Wystawa i licytacja dzieł Pomagaj z pasją 2021 [BRIEF PATRONUJE]

konferencja Pomagaj z pasja Jasiek Mela

Dzieła pracowników firm i korporacji zdobią wystawę konkursu charytatywnego Pomagaj z Pasją. W wernisażu wystawy, który odbył się 18.10.2021 r. wziął udział m.in. Jasiek Mela, który aktywnie uczestniczył w tworzeniu i realizacji konkursu, a także był członkiem Jury. Na wystawie prezentowane są prace stworzone przez pracowników firm z całej Polski, którzy tworząc dzieła pomogli organizacjom pozarządowym, przekazując na ten cel środki zebrane podczas licytacji. Wspólnie pomogliśmy kilkunastu organizacjom, a to nie koniec działań, ponieważ przed nami jest jeszcze ogólnopolska aukcja charytatywna.

Pomagaj z Pasją to konkurs charytatywny, który dał szansę tysiącom pracowników zaangażować się w wolontariat pracowniczy w zupełnie innej formule. Uczestnicy w bezpieczny sposób, w małych zespołach, czy w zaciszu swojego domu mogli tworzyć dzieła i czerpać satysfakcję z niesienia pomocy. Jak podkreślali obecni na wernisażu uczestnicy, w projekt włączyli się całym sercem, gdyż ważne dla nich było nie tylko stworzenie wyjątkowej pracy, ale także potrzeba pomagania innym. Ponadto wspominali, że akcja zainspirowała ich do realizacji pasji i rozwoju nowych talentów, o których wcześniej nie myśleli. Założenia projektu Pomagaj z Pasja sprawiają, że firmy mogą realizować swoje cele CSR i budować pozytywną komunikację wewnątrz firmy, opartą na zaangażowaniu pracowników.

Inicjatywa Pomagaj z pasją to przede wszystkim bardzo ważna akcja, która pozwoliła naszym pracownikom zaangażować się w niesienie pomocy. Pomogła odkryć w sobie hobby i zainteresowania, co przełożyło się na nowe sposoby spędzania przez nich wolnego czasu. Najważniejszym motywatorem była świadomość, że tworzone prace będą mogły pomóc. Dobrze jest widzieć w swoim zespole osoby, które realizują się kreatywnie po pracy, a przy tym są tak chętne do angażowania się w akcje charytatywne, reprezentując jednocześnie swoją firmę.

Paweł Mroziak, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu, Sheraton Grand Krakow

Źródło: Fundacja Pro NGO

 

Źródło: Fundacja Pro NGO

 

Zwieńczeniem wystawy, której gospodarzem jest Sheraton Grand Krakow, będzie ogólnopolska aukcja charytatywna online z licytacją na żywo prezentowanych dzieł. Podczas aukcji nowy dom znajdzie ponad 30 dzieł, a środki zebrane podczas licytacji przekazane zostaną na stworzenie Kompasu NGO. Narzędzie to nauczy organizacje pozarządowe jak współpracować z biznesem i rozwijać swoją działalność na rzecz wsparcia swoich beneficjentów, czyli wszystkich potrzebujących, którzy na co dzień korzystają z ich pomocy i wsparcia.

Prezentowane na wystawie dzieła są wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju, stworzone z najwyższą starannością i z dbałością o detale, wiele dzieł posiada także swoją historię. Pracownicy dołożyli wszelkich starań, by stworzone prace pokazywały ich emocje i często ukryty talent, o którego istnieniu nie wiedzieli ich pracodawcy i współpracownicy. Wystawa dała im szansę na lepsze poznanie siebie i zbudowanie nowych relacji w oparciu o wspólne zainteresowania.

Marta Schabikowska, Członek Rady Fundacji Pro NGO

Licytacja odbędzie się 25.10.2021 r. o godz. 10:00. Do udziału w licytacji zapraszamy wszystkich zainteresowanych w roli uczestnika oraz osoby licytującej. W wydarzeniu można wziąć udział rejestrując się poprzez link : https://prongo.clickmeeting.com/765716772/register.

Gwarantujemy niezapomniane emocje i dobrą zabawę.


Źródło: Fundacja Pro NGO

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Ruszają zgłoszenia do kolejnej edycji konkursu Pomagaj z Pasją [BRIEF PATRONUJE]

origami Pomagaj z Pasją

Startują zapisy firm do udziału w II edycji konkursu Pomagaj z Pasją. Fundacja Pro NGO po sukcesie I edycji, postanowiła kontynuować realizację projektu i zapowiada, że tym razem emocji będzie jeszcze więcej. Organizator przygotował pakiety rabatowe oraz nagrodę specjalną. Firma, która zgłosi swój udział do końca lipca br. zyska możliwość wygrania spotkania online dla pracowników swojej firmy z wyjątkowym gościem - Jaśkiem Melą.

Naszym obowiązkiem jest pomaganie innym potrzebującym. Rok 2020 pokazał to bardziej niż którykolwiek inny rok. Ale będąc szczerym przez większość czasu jesteśmy po prostu zajęci codziennymi obowiązkami i nie mamy czasu na myślenie o kimkolwiek poza jednym wewnętrznym kręgiem. Zawsze w ruchu. Zawsze w środku czegoś pilnego. Ten wspaniały projekt w łatwy i przyjemny sposób przypomniał mi o naszym prostym i tak ważnym obowiązku – Pomocy! Ale pomocy poprzez realizowanie swoich pasji! Zachęcam wszystkich do uczestnictwa następnym razem! Bo warto!

Katerina Sibileva, Laureatka ostatniej edycji konkursu

Fundacja Pro NGO oficjalnie zakończyła realizację I edycji projektu, choć cały czas wydarzenia i emocje związane z konkursem rozchodzą się szerokim echem w mediach i na portalach społecznościowych. Autorzy zwycięskich prac oraz firmy z dumą informują o osiągnięciach swoich pracowników. Media branżowe publikują informację o wynikach największego konkursu charytatywnego w Polsce, w którego realizację zaangażowały się firmy i korporacje z całego kraju.

Konkurs Pomagaj z Pasją dał szansę tysiącom pracowników zaangażować się w wolontariat pracowniczy w zupełnie nowej formule. Uczestnicy w bezpieczny sposób, w zaciszu swojego domu mogli tworzyć dzieła sami lub z rodzinami, czerpiąc satysfakcję z niesienia pomocy. Potwierdzają to przeprowadzone ankiety, w których 92% Uczestników potwierdza, że podobała im się formuła projektu. Uczestnicy podkreślili również, że największą wartością był aspekt charytatywny, gdyż każde dzieło pomaga.

Akcja stanowi dla firm idealne rozwiązanie, łączące realizację celów CSR, Employer branding oraz działań wizerunkowych. Aż 70% uczestniczących w projekcie firm reprezentowało sektor BPO/SSC. Ciekawostką jest fakt, że niektóre dzieła zostały stworzone daleko poza granicami kraju, pokonując trasę do magazynu Fundacji wynoszącą ponad 1500 kilometrów.

Za sukcesem minionej edycji stoją ludzie: Uczestnicy, Członkowie Jury, Przedstawiciele firm oraz Zespół Fundacji. Idea konkursu oraz jego przyjemna formuła sprawiły, że wszystkie powyższe grupy z niezwykłą energią zaangażowały się w projekt. W nadchodzącej edycji planujemy dotrzeć jeszcze dalej, skalując pomoc niesioną organizacjom pozarządowym w całej Polsce!

Grzegorz Ludwin, Prezes Fundacji Pro NGO

W ramach podsumowania ostatniej edycji konkursu powstał Raport, który można pobrać bezpłatnie ze strony Pomagaj z Pasją. Wszystkie informacje dotyczące projektu oraz zapisów znajdują się na stronie: www.pomagajzpasja.pl

Zachęcamy firmy oraz autorów dzieł do udziału w kolejnej edycji konkursu. Tworząc, pomagajmy!


Źródło: Fundacja Pro NGO 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF