...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Jaką aplikację do handlu Bitcoinem wybrać?

bitcoin zakup

Ceny Bitcoina robią imponujące wrażenie i trudno się dziwić, że wiele osób jest zainteresowanych kupnem choć niewielkiego fragmentu tej legendarnej monety. Jest to poważna inwestycja, która może prowadzić do ewentualnych zysków. Mimo to pamiętać należy, że taki zakup obarczony jest ryzykiem utraty kapitału.

Mimo to chętnych nie brakuje, a wokół rynku kryptowalut i samego Bitcoina powstało nawet kilka dedykowanych aplikacji. Z ich pomocą można sprzedawać oraz kupować monety (lub ich części składowe, nazywane satoshi), a także przechowywać je przez dłuższy czas w jednym, bezpiecznym miejscu.

Aplikacje do handlu Bitcoinem

Odkąd świat usłyszał o Bitcoinie, na rynku pojawiło się już wiele aplikacji związanych z działaniami podejmowanymi wokół tej kryptowaluty. Głównie skupiają się one na sprzedaży, zakupie oraz przechowywaniu wirtualnej monety. Nie wszystkie jednak działają na tych samych zasadach i oferują klientom takie same warunki korzystania. Z tego powodu niektóre branżowe strony internetowe przygotowują dla swoich użytkowników profesjonalne rankingi, w których prezentują główne wady i zalety poszczególnych aplikacji.

Zwykle są one tworzone na podstawie zestawienia czynników, które są najważniejsze z punktu widzenia inwestorów. Porównywane są np. minimalne wpłaty oferowane klientom czy liczba dostępnych metod płatności. Istotne jest kwestia funkcjonalności: wygląd, wygoda, szybkość usuwania błędów i problemów, kontakt z pomocą czy autentyczność informacji, które prezentowane są użytkownikom.

Każda aplikacja (nie tylko związana z Bitcoinem) powinna być łatwa w obsłudze i stworzona w sposób intuicyjny. Osoby odpowiedzialne za wsparcie klienta również powinny reagować szybko i służyć pomocą w każdym momencie, co jest szczególnie istotne w branżach związanych z obrotem pieniądza.

Takie narzędzia to jednak nie tylko handel i przechowywanie Bitcoina, ale również dostarczanie inwestorom najważniejszych informacji – notowań, zmian kursów czy najważniejszych wydarzeń na rynku kryptowalut. Wszystko to biorą pod uwagę osoby tworzące rankingi aplikacji, które mogą okazać się pomocne dla użytkowników przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Jak wybrać najlepszą aplikację do handlu Bitcoinem?

Osoby poszukujące aplikacji Bitcoin powinny zwrócić uwagę na takie kwestie, jak np. opłaty dodatkowe, mobilność, rodzaj finansowania czy bezpieczeństwo. Każda z nich wpłynie nie tylko na wygodę użytkowania systemu, ale również zapewni nam komfort i przekonanie, że nasze pieniądze nagle nie znikną.

Słabe zabezpieczenia aplikacji oraz portfela mogą stać się celem ataku hakerów, czego z pewnością każdy inwestor wolałby uniknąć. Podobnie jak opłat dodatkowych, przez które potencjalne zyski z inwestycji gwałtownie się kurczą. Warto zwrócić uwagę również na to, czy aplikacja w formie strony internetowej ma swój odpowiednik na telefony komórkowe, dzięki czemu możliwe będzie korzystanie z niej w każdym miejscu, po włączeniu Internetu. Kluczowy jest też rodzaj finansowania: nie każdy program pozwala na wpłaty za pomocą tradycyjnych pieniędzy, ale część osób zadowoli jedynie opcja wpłat kryptowalut. Warto więc dokładnie przemyśleć swoje potrzeby i oczekiwania.

Zestawienia porównujące te wszystkie aspekty (oraz wiele innych) znaleźć można m.in. na branżowej stronie CoinJournal. Jedne z najwyżej ocenionych aplikacji Bitcoin to m.in. Etoro, Fortissio czy FP Markets. Użytkownik, po podjęciu decyzji, skorzystać może również z przekierowania bezpośrednio na stronę usługi. Przejdzie tam łatwą rejestrację niezbędną do korzystania z aplikacji

Czy warto zdecydować się na aplikację pośredniczącą w handlu Bitcoinem? A może lepiej skupić się bezpośrednio na kupowaniu oraz sprzedawaniu wirtualnej monety za pośrednictwem brokerów? Każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety, nad którymi użytkownik powinien się dokładnie zastanowić.

Aplikacje oferujące najnowsze informacje z rynku kryptowalut pozwalają na szybszą reakcję i zmianę strategii. Systemy takie często też ułatwiają handel Bitcoinem, a także umożliwiają przechowywanie „monet” we wbudowanych portfelach. Na bieżąco również informują o kursie i pozwalają na trzymanie ręki zawsze na pulsie (w przypadku aplikacji mobilnych).

Z drugiej strony przez wiele osób nadal uważane są za mniej bezpieczne od tradycyjnych rozwiązań – szczególnie jeśli chodzi o tzw. aplikacje portfelowe. Może także dojść do sytuacji utraty klucza prywatnego przez inwestora, przez co straci on dostęp do swoich zasobów. Na koniec należy pamiętać, że handel kryptowalutami obarczony jest ryzykiem inwestycyjnym i możliwością utraty kapitału.

Gdzie kupić Bitcoina i sprawdzić notowania?

Oprócz sprawnej aplikacji, inwestor zainteresować się powinien również serwisem dostarczającym mu kompleksowej wiedzy o rynku kryptowalut. Warto tu zwrócić uwagę nie tylko na informacje o notowaniach, ale również możliwość zakupu wirtualnych pieniędzy czy sprawdzenia najnowszych newsów dotyczących tego rynku.

Jest wiele stron, które oferują holistyczne usługi w tym zakresie, a jedną z nich jest CoinJournal. Aktualizacje notowań najpopularniejszych oraz mniej znanych kryptowalut gwarantują, że użytkownik cały czas wie, co się dzieje z jego pieniędzmi. Dzięki artykułom bazującym na opiniach ekspertów może również rozważyć nowe metody inwestowania kapitału lub też zakupu nowych wirtualnych monet bądź sprzedaży już posiadanych.

Aby nabyć Bitcoina lub inne kryptowaluty, nie trzeba być ekspertem i posiadać specjalistycznej wiedzy. Ich wydobywanie co prawda jest skomplikowane i wymagające, ale każdy może kupić wirtualną walutę lub fragmenty monet za tradycyjne pieniądze. Na CoinJournal znaleźć można przekierowania bezpośrednio do stron zajmujące się handlem kryptowalutami. Należy jednak pamiętać, że trzeba się tam najpierw zarejestrować.

Zgodnie z przepisami, handlować wirtualnymi pieniędzmi mogą jedynie osoby dorosłe. Do założenia konta konieczne jest więc podanie swoich danych, a następnie potwierdzenie ich dokumentem tożsamości (dowodem osobistym lub paszportem). Odbywa się to zdalnie, na podstawie skanu lub zdjęcia zrobionego telefonem. Gdy weryfikacja zostanie zakończona pomyślnie, użytkownikowi zostanie założone konto.

Kolejnym krokiem jest wpłacenie na nie środków (przy pomocy bankowości internetowej). Po zaksięgowaniu wpłaty inwestor może zakupić swoje pierwsze kryptowaluty oraz zacząć inwestować. Należy pamiętać jednak, by zawsze robić to w sposób odpowiedzialny i przemyślany.


Źródło: CoinJurnal.net

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF