Finał IEM Katowice 2022

iem faze

Turniej CS:GO w Katowicach jest jedną z najważniejszych imprez w e-sportowym kalendarzu. Niedzielny finał zwieńczył 10-dniowe zmagania 16 drużyn o główną nagrodę 400 tysięcy dolarów.

Z szesnastu początkowo rywalizujących drużyn jedynie 6 z nich miało okazję zagrać w Katowickim Spodku przed ogromną publicznością, a zwycięzca mógł być tylko jeden. Ostatecznie w finale naprzeciwko siebie stanęło G2 oraz FaZe, tym drugim w końcu udało się podnieść puchar Intel Extreme Masters. Pomimo wydawałoby się jednostronnego wyniku 3:0 w mapach, walka była zaciekła, a na każdej z map wielokrotnie było blisko odwrócenia losów spotkania. Spotkanie rozegrało się na Inferno (wybór Faze), Mirage (wybór G2) oraz Dust 2 (wybór Faze), z czego najwięcej emocji mógł budzić pojedynek na mapie numer dwa. Potrzebne było 28 rund dogrywki, czyli w sumie 58 rund, aby wyłonić zwycięzcę mapy, a cały mecz trwał prawie 5 godzin. Ostatecznie to Faze sięgnęło po puchar, stając się o 400 tysięcy dolarów bogatsze oraz pozostawiając G2 z kolejnym przegranym finałem w cyklu IEM. Warto jeszcze wspomnieć o nagrodzie MVP całego turnieju, która trafiła do Brokyego.

faze winner

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Finały PLE W ESPORT SPOT!

PLE finały

Finały Polskiej Ligi Esportowej potrwają od 2 do 4 grudnia. Zwieńczenie rozgrywek w tę sobotę będzie można obejrzeć w lokalu ESPORT SPOT na Powiślu.

Polska Liga Esportowa (PLE) to jedna z wiodących polskich lig e-sportowych. Platformą najważniejszych rozgrywek PLE jest gra Counter-Strike: Global Offensive. Odbywają się one w dwóch dywizjach, skupiających po 10 zespołów: PGE Dywizji Mistrzowskiej i Lotto Dywizji Profesjonalnej. Jednym z wczesnych inwestorów PLE S.A. jest gwiazda NBA Marcin Gortat, w kwietniu tego roku do grona współwłaścicieli dołączył także Dawid Podsiadło.

PLE od początku istnienia deklarowała, że jej celem jest profesjonalizacja polskiego e-sportu, a wzorcami są organizacje typu NBA czy Premier League. Znaczącym krokiem na tej drodze było wprowadzenie we wrześniu 2021 centralizacji praw sponsoringowych: w ramach porozumienia między PLE a drużynami występującymi w PGE Dywizji Mistrzowskiej powstała jednolita platforma sponsoringowa. To właśnie dzięki tej innowacji drużyny mogą podzielić między sobą pulę wynoszącą 250 000 zł.

Esport jako platforma marketingowa daje reklamodawcom unikalne możliwości, takie jak choćby product placement (np. samochód konkretnej marki umieszczony na mapie, gdzie rozgrywa się mecz) czy reklamy in-game, z których korzysta np. sponsor tytularny. – PGE Polska Grupa Energetyczna jest jednym z największych sponsorów sportu w Polsce. Od ponad roku działamy również w obszarze esportu, współpracując z Polską Ligą Esportową oraz klubem PGE Turów Zgorzelec

– Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

Partnerem PLE jest również Polsat Games. Finałowe mecze CS:GO odbywać się będą w formulę LAN w studio Polsat Games. Finały będzie można także obejrzeć na Watch Party w gamingowym centrum Esport Spot przy ul. Zajęczej 4 w Warszawie. Atmosfera i lista znanych z mediów gości przypominać będzie loże VIP podczas najważniejszych meczów futbolowych.

A już dziś rozpoczynają się półfinały turnieju: Izako Boars podejmą organizację x-com AGO, a jutro walkę o finał stoczą Honoris z Mad Dogs PACT. Transmisja odbędzie się na kanale Polsat Games.

 

Adam Daniluk

Finał 2 edycji SkillFactor w ten weekend

SkillFactor sezon 2

W najbliższy weekend odbędzie się wielki finał drugiego sezonu SkillFactor.

Finał projektu odbędzie się w gdańskim Kinguin Esports Lounge w formie turnieju LAN – wszystkie cztery drużyny, którym udało się przejść przez kwalifikacje spotkają się na miejscu wraz ze swoimi mentorami po czym staną do walki o miano zwycięzcy SkillFactor i główną nagrodę w wysokości 5000 zł.

Wszystkie finałowe drużyny prezentowały bardzo wysoki poziom w trakcie kwalifikacji, więc możemy liczyć na wyrównane spotkania. Po zakończeniu kwalifikacji każda drużyna spotkała się z profesjonalnym coachem – Szymonem “Nodsury” Kościelniakiem, aby jeszcze bardziej zmaksymalizować swój potencjał.

Całość transmitowana będzie na Twitch.tv projektu oraz mentorów: Mariki “Ikusi” Gąsiorowskiej, Ewa “Mrs Honey” Wyszatyckiej, Daniela “STOMPa” Płomińskiego oraz Kuby “Kubika” Kubiaka.

Godziny transmisji:

– sobota 26 czerwca 12:00-20:00

– niedziela 27 czerwca 12:00-17:30

Do końca trwania turnieju obowiązuje promocja na sprzęt gamingowy dostarczony przez partnerów wydarzenia – ACTINA, ASUS ROG, HP Omen, AMD oraz Sferis.pl.

Ofertę specjalną można znaleźć na https://www.sferis.pl/skill-factor


Źródło: SkillFactor

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF