Jak teraz Ż?

Jak teraz Ż Żywiec

Żywiec od lat towarzyszy Polakom w różnych chwilach, pokazując jak cieszyć się życiem –nawet w trudnych sytuacjach. W dobie epidemii marka postanowiła dodać konsumentom odrobinę otuchy, jednocześnie zachęcając do wspierania zbiórki na siepomaga.pl. Ze znanych z dawnych spotów scen powstał manifest „W Ż trzymaj dystans”, promujący zachowania, przypominające jak żyć odpowiedzialnie w dobie koronawirusa – a to wszystko z żywieckim dystansem, tak potrzebnym w tych dniach.

Żywiec wspiera ogólnopolską zbiórkę na rzecz walki z koronawirusem na platformie siepomaga.pl, do czego zachęca także swoich konsumentów. Marka przekazała na ten cel już milion złotych, a dodatkowo zbiera środki podczas online’owych koncertów Męskie Granie w domu.

W najnowszym manifeście Żywiec wykorzystał znane konsumentom sceny ze swoich wcześniejszych kampanii, komentując je dostosowanymi do obecnej sytuacji hasłami przypominającymi o tym, jak żyć odpowiedzialnie w czasie epidemii. Unikaj tłumów, myj ręce, dbaj o innych, a przede wszystkim zostań w domu – to tylko niektóre komunikaty pojawiające się w przekazie Żywca.

Nowy żywiecki komunikat można oglądać od 6 kwietnia w stacjach ogólnopolskich i tematycznych oraz w internecie.

Za komunikację ATL odpowiada 2012 Agency. Działania w kanale digital i w social mediach prowadzi agencja VMLY&R. Media planuje i kupuje dom mediowy Starcom. Wsparcie PR zapewnia agencja Hope.


Źródło: informacja prasowa Żywiec 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF