...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Laureaci 14. Festiwalu Filmów Polskich „Wisła” w Rosji! [BRIEF PATRONUJE]

kino „Pięć gwiazd na Pawieleckiej” w Moskwie

14. Festiwal Filmów Polskich „Wisła” odbył się w Rosji. Główna edycja wydarzenia – w Moskwie – odbyła się w dniach 20 – 30 maja br.. Teraz polskie filmy zobaczą mieszkańcy kilkunastu rosyjskich miast i kilkunastu krajów. Najnowsze polskie produkcje zostały zaprezentowane w ramach Konkursu Filmów Fabularnych.

Jury w składzie: Przewodnicząca, producent i dyrektor generalny Moskino Natalia Mokritskaja, uznana krytyczka filmowa, dziennikarka Nina Romodanowskaja oraz rosyjska reżyserka i scenarzystka, Oksana Karas przyznało Grand Prix w Konkursie Filmów Fabularnych 14. Wisły filmowi „Jak najdalej stąd” w reżyserii Piotra Domalewskiego za „kontynuację tradycji wielkiego „Kina moralnego niepokoju”.

jurorki konkursu filmow fabularnych 14 wisly
Jurorki Konkursu Filmów Fabularnych, źródło: Fundacja Wspieram

II Nagroda powędrowała do filmu „Śniegu już nigdy nie będzie” Małgorzaty Szumowskiej za „humanizm i najwyższej klasy reżyserię”.

III Nagrodą doceniono film „Maryjki” Darii Woszek za „kobiecość, wygrywającą wszystko”.

Specjalnym wyróżnieniem Jury uhonorowało Dawida Ogrodnika za najlepsze wykonanie głównej męskiej roli w filmie „Ikar. Historia Mietka Kosza” Macieja Pieprzycy.

Film „Jak najdalej stąd” w reżyserii Piotra Domalewskiego zdobył także tegoroczną Nagrodę Publiczności.

Od czerwca do grudnia 2021 roku  odbędą się repliki festiwalu „Wisła” w kilkunastu  rosyjskich miastach oraz w Azerbejdżanie, Białorusi, Chorwacji, Czechach, Gruzji, Serbii, Kazachstanie, Kirgistanie, Korei Południowej, Serbii, Słowacji, Tadżykistanie, Turcji oraz Uzbekistanie.

jurorki konkursu filmow fabularnych 14 wisly


Źródło: Fundacja Wspieram 

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF