Gemius po raz piąty nagrodzony w konkursie IAB Europe Research Awards

Gemius_RA_winner

Gemius zdobył srebrną statuetkę w kategorii Audience Measurement. Jury doceniło polską firmę za innowacyjne rozwiązanie, które dostarcza jednoźródłowych danych na temat konsumpcji mediów oraz kontaktu reklamowego w telewizji, radiu i internecie. Złotej statuetki w wymienionej kategorii nie przyznano.

Nagrodzone rozwiązanie jest pierwszym jednoźródłowym badaniem obejmującym pomiar telewizji, radia i internetu. Przeznaczone jest zarówno dla wydawców, jak i marketerów, którym dostarcza wiedzy niezbędnej do planowania mediów czy efektywnego zarządzania przestrzenią reklamową. Dane, pochodzące z jednoźródłowego panelu badawczego, wykorzystane są w badaniu rynku reklamy gemiusAdReal, narzędziu do analizy kampanii własnych gemiusPostBuy oraz w badaniu audytorium gemiusAudience.

Dzięki zastosowanej metodologii Gemius oferuje rynkowi narzędzia, które umożliwiają wydawcom i reklamodawcom kompleksowe planowanie strategicznych procesów, poczynając od dystrybucji treści i reklam, po weryfikację własnych kampanii reklamowych i otoczenia konkurencyjnego.

Przyznana Gemiusowi nagroda jest kolejnym laurem zdobytym w konkursach IAB Europe Research Awards. Wcześniej firma otrzymała nagrodę za projekt metodologii, dzięki której wydawcy mogą poznać swój całkowity zasięg w sieci ze wszystkich urządzeń (Behavioral Panel Synthesis). Rok później Gemius zdobył statuetkę za metodologię pozwalającą na produkcję danych prezentujących oglądalność stron WWW z dnia na dzień (Overnight). W 2017 Gemius trzeci rok z rzędu został doceniony przez IAB Europe dzięki technologii pozwalającej na kompleksowy pomiar rynku reklamy online (gemiusAdReal). W ubiegłym roku zwycięstwo Gemiusowi przyniósł projekt #TrueSingleSource: gemiusPostBuy&gemiusAdReal, umożliwiający marketerom kompleksową analizę kampanii w mediach tradycyjnych oraz w digitalu.

Więcej informacji na rozwiązania Gemius oraz pozostałych nagrodzonych w konkursie znajduje się tutaj.


Źródło: Informacja prasowa Gemius SA

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Spektakularny sukces polskich kampanii reklamowych na europejskiej arenie

mixx awards 2020

Aż 10 statuetek zdobyły polskie kampanie w prestiżowych konkursach MIXX Awards Europe i Research Awards 2020, organizowanych przez IAB Europe. Co roku spośród kilkuset kampanii z całej Europy, międzynarodowe jury nagradza te najbardziej efektywne, inspirujące i skuteczne. W tym roku innowacyjność i kreatywność Polaków zdobyły szczególne uznanie na forum europejskiej branży reklamowej.

Po owocnej dla polskich agencji edycji z 2019 roku, z przyjemnością poznaliśmy listę tegorocznych zwycięzców, którzy nie tylko wykorzystują najskuteczniejsze działania digital marketingowe, ale także edukują i inspirują poprzez prezentację nowych rozwiązań i trendów.

Nagrodzone polskie kampanie reklamowe z wykorzystaniem kanału digital to:

 1. Kategoria Branded Content (MIXX Awards Europe 2020)
  ZŁOTO: Kampania “Jak TO Robić?” / “How to do IT?” zrealizowana przez Abstra dla Durex / Reckitt Benckiser (kampania nagrodzona również polskimi statuetkami IAB MIXX Awards 2019 w kategoriach BEST IN SHOW, CONTENT MARKETING oraz ONLINE MARKETING WITH INFLUENCER)
  BRĄZ: Kampania „OLX for International Women’s Day” zrealizowana przez 180heartbeats + JUNG v MATT dla OLX Poland
 2. Kategoria Effective Use of Data (MIXX Awards Europe 2020)
  SREBRO: Kampania Mobile Proximity Marketing for BP zrealizowana przez Mindshare Poland dla BP (kampania wyróżniona również polskimi statuetkami IAB MIXX Awards 2019 w kategorii OFFLINE DIGITIZING)
 3. Kategoria Games & E-Sports (MIXX Awards Europe 2020)
  SREBRO: Kampania „An unexpected return to the studio” zrealizowana przez MediaCom Warsaw/Fantasyexpo dla Old Spice / Procter & Gamble
 4. Kategoria Non-Profit / Corporate Social Responsibility (MIXX Awards Europe 2020)
  SREBRO: Kampania „Bitwa o Neta” zrealizowana przez Artegence dla PKO Bank Polski
  BRĄZ: Kampania „OLX for International Women’s Day” zrealizowana przez 180heartbeats + JUNG v MATT dla OLX Poland
 5. Kategoria Social Media (MIXX Awards Europe 2020)
  SREBRO: Kampania „Bitwa o Neta” zrealizowana przez Artegence dla PKO Bank Polski
 6. Kategoria Video Advertising (MIXX Awards Europe 2020)
  SREBRO: Kampania Citi Simplicity Card – YouTube Director’s Mix zrealizowana przez Feno dla Citi Handlowy
 7. Kategoria Search Advertising (MIXX Awards Europe 2020)
  BRĄZ: KampaniaSearch and beyond. Profitable growth of the market leader zrealizowana dla Vola.ro przez Adequate
 8. Kategoria Audience Measurement (Research Awards 2020)
  SREBRO: Gemius i PBI (Polskie Badania Internetu) za koncepcję jednoźródłowego pomiaru cross-mediowego

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Tegoroczna edycja MIXX Awards Europe i Research Awards 2020 to ogromny sukces polskiej branży reklamy digital, która z roku na rok jest coraz liczniej obsypywana prestiżowymi nagrodami w międzynarodowych konkursach. W tym roku co piąta statuetka trafiła w ręce Polaków – to historyczny sukces, którego wkład w budowanie reputacji kreatywnej Polski na świecie jest nie do przeceniania. Polski rynek reklamy digital jest nie tylko jednym w najbardziej perspektywicznych w Europie, ale również wyróżnia się światowym poziomem.

Włodzimierz Schmidt, prezes zarządu IAB Polska

Pełna lista zwycięzców MIXX Awards Europe i Research Awards 2020 dostępna jest na stronie IAB Europe.
Obecnie trwają zgłoszenia do 14. polskiej edycji konkursu IAB MIXX Awards na najlepsze polskie kampanie reklamowe z wykorzystaniem kanału digital, który wyłania projekty łączące kreatywność i efektywność. Zgłoszenia w 16 kategoriach konkursowych można przesyłać do 10 czerwca 2020. Organizatorem konkursu jest IAB Polska.

Kampanie reklamowe mogą zgłosić zarówno agencje reklamowe, domy mediowe, przedstawiciele mediów oraz reklamodawcy, niezależnie od wielkości czy budżetu wydanego na projekt. Jedynym warunkiem wzięcia udziału w nim jest zrealizowanie projektu wykorzystującego co najmniej jeden kanał digital.

IAB MIXX Awards to jedyny w naszym kraju konkurs, w którym kampanie reklamowe oceniane są jako całość – jury analizuje zgłoszone w poszczególnych kategoriach projekty, biorąc pod uwagę zarówno strategię, kreację, wykonanie i wykorzystanie mediów, jak również rezultaty i ROI. Jury ocenia nie budżet, ale umiejętne połączenie konceptu kreatywnego z przełożeniem kampanii na adekwatne efekty. Zwycięskie projekty to te, które najefektywniej zachęcają do interakcji z marką, prezentują najskuteczniejsze rozwiązania w reklamie cyfrowej, a jednocześnie inspirują i wskazują kierunki rozwoju branży.

Polska edycja tego międzynarodowego konkursu odbywa się od 2007 roku. To druga, po belgijskiej, najstarsza edycja MIXX Awards w Europie. Konkurs po raz pierwszy został zorganizowany w 2005 roku przez amerykański oddział IAB.

Więcej informacji: www.mixx-awards.pl.


Źródło: Informacja prasowa Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Prezes IAB Polska szefem IAB Europe

Włodzimierz Schmidt, Prezes Zarządu Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska został wybrany na stanowisko Prezesa Zarządu IAB Europe – europejskiej organizacji, która skupia swoje działania wokół rozwoju reklamy cyfrowej i edukacji rynku w zakresie potencjału tego sektora. Będzie kierował pracami organizacji do końca obecnej kadencji.

Włodzimierz Schmidt został wybrany na stanowisko Prezesa Zarządu IAB Europe przez członków Zarządu tej organizacji. Będzie pełnił tę funkcję do końca obecnej kadencji, czyli do końca maja 2019. Wspólnie z członkami Zarządu będzie odpowiadał za kształtowanie strategicznych kierunków rozwoju IAB Europe. Pokieruje także pracami 5. osobowego Executive Committe tej europejskiej organizacji.

Wybór Włodzimierza Schmidta jest docenieniem działań, roli i potencjału polskiego oddziału IAB, który przez ostatnie lata stał się jedną z wiodących organizacji w Europie. Będzie też okazją do pełniejszego reprezentowania rodzimej branży digital marketingu, promocji inicjatyw IAB Polska na arenie międzynarodowej.

W gronie członków Zarządu IAB Europe znajdują się obecnie:

 • Henk van Niekerk, Senior Vice President Publishers and Ad Networks, Oath
 • Nigel Gilbert, Executive Vice President Strategic Development, AppNexus
 • Thierry Geerts, Country Director Belgium, Google
 • Bethan Crockett, Senior Director of Brand Safety and Digital Risk EMEA, GroupM
 • Neil Bowman, President of Advertising Technology, BBC Advertising
 • Axel Steinman, Vice President International Search Ad sales, Microsoft
 • Rene Plug, Chief Strategy Officer, Improve Digital
 • Philipp von Hilgers, Managing Director, Meetrics
 • Stuart Wilkinson, Head of Industry Relations EMEA, comScore
 • Thomas Duhr, Vice President, BVDW
 • Jean-Marie Le Guen, General Manager, IAB France
 • Jon Mew, Chief Executive Officer, IAB UK
 • Allan Sorensen, Head of Digital, Danske Medier (IAB Denmark)
 • Sebastiano Cappa, Managing Director, Ligatus Italy (IAB Italy)
 • Mahmut Kursun, Chairman, IAB Turkey
 • Suzanne McElligott, Chief Executive Officer, IAB Ireland
 • Ioana Anescu, Managing Director, IAB Romania

Włodzimierz Schmidt zastąpił na stanowisku Prezesa Zarządu IAB Europe Constantina Kamarasa, szefa Public & International Affairs IAB Grecja, który zrezygnował z funkcji w Zarządzie po ponad pięciu latach i postanowił wspierać organizację jako jej doradca.  

Włodzimierz Schmidt piastuje funkcję Prezesa Zarządu IAB Polska od 2013 roku. Przez trzy ostatnie kadencje wchodził w skład Zarządu IAB Europe, w ub. roku został też wybrany do 5.osobowego Executive Committee. Ponadto jest członkiem Rady Krajowej Izby Gospodarczej oraz Europejskiego Sojuszu na rzecz Sztucznej Inteligencji (AI) Komisji Europejskiej.

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

IAB Europe i IAB Tech Lab wprowadzają na rynek Transparency & Consent Framework ułatwiając przygotowania do RODO

RODO

Po 30-dniowych konsultacjach publicznych, 25 kwietnia 2018 r. IAB Europe i IAB Technology Laboratory opublikowały specyfikacje techniczne dla Transparency & Consent Framework, czyli ram przejrzystości i zgody, które ułatwią branży internetowej dostosowanie się do wymogów ogólnego rozporządzenia w sprawie ochrony danych osobowych (RODO). Oficjalna wersja tego standardu branżowego odzwierciedla potrzeby i opinie wydawców, agencji i firm technologicznych, pozwalając jednocześnie użytkownikom na pełną kontrolę dostępu do ich danych osobowych.

Użytkownicy usług online będą teraz świadomi nie tylko faktu, że serwisy internetowe, które odwiedzają korzystają z ich danych osobowych, ale także wykorzystywania tych danych przez strony trzecie, które np. pomagają w wyświetlaniu reklam i mierzą ich skuteczność. Ramy są szczególnie istotne dla wydawców i innych dostawców usług online, czyli tzw. „first parties”, którzy współpracują ze sprzedawcami, czyli  tzw. „third parties”, aby umożliwić im przetwarzanie danych użytkowników w oparciu o jedną z podstaw prawnych określonych w rozporządzeniu (w tym zarówno uzasadniony interes, jak i zgoda).

– RODO będzie stosowane od 25 maja 2018 r. Grzywny za nieprzestrzeganie nowego rozporządzenia mogą sięgać nawet 4% rocznego globalnego obrotu przedsiębiorstw. Dlatego zachęcamy firmy do zaangażowania się w projekt Transparency & Consent Framework i przyjęcia ram. Dzięki RODO europejscy użytkownicy uzyskają więcej informacji i kontrolę nad tym, kto przetwarza ich dane. Powinno to w perspektywie zwiększyć ich zaufanie w Internecie – jest to więc zarówno wyzwanie, jak i szansa dla branży internetowej. Uważam, że oddolna inicjatywa biznesu jaką są ramy Transparency & Consent Framework dowodzi, że przedsiębiorcy poważnie i z zaangażowaniem podeszli do wdrożenia RODO i zależy im na przejrzystych rozwiązaniach – mówi Włodzimierz Schmidt, Prezes IAB Polska.

Technologia jest oparta na API JavaScript i umożliwia wybór stron trzecich, przechowywanie wyborów użytkownika i przekazywanie informacji o zatwierdzonych stronach trzecich, aby uczestnicy ekosystemu reklam internetowych rozumieli, które strony zostały zatwierdzone przez wydawców i użytkowników. Kluczowym elementem ram jest unikalny rejestr, znany jako Globalna Lista Sprzedawców / Global Vendor List, będąca listą zarejestrowanych i zatwierdzonych stron trzecich, którym wydawca może zezwolić na dostęp do informacji o urządzeniach użytkowników lub przetwarzanie danych ich użytkowników do określonych celów. Ramy ułatwiają również zarządzanie sygnałami.

Więcej informacji na http://advertisingconsent.eu/

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF