wkładu w rozwój współpracy kulturalnej pomiędzy krajami V4. Laureat otrzymuje dyplom, statuetkę i 20 000 €.

W poprzednich latach polskimi laureatami Nagrody byli: Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie (2006), Stowarzyszenie Villa Decjusza (2010), Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Demoludy-Nowa Europa” (2014).

Narodowe Centrum Kultury – jako jedna z największych polskich instytucji kultury, o bardzo szerokim spektrum działania od lat jest wielkim promotorem kultury Europy Środkowo-Wschodniej w Polsce i konsekwentnie prezentuje polskiej publiczności twórców i artystów z krajów naszego regionu, wśród których niezwykle ważną rolę ogrywają ludzie kultury z krajów Grupy Wyszehradzkiej, tj. Czech, Słowacji i Węgier. Sztandarowym projektem NCK prezentującym w szerokim zakresie muzykę i artystów z krajów V4 jest Międzynarodowy Festiwal Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej Eufonie, który od 2018 r. odbywa się na prestiżowych scenach stolicy Polski. Wybrane wydarzenia są również prezentowane przez Telewizję Polską i Polskie Radio, jak również transmitowane w internecie.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Europy Środkowo – Wschodniej Eufonie jest inicjatywą Narodowego Centrum Kultury odwołującą się do tradycji wspólnoty regionalnej większości krajów określanych dzisiaj jako Europa Środkowo-Wschodnia. Wydarzenia kulturalne w ramach projektu, prezentują międzynarodowej warszawskiej publiczności muzykę różnych epok i stylów: od muzyki poważnej do popularnej poprzez muzyczne eksperymenty. Na festiwalowych scenach występują uznani artyści z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, jak również soliści i zespoły z innych części świata, którzy wykonują muzykę naszego regionu. Zgodnie z wiodącą ideą Festiwalu, prezentowany program umożliwia publiczności szersze zapoznanie się z kompozytorami i wykonawcami środkowo-europejskimi. „Żelazny element” programu każdej edycji Eufonii stanowią muzyka i artyści z krajów Grupy Wyszehradzkiej. Bardzo szeroko prezentowane są podczas festiwalu dzieła kompozytorów z Czech, Słowacji i Węgier, a znakomici wykonawcy z tych państw, obok polskich muzyków, stanowią szeroką reprezentację V4 w gronie gwiazd festiwalu.

Wszystkie edycje festiwalu są objęte honorowymi patronatami Ambasadorów: Republiki Słowackiej, Republiki Czeskiej oraz Węgier, a w Radzie Programowej Festiwalu Eufonie zasiada Olga Smetanová, założycielka i była dyrektor Music Centre Slovakia, sekretarz generalna International Society for Contemporary Music ISCM i założycielka Central European Music Forum, która jest znakomitym ekspertem w zakresie muzyki krajów V4.

Laureaci poprzednich edycji Międzynarodowej Nagrody Wyszehradzkiej

  • 2005 r. – László Szigeti (Węgry)
  • 2006 r. – Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie (Polska)
  • 2007 r. – Międzynarodowy Festiwal Teatralny w Pilźnie (Czechy)
  • 2008 r. – György Spiró (Węgry)
  • 2009 r. – Vladimir Godár (Słowacja)
  • 2010 r. – Stowarzyszenie Willa Decjusza (Polska)
  • 2011 r. – Muzeum Jana Amosa Komeńskiego (Czechy)
  • 2012 r. – Orkiestra Filharmonii Narodowej (Węgry)
  • 2013 r. – Magazyn telewizyjny „Kwartet” (Słowacja)
  • 2014 r. – Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Demoludy – Nowa Europa” (Polska)
  • 2015 r. – Muzeum Sztuki w Ołomuńcu (Czechy)
  • 2019 r. – Muzeum Skansen w Szentendre (Węgry)
  • 2020 r. – Stowarzyszenie Boiler – Vishegrad Film Forum (Słowacja)

Więcej nt. spotkania ministrów kultury w ramach Polskiej Prezydencji V4.

https://www.gov.pl/web/kulturaisport/spotkanie-ministrow-kultury-panstw-grupy-wyszehradzkiej-w-ramach-polskiej-prezydencji-w-v4

Więcej o Międzynarodowej Nagrodzie Wyszehradzkiej:

https://www.gov.pl/web/kulturaisport/miedzynarodowa-nagroda-wyszehradzka


Źródło: Narodowe Centrum Kultury

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Whisky Live Warsaw przez cały październik w Internecie [BRIEF PATRONUJE]

Whisky Live Warsaw

Z uwagi na aktualne obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, tegoroczna edycja Whisky Live Warsaw została przeniesiona do Internetu. Dla uczestników przygotowano szereg spotkań online. Planowana jest także sprzedaż festiwalowa.

Tegoroczna, siódma już edycja Whisky Live Warsaw odbędzie się w nietypowej formule. Z powodu pandemii koronawirusa zrezygnowano z klasycznego, stacjonarnego formatu na rzecz szeregu aktywności online.

Aktualne obostrzenia sanitarne oraz rosnąca w ostatnich tygodniach liczba zachorowań skłoniły nas do podjęcia takiej decyzji. W naszej ocenie ryzyko odwołania wydarzenia stacjonarnego, mając na uwadze jego dotychczasową skalę i zasięg, a także komfort uczestników festiwalu, jest bardzo wysokie. Z tego powodu najbliższa edycja odbędzie się w okrojonej wersji w Internecie.

Jarosław Buss, pomysłodawca i organizator festiwalu

Główną osią tegorocznej odsłony będzie cykl sesji Masterclass online rozciągniętych na cały październik. Spotkania odbywać się będą za pośrednictwem popularnej aplikacji video Zoom. Uczestnicy warsztatów, po wcześniejszym zakupie biletów, otrzymają na wskazany adres zestaw sampli degustacyjnych. W rolę prowadzących wcielą się brand ambasadorowie oraz przedstawiciele destylarni. Organizatorzy zapewniają, że tegoroczna oferta internetowych Masterclass będzie wyjątkową podróżą smakowo-aromatyczną po wszystkich zakątkach świata.

Podążymy w kierunku Dalekiego Wschodu, gdzie poznamy tajniki oraz bogactwo indyjskiej whisky Amrut oraz kultowej, wielokrotnie nagradzanej tajwańskiej marki Kavalan. Słynną szkocką markę Glenfarclas przeciwstawimy irlandzkiemu Teelingowi, który w tym roku zgarnął w Londynie tytuł najlepszej whisky single malt na świecie. Przygotowaliśmy również gratkę dla fanów amerykańskiego burbona – sesję degustacyjną trunków Heaven’s Door sygnowanych nazwiskiem słynnego muzyka Boba Dylana. Listę internetowych atrakcji uzupełniają spotkania online (miedzy innym w formule sesji Q&A) oraz transmisje live z destylarni. Wszystkie wydarzenie będą pojawiały się na bieżąco w kalendarzu festiwalowych projektów.

Jarosław Buss

Sprzedaż biletów na sesje Masterclass prowadzona jest pod adresem: https://sklep-ballantines.pl/297-whisky-live-warsaw.

Bardziej szczegółowe informacje o tegorocznej edycji Whisky Live Warsaw 2020 znajdują się na oficjalnej stronie festiwalu: https://www.whiskylivewarsaw.com.


Źródło: Informacja prasowa Whisky Live Warsaw

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Znamy daty moskiewskiej 13. Wisły!

festiwal Wisła

Po długich tygodniach oczekiwania Festiwal Filmów Polskich „Wisła” wyruszył w filmową podróż po świecie. Od czerwca do grudnia 2020 roku odwiedzi Rosję, Gruzję, Białoruś, Chorwację, Serbię, Azerbejdżan, Uzbekistan, Tadżykistan, Kazachstan, Kirgistan, Turcję, Słowację i Czechy.

Trzynasta, główna edycja festiwalu odbędzie się od 27 sierpnia do 3 września w moskiewskim kinie Pięć gwiazd na Pawieleckiej oraz sali kinowej Galerii Trietiakowskiej. Następnie od 25 do 29 listopada we współpracy z Instytutem Polskim w Moskwie zaprezentujemy retrospektywę filmów Janusza Majewskiego w Trietiakowce.

Mimo trudnej sytuacji w przemyśle filmowym stworzyliśmy dla naszych widzów bogaty program, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Konkurs Filmów Fabularnych zaprezentuje 10 najnowszych, znakomitych polskich produkcji. Znajdą się w nim tytuły twórców nagradzanych na całym świecie, jak „Boże ciało” Jana Komasy i „Obywatel Jones” Agnieszki Holland; jak również rewelacyjne debiuty, w tym „Supernova” Bartosza Kruhlika czy „Żelazny most” Moniki Jordan-Młodzianowskiej. W Konkursie znalazły się także filmy reżyserów docenionych na poprzednich edycjach „Wisły”: „Pan T.” Marcina Krzyształowicza oraz „Mowa ptaków” Xawerego Żuławskiego.

Kolaz kadry sekcje

W Panoramie Polskiego Kina widzowie odnajdą nowe rodzime produkcje fabularne zróżnicowane tematycznie i gatunkowo. Wśród nich „Proceder” Michała Węgrzyna, „Ja teraz kłamię” Pawła Borowskiego oraz „Smak PHO” w reżyserii Mariko Bobrika.

Miłośników filmów dokumentalnych tradycyjnie zaprosimy na blok „Polska w dokumencie”, a w nim 5 znakomitych tytułów: „O zwierzętach i ludziach” Łukasza Czajki, „Niebieskie chachary” Cezarego Grzesiuka, „Ostatnia góra” Dariusza Załuskiego, „Jazda obowiązkowa” Ewy Kochańskiej i „Symfonia Fabryki Ursus” Jaśmina Wójcika.

Z okazji ogłoszenia 2020 r. Rokiem Leopolda Tyrmanda przybliżymy widzom jego postać w specjalnej sekcji „W cieniu ZŁEGO”. O życiu i twórczości pisarza opowiedzą dwa dokumenty – „Zły” Jerzego Sztwiertni oraz „Amerykański brzeg Leopolda Tyrmanda” Jerzego Zalewskiego. Zaprezentujemy także dwie produkcje fabularne, do których Leopold Tyrmand napisał scenariusz: „Naprawdę wczoraj” Jana Rybkowskiego, a także „Nowelę pływacką” – jedną z trzech nowel, wchodzących w skład filmu „Trzy starty” Czesława Petelskiego, Ewy Petelskiej i Stanisława Lenartowicza.

Na festiwalu odbędzie się także pokaz specjalny dokumentu „Ingarden” w reżyserii Wojciecha Szulczyńskiego, poświęconego polskiemu filozofowi, twórcy „drugiej szkoły fenomenologicznej” – Romanowi Ingardenowi.

W programie znajdzie się retrospektywa filmów wybitnego, polskiego reżysera Janusza Majewskiego. W sekcji stworzonej we współpracy z Instytutem Polskim w Moskwie widzowie zobaczą aż trzynaście tytułów, m.in. najnowszy film twórcy „Czarny Mercedes”, „Ekscentrycy, czyli po tamtej stronie ulicy”, „Lekcja martwego języka”, „Sprawa Gorgonowej” czy „Zbrodniarz, który ukradł zbrodnię”.

Również wspólnie z Instytutem Polskim w Moskwie po raz kolejny zrealizujemy cykl „Teatr na ekranie”, a w nim m.in. „Duet, czyli recepta na miłość” Adama Sajnuka, „Lato” Jana Englerta oraz „Alicja w krainie koszmarów” Piotra Domalewskiego.

Na weekendowych pokazach familijnych najmłodsi kinomani zobaczą kultowego „Reksia” w reżyserii Lechosława Marszałka, a nieco starsi widzowie „Dzień czekolady” Jacka Piotra Bławuta.

W programie tradycyjnie znajdą się także najlepsze etiudy studentów Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego oraz Studia Munka. Na 13. Wiśle nie zabraknie również różnorodnych wydarzeń towarzyszących wokół kultury polskiej.

www.festiwalwisla.pl


Źródło: Informacja prasowa Polish Film Festival „Vistula”

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Platige Originals: Long Story Shorts – Platige Image prezentuje przegląd wybranych animacji krótkometrażowych

Long Story Shorts Platige Image

Podczas rozpoczynającego się 14. maja przeglądu filmów krótkometrażowych, na stronie internetowej i serwisach społecznościowych Platige Image internauci będą mogli zobaczyć najważniejsze produkcje warszawskiego studia, uzyskać dostęp do unikalnych materiałów archiwalnych, a także wziąć udział w sesjach Q&A z artystami. Zwieńczeniem projektu będzie premiera wyróżnianej na międzynarodowych festiwalach animacji Miazmat, autorstwa Klaudiusza Wesołowskiego. Long Story Shorts potrwa do 25. czerwca. Jarosław Sawko i Piotr Sikora, założyciele Platige Image zostali wyróżnieni w 1. i 2. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

Nowo powstały cykl jest naturalnym krokiem dla Platige Image, które z krótkimi formami jest związane od początku swojej działalności.

black-and-white-production-scene-take-tool-918281 (1)
fot. Obregonia D. Toretto/pexels.com

Animowane filmy krótkometrażowe są wpisane w DNA Platige Image. Od początku istnienia studia zależało nam na tym, by oprócz tworzenia projektów stricte komercyjnych, dawać twórcom dużą swobodę artystyczną i możliwość wyrażania siebie. Powstałe w ten sposób produkcje są wielokrotnie wyróżniane na międzynarodowych festiwalach, co jest dla nas ogromnym powodem do dumy. 

Jarosław Sawko, założyciel i przewodniczący Rady Nadzorczej Platige Image

Zależy nam na tym by Long Story Shorts, oprócz pokazywania rozpoznawalnych produkcji, był również inspiracją dla początkujących twórców, którzy wciąż wahają się czy warto rozpocząć pracę nad własnym, krótkometrażowym projektem. Cały czas przyglądamy się dziełom młodych artystów, a tym najlepszym proponujemy możliwości rozwoju w Platige.

Piotr Sikora, założyciel i wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Platige Image

W ramach Long Story Shorts Platige Image udostępni siedem animacji, w podziale na cztery części: Imagine the Beginnings, Imagine the Vision, Imagine the Other Worlds oraz Imagine New Forms. Każdy segment będzie poświęcony innym momentom rozwoju studia, a co za tym idzie również twórczości różnych artystów.

Long Story Shorts platige image sztuka spadania
Sztuka spadania, fot, Platige Image
Long Story Shorts platige image katedra
Katedra, fot, Platige Image

Projekt Long Story Shorts powstał by przybliżyć widzom najbardziej rozpoznawane projekty Platige, umożliwiając im jednocześnie dostęp do niepublikowanych materiałów archiwalnych oraz nawiązanie dialogu z samymi twórcami krótkometrażowych animacji.

Karol Żbikowski, CEO Platige Image

Przegląd został zainaugurowany 14. maja przez Imagine the Beginnings – część poświęconą początkom kariery zarówno Tomka Bagińskiego, jak i studia Platige Image, w którym zaprezentowane zostaną Katedra i Sztuka spadania. Oprócz samych animacji i związanych z nimi materiałami dodatkowymi, będzie możliwość zadania artyście pytań w trakcie przeprowadzonej kilka dni później sesji Q&A w serwisie YouTube. Strona wydarzenia będzie na bieżąco aktualizowana.

W kolejnych tygodniach będą pojawiały się: Imagine the Vision, przybliżający twórczość członka Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, Damiana Nenowa, w ramach którego widzom udostępnione zostaną produkcje Great Escape i Paths of Hate; Imagine the Other Worlds z animacjami Lekcja Nieskończoności autorstwa Jakuba Jabłońskiego i Bartka Kika oraz Kinematograf stworzonej przez Tomka Bagińskiego. Ostatnia część – Imagine New Forms – będzie premierowym pokazem animacji Miazmat, autorstwa Klaudiusza Wesołowskiego.

Materiały związane z Long Story Shorts będą udostępniane na stronie wydarzenia, stronie www.platige.com, w serwisie YouTube prowadzonym przez Platige, a także na portalach społecznościowych warszawskiego studia.


Źródło: informacja prasowa Platige Image

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Goście 13. Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik”

Tradycją festiwalu „Sputnik” stały się już spotkania z wyjątkowymi postaciami rosyjskiej kinematografii. W tym roku publiczność festiwalowa będzie miała okazję poznać wielu cenionych reżyserów, utalentowanych aktorów i wybitnych producentów filmowych.

Na specjalne zaproszenie przyjedzie Paweł Łungin, ceniony w świecie reżyser, scenarzysta i producent. Za swój pierwszy film „Taxi Blues” został nagrodzony na festiwalu w Cannes, a jego „Wyspa” została okrzyknięta najlepszym filmem rosyjskim ostatnich lat. W ramach retrospektywy zostanie zaprezentowanych 8 jego filmów: „Braterstwo”, „Car”, „Dama Pikowa”, „Oligarcha”, „Ślub po rosyjsku”, „Taxi Blues”, „Ubodzy krewni” oraz „Wyspa”. Reżyser spotka się z warszawskimi widzami dwukrotnie: 22 listopada po pokazie filmu „Taxi blues” (godz. 17:45) w Iluzjonie oraz 23 listopada po pokazie filmu „Braterstwo” (godz. 17:45) w kinie Luna. 

W ramach sekcji „Klasyka kina radzieckiego” zostaną wyświetlone dwa filmy kolejnego niezwykłego gościa, jakim będzie Karen Szachnazarow. Jego obrazy był nagradzane na ponad 70 międzynarodowych i krajowych festiwalach filmowych. Dwukrotnie brał on udział w konkursie w Cannes oraz dwukrotnie nominowany był do „Oscarów”. Obecnie pełni funkcję dyrektora generalnego oraz prezesa zarządu Koncernu Filmowego „Mosfilm”. Reżyser spotka się z publicznością przy okazji projekcji filmów: „Miasto zero” (godz. 20:00) 22 listopada w kinie Luna oraz „Goniec” (godz. 20:30) 23 listopada w Iluzjonie. 

Gościem, który przybędzie na zaproszenie festiwalu będzie również Aleksiej Romanow – producent, reżyser i scenarzysta. Urodzony w Jakucji na Syberii, absolwent wydziału reżyserii filmowej WGIK-u. Autor ponad 20 filmów fabularnych, dokumentalnych i popularnonaukowych. Spotka się z publicznością po projekcji swojego filmu „Dzieciństwo, którego nie znaliśmy” (godz. 19:00) 22 listopada w kinie Elektronik.

Również w piątek, 22 listopada w kinie Iluzjon odbędzie się spotkanie z Siergiejem Liwniewem, autorem filmu „Van Goghi” (godz. 20:30) oraz Danielem Olbrychskim, odtwórcy jednej z głównych ról. Siergiej Liwniew jest scenarzystą, reżyserem i producentem filmowym. Na podstawie jego scenariusza powstał jeden z najbardziej znanych obrazów okresu rosyjskiej pieriestrojki, film pt. ,,ASSA” z 1987.

Z widzami spotka się również Aleksandra Strielanaja, absolwentka Petersburskiego Uniwersytetu Telewizji ze specjalnością operatora i reżysera filmowego. Jej filmy były nagradzane na festiwalach w Rosji i za granicą. Spotkanie z reżyserką odbędzie się po projekcji jej filmu „Port” (17:30) 22 listopada w kinie Luna. 

Festiwalowa publiczność będzie miała okazję poznać Stiepana Pietrowa – gwiazdę filmu „Nade mną słońce nie zachodzi” w reż. Lubowi Borisowej. Zarówno otwierający tegoroczny festiwal jak i pokazywany w ramach sekcji „Jakucja. Tam, gdzie słońce nie zachodzi” obraz, okazał się ulubieńcem publiczności na międzynarodowych festiwalach w Moskwie i Szanghaju. Niewątpliwie ogromną sympatię wzbudza 74-letni jakucki aktor, który nigdy nie marzył o tym, by nim zostać. Aktorstwo nazywa swoim hobby, które pomaga mu wyrazić siebie i otworzyć swoje serce. Spotkanie ze Stiepanem Pietrowem odbędzie się po projekcji filmu „Nade mną słońce nie zachodzi” (godz. 15:15) 23 listopada w kinie Luna. 

23 listopada, również w kinie Luna odbędzie się spotkanie z reżyserem i producentką filmu „Na miejsce!” (godz. 21:00) – Andriejem Waldbergiem i Marianną Ibragimową. Film pokazywanych w ramach sekcji „Manifesty” jest pełnometrażowy debiutem reżyserskim Andrieja Waldberga. 

Gościem festiwalu będzie również Wiera Kriczewskaja – rosyjska dziennikarka, reżyserka telewizyjna i producentka, współzałożycielka stacji TV Rain – jedynego niezależnego kanału telewizyjnego w Rosji. Reżyserka wielokrotnie nagradzanych programów telewizyjnych. W latach 2005-2007 pracowała na Ukrainie dla stacji ICTV jako główna reżyserka i producentka cotygodniowego programu „Wolność słowa”. Spotkanie z Wierą Kriczewską, autorką głośnego dokumentu „Sprawa Sobczaka” (godz. 20:15) odbędzie się 23 listopada w kinie Elektronik. 

Publiczność festiwalową będzie mogła zapytać o kulisy pracy nad filmem „Kwas” w reż. Aleksandra Gorczilina. Gościem rozmowy będzie odtwórca jednej z głównych ról Filipp Awdiejew. Ten 28-letni aktor urodzony w Moskwie, na teatralnych deskach zaczął się pojawiać już we wczesnym dzieciństwie. W wieku 16 lat zadebiutował przed kamerą. Spotkanie odbędzie się po projekcji filmu „Kwas” (godz. 18:00) 24 listopada w kinie Luna. 

Do Warszawy przyjedzie również Jewgienij Torres, reżyser filmu „Szuka przetrwania”. Torres jest absolwentem słynnego WGIK-u. Karierę zawodową rozpoczynał jako drugi reżyser, współpracując m.in. z Nikitą Michałkowem czy Krzysztofem Zanussim. Reżyser spotka się z publicznością, tradycyjnie, po projekcji swojego filmu „Szuka przetrwania” (godz. 20:15) 24 listopada w kinie Luna. 

Kolejny gość to Jelena Machowa – urodzona w 1985 roku w Nowokuźniecku – rosyjska aktorka filmowa i teatralna. Występowała na wielu prestiżowych scenach teatralnych Moskwy. Założycielka i liderka grupy „LenaNieMogu”. Spotka się ona z publicznością 25 listopada w kinie Luna po projekcji filmu „Wielka Poezja” (godz. 20:30) w reżyserii Aleksandra Łungina. 

Spotkanie z Leonidem Krugłowem – reżyserem filmów dokumentalnych, fotografem, etnografem, członkiem Rosyjskiego Towarzystwa Geograficznego, autorem zdjęć i reżyserem filmu „Wielka Droga północna” zaplanowano na 25 listopada po pokazie z godz. 20:30 w Iluzjonie. 

Z widzami spotka się również Swietłana Proskurina – reżyserka i scenarzystka. Jej unikalny styl zyskał uznanie na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych. Zdobywczyni m.in. „Złotego Leoparda” na MFF w Locarno. Spotkanie odbędzie się po projekcji filmu „Niedziela” (godz. 18.00) 26 listopada w Lunie. 

O swoim głośnym debiucie „Byk” opowie publiczności  – urodzony w 1985 roku w Moskwie – Boris Akopow. W wieku 8 lat został przyjęty do Moskiewskiej Akademii Choreografii. Po jej ukończeniu pracował w moskiewskich teatrach m.in.: „Balecie Kremlowskim”, „Teatrze Baletu Klasycznego” czy „Teatrze Wielkim”. Odszedł z teatru w związku z kontuzją. W 2011 roku rozpoczął naukę we WGIK-u. Spotkanie odbędzie się po projekcji filmu „Byk” (godz. 20:15) 26 listopada w kinie Luna. 

Swój obraz osobiście zaprezentuje Michaił Kukuszkin – autor przedstawianego w ramach „Kalejdoskopu Nowego Kina Rosyjskiego” filmu „Dar” – 28 listopada w kinie Luna (projekcja o godz. 18:30).

Gościem festiwalu będzie również Natalia Nazarowa, która będzie pokazywała swój ostatni film „Ołówek”. Reżyserce w spotkaniu, towarzyszył będzie Denis Kowalewskij – producent filmowy, absolwent Petersburskiego Uniwersytetu Kultury i Sztuki, założyciel Studia Filmowego „Sol”. Spotkanie odbędzie się po projekcji filmu „Ołówek” (godz. 18:00) 29 listopada w kinie Luna.

Kolejnym gościem festiwalu będzie Aleksiej Agranowicz – aktor, reżyser, producent i prezenter telewizyjny. Spotkanie z jego udziałem odbędzie się po projekcji filmu w reż. Michaiła Idowa „Komik” (godz. 20:30) 29 listopada w kinie Luna oraz po projekcji filmu w reż. Oksany Karas „Ponad niebem” (godz. 20:30) 30 listopada, również w kinie Luna. W spotkaniu tym weźmie też udział Wiktoria Tołstoganowa – aktorka teatralna i filmowa, absolwentka Rosyjskiego Uniwersytetu Sztuki Teatralnej, występująca u boku Agranowicza w filmie „Pod niebem”, prywatnie również jego żona. 

O filmie „Nafta” prezentowanym w „Konkursie Filmów Fabularnych” opowie Jusup Razykow – urodzony w 1957 roku w Uzbekistanie, reżyser i dramaturg filmowy, absolwent wydziału scenopisarstwa WGIK-u, wraz z Jeleną Susaniną – odtwórczynią główniej roli. Spotkanie z reżyserem i aktorką odbędzie się po projekcji filmu „Nafta” (godz. 18:15) 30 listopada w kinie Luna. Widzowie festiwalowi będą mieli jeszcze jedną możliwość spotkania się z reżyserem Jusupem Razykowem po projekcji prezentowanego w ramach „Kalejdoskopu” filmu pt. „Taniec z szablami” (godz. 17:00) 1 grudnia w kinie Luna.

Spotkanie z Dmitrijem Gołowkowem, reżyserem filmów dokumentalnych, uczestnikiem i organizatorem ekspedycji naukowych, autorem publikacji popularno-naukowych w czasopiśmie „National Geographic Rosja” odbędzie się po projekcji filmu „Północny wiatr bywa ciepłym” (godz. 18:00) 30 listopada w kinie Iluzjon.

Aleksandr Prosjanow, producent filmu „Koniec sezonu” w reż. Konstantina Chudiakowa, przedstawi widzom film 30 listopada o godz. 18:00 w kinie Luna.

Z najmłodszą publicznością festiwalową spotka się Ilja Biełostockij – który za swoje powołanie uważa gatunki kina familijnego, dziecięcego i młodzieżowego. Organizatorzy zapraszają na spotkanie po projekcji filmu „Powstrzymać Wikingów” (godz. 12:35) 30 listopada w kinie Luna.

www.sputnikfestiwal.pl

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF