Kategoria esport po raz pierwszy na Gali Mistrzów Sportu, Marcin ‘ Jankos’ Jankowski pierwszym wyróżnionym esportowcem

Gala mistrzów Sportu Przeglądu Sportowego

Kategoria esport pojawiła się po raz pierwszy w historii plebiscytu Przeglądu Sportowego, a Marcin ‘Jankos’ Jankowski został pierwszym w historii esportowcem, który otrzymał nagrodę specjalną na 86 Gali Mistrzów Sportu.

Dyskusje o przenikaniu sportu i sportów elektronicznych trwa od lat, mając swoich zwolenników i przeciwników. W miniony weekend branża esportowa doczekała się naprawdę znaczącego kroku. Podczas prestiżowej Gali Mistrzów Sportu, po raz pierwszy w 86-letniej historii plebiscytu, pojawiła się kategoria esport.

Jako pierwszy w historii nagrodę otrzymał Marcin ‘Jankos’ Jankowski, który jest graczem League of Legends. Najpopularniejszy polski esportowiec od ponad trzech lat gra dla hiszpańskiej organizacji G2 Esports, która obecnie jest uznawana za najlepszą europejską formację w tej dyscyplinie. Jankowski jest jednym z ojców sukcesu międzynarodowej marki. Tylko w 2020 roku drużyna G2 sięgnęła po tytuł Mistrzów Europy oraz reprezentowała Stary Kontynent na Mistrzostwach Świata. Dodatkowo w wiosennej edycji LEC, Marcin otrzymał indywidualną nagrodę – został wyróżniony tytułem MVP całego sezonu.

Nagrodę na Gali wręczył Krzysztof Ibisz, który wielokrotnie prowadził esportowe studio na kanale Polsat Games. Statuetkę w imieniu esportowca odebrał jego manager z agencji Fantasyexpo – Mateusz Górecki, ponieważ Marcin Jankowski aktualnie przebywa w Berlinie, gdzie przygotowuje się do startu nowego sezonu.

Mateusz Górecki
Źródło: Fantasyexpo

Jesteśmy świadkami zmieniającej się rzeczywistości, kiedy esport naprawdę jest dostrzegany i wkracza do mainstreamu. Fani esportu coraz częściej mogą znaleźć informacje esportowe nie tylko na tematycznych serwisach czy stacjach, lecz coraz częściej widać go w prasie codziennej czy lifestylowych programach telewizyjnych. Dzięki temu coraz więcej ludzi może dostrzec to zjawisko i realnie się nim zainteresować, ponieważ bariera wejścia staje się coraz mniejsza.


Źródło: Informacja prasowa Fantasyexpo

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF