...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Ruszyła pierwsza wersja Metaverse by Meta

horizon worlds

Pierwszym krokiem na drodze do stworzenia wirtualnego świata jest Horizon Worlds. Jest to darmowa aplikacja pozwalająca zaznajomić się z ideą Metaversu w przystępny sposób. Użytkownicy mogą wybrać, co chcą robić z trzech głównych kategorii: gry, wydarzenia i spędzanie czasu.
W ramach pierwszej z nich do wyboru mamy stosunkowo proste rozgrywki skupiające się na interakcji z użytkownikami i rywalizacji. Gracze mogą wspólnie stawić czoła nadchodzącym hordom zombie lub stanąć do strzeleckiego pojedynku 3 na 3.
W strefie wydarzeń na użytkowników czekać w przyszłości będzie dosłownie wszystko, co można sobie wyobrazić. Od koncertów poprzez zajęcia sportowe po spotkania z wirtualnymi celebrytami. Już teraz odbywają się tam spotkania mniejszości społecznych, zajęcia jogi oraz warsztaty edukacyjne.
Ostatnia zakładka oferuje luźne spędzanie czasu wraz ze znajomymi lub nowo poznanymi osobami w wirtualnej rzeczywistości.

Najtrudniejszym elementem dla twórców jest zadbanie o bezpieczeństwo w ich nowym świecie. Na wejściu do przestrzeni meta na użytkowników czeka przypomnienie, że będą wchodzić w interakcje z drugim człowiekiem. Dodatkowo w każdej chwili przy użyciu jednego przycisku mogą przenieść się do swojej bezpiecznej strefy, do której nie może dołączyć nikt poza nami. Ma to stworzyć poczucie bezpieczeństwa i ułatwić walkę z niechcianymi interakcjami. W szczególności, że twórcy nie chcą umieszczać moderatorów w każdym możliwym miejscu, aby zachować możliwy realizm świata. Oznacza to, że wirtualna policja będzie, ale zbliżona do tej w prawdziwym życiu.

Na ten moment usługa wystartowała jedynie w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie i dostępna jest tylko dla osób pełnoletnich. A do uruchomienia wymagane jest urządzenie Oculus Quest 2.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF