...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Finał IEM Katowice 2022

iem faze

Z szesnastu początkowo rywalizujących drużyn jedynie 6 z nich miało okazję zagrać w Katowickim Spodku przed ogromną publicznością, a zwycięzca mógł być tylko jeden. Ostatecznie w finale naprzeciwko siebie stanęło G2 oraz FaZe, tym drugim w końcu udało się podnieść puchar Intel Extreme Masters. Pomimo wydawałoby się jednostronnego wyniku 3:0 w mapach, walka była zaciekła, a na każdej z map wielokrotnie było blisko odwrócenia losów spotkania. Spotkanie rozegrało się na Inferno (wybór Faze), Mirage (wybór G2) oraz Dust 2 (wybór Faze), z czego najwięcej emocji mógł budzić pojedynek na mapie numer dwa. Potrzebne było 28 rund dogrywki, czyli w sumie 58 rund, aby wyłonić zwycięzcę mapy, a cały mecz trwał prawie 5 godzin. Ostatecznie to Faze sięgnęło po puchar, stając się o 400 tysięcy dolarów bogatsze oraz pozostawiając G2 z kolejnym przegranym finałem w cyklu IEM. Warto jeszcze wspomnieć o nagrodzie MVP całego turnieju, która trafiła do Brokyego.

faze winner

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

ESL partnerem Rocket League

ESL Psyonix

Dotychczasowym jedynym partnerem w organizacji eventów Psyonix, był DreamHack. Firmy współpracowały od roku 2017. W 2019 utworzyły DreamHack Pro Circuit, który był cyklem turniejów Rocket League. Teraz do współpracy dołączy firma ESL, znana z tworzenia takich wydarzeń jak Intel Extreme Masters czy ESL Major.

ESL oraz DreamHack będą współpracować przy produkcji turniejów w ramach turniejów RLCS.  Współpraca pozwoli także rozszerzyć rozgrywki o kolejne regiony, m.in. Bliski Wschód i Afrykę Północną. Obie firmy będą wspierać Psyonix przy przywracaniu oficjalnych turniejów z udziałem publiczności. Pierwszym eventem na żywo ma być Major organizowany w Sztokholmie, rozpoczynający się już dziś.

 

 

Adam Daniluk

ESL Gaming i Intel zainwestują 100 mln w esport. Firmy na koniec drugiej dekady swojej współpracy podpisały 3-letnią umowę partnerską

ESL x Intel

ESL i Intel® od 20 lat budują esport praktycznie od podstaw, dostarczając wyjątkowych wrażeń esportowych fanom i graczom na całym świecie. Współpraca rozpoczęła się wraz z organizacją wydarzeń ESL w Niemczech, aby w 2006 roku przekształcić się w globalne porozumienie, kiedy to Intel® został oficjalnym sponsorem tytularnym Intel® Extreme Masters (IEM). Od tego czasu ESL i Intel® przeniosły esport do wszystkich zakątków świata, organizując wydarzenia na żywo w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Europie, na Bliskim Wschodzie, w Chinach, Azji Południowo-Wschodniej i Australii. Do tej pory Intel i ESL zorganizowały 82 wydarzenia IEM w 15 sezonach, a liczba ta będzie rosła wraz z odnowieniem partnerstwa.

Przedłużenie jest kontynuacją umowy z 2016 roku, na mocy której Intel® został globalnym partnerem technicznym ESL, obsługującym jedne z najbardziej prestiżowych turniejów esportowych i wydarzeń stadionowych na całym świecie, i który wprowadził jedno z najcenniejszych wyróżnień w CS:GO, Intel® Grand Slam. Dzięki partnerstwu i sukcesowi flagowego produktu IEM, Intel ugruntował swoją pozycję kluczowego gracza w profesjonalnym esporcie na całym świecie.

Przedłużenie współpracy pozwoli obu markom kontynuować dostarczanie rozwiązań technologicznych, które zasilą wszystkie turnieje i wydarzenia na poziomie profesjonalnym, a także pozwoli obu firmom tworzyć świetlaną przyszłość esportu. Będzie to również przełomowe wydarzenie dla Intela i ESL, ponieważ współpraca po raz pierwszy obejmie DreamHack Open i DreamHack Festivals.

Inwestycja o wartości ponad 100 milionów dolarów przyniesie dalsze innowacje i ulepszenia produktów zarówno dla fanów, jak i graczy, a także gwarantuje, że ESL i Intel będą nadal przenosić esport do wszystkich zakątków świata. Odzwierciedlając zaangażowanie obu stron w dostarczanie fanom esportu na najwyższym poziomie, wszystkie nieligowe turnieje ESL Pro Tour w CS:GO będą teraz zjednoczone pod legendarną marką Intel® Extreme Masters, w tym ESL One Cologne, która zmienia nazwę na Intel® Extreme Masters Cologne (IEM Cologne).

Kiedy dwie dekady temu połączyliśmy siły z ESL, nigdy nie wyobrażaliśmy sobie, jak potężne może być to partnerstwo. Wspólnie kształtowaliśmy krajobraz esportowy, współpracowaliśmy przy najbardziej spektakularnych wydarzeniach na świecie i dostarczyliśmy najlepszych esportowych wrażeń milionom fanów. Jako lider w branży gier komputerowych, Intel z nadzieją patrzy na kolejny krok w naszej wspólnej historii i możliwością przeniesienia esportu na jeszcze wyższy poziom.

Marcus Kennedy, dyrektor generalny segmentu Gaming and Esports w firmie Intel

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź eslgaming.com i bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami, śledząc ESL Polska na Twitterze i Facebooku.


Źródło: ESL gaming

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Historia ESL Mistrzostwa Polski – od „Stodoły” po areny świata

ESL mistrzostwa Polski

Finał pierwszego sezonu mistrzostw polski spod znaku ESL odbył się w 2009 roku. Wtedy legendarna drużyna Fnatic po raz drugi odebrała nagrodę eSports Award, a polska scena esportowa z zapartym tchem śledziła zmagania w takich tytułach jak Warcraft III czy Quake Live. W tym czasie swoje triumfy odnosiły już takie gwiazdy polskiego esportu jak Filip „Neo” Kubski i Wiktor „Taz” Wojtas. To także moment, w którym firma ESL Polska postanowiła na zawsze odmienić oblicze polskiego esportu, startując z pierwszym sezonem ESL Pro Series Poland. Turniej ten był następstwem połączenia się firmy ESL Polska z organizacją Cybersport i był duchowym spadkobiercą organizowanej od 2005 roku Ligi Cybersport.

ESL Pro Series
Źródło: ESL gaming

Scaleniu Cybersport i ESL przewodziła myśl, według której istnieje tylko jeden wielki, najbardziej znaczący event esportowy w Polsce. Ta myśl ewoluowała i przyczyniła się do stworzenia właśnie Mistrzostw Polski.

Rafał Pikiewicz, dyrektor zarządzający ESL Polska

Finały pierwszego sezonu ESL Pro Series Poland odbyły się w legendarnym warszawskim klubie muzycznym Stodoła, a zawodnicy zmierzyli się w takich tytułach jak Counter Strike 1.6, Pro Evolution Soccer 2009 i Americas Army. Co ciekawe swój turniej w CS 1.6 rozegrały także Panie. Pula nagród wynosiła wtedy 45.000 zł a wydarzenie uświetnił występ znanych artystów hip-hopowych takich jak Wujek Samo Zło, Człowiek Nowej Ery, DJ 600V oraz Numer Raz.

ESL Pro Series
Źródło: ESL gaming

Dla założycieli i wieloletnich pracowników ESL edycją, która najmocniej wpłynęła na cały cykl, były finały drugiego sezonu ESL Pro Series w Zabrzu. W tamtym czasie, a był to rok 2011, turnieje organizowała niewielka liczba osób, a podział na role był czysto umowny.

Obowiązywała zasada »wszystkie ręce na pokład« i każdy robił wszystko, aby o godz. 10 rano turniej wystartował – co często kończyło się zarywaniem nocy. Pierwsze edycje Mistrzostw Polski można było przygotować w ciągu doby, co teraz wydaje się niemożliwe, chociażby ze względu na zobowiązania sponsorskie i stopień profesjonalizacji naszych wydarzeń.

Adrian Kostrzębski, rzecznik prasowy ESL Polska

Rozgrywki w Zabrzu to ważny moment, jeżeli chodzi o historię ESL Mistrzostw Polski. Przy tej edycji wprowadziliśmy bardzo dużo nowych elementów. Zaczęliśmy przykładać większą wagę do kwestii wizualnych, pojawili się też komentatorzy i zalążek produkcji telewizyjnej. Oczywiście popełnialiśmy błędy, ale to na nich uczyliśmy się jak robić lepsze wydarzenia w przyszłości, czego efekty możemy podziwiać teraz, przy okazji takich eventów jak np. Intel Extreme Masters.

Rafał Pikiewicz, dyrektor zarządzający ESL Polska

Dominacja jednej drużyny

W 2015 roku nazwa ESL Pro Series Poland zmieniona została na ESL Mistrzostwa Polski. Był to też sezon, od którego rozpoczęła się dominacja ekipy Kinguin, występującej jeszcze wtedy w barwach Lounge Gaming. Finały 13. sezonu (rok 2016) rozegrane zostały w łódzkiej Atlas Arenie. W puli nagród znalazło się 90 tys. złotych, a zawodnicy rywalizowali oczywiście w CS:GO oraz w League of Legends.

Fenomen Kinguin wynikał m.in. z dobrego zaplecza finansowego drużyny, sponsorowanej przez Kinguin.net, co przekładało się na możliwość dobierania najlepszych na rynku zawodników.

Adrian Kostrzębski, rzecznik prasowy ESL Polska

Drużyna Kinguin święciła triumfy także za granicą, przez co stała się „Świętym Graalem” w środowisku CS:GO. Z jednej strony, każdy marzył, żeby się w niej znaleźć, a z drugiej każdy chciał z nią wygrać.

W 2018 roku, do drużyny Kinguin dołączył Wiktor „TaZ” Wojtas. W tym samym roku, w finałach ESL MP, legendarna passa „pingwina w koronie” została przerwana przez zespół AGO.

Kinguin
Źródło: ESL gaming

To był dla mnie bardzo duży cios emocjonalny, który zmotywował mnie do tego, aby jeszcze mocniej pracować i rozwijać się jako zawodnik, ale także jako drużyna, tak by w następnej edycji zaszczyt podniesienia pucharu przypadł właśnie nam.

Wiktor „TaZ” Wojtas

Ten moment chwały nastąpił jeszcze tego samego roku w finałach 17 sezonu ESL Mistrzostw Polski, kiedy to Kinguin wygrał z zespołem PACT. Drużyna „pingwinów” zdobyła tytuł Mistrza Polski w sumie aż cztery razy, w tym 3 z rzędu. Turniej ESL MP obfitował w wiele emocjonujących momentów, a niektóre jego edycje transmitowane były na kanale TVP Sport, co świadczy o rosnącym znaczeniu esportu jako rozrywki i rywalizacji.

Tysiące graczy, kilkanaście gier i szerokie perspektywy

ESL Mistrzostwa Polski, z uwagi na swoją długą historię są także swoistym odzwierciedleniem bardzo dynamicznej sceny esportowej. W trakcie 22 sezonów ESL MP, tysiące amatorów i profesjonalnych graczy rozegrało mecze w takie tytuły jak CS 1.6, CS:GO, FIFA, League of Legends, Americas Army, Pro Evolution Soccer, Heartstone, Warcraft III czy Quake Live. Finały scalały polską scenę także z uwagi na to, że odbywały się w różnych miastach, m.in. w Warszawie, Łodzi, Zabrzu czy Poznaniu, aby finalnie na stałe zagościć w Katowicach, które na przestrzeni lat stały się stolicą polskiego esportu.

Do Katowic jeździło się pociągiem i rozmawiało o taktykach. Te podróże mocno zapadły mi w pamięć, niezależnie od tego, czy wracaliśmy z tarczą, czy na tarczy.

Wiktor „TaZ” Wojtas

Obecnie, turniej ESL MP związany jest stricte z grą CS:GO i stanowi furtkę do najważniejszych międzynarodowych wydarzeń esportowych.

Źródło: ESL gaming

Kiedyś Mistrzostwa Polski nie były drogą do sceny światowej. Przy obecnych edycjach ESL MP możliwość udziału w turniejach zagranicznych czy nawet kwalifikacjach do turniejów zagranicznych jest znacznie większa i oferuje szersze perspektywy.

 Wiktor „TaZ” Wojtas

Marzy mi się, żeby w przyszłości Mistrzostwa Polski odbyły się na wielkiej hali koncertowej, gdzie dwa lub trzy tysiące osób będzie wspólnie emocjonowało się rozgrywkami.

Rafał Pikiewicz, dyrektor zarządzający ESL Polska


Źródło: ESL gaming

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Rozkład jazdy IEM Katowice 2021

IEM Katowice 2021

Kibicuj naszym!

W trakcie tegorocznego IEM Katowice, nie zabraknie też polskich wątków, a chodzi oczywiście o występ zespołu Counter-Strike: Global Offensive Wisły All iN! Games Kraków, która powalczy w swoim pierwszym meczu kwalifikacyjnym z bardzo mocnym VIrtus.pro. W rozgrywkach CS:GO zobaczymy także Mateusza „mantuu” Wilczewskiego, który zagra w duńskiej drużynie OG. Polski zawodnik będzie także obecny w rozgrywkach Starcraft 2, a będzie nim nie kto inny jak Mikołaj „Elazer” Ogonowski, który dzielnie walczył w ubiegłorocznej edycji turnieju. W tym roku, Mikołaj zagra w barwach x-kom AGO

IEM z gwiazdami

Plejada gwiazd to mało powiedziane. Tegoroczną edycję IEM Katowice 2021 poprowadzą znani i lubiani, Kinga Kujawska i Filip „Testree” Mątowski. Niemniej ciekawie prezentuje się grono komentatorów. W tym roku, zmagania w CS:GO zrelacjonują Maciej „Morgen” Żuchowski, Kuba „Kubik” Kubiak i Piotr „Izak Skowyrski. Ale czym byłyby rozgrywki na światowym poziomie bez wyważonego głosu ekspertów. Podczas tegorocznej edycji IEM swoimi, celnymi jak headshoty, spostrzeżeniami podzielą się Jarosław „pashaBiceps” Jarząbkowski, Jakub „kuben” Gruczyński, Paweł „Innocent” Mocek, Tomasz „phr” Wójcik i Łukasz „Hermes” Pożyczek.

Słowo od sponsorów

Jak co roku, najważniejszym partnerem wydarzenia jest miasto Katowice. Mimo iż w tym roku do stolicy Górnego Śląska nie przyjadą fani esportu to, właśnie z katowickiego ESL Production Hub realizowane i transmitowane będą mecze, które z zapartym tchem śledził będzie cały świat. Katowice są i będą symbolem esportu made in Poland, a Spodek miejscem, gdzie na najwyższym podium chcą stanąć najlepsi esportowcy.

O dodatkowe atrakcje zadbają też sponsorzy polskiej transmisji, tacy jak producent przekąsek dla graczy Sokołów i RTV EURO AGD. Każdego dnia, fani będą mogli wziąć udział m.in. w konkursie polegającym na udzieleniu poprawnych odpowiedzi na pytania zadane przez komentatora lub gościa w studiu. Do zgarnięcia będą karty upominkowe do RTV EURO AGD o wartości od 100 do 500 złotych. Inne bonusy to m.in. „viewing party” na discordzie, dedykowane emojis na Twitchu, ramka na zdjęcie na Facebooku, turniej w CS:GO rozgrywany na Platformie ESL Play pod patronatem miasta Katowice i konkurs na SUPER FANA, który zostanie zrealizowany wspólnie z Paysafecard.

Gdzie oglądać?

Transmisje wszystkich meczów w ramach IEM Katowice 2021, jak i rozgrywek towarzyszących w Warcraft 3 będzie można oglądać na kanałach ESL na Twitchu.

CS:GO
Twitch ESL Global (eng) – https://www.twitch.tv/esl_csgo
Twitch ESL Poland (pl) – https://www.twitch.tv/esl_csgo_pl

Starcraft 2

Twitch ESL Global (eng) – https://www.twitch.tv/esl_sc2
Twitch ESL Poland (pl) – https://www.twitch.tv/esl_sc2_pl

Warcraft 3 Reforged
https://www.twitch.tv/esl_wc3 (streaming bez polskiej transmisji)


Źródło: ESL Polska

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Sokołów partnerem polskiej transmisji IEM Katowice Firma poszerza swoją obecność w branży e-sportu

Sokołów IEM Katowice

E-sport rozwija się niezwykle dynamicznie, przyciągając szerokie grono graczy, jak i kibiców. Sokołów od lat wspiera sport tradycyjny, a wychodząc naprzeciw aktualnym trendom, angażuje się również mocno w ten nowy obszar sportowych zmagań. Firma była sponsorem turnieju Games Clash Masters w 2019 roku, a także partnerem ESL Mistrzostw Polski w ubiegłym roku. Sokołowa nie mogło zatem zabraknąć na nadchodzącym największym święcie graczy w Polsce, czyli turnieju IEM Katowice 2021.

Tegoroczna edycja, ze względu na bieżącą sytuację pandemiczną, w całości odbędzie się on-line. Podczas rozgrywek na pewno nie zabraknie jednak wielkich emocji. IEM Katowice 2021 łączy wszystkie turnieje ESL i DreamHack dla najpopularniejszych tytułów e-sportowych. Pula nagród osiągnie poziom 1 000 000 dolarów. Wydarzenie stanowi platformę dla najbardziej utytułowanych zawodników i drużyn do rywalizacji na najwyższym poziomie.

Rozgrywki z całą pewnością zgromadzą rzesze fanów z całego świata. Wydarzenie będzie relacjonowane na polskim kanale Twitch ESL. Sokołów jest polskim partnerem transmisji i będzie obecny w studiu przez cały czas trwania turnieju, promując także swoje produkty. Wysokiej jakości kabanosy (Francuskie, Luksusowe, Sokoliki) są znakomitą propozycją przekąski zarówno dla zawodników, jak i dla dopingujących ich kibiców. Wygodne w spożyciu, a jednocześnie pożywne, dobrze sprawdzają się podczas e-sportowych aktywności.

Wszystkie z dotychczasowych aktywności Sokołowa w zakresie wspierania e-sportu spotkały się z niezwykle pozytywnym odbiorem, dlatego plany firmy obejmują kontynuację tych działań.


Źródło: Quality Public Relations

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF