...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

To był największy IMPACT w historii. Światowy poziom najważniejszego wydarzenia gospodarczo-technologicznego w Polsce.

W dniach 10-11 maja biznesowe i technologiczne serce świata zabiło w Poznaniu. Na Impact’23 przyjechało ponad 600 speakerów z kraju i świata, wśród nich takie gwiazdy jak Natalie Portman, Nassim Nicholas Taleb, Valerie Jarrett, Adam Tooze czy David Wengrow. Blisko 5 tys. uczestników mówi zgodnym głosem: Impact’23 to wydarzenie na światowym poziomie, z doskonale skomponowaną agendą, imponujące rozmachem i perfekcyjną organizacją. Kolejny Impact odbędzie się 15-16 maja 2024.

 

Dwa intensywne dni i osiem scen wypełniły inspirujące przemówienia, żywe dyskusje, warsztaty, konkursy dla start-upów oraz spotkania biznesowe. 23 ścieżki tematyczne, ponad 70 godzin agentowych oraz 200 wystąpień i rozmów o przyszłości gospodarek i społeczeństw pozwoliły uczestnikom spojrzeć na współczesny świat z szerszej perspektywy. Dyskutowano m.in. o sztucznej inteligencji, zdrowiu, bezpieczeństwie cyfrowym, sztuce i kulturze, marketingu sportowym, mobilności, energii, czy przemyśle 5.0.

Impact’23 zainaugurował Marszałek Województwa WIelkopolskiego Marek Woźniak, który wyraził radość z faktu, że Poznań ponownie stał się miejscem debat na temat przyszłości świata i kondycji ludzkości.

Dzisiaj świat koncentruje się często na sprawach błahych, drugo-, trzecio- rzędnych, które zajmują uwagę mediów, tymczasem wiele istotnych problemów pozostaje niezauważonych” – zauważył, podkreślając potrzebę dyskusji o wyzwaniach współczesności.

Najbardziej oczekiwanym wydarzeniem pierwszego dnia była rozmowa Nassima Nicholasa Taleba, jednego z najbardziej wpływowych myślicieli naszych czasów, autora bestsellerowego “Czarnego łabędzia” z Martinem Sandbu, dziennikarzem Financial Times.

 Dobrze jest być ponownie w Polsce po bez mała dwudziestu latach. Przez dwie ostatnie dekady świat wręcz niewiarygodnie przyspieszył, stawiając przed całymi społeczeństwami bezprecedensowe wyzwania”rozpoczął swoje wystąpienie Taleb. W kolejnych słowach wielokrotnie nawiązywał do wojny na Ukrainie. Jego zdaniem obecny konflikt jest starciem między dwiema odmiennymi wizjami rozwoju, reprezentującymi XXI i XVII wiek, nie zaś między państwami.

Kolejny z top speakerów wydarzenia, brytyjski historyk, ekonomista, prof. Uniwersytetu Columbia Adam Tooze w swoich wystąpieniu wskazał na czynniki, w wyniku których współczesnemu człowiekowi coraz trudniej jest zrozumieć świat.

Żyjemy w czasach, w których kryzysy eskalują, przenikają się, wpływają na siebie. Zwykłemu człowiekowi coraz trudniej zrozumieć świat, zwłaszcza gdy w mediach dominuje narracja szoku.

W kongresie udział wzięli także przedstawiciele polskich władz na czele z premierem Mateuszem Morawieckim. O planach rządowych związanych z rozwojem energetyki atomowej opowiadał Jacek Sasin, wicepremier, minister aktywów państwowych. Minister cyfryzacji Janusz Cieszyńskim był gospodarzem szczytu ministrów cyfryzacji krajów Trójmorza, w którym udział wzięło 14 narodowych delegacji oraz spotkania grupy D9+. Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda wziął udział w dyskusji nt. nowoczesnych narzędzi i innowacyjnych rozwiązań dla miast, a minister zdrowia Adam Niedzielski mówił o nowym projekcie ustawy propacjenckiej.

Wystąpienie Natalie Portman, drugiego dnia Impact’23 stanowiło kulminacyjny punkt tegorocznej edycji wydarzenia. Nagrodzona Oscarem aktorka i aktywistka na rzecz kobiet, skradła serca słuchaczy. Na scenie przypomniała o swoich polskich korzeniach, wspominała o relacjach rodzinnych, książce dla dzieci własnego autorstwa,  której polskie wydanie ukazało z inicjatywy impact, a dochód z jej sprzedaży wspiera polską psychiatrię dziecięcą. W rozmowie z Rahel Salomon z CNN podkreślała, jak ważne jest równouprawnienie kobiet i mężczyzn, ze szczególnym naciskiem na równość płac i możliwości rozwoju. Jak mówiła: „Kiedy dorastałam, byłam przekonana, że kobiety mają równe prawa i że ta walka została wygrana przez pokolenie mojej mamy. Jednak z biegiem czasu odkryłam, że wciąż jest dużo do zrobienia, nie tylko w zakresie równości płac, lecz także w kwestii możliwości, jakie mają kobiety w porównaniu z mężczyznami”.

Jeszcze przed wystąpieniem na scenie Impact aktorka odwiedziła Wielkopolskie Centrum Pediatrii w Poznaniu, gdzie w towarzystwie ambasadora USA Marka Brzezinskiego, Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka i Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka spotkała się z małymi pacjentami i przeczytała im fragmenty swojej książki

Podczas drugiego dnia Impact’23 wystąpił również David Wengrow, współautor bestselleru „Narodziny wszystkiego. Nowa historia ludzkości”, profesor University College London, który odniósł się do kwestii równości jako kluczowego tematu z punktu widzenia rozwoju państw i społeczeństw. Ocenił, że stopień nierówności na świecie bardzo przypomina obecnie sytuację sprzed wielkiej rewolucji demokratycznej nowożytności, co oznacza, że wracamy do czasów starych reżimów feudalnych, które charakteryzowały się podobnym poziomem dysproporcji w zamożności czy szansach na awans społeczny.

Głos w debacie o globalnych wyzwaniach stojących przed współczesnym światem zabrała także Valerie Jarrett, wieloletnia i najbliższa doradczyni prezydenta Baracka Obamy. Top speakerka Impact’23 odniosła się m.in. do kwestii kryzysu klimatycznego. W jej ocenie prawdziwym wyzwaniem nie jest odpowiedź na pytanie co zrobić, lecz czy w ogóle państwa i ich obywatele chcą się skonfrontować z problemem. “Każdy z nas ma potencjał, by zmienić świat, lecz czy faktycznie to robimy? Czy jesteśmy właściwie edukowani, informowani i zmotywowani?” – pytała ze sceny Jarrett.

Do jej apelu odniosła się w dyskusji prezes Banku Gospodarstwa Krajowego Beata Daszyńska-Muzyczka, która podkreślała, że w biznesie należy przede wszystkim pamiętać o aspekcie ludzkim “Pieniądze nie mają znaczenia, jeśli zapominamy o ludziach.” –  powiedziała.

Obok top speakerów Impact’23 zgromadził rekordową liczbę dyrektorów wykonawczych największych światowych gigantów finansowych i technologicznych na szczeblu europejskim i globalnym. Wśród gości byli Mark Barnett z Mastercard, Matt Brittin z Google, Ana Paulą de Jesus Assis z IBM, Adrian McDonald z Dell, Rocco Brauniger z Amazon, Martyn Holmes z Embraer oraz Aram Sargsyan z Free Now. Dołączyli do nich przedstawiciele polskich banków i platform sprzedażowych, a także

reprezentanci dyrekcji, agend i instytutów rządowych, liderzy trzeciego sektora oraz organizacji charytatywnych i pozarządowych.

Niewątpliwą okazją było spotkanie z Rają Rajamannarem, wizjonerem współczesnego marketingu, CMO Mastercard. Rajamannar jest dyrektorem marketingu i komunikacji w Mastercard na szczeblu globalnym oraz członkiem zarządu firmy. Rajamannar jest cenionym na całym świecie ekspertem ds. marketingu z ponad 30-letnim stażem oraz  autorem bestsellera Wall Street Journal „Quantum Marketing: Mastering the New Marketing Mindset for Tomorrow’s Consumers”.

Impact CEE blisko współpracuje z przedstawicielami polskiej nauki. Na wydarzeniu nie mogło zabraknąć rektorów uczelni, m.in. Uniwersytetu SWPS, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie czy Akademii Leona Koźmińskiego, którzy wnoszą nieoceniony, merytoryczny wkład w agendę wydarzenia.

W 23 ścieżkach tematycznych pojawili się także przedstawiciele platform streamingowych, firm producenckich, telewizyjnych i filmowych, krytycy sztuki, redaktorzy, dziennikarze.

Impact nieodmiennie jak co roku odwiedzili najważniejsi polscy i zagraniczni sportowcy m.in. kierowca wyścigowy Yuki Tsunoda, skoczkowie narciarscy Kamil Stoch, Piotr Żyła, żużlowiec Bartosz Zmarzlik, lekkoatleta Paweł Fajdek czy alpinista Krzysztof Wielicki.

Warto podkreślić, że wydarzenie odbywa się zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju (ESG). Organizatorzy podejmują szereg działań mających na celu maksymalne wykorzystanie dostępnych technologii i materiałów przy jednoczesnym ograniczaniu kosztów ekonomicznych i społecznych. I tak m.in. ilość drukowanych materiałów informacyjnych została zredukowana do absolutnego minimum. Do zbudowania oświetlania wykorzystane zostały energooszczędne żarówki LED, a podczas całego wydarzenia obowiązywała zasada pełnej segregacji śmieci. Do zakupionego biletu każdy uczestnik mógł doliczyć dodatkową kwotę, która została przeznaczona na posadzenie drzewa.

Impact’23 był nie tylko platformą wymiany myśli i spostrzeżeń. Obok dyskusji moderowanych na 8 scenach odbyły się wydarzenia towarzyszące m.in. 25. edycja Listy 500 Rzeczpospolitej, czyli nagrody Orły dla polskich liderów biznesu, Gala Money, czyli wyróżnienia dla firm i ludzi, którzy odnoszą sukcesy i dbają o innowacyjność oraz odpowiedzialność społeczną. Na impact odbył również konkurs dla startupów, organizowany przez Incrediles Sebastiana Kulczyka oraz LOTTO Impact RUN z olimpijczykiem Dawidem Tomalą, a także koncerty Natalii Kukulskiej, Grzegorza Hyżego i Natalii Szroeder.

Szczególne miejsce w przestrzeni Impact zajęła wystawa pt. “Ukraina – codzienna wojna”, na której prezentowane były zdjęcia Wojciecha Grzędzińskiego, fotoreportera wojennego, który wielokrotnie fotografował w strefach konfliktów zbrojnych m.in.: w Libanie, Iraku, Gruzji, Afganistanie, czy w Ukrainie, laureata World Press Photo, Visa D’Or, NPPA, Sony World Photography Awards, Grand Press Photo i innych, oraz reportaże Pawła Reszki, dziennikarza i reportera, który od lutego 2022 roku relacjonuje. Wystawę na Impact’23 odwiedził m.in. wiceminister cyfryzacji Ukrainy Georgii Dubynskyi.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i speakerom za udział w wydarzeniu. Już wkrótce ogłosimy nazwisko top speakera Impact’24. Tym razem wydarzenie odbędzie w dniach 15-16 maja w Poznaniu. Serdecznie zapraszamy!

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

O biznesie na światowym poziomie. Wystartował Impact’23 [PEŁNA AGENDA]

Dziś w Poznaniu rozpoczęło się  jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczo-ekonomicznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Przyjrzyjmy się szczegółom agendy.

 

Dwa intensywne dni i osiem scen wypełnią dyskusje, wykłady i warsztaty, konkursy dla start-upów oraz spotkania biznesowe. Przed nami aż 23 ścieżki tematyczne, ponad 70 agendowych godzin oraz 200 wystąpień i dyskusji, które na temat gospodarki i potrzeb społecznych pozwolą spojrzeć z szerszej – światopoglądowej oraz marketingowej czy technologicznej strony.

Program Impact’23 wypełnią dyskusje na temat najnowszych wyników badań socjologicznych i marketingowych oraz potrzeb współczesnego świata i metod, które pozwolą je zaspokoić zgodnie z zasadami odpowiedzialnego biznesu. Speakerzy i uczestnicy poszukają wspólnych dróg, które mogą pomóc biznesowi w osiągnięciu przychodów, ale też w poprawieniu komfortu życia na Ziemi. I to zarówno jeśli chodzi o warunki naturalne oraz ochronę środowiska, jak i wzajemne relacje społeczne.

Posłuchaj najlepszych

Do stolicy Wielkopolski przyjechało ponad 500 speakerów z różnych zakątków kraju i świata. Niektórzy z nich to top of the top – najlepsi, najbardziej znani, z wyjątkową wiedzą, doświadczeniem, osobowością i bezkompromisowymi poglądami.

Ci najbardziej rozpoznawalni zasłynęli świeżym spojrzeniem, biografią, działaniami i postulatami o zmianę spojrzenia na świat. To m.in. Natalie Portman, aktorka, scenarzystka, reżyserka, matka i feministka, ekolożka, walcząca o równouprawnienie w świecie filmów i poprawę warunków klimatycznych na świecie. Laureatka Oscara za główną rolę w filmie „Czarny łabędź” i drugoplanową w „Bliżej”, księżniczka Amidala z „Gwiezdnych Wojen” i Matylda z „Leona Zawodowca”. Aktywistka i weganka, autorka książki dla dzieci, w której stare motywy i mity pokazuje w nowym świetle.

O konsekwentnym realizowaniu pasji i planów oraz trudnościach, jakie może generować pochodzenie, opowie Valerie Jarrett, doradczyni Baracka Obamy w latach 2009-2017 i najdłużej urzędująca na tym stanowisku polityczka. Obecnie szefowa fundacji Obamów, a prywatnie przyjaciółka pary. Prezeska zarządu Civic Nation i współprzewodnicząca The United State of Women.

Zaproszenie na Impact’23 przyjął także Nassim Nicholas Taleb. Autor wielotomowej eseistyki „Incerto” („Czarny łabędź”, „Zwiedzeni przez przypadek”, „Antykruchość”, „Na własne ryzyko”). Specjalistyczna wiedza z dziedziny matematyki, fizyki, medycyny, ekonomii i spraw międzynarodowych, jest dla naukowca bazą do rozważań filozoficznych i etycznych. Nassim Nicholas Taleb zajmuje się analizą ryzyka i wszystkiego, co wprowadza chaos, zamieszanie i niepewność w świecie.

Marketing, ekologia, archeologia i nieprzewidywalne 

W Poznań Congress Centre zjawi się także irańsko-amerykańska działaczka na rzecz ochrony środowiska Sophia Kianni. To założycielka i dyrektorka wykonawcza Climate Cardinals, międzynarodowej organizacji non-profit, w której pracuje 8000 wolontariuszy w ponad 40 krajach, tłumacząc informacje o klimacie na ponad 100 języków. Sophia Kianni reprezentuje Stany Zjednoczone jako najmłodszy członek inauguracyjnej Młodzieżowej Grupy Doradczej ONZ ds. zmian klimatu.

Uczestnicy kongresu Impact’23 będą mieli okazję posłuchać także Raji Rajamannara, globalnego dyrektora marketingu i komunikacji w Mastercard, od 9 lat odpowiedzialnego za ewolucję identyfikacji marki. Dżingiel dźwiękowy kojarzony z logo kart jest przedmiotem studiów i analiz przypadków na prestiżowych światowych uczelniach. Rajamannar ma 30-letnie doświadczenie w branży. Jest autorem przetłumaczonego na dziewięć języków bestsellera Wall Street Journal „Quantum Marketing: Mastering the New Marketing Mindset for Tomorrow’s Consumers”.

Jednym z topowych wydarzeń kongresu będzie także wykład Adama Tooze’a, uznawanego za jednego z najbardziej błyskotliwych i spostrzegawczych myślicieli analizujących bieżącą sytuację społeczno-polityczno-ekonomiczną świata. Naukowiec specjalizuje się w historii XX w i historii współczesnej, ze szczególnym uwzględnieniem historii ekonomii. Potrafi łączyć aktualną analizę z rozległą wiedzą historyczną, wyciągając wnioski sprzyjające odnalezieniu lepszych kierunków rozwoju świata. Tooze jest wykładowcą na Uniwersytecie Columbia.

A jak współczesnemu światu może pomóc archeologia? O tym przekonają się uczestnicy wykładu i spotkania z Davidem Wengrowem, cenionym archeologiem prowadzącym badania w różnych częściach Afryki i Bliskiego Wschodu. Obecnie Wengrow jest mówcą biznesowym, który porusza fundamentalne kwestie dotyczące historii i kultury ludzkiej, zmian społecznych i nierówności.

Europejska i polska czołówka biznesowa

W kongresie wezmą udział także przedstawiciele polskich władz na czele z premierem Mateuszem Morawieckim, Jadwigą Emilewicz, wiceprezes Rady Ministrów, Waldemarem Budą, ministrem rozwoju i technologii oraz Adamem Niedzielskim, ministrem zdrowia.

W Poznań Congress Centre pojawią się również przedstawiciele globalnych biznesowych gigantów finansowych i technologicznych, przedstawiciele polskich banków i platform sprzedażowych. Dołączą do nich przedstawiciele dyrekcji, agend i instytutów rządowych, liderzy trzeciego sektora oraz organizacji charytatywnych i pozarządowych.

Nie zabraknie naukowców z polskich uczelni, jak choćby prof. Bogdana de Barbaro, psychoterapeuty i psychologa klinicznego, czy Michała Rusinka, prezesa Fundacji Wisławy Szymborskiej.

Pojawią się przedstawiciele platform streamingowych, firm producenckich, telewizyjnych i filmowych, krytycy sztuki, redaktorzy, dziennikarze. Wśród znanych gości kongresu są Justyna Kopińska, Ewa Ewart czy Anda Rottenberg. Pojawią się sportowcy, m.in. Kamil Stoch, żużlowiec Bartosz Zmarzlik, lekkoatleta Paweł Fajdek czy alpinista Krzysztof Wielicki.

Nie sposób wymienić wszystkich. Pełną listę prelegentów wraz z biogramami znajdziecie tutaj.

Agenda Impact’23, czyli najważniejsze dyskusje o biznesie przyszłości

Współczesna technologia, rozwój biznesu i sztucznej inteligencji, zmiany, jakie spowodowała pandemia i zasady odpowiedzialnego biznesu, który dba o klientów, konsumentów, pracowników i środowisko, to rozległa dziedzina. Wokół tych wątków, potraktowanych ogólnie lub bardzo szczegółowo, będą się toczyć wszystkie dyskusje i spotkania. Pełną agendę dwudniowego kongresu znajdziecie tutaj.

Wśród ścieżek tematycznych znalazły się m.in. zdrowie, bezpieczeństwo cyfrowe i obrona, sztuka i kultura, marketing sportowy, technologia wytwarzania zdrowej żywności, mobilność, energia, ekologia, przyszłość cyfrowa czy przemysł z zaangażowaniem sztucznej inteligencji.

Zaufanie w erze cyfrowej i przygotowanie na cyberwstrząsy, rozwój AI z poszanowaniem i ochroną praw człowieka – to główne tematy ścieżki dotyczącej Digital Future.

Automatyzacją pracy i jej wpływem na rynek zatrudnienia, korzyściami i ryzykiem korzystania ze sztucznej inteligencji oraz potrzebą wykorzystania szans dotyczących niezbędnych reform ekologicznych zajmą się uczestnicy ścieżki Industry 5.0.

Jak AI wpłynie na rozwój społeczeństwa? Czy je zjednoczy, a może spowoduje więcej bolesnych podziałów? Jacy będą ludzie za kilkadziesiąt lat? Co z innowacjami, które wspierają integrację, zwłaszcza osób z niepełnosprawnościami? Odpowiedzi na te pytania poszukają uczestnicy ścieżki  Future Societes.

Wiele zagadnień dotyczyć będzie ekologii, ponownego obiegu, odnawialnych źródeł energii oraz uniwersalnego projektowania i wykorzystywania surowców. Stąd ścieżki poświęcone energii, recyklingowi i upcyklingowi mody czy zrównoważonemu transportowi.

Uczestnicy kongresu przyjrzą się także zrównoważonym miastom, w których komfort życia i gospodarka potrafią iść w parze, a rozwiązania sprzyjają dobrostanowi i potrzebom mieszkańców.

Rozmowy dotyczyć będą również konieczności humanizacji medycyny i stawiania nie tylko na nowoczesne technologie medyczne, ale wzajemne relacje między pacjentami i lekarzami.

Biznes w praktyce

Kongres to nie tylko szansa na wymianę myśli i spostrzeżeń. To także miejsce praktycznego zdobywania informacji. Obok dyskusji moderowanych trwać będą warsztaty: Impact Academy dla wolontariuszy i Impact Arena oraz konkurs dla start-upów z Polski na usługi i produkty odpowiadające na bieżące potrzeby społeczeństwa. W planach są także koncerty, wystawy, koktajle i rywalizacja sportowa w Impact Run.

Już po raz kolejny Poznań jest się miejscem spotkań, wymiany myśli, inspiracji biznesowych czy społecznych. Tam po prostu trzeba być.

 

Chcesz zostać uczestnikiem Impact’23? Możesz przyjechać do Poznania lub zarejestrować swój udział online.

Najbardziej rozpoznawalni mówcy w kraju i na świecie z Nassimem Talebem i Natalie Portman na czele, 7 scen, ponad 500 speakerów, 23 ścieżek tematycznych, warsztaty dla liderów biznesu i konkurs dla startupów z Polski wspierany przez Sebastiana Kulczyka i Puls Biznesu – to plan na dwa dni Impact’23, najważniejszego w Polsce i tej części Europy kongresu gospodarczo-technologicznego, który w maju 2023 r. odbędzie się w Poznaniu. 10-11 maja 2023 r. Poznań i Wielkopolska jako gospodarze Impact’23 – kongresu o skali i rozmachu bez precedensu – staną się najjaśniejszym punktem na biznesowej, technologicznej, naukowej i politycznej mapie Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Impact może się poszczycić wyjątkowym gronem dotychczasowych prelegentów. W poprzednich edycjach udział wzięli m.in. jeden z najważniejszych współczesnych myślicieli prof. Yuval Harari, była sekretarz stanu USA Hillary Clinton czy prezes YouTube Susan Wojcicki. W styczniu, do grona TOP SPEAKERÓW Impact’23 dołączyła Natalie Portman – laureatka Oscara, aktorka, producentka, autorka bestsellera, matka i aktywistka. W tej ostatniej roli wystąpi w maju w Poznaniu. Rejestracja uczestników jest już otwarta, a liczba biletów ograniczona https://impactcee.com/impact/2023/.

Impact'23

Ekonomiczne wskaźniki kontra emocje, czyli recepta na szczęście według Gallupa. Jon Clifton, dyrektor generalny firmy, wystąpi na Impact’23 w Poznaniu

Jon Clifton, dyrektor generalny jednej z największych firm badawczych na świecie, Gallup, wystąpi na Impact’23 w Poznaniu, gdzie podzieli się swoją opinią na temat niedostrzegania przez pracodawców potrzeb pracowników, co prowadzi do niezadowolenia i frustracji społeczeństwa. Clifton ma na swoim koncie wiele badań i wydanych publikacji, chętnie cytowanych przez największe światowe media.

 

Jon Clifton jest szefem Gallup, jednej z największych firm badawczych na świecie, specjalizującej się w analizie opinii publicznej, trendów społecznych, badań rynkowych i konsultacji biznesowych. Jest ekspertem w zakresie kultury organizacyjnej i zaangażowania pracowników, a także zarządza strategicznymi projektami badawczymi dla różnych sektorów i branż.

Jon Clifton to szanowany publicysta, który pisze na temat różnych aspektów badania opinii publicznej, kultury organizacyjnej, zaangażowania pracowników, przywództwa i innowacji.

Clifton podkreśla, że zaangażowanie pracowników i kultura organizacyjna są kluczem do sukcesu w biznesie. W swoich artykułach zachęca do przyjęcia podejścia opartego na danych w kierowaniu firmą, co może pomóc w zwiększeniu zaangażowania pracowników i poprawie wyników finansowych.

Clifton akcentuje również znaczenie przywództwa w biznesie i społeczeństwie: dobry lider powinien inspirować i motywować ludzi do działania, a także konsekwentnie realizować cele organizacji.

Publicystyka autorstwa Cliftona jest często cytowana przez media na całym świecie, a jego artykuły publikowane są w renomowanych magazynach i portalach branżowych.

Rozgłos przyniosła mu wydana w 2022 roku książka „Blind Spot: The Global Rise of Unhappiness and How Leaders Missed It”, która jest bestsellerem Wall Street Journal.

Książka porusza temat globalnego wzrostu niezadowolenia i frustracji, którego liderzy biznesowi, politycy i inne autorytety nie zauważyli lub zlekceważyli.

Clifton argumentuje, że liderzy często ignorują emocje i potrzeby swoich pracowników, klientów i obywateli, co prowadzi do niezadowolenia i frustracji społeczeństwa. Autor przedstawia wiele dowodów na to, że większość ludzi na świecie odczuwa brak zaangażowania i sensu w swojej pracy, co wpływa negatywnie na ich zdrowie psychiczne i fizyczne oraz na wyniki finansowe firm.

Światowi liderzy nie zauważyli rosnącego pesymizmu i niezadowolenia wśród ludzi niemal w każdym zakątku globu. Każde państwo doświadcza rosnącej frustracji w społeczeństwiepodkreśla Clifton w swojej publikacji.

Clifton zwraca uwagę, że liderzy często polegają na nieodpowiednich wskaźnikach sukcesu, takich jak zysk netto, zamiast brać pod uwagę również poziom zaangażowania pracowników, satysfakcja klientów czy wpływ na społeczeństwo.

Książka „Blind Spot: The Global Rise of Unhappiness and How Leaders Missed It” jest ważnym przesłaniem dla liderów, którzy chcą zrozumieć, jakie czynniki wpływają na zadowolenie i niezadowolenie społeczeństwa, jakie są konsekwencje ignorowania tych potrzeb, oraz jakie działania mogą podjąć, aby poprawić sytuację.

Clifton jest członkiem zarządu firm takich jak Gallup i Young Professionals in Foreign Policy. Zasiadał również w zarządach Meridian International, Streetwise Partners i International Business Advisory Board na University of Nebraska. Ukończył University of Michigan, gdzie zdobył tytuł magistra w dziedzinie międzynarodowych stosunków i dyplomacji. Następnie uzyskał stopień MBA na University of Nebraska-Lincoln. Jest wykładowcą w Instytucie Studiów nad Religią Uniwersytetu Baylor. Otrzymał także tytuł doktora honoris causa na Uniwersytecie Midland.

W dniach 10-11 maja Jon Clifton wystąpi podczas konferencji Impact’23 w Poznaniu.

Najbardziej rozpoznawalni mówcy w kraju i na świecie z Nassimem Talebem i Natalie Portman na czele, 7 scen, ponad 500 speakerów, 23 ścieżek tematycznych, warsztaty dla liderów biznesu i konkurs dla startupów z Polski wspierany przez Sebastiana Kulczyka i Puls Biznesu – to plan na dwa dni Impact’23, najważniejszego w Polsce i tej części Europy kongresu gospodarczo-technologicznego, który w maju 2023 r. odbędzie się w Poznaniu. 10-11 maja 2023 r. Poznań i Wielkopolska jako gospodarze Impact’23 – kongresu o skali i rozmachu bez precedensu – staną się najjaśniejszym punktem na biznesowej, technologicznej, naukowej i politycznej mapie Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Impact może się poszczycić wyjątkowym gronem dotychczasowych prelegentów. W poprzednich edycjach udział wzięli m.in. jeden z najważniejszych współczesnych myślicieli prof. Yuval Harari, była sekretarz stanu USA Hillary Clinton czy prezes YouTube Susan Wojcicki. W styczniu, do grona TOP SPEAKERÓW Impact’23 dołączyła Natalie Portman – laureatka Oscara, aktorka, producentka, autorka bestsellera, matka i aktywistka. W tej ostatniej roli wystąpi w maju w Poznaniu. Rejestracja uczestników jest już otwarta, a liczba biletów ograniczona https://impactcee.com/impact/2023/.

Impact'23

Autor najważniejszej książki ostatniej dekady. David Wengrow wystąpi na Impact’23!

David Wengrow wystąpi w Poznaniu na kongresie gospodarczo-technologicznym Impact’23 w dniach 10-11 maja. Wengrow jest brytyjskim archeologiem i profesorem w Instytucie Archeologii University College London. W 2021 r., wraz z antropologiem Davidem Graeberem, wydał książkę „Narodziny wszystkiego. Nowa historia ludzkości”, która wkrótce została uznana za najważniejszy tytuł dekady, a także otrzymała status światowego bestsellera. Rok później publikacja znalazła się w finale Nagrody Orwella, przyznawanej za wybitne osiągnięcia polityczne w kilku kategoriach, m.in. za dokonania dziennikarskie i publicystyczne.

 

Taleb: „To nie książka, to uczta intelektualna”

David Wengrow to postać, która nie boi się burzyć dotychczasowych przekonań i założeń na temat przeszłości, by przedstawić światu nową wizję prehistorycznych dziejów człowieka. Posługując się dostępnymi współcześnie informacjami, podważa aktualne wyobrażenia na temat naszych przodków. Podkreśla rewolucyjność swoich odkryć i ich wpływ na sposób myślenia o współczesnych cywilizacjach.

Książka „Narodziny wszystkiego. Nowa historia ludzkości” została uznana za najważniejszą książkę dekady, a sam Nassim Taleb nie krył swojego zachwytu nad publikacją, pisząc: To nie książka. To uczta intelektualna. Nie ma w niej ani jednego rozdziału, który nie burzyłby naszych dobrze zakorzenionych przekonań. Jest głęboka, w sposób naturalny obrazoburcza, wierna faktom i przyjemna w lekturze”. 

Według innych recenzentów bestseller kładzie podwaliny pod nową historię świata, jest próbą „rekonstrukcji wielkiego dialogu o historii ludzkości, ale tym razem na podstawie współczesnych dowodów”. To zapis trwających dziesięć lat rozmów o procesach u zarania dziejów, prowadzonych przez dwóch wybitnych naukowców. „Narodziny wszystkiego. Nowa historia ludzkości” to analiza danych z wykopalisk i badań ludów pierwotnych znanych z historii oraz żyjących współcześnie. Dowodzi m.in., że europocentryzm to mit, podając za przykład niewiarygodnie rozwiniętą umiejętność prowadzenia wywodu i logicznej argumentacji rdzennych „dzikich” Amerykanów, z którą zetknęli się XVII-wieczni podróżnicy i misjonarze.  Publikacja wchodzi również w dialog z tezami głoszonymi przez Thomasa Hobbesa i Jeana- Jacques’a Rousseau. Badacze zauważają, że „świat łowców-zbieraczy pełen był śmiałych społecznych eksperymentów, bardziej przypominających karnawał form politycznych niż to, co przekazuje szara, abstrakcyjna teoria ewolucji”. Wiele ludów zmieniało strukturę społeczną w zależności od potrzeb; równość wszystkich oraz hierarchia i podziały społeczne mogły istnieć wśród tych samych ludzi, różne systemy przeplatały się, np. wraz z porą suchą i deszczową.  Autorzy stawiają pytania o źródła nierówności społecznej, o status i rolę kobiet w przeszłości, o wpływ historii na teraźniejszość, o prawdziwą historię ludzkości. Wysuwają problem odkryć i wynalazków, pytając, kto za nimi stoi. Być może nie byli to mężczyźni, a raczej kobiety zmuszone radzić sobie z problemami codzienności?

Jeden z najbardziej wpływowych ludzi sztuki według ArtReview

David Wengrow jest absolwentem Uniwersytetu Oksfordzkiego, gdzie w 2001 r. otrzymał tytuł doktora. Jest laureatem nagrody Antiquity Prize. Ceniony na wielu uniwersytetach, był gościem i profesorem wizytującym na wiodących uczelniach całego świata.

Wengrow jest również autorem esejów, w których podejmuje tematy m.in. nierówności społecznych czy zmian klimatycznych. Publikował  w The Guardian i The New York Times. W 2021 roku znalazł się w pierwszej dziesiątce najbardziej wpływowych ludzi sztuki na liście Power 100 magazynu ArtReview.

W maju 2023 roku, obok Natalie Portman, Nassima Taleba, Adama Tooze’a i wielu innych top speakerów zobaczymy go na scenie Impact’23 w Poznaniu.

 

Rejestracja uczestników jest już otwarta, a liczba biletów ograniczona https://impactcee.com/impact/2023

Najbardziej rozpoznawalni mówcy w kraju i na świecie z Nassimem Talebem i Natalie Portman na czele, 7 scen, ponad 500 speakerów, 23 ścieżek tematycznych, warsztaty dla liderów biznesu i konkurs dla startupów z Polski wspierany przez Sebastiana Kulczyka i Puls Biznesu – to plan na dwa dni Impact’23, najważniejszego w Polsce i tej części Europy kongresu gospodarczo-technologicznego, który w maju 2023 r. odbędzie się w Poznaniu. 10-11 maja 2023 r. Poznań i Wielkopolska jako gospodarze Impact’23 – kongresu o skali i rozmachu bez precedensu – staną się najjaśniejszym punktem na biznesowej, technologicznej, naukowej i politycznej mapie Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Impact może się poszczycić wyjątkowym gronem dotychczasowych prelegentów. W poprzednich edycjach udział wzięli m.in. jeden z najważniejszych współczesnych myślicieli prof. Yuval Harari, była sekretarz stanu USA Hillary Clinton czy prezes YouTube Susan Wojcicki. W styczniu, do grona TOP SPEAKERÓW Impact’23 dołączyła Natalie Portman – laureatka Oscara, aktorka, producentka, autorka bestsellera, matka i aktywistka. W tej ostatniej roli wystąpi w maju w Poznaniu. Rejestracja uczestników jest już otwarta, a liczba biletów ograniczona https://impactcee.com/impact/2023/.

Impact'23

Wizjoner współczesnego marketingu. Raja Rajamannar CMO Mastercard wystąpi na Impact’23

Raja Rajamannar jest dyrektorem marketingu i komunikacji w Mastercard na szczeblu globalnym oraz członkiem zarządu firmy. Wyróżnia się jako wybitny i ceniony na całym świecie ekspert ds. marketingu z ponad 30-letnim stażem. Jest autorem bestsellera Wall Street Journal „Quantum Marketing: Mastering the New Marketing Mindset for Tomorrow's Consumers”. Raja Rajamannar wystąpi w Poznaniu na kongresie gospodarczo-technologicznym Impact’23 w dniach 10-11 maja.

 

Rajamannar przeprowadził marketingową rewolucję swojej firmy. Odpowiada m.in. za rozwój platformy Priceless, oferującej unikatowe doświadczenia dla użytkowników Mastercard. Od lat stara się stworzyć markę-symbol, wprowadził również na rynek przełomową identyfikację dźwiękową, uznawaną za najlepszą na świecie. Jest także prezesem Healthcare; dzięki jego przewodnictwu jest to dziś jedna z najprężniej rozwijających się linii biznesowych firmy. Jego dokonania wykorzystuje się jako „case studies” w toku studiów na Harvard Business School, Yale School of Management oraz na innych najlepszych na świecie uniwersytetach.

Kluczem do sukcesu jest dla Raja zainteresowanie człowiekiem jako całością, nie tylko od strony konsumenckiej. Tę oraz inne przełomowe teorie i innowacyjne strategie opisał w książce „Quantum Marketing: Mastering the New Marketing Mindset for Tomorrow’s Consumers”, która zyskała status bestsellera Wall Street Journal. Autor jest także zdobywcą prestiżowej nagrody Stewie Award oraz International Book Awards. Książka Rajamannara jest obecnie uważana za obowiązkową pozycję dla każdego, kto chce, by jego marka – dzięki dobrze prowadzonym działaniom marketingowym – przetrwała w epoce post-cyfrowej.

Książka opowiada o radykalnej przemianie świata, która dokonuje się na naszych oczach.  Rewolucja, której doświadczamy poprzez wykorzystanie nowych technologii, a także przez  zachodzące zmiany kulturowe i światopoglądowe, wymaga od nas ponownego spojrzenia na branżę marketingu. Większość zasad, struktur i narzędzi ukształtowano wiele lat temu, tymczasem są nadal stosowane. Niektóre z nich można rzeczywiście uznać za ponadczasowe i uniwersalne, ale jest wiele rzeczy, które musimy przemyśleć i wymyślić na nowo, dopasować do współczesnego odbiorcy mówi Rajamannar.

Publikacja doczekała się tłumaczeń na 9 języków. Na prośbę czytelników w serwisie LinkedIn powstał także videoblog „Quantum Marketing: Sense Live”. Tam wraz z zaproszonymi gośćmi Rajamannar pogłębia i rozwija tematy zaprezentowane w książce.

Rajamannar, zanim trafił do Mastercard, pełnił funkcję dyrektora ds. transformacji w Anthem (wcześniej WellPoint), marce zajmującej się ubezpieczeniami zdrowotnymi. Był także dyrektorem ds. innowacji i marketingu w firmie Humana, pełnił wysokie funkcje kierownicze w Asian Paints, Unilever i Citibank. Tam rozwijał kompetencje zarządcze i zdobywał doświadczenie w zakresie marketingu i finansów.

Niejednokrotnie już doceniano pracę Rajamannara. W 2021 r. w magazynie Forbes znalazł się w pierwszej piątce najbardziej wpływowych CMO na świecie. Przyznano mu tytuł globalnego marketera roku WFA, zdobył nagrodę Grand Brand Genius Adweek. Business Insider umieścił go wśród 25 najbardziej innowacyjnych CMO na świecie. Uzyskał tytuł Billboard’s Top Branding Power Player, nagrodę Fashion Group International za innowacyjność w zakresie technologii i marki oraz wyróżnienie CMO Club Hall of Fame.

Raja Rajamannar jest prezesem Światowej Federacji Reklamodawców (World Feredation of Advertisers) oraz członkiem wielu rad nadzorczych spółek kapitałowych i organizacji non-profit, m.in. PPL Corp, Bon Secours Mercy Health czy New York City Ballet.

Najbardziej rozpoznawalni mówcy w kraju i na świecie z Nassimem Talebem i Natalie Portman na czele, 7 scen, ponad 500 speakerów, 23 ścieżek tematycznych, warsztaty dla liderów biznesu i konkurs dla startupów z Polski wspierany przez Sebastiana Kulczyka i Puls Biznesu – to plan na dwa dni Impact’23, najważniejszego w Polsce i tej części Europy kongresu gospodarczo-technologicznego, który w maju 2023 r. odbędzie się w Poznaniu. 10-11 maja 2023 r. Poznań i Wielkopolska jako gospodarze Impact’23 – kongresu o skali i rozmachu bez precedensu – staną się najjaśniejszym punktem na biznesowej, technologicznej, naukowej i politycznej mapie Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Impact może się poszczycić wyjątkowym gronem dotychczasowych prelegentów. W poprzednich edycjach udział wzięli m.in. jeden z najważniejszych współczesnych myślicieli prof. Yuval Harari, była sekretarz stanu USA Hillary Clinton czy prezes YouTube Susan Wojcicki. W styczniu, do grona TOP SPEAKERÓW Impact’23 dołączyła Natalie Portman – laureatka Oscara, aktorka, producentka, autorka bestsellera, matka i aktywistka. W tej ostatniej roli wystąpi w maju w Poznaniu. Rejestracja uczestników jest już otwarta, a liczba biletów ograniczona https://impactcee.com/impact/2023/.

Impact'23

IMPACT’23 w Poznaniu już 10-11 maja. ZAPRASZAMY [BRIEF PATRONUJE]

Najbardziej rozpoznawalni mówcy w kraju i na świecie z Nassimem Talebem i Natalie Portman na czele, 7 scen, ponad 500 speakerów, 23 ścieżek tematycznych, warsztaty dla liderów biznesu i konkurs dla startupów z Polski wspierany przez Sebastiana Kulczyka i Puls Biznesu – to plan na dwa dni Impact’23, najważniejszego w Polsce i tej części Europy kongresu gospodarczo-technologicznego, który w maju 2023 r. odbędzie się w Poznaniu.

 

10-11 maja 2023 r. Poznań i Wielkopolska jako gospodarze Impact’23 – kongresu o skali i rozmachu bez precedensu – staną się najjaśniejszym punktem na biznesowej, technologicznej, naukowej i politycznej mapie Polski i Europy Środkowo-Wschodniej.

Impact może się poszczycić wyjątkowym gronem dotychczasowych prelegentów. W poprzednich edycjach udział wzięli m.in. jeden z najważniejszych współczesnych myślicieli prof. Yuval Harari, była sekretarz stanu USA Hillary Clinton czy prezes YouTube Susan Wojcicki.

Ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski po ostatnim kongresie napisał, że: „Impact to jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczo-technologicznych w Europie. Cieszę się, że odbywa się w Polsce”.

Nie inaczej będzie i tym razem. Pierwszym zapowiedzianym gościem specjalnym Impact’23 będzie Nassim Nicholas Taleb, jeden z najbardziej rozpoznawalnych pisarzy i najbardziej poczytnych ekonomistów na świecie. Taleb w jednej z najsłynniejszych swoich książek pt. „Czarny łabędź” tłumaczy czytelnikom świat nieznany, przypadkowy, dowodząc jego nieszablonowości i nieprzewidywalności. Premier Mateusz Morawiecki podczas wystąpienia na Impact’22 zauważył aktualność spostrzeżeń Taleba komentując współczesne wyzwania polityczno-gospodarcze:„Fundamenty gospodarki światowej, taką jaką znamy do tej pory, zostały absolutnie zburzone. Nie jeden czarny łabędź, ale cały klucz czarnych łabędzi nadleciał nad gospodarkę światową. Państwo musi być odpowiednio elastyczne, czuwające, tak aby we właściwy sposób odpowiedzieć na wielkie wyzwania z którymi się mierzymy”. W książce pt: „Antykruchość” natomiast, Taleb uczy jak tworzyć odporność na podobnesytuacje: „Niektórym rzeczom służą wstrząsy; rozwijają się i rozkwitają pod wpływem zmienności, przypadkowości, nieładu i stresu; przygody, ryzyko i niepewność to ich żywioł”.
Czym zaskoczy nas tym razem?

W styczniu 2023 roku do grona TOP SPEAKERÓW Impact’23 dołączyła Natalie Portman – laureatka Oscara, aktorka, producentka, autorka bestsellera, matka i aktywistka. W tej ostatniej roli wystąpi w maju w Poznaniu.

Obecnie Natalie Portman jest ambasadorką International Rescue Committee, organizacji, która pomaga osobom dotkniętym kryzysami humanitarnymi – w tym kryzysem klimatycznym – przetrwać, odzyskać siły i odbudować swoje życie. Zapewnia również opiekę zdrowotną, przeciwdziała nierównościom, z jakimi borykają się kobiety i dziewczęta, wspiera dzieci w nauce, aby stały się samowystarczalne. Jej zaangażowanie przełożyło się m. in. na czteroletnią pracę na rzecz FINCA International, organizacji zajmującej się udzielaniem niewielkich pożyczek kobietom-przedsiębiorczyniom w wielu krajach, które umożliwiły im podjęcie aktywności zawodowej, a tym samym zapewnienia bytu sobie i swoim dzieciom, co sama Portman nazywała:
„…największym darem jaki można dać kobiecie zmagającej się z ubóstwem”.

Zaproszenie na Impact’23 przyjął także znany historyk, ekonomista i autor Adam Tooze. W 2019 roku Foreign Policy uznało go za jednego z najważniejszych globalnych myślicieli dekady. Adam Tooze kieruje katedrą historii na Uniwersytecie Columbia, pełni także funkcję
dyrektora Instytutu Europejskiego.

Najnowszym potwierdzonym top speakerem Impact’23 jest David Wengrow, współautor najważniejszej książki dekady „Narodziny wszystkiego. Nowa historia ludzkości”, która w 2021 r. została uznana za najważniejszy tytuł dekady, a także otrzymała status światowego bestsellera. Sam Nassim Taleb nie krył swojego zachwytu nad publikacją, pisząc: „To nie książka. To uczta intelektualna. Nie ma w niej ani jednego rozdziału, który nie burzyłby naszych dobrze zakorzenionych przekonań. Jest głęboka, w sposób naturalny obrazoburcza, wierna faktom i przyjemna w lekturze”.
Wciąż powiększająca się lista speakerów znajduje się na naszej stronie Impact’23 Speakerzy.

Łącznie w czasie dwóch dni wydarzenia Impact’23 na siedmiu scenach uczestnicy dyskutować będą w ramach 23 ścieżek tematycznych. Obok dobrze znanych z poprzednich wydarzeń tematów wiosną 2023 r. zadebiutują: Future Societies, Sustainable Fashion i Foodtech.

Impact najlepiej ze wszystkich kongresów w regionie wpisuje polską bieżącą dyskusję w światowe trendy i pozwala na lepsze zrozumienie wszystkiego, co się dzieje dookoła. Dlatego wśród zaproszonych gości są nie tylko najważniejsze osoby z Polski, w tym przedstawiciele rządu, prezesi z wszystkich najważniejszych krajowych instytucji finansowych, firm technologicznych i kluczowi inwestorzy, lecz również szefowie światowych firm, autorytety naukowe i biznesowe.

Najbliższemu kongresowi towarzyszyć będzie jeszcze więcej wydarzeń dodatkowych, jak na przykład konkurs dla start-upów, warsztaty dla liderów biznesu, food festival czy trening biegowy Impact RUN.

Impact’23 odbywa się we współpracy z ponad 40 partnerami medialnymi oraz ponad 100 partnerami z sektora prywatnego i publicznego.
Na kongres można się zarejestrować korzystając ze strony impactcee.com.

 

Najbardziej rozpoznawalni mówcy w kraju i na świecie z Nassimem Talebem i Natalie Portman na czele, 7 scen, ponad 500 speakerów, 23 ścieżek tematycznych, warsztaty dla liderów biznesu i konkurs dla startupów z Polski wspierany przez Sebastiana Kulczyka i Puls Biznesu – to plan na dwa dni Impact’23, najważniejszego w Polsce i tej części Europy kongresu gospodarczo-technologicznego, który w maju 2023 r. odbędzie się w Poznaniu. 10-11 maja 2023 r. Poznań i Wielkopolska jako gospodarze Impact’23 – kongresu o skali i rozmachu bez precedensu – staną się najjaśniejszym punktem na biznesowej, technologicznej, naukowej i politycznej mapie Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Impact może się poszczycić wyjątkowym gronem dotychczasowych prelegentów. W poprzednich edycjach udział wzięli m.in. jeden z najważniejszych współczesnych myślicieli prof. Yuval Harari, była sekretarz stanu USA Hillary Clinton czy prezes YouTube Susan Wojcicki. W styczniu, do grona TOP SPEAKERÓW Impact’23 dołączyła Natalie Portman – laureatka Oscara, aktorka, producentka, autorka bestsellera, matka i aktywistka. W tej ostatniej roli wystąpi w maju w Poznaniu. Rejestracja uczestników jest już otwarta, a liczba biletów ograniczona https://impactcee.com/impact/2023/.

Impact'23

Aktorka i aktywistka. Natalie Portman na kongresie Impact’23

Świat usłyszał o niej, gdy miała 13 lat i u boku Jeana Reno zagrała Matyldę w kultowym "Leonie zawodowcu". Jest jedną z najpopularniejszych gwiazd Hollywood, nagrodzoną Oscarem za główną rolę w "Czarnym łabędziu", oraz aktywistką walczącą o prawa kobiet i wspierającą organizacje pomagające ludziom w kryzysach humanitarnych. Natalie Portman wystąpi podczas Impact’23.

 

Urodziła się w Jerozolimie, by trzy lata później z rodzicami wyemigrować do USA. Ma też polskie korzenie. Jej dziadek pochodził z Rzeszowa. Mimo wyjątkowej urody i wcześnie rozpoczętej kariery filmowej, zamiast gonić za scenariuszami i sławą, skończyła studia psychologiczne na Harvardzie. Swoją karierą kieruje roztropnie, starannie wybierając role często walecznych, ambitnych, silnych i skomplikowanych kobiet w ważnych filmach.

Długo i bardzo sumiennie przygotowuje się do każdej roli. Przed rozpoczęciem zdjęć do „Czarnego łabędzia”, w którym wcieliła się w postać tancerki baletowej, przez półtora roku ćwiczyła taniec (balet uprawiała jako dziecko), a do roli schudła aż 9 kg.

Nie stroni także od wielkich hitów filmowych. Była królową Amidalą w trylogii „Gwiezdnych Wojen”, władczynią walcząca o sprawiedliwość, demokrację i prawa wszystkich istot żyjących w galaktyce. Jako gwiazda muzyki pop Celeste zmagała się z demonami dzieciństwa („Vox Lux”), idealnie sportretowała także tragiczną postać Jackie Kennedy po zamachu na jej męża prezydenta („Jackie”).

Stroni od skandali, blichtru i plotek, ale nie boi się głośno wyrażać swoich poglądów, piętnować seksizmu, mizoginizmu i dyskryminacji. Angażuje się w akcje, wspiera organizacje, które pracują na rzecz wyrównania szans kobiet w dzisiejszym świecie.

Aktywistka – feministka

Aktorka od lat walczy o równouprawnienie, także w branży filmowej. Widzi i czuje nierówności, z jakimi muszą zmagać się dziewczynki, a następnie kobiety w świecie zdominowanym przez mężczyzn. Wie, że dzieje się tak w demokratycznych Stanach Zjednoczonych i odległych, rozwijających się państwach Ameryki Południowej, Azji czy Afryki.

Sposób, w jaki kobiety traktowane są w Hollywood, nazywa dyskryminacją. W 2020 r. na ceremonię rozdania Oscarów założyła płaszcz z wyszytymi nazwiskami reżyserek, które nie dostały nominacji do Amerykańskiej Nagrody Filmowej.

Nie raz komentowała także swoje początki w branży filmowej, z niechęcią wspominała krytyków i publiczność, którzy z debiutującej na dużym ekranie dziewczynki próbowali zrobić obiekt seksualnych westchnień i fantazji. Czuła się uprzedmiotowiona, dlatego natychmiast dołączyła do ruchu Time’s Up, akcji przeciwdziałającej molestowaniu kobiet.

Od pożyczki do pomadki

Nie zgadza się na taki świat, więc poza manifestami, deklaracjami i głośno wypowiadanymi komentarzami działa, współpracując z organizacjami i fundacjami, które próbują zmienić ten stan rzeczy. Przez cztery lata pracowała na rzecz FINCA International, organizacji zajmującej się udzielaniem niewielkich pożyczek kobietom przedsiębiorczyniom w wielu krajach. Te pieniądze panie przeznaczają na rozpoczęcie działalności zawodowej, co daje im nie tylko zarobki pozwalające utrzymać siebie i swoje dzieci, ale przede wszystkim niezależność. Sama Portman nazywa te pożyczki „…największym darem, jaki można dać kobiecie zmagającej się z ubóstwem”.

Obecnie jest ambasadorką International Rescue Committee, organizacji założonej w 1933 r. dzięki apelowi Alberta Einsteina. IRC pomaga w 40 krajach świata, wszędzie tam, gdzie ludzi dotyka kryzys humanitarny: wojna, ubóstwo, niesprzyjające warunki klimatyczne. Zapewniają opiekę zdrowotną, dbają o edukację najmłodszych, wzmacniają pozycję społeczności w ich drodze do samowystarczalności i przezwyciężania problemów. IRC jest wrażliwa na nierówności, z jakimi z przyczyn kulturowych, religijnych czy społecznych borykają się dziewczęta i kobiety.

Dziesięć lat temu przekonała giganta kosmetycznego Dior, by przekazał dochód ze sprzedaży jednego odcienia reklamowanej przez nią szminki na cele charytatywne. Wybrała organizację Free the Children i projekt fundacji „Power of a Girl”. Dzięki funduszom udało się stworzyć szkołę średnią i ufundować stypendia dla dziewczyn w Kisaruni w Kenii. W 2015 r. aktorka odwiedziła to miejsce.

Aktywistka – mama

Natalie Portman jest mamą dwójki dzieci: syna Alepha i młodszej córki Amalii. To narodziny drugiej pociechy sprawiły, że stała się także autorką bestselera: książki z nowymi interpretacjami trzech bajek w duchu nowoczesnego równouprawnienia. W liście do czytelników, jaki towarzyszy książce „Fables” („Bajki”), aktorka opowiedziała o podstawowych brakach dziecięcej literatury. Zauważyła, że współczesne historie dla dziewczynek są pełne opowieści o trudnościach, jakie kobiety muszą pokonywać, by osiągnąć sukces i zmienić świat. W tych klasycznych to mężczyźni i panowie są bohaterami, a kobiety jedynie tłem. Jej zdaniem drogą do zmiany pozycji kobiet w świecie nie jest wychowywanie kolejnych feministek, ale nauka empatii i zrozumienia, pokazanie dzieciom współczesnego świata, w którym połowa ludzkości to kobiety.

Książka stała się bestsellerem w Ameryce. W kwietniu, a więc niedługo przed kongresem Impact’23, ukaże się także w Polsce w wydawnictwie Znak. Cały dochód z książki zostanie przekazany na rozwój programu zapewniającego dostęp do pomocy psychologicznej w szkołach Fwspierania dzieci w potrzebach związanych ze zdrowiem psychicznym Fundacji TVN „Nie jesteś sam”.

Aktywistka – wegetarianka, ekolożka i polityczka

Natalie Portman od 8. roku życia nie je mięsa, nie ubiera się też w skóry. Była producentką wykonawczą i lektorką filmu dokumentalnego „Eating Animals” o wyborach żywieniowych ludzkości i ich skutkach dla planety oraz środowiska. Z pełnego weganizmu zrezygnowała tylko na czas ciąż, ale odstępstwo dotyczyło jedynie ryb.

Marka kosmetyczna i ubraniowa Dior, z którą aktorka współpracuje od lat, przygotowała dla niej nawet buty z ekologicznych materiałów.

Nie stroni także od polityki, oceniając trafność wyników wyborów w USA, Izraelu czy Francji i wspierając m.in. kandydatów na amerykańskich prezydentów (Baracka Obamę czy Hillary Clinton). Jest dumna ze swoich żydowskich korzeni i mocno sprzeciwia się antysemityzmowi i przejawom dyskryminacji wynikającej z narodowości, wyznania czy koloru skóry.

Natalie Portman w Poznaniu

W maju podczas kongresu Impact’23 aktorka zabierze głos i opowie o swojej działalności społecznej, aktywnościach i potrzebach zmian, jakich wymaga od nas dzisiejszy świat.

Jej realne spojrzenie na współczesną sytuację kobiet, konieczność wychowania nowych empatycznych pokoleń idealnie wpisuje się w program i założenia kongresu. Sposoby, jakimi aktorka próbuje te zmiany wprowadzać i sygnalizuje światu ich konieczność, mogą stać się inspiracją dla innych uczestników tego biznesowego spotkania.

Natalie Portman wystąpi obok topowych menadżerów największych globalnych firm, decydentów politycznych, naukowców, ekspertów światowej klasy i licznych aktywistów. Dyskusje podczas organizowanego już po raz 10. kongresu służyć będą analizie zmian społecznych, gospodarczych i technologicznych oraz ich wpływu na społeczeństwa, przedsiębiorczość czy biznes.

Natalie Portman będzie poważnym głosem w dyskusji i doskonałym przykładem tego, że zmiany w kierunku równego traktowania kobiet w biznesie czy polityce już zachodzą i nie da się ich zatrzymać.

Impact’23 odbywa się we współpracy z ponad 40 partnerami medialnymi oraz ponad 100 partnerami z sektora prywatnego i publicznego.

Na kongres można się zarejestrować korzystając ze strony impactcee.com

 

autor: Agnieszka Kozłowska Materiał powstał przy współpracy z Impact’23.

 

Najbardziej rozpoznawalni mówcy w kraju i na świecie z Nassimem Talebem i Natalie Portman na czele, 7 scen, ponad 500 speakerów, 23 ścieżek tematycznych, warsztaty dla liderów biznesu i konkurs dla startupów z Polski wspierany przez Sebastiana Kulczyka i Puls Biznesu – to plan na dwa dni Impact’23, najważniejszego w Polsce i tej części Europy kongresu gospodarczo-technologicznego, który w maju 2023 r. odbędzie się w Poznaniu. 10-11 maja 2023 r. Poznań i Wielkopolska jako gospodarze Impact’23 – kongresu o skali i rozmachu bez precedensu – staną się najjaśniejszym punktem na biznesowej, technologicznej, naukowej i politycznej mapie Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Impact może się poszczycić wyjątkowym gronem dotychczasowych prelegentów. W poprzednich edycjach udział wzięli m.in. jeden z najważniejszych współczesnych myślicieli prof. Yuval Harari, była sekretarz stanu USA Hillary Clinton czy prezes YouTube Susan Wojcicki. W styczniu, do grona TOP SPEAKERÓW Impact’23 dołączyła Natalie Portman – laureatka Oscara, aktorka, producentka, autorka bestsellera, matka i aktywistka. W tej ostatniej roli wystąpi w maju w Poznaniu. Rejestracja uczestników jest już otwarta, a liczba biletów ograniczona https://impactcee.com/impact/2023/.

Impact'23

Ruszyła rejestracja na Impact’23! Wśród gości autor „Czarnego łabędzia” Nassim Taleb.

Najbardziej rozpoznawalni mówcy w kraju i na świecie z Nassimem Talebem na czele, sześć scen, nowe ścieżki tematyczne, warsztaty dla liderów biznesu i konkursy start-upowe – to plan na dwa dni Impact’23 - najważniejszego w Polsce i tej części Europy kongresu gospodarczo-technologicznego, który w maju 2023 r. odbędzie się w Poznaniu.

 

10-11 maja 2023 r. Poznań i Wielkopolska jako gospodarze Impact’23 – kongresu o skali i rozmachu bez precedensu – staną się najjaśniejszym punktem na biznesowej, technologicznej, naukowej i politycznej mapie Polski i Europy Środkowo-Wschodniej.

Impact może się poszczycić wyjątkowym gronem dotychczasowych prelegentów. W poprzednich edycjach udział wzięli m.in. jeden z najważniejszych współczesnych myślicieli prof. Yuval Harari, była sekretarz stanu USA Hillary Clinton czy prezes YouTube Susan Wojcicki.

Ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski po ostatnim kongresie napisał, że: „Impact to jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczo-technologicznych w Europie. Cieszę się, że odbywa się w Polsce”.

Nie inaczej będzie i tym razem. Pierwszym zapowiedzianym gościem specjalnym Impact’23 będzie Nassim Nicholas Taleb, jeden z najbardziej rozpoznawalnych pisarzy i najbardziej poczytnych ekonomistów na świecie.

Taleb w jednej z najsłynniejszych swoich książek pt: „Czarny łabędź” tłumaczy czytelnikom świat nieznany, przypadkowy, dowodząc jego nieszablonowości i nieprzewidywalności.

Premier Mateusz Morawiecki podczas wystąpienia na Impact’22 zauważył aktualność spostrzeżeń Taleba komentując współczesne wyzwania polityczno-gospodarcze: „Fundamenty gospodarki światowej, taką jaką znamy do tej pory, zostały absolutnie zburzone. Nie jeden czarny łabędź, ale cały klucz czarnych łabędzi nadleciał nad gospodarkę światową. Państwo musi być odpowiednio elastyczne, czuwające, tak aby we właściwy sposób odpowiedzieć na wielkie wyzwania z którymi się mierzymy”.

W książce pt: „Antykruchość” natomiast, Taleb uczy jak tworzyć odporność na podobne sytuacje: „Niektórym rzeczom służą wstrząsy; rozwijają się i rozkwitają pod wpływem zmienności, przypadkowości, nieładu i stresu; przygody, ryzyko i niepewność to ich żywioł”. Czym zaskoczy nas tym razem?

Zaproszenie na Impact’23 przyjął także znany historyk i autor Adam Tooze.
W 2019 roku Foreign Policy uznało go za jednego z najważniejszych globalnych myślicieli dekady. Adam Tooze kieruje katedrą historii na Uniwersytecie Columbia, pełni także funkcję dyrektora Instytutu Europejskiego.

Nazwiska kolejnych gwiazd światowego formatu, które będzie można spotkać podczas Impact’23 w Poznaniu będą ogłaszane już niedługo.

Łącznie w czasie dwóch dni wydarzenia Impact’23 na sześciu scenach uczestnicy dyskutować  będą w ramach 23 ścieżek tematycznych. Obok dobrze znanych z poprzednich wydarzeń tematów wiosną 2023 r. zadebiutują: Future Societies, Sustainable Fashion i Foodtech.

Impact najlepiej ze wszystkich kongresów w regionie wpisuje polską bieżącą dyskusję w światowe trendy i pozwala na lepsze zrozumienie wszystkiego, co się dzieje dookoła.

Dlatego wśród zaproszonych gości są nie tylko najważniejsze osoby z Polski, w tym przedstawiciele rządu, prezesi z wszystkich najważniejszych krajowych instytucji finansowych, firm technologicznych i kluczowi inwestorzy. Będą oni dyskutować ze szefami światowych firm, technologami i naukowymi autorytetami.

Najbliższemu kongresowi towarzyszyć będzie jeszcze więcej wydarzeń dodatkowych, jak na przykład konkurs dla start-upów, warsztaty dla liderów biznesu, food festiwal czy trening biegowy.

Impact’23 odbywa się we współpracy z ponad 40 partnerami medialnymi oraz ponad 100 partnerów z sektora prywatnego i publicznego.

Na kongres można się zarejestrować korzystając ze strony impactcee.com. Sprzedaż biletów już ruszyła, a ich liczba jest ograniczona.

Najbardziej rozpoznawalni mówcy w kraju i na świecie z Nassimem Talebem i Natalie Portman na czele, 7 scen, ponad 500 speakerów, 23 ścieżek tematycznych, warsztaty dla liderów biznesu i konkurs dla startupów z Polski wspierany przez Sebastiana Kulczyka i Puls Biznesu – to plan na dwa dni Impact’23, najważniejszego w Polsce i tej części Europy kongresu gospodarczo-technologicznego, który w maju 2023 r. odbędzie się w Poznaniu. 10-11 maja 2023 r. Poznań i Wielkopolska jako gospodarze Impact’23 – kongresu o skali i rozmachu bez precedensu – staną się najjaśniejszym punktem na biznesowej, technologicznej, naukowej i politycznej mapie Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Impact może się poszczycić wyjątkowym gronem dotychczasowych prelegentów. W poprzednich edycjach udział wzięli m.in. jeden z najważniejszych współczesnych myślicieli prof. Yuval Harari, była sekretarz stanu USA Hillary Clinton czy prezes YouTube Susan Wojcicki. W styczniu, do grona TOP SPEAKERÓW Impact’23 dołączyła Natalie Portman – laureatka Oscara, aktorka, producentka, autorka bestsellera, matka i aktywistka. W tej ostatniej roli wystąpi w maju w Poznaniu. Rejestracja uczestników jest już otwarta, a liczba biletów ograniczona https://impactcee.com/impact/2023/.

Impact'23