...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Serwis GiveAndGetHelp.com będzie reprezentować Polskę w prestiżowym konkursie World Summit Award w 2024 r w Chile

Miło nam poinformować, że platforma GiveAndGetHelp.com - anonimowa platforma wsparcia zdrowia psychicznego „Razem przeciwko kryzysowi. Nigdy nie jesteś sam”, została nominowana do nagrody WSA 2023 ( https://wsa-global.org/contest/ ) w kategorii w Health & Well Being 

 

Nasz serwis jako najlepsze i najbardziej innowacyjne rozwiązanie cyfrowe w kategorii związanej z dobrostanem psychicznym będzie reprezentować Polskę podczas gali finałowej w Chile w 2024 roku.

WSA (World Summit Awards) to unikalny system nagród, wybierający i promujący lokalne innowacje cyfrowe, a także międzynarodową platformą dla najnowocześniejszych przykładów tego, jak technologie mogą pozytywnie wpływać na społeczeństwo.

WSA to znak jakości dla treści cyfrowych o wpływie społecznym w ponad 182 krajach uczestniczących.
Czym jest i jak działa platforma GiveAndGetHelp.com

GiveAndGetHelp.com to platforma, która w wirtualnym świecie jest narzędziem pomocy osobom w trudnych sytuacjach życiowych. Gwarantuje pełną anonimowość, a jednocześnie zapewnia opiekę psychologiczną oraz wsparcie ze strony społeczności portalu.

W powszechnym rozumieniu, które niestety do dziś funkcjonuje w świadomości wielu osób, „grupa wsparcia” to nic innego, jak tylko i wyłącznie kameralne spotkanie osób z przewlekłą chorobą alkoholową! Nic bardziej mylnego! Obok wsparcia specjalisty bardzo ważnym elementem zdrowienia jest poczucie bycia ważnym i zrozumianym przez osoby, które doświadczyły podobnych trudności. Dodatkowo jeżeli pacjentom udało się polepszyć swoje samopoczucie, osoba w kryzysie może mieć nadzieję na zmianę oraz nie czuć się samotna ze swoimi problemami.

Od lat w naszym kraju organizowane są spotkania grupowe m.in. dla osób z syndromem DDA/DDD, osób dotkniętych zaburzeniami odżywiana, problemami natury seksuologicznej, osób straumatyzowanych. Niestety jak podkreśla wielu specjalistów, nie każdy jest gotowy, by zdecydować się na takie spotkania. Uczestnictwo w grupach stacjonarnych wymaga od pacjenta nie tylko pełnej świadomości i gotowości, ale przede wszystkim odwagi, by stanąć twarzą w twarz z innymi i opowiedzieć im o swoich najbardziej skrytych wewnętrznych problemach.

Jako internetowa platforma wsparcia psychologicznego stworzyliśmy miejsce, gdzie osoby, które jeszcze nie są gotowe na spotkania grupy w tzw. Realu, a także te, które z różnych innych przyczyn nie mogą lub zwyczajnie nie chcą uczestniczyć w takiej formie spotkań, mogą znaleźć swoją bezpieczną i anonimową przestrzeń w świecie wirtualnym. To właśnie forma wsparcia, jaką oferujemy, pozostaje komplementarna dla wszelkich stacjonarnych form pomocy w zakresie kryzysów psychicznych oraz jest odpowiednią alternatywą dla stacjonarnych tradycyjnych grup wsparcia.

Co ważne, działamy bezpłatnie i cały czas, 24/h na dobę. Każdy może do nas dołączyć. Zwiększamy dostęp dla osób poza granicami naszego kraju, a także dla tych, którzy obawiają się spotkania na żywo lub jest to dla nich niemożliwe np. z powodów logistycznych. Taka wirtualna interakcja to ułatwienie m.in. dla osób mieszkających na obszarach wiejskich i w małych miejscowościach, osób z niepełnosprawnościami, ale także dla tych, którzy z racji swojej pozycji zawodowej lub społecznej preferują pozostać anonimowi.

Warto wspomnieć, że wzajemna pomoc, jaką oferujemy na naszej platformie, nie jest przeznaczona tylko i wyłącznie dla osób w ciężkich kryzysach psychologicznych. To miejsce, gdzie każdy, kto potrzebuje wsparcia, z pewnością znajdzie odpowiednią grupę dla siebie, a jeśli taka grupa nie istnieje – może ją stworzyć!
Często, gdy mówimy o naszej platformie, słyszymy, że w Internecie jest tyle portali społecznościowych i miejsc, gdzie każdy może samodzielnie stworzyć sobie podobną grupę wsparcia. Oczywiście, jesteśmy tego świadomi. Jednak nasza platforma gwarantuje przede wszystkim w pełni zabezpieczoną anonimowość, a także merytoryczne wsparcie wykwalifikowanych psychologów! To właśnie specjaliści zajmują się moderacją naszego serwisu oraz czuwają nad zachowaniem najwyższych standardów w zakresie poszanowania wartości każdego człowieka.

Grupy wsparcia w biznesie?

Jesteś młodym przedsiębiorcą lub dopiero wchodzisz w życie społeczne i biznesowe? Masz problemy interpersonalne? Przeżywasz wyniszczającą tremę przed wystąpieniami publicznymi? A może masz kłopot w kontaktach ze współpracownikami lub przełożonym? GiveAndGetHelp.com – to miejsce, gdzie możesz porozmawiać o swoich wątpliwościach, a osoby, które mają podobne spostrzeżenia lub doświadczenia z przeszłości, mogą podzielić się wypracowanymi metodami radzenia sobie z daną sytuacją.

Na całym świecie głośno mówi się o dobrostanie pracowniczym oraz o poczuciu zadowolenia w strefie zawodowej. Nie od dziś wiadomo, że stres w pracy może mieć znaczący wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne. Ciągła presja, nadmiar obowiązków, konflikty międzyludzkie czy brak wsparcia mogą prowadzić do wielu problemów zdrowotnych. Nasza platforma umożliwia w sposób anonimowy i w pełni profesjonalny poprosić o wsparcie w każdym gorszym momencie naszego życia zawodowego. W grupie nawet największe problemy rozwiązuje się szybciej i łatwiej!

Sztuczna inteligencja jako wsparcie psychologiczne? Oczywiście!

Kilka miesięcy temu nasza platforma weszła na zupełnie inny poziom w obszarze technologii. Jako pierwsi „zatrudniliśmy” do pomocy jeden z najszybciej rozwijający się systemów technologicznych na świecie, czyli tzw. sztuczną inteligencję.
Nasz wirtualny doradca przez wiele miesięcy uczył się, jak w kompleksowy sposób nieść wsparcie psychologiczne. Programiści we współpracy ze specjalistami z dziedziny psychologii przygotowali system w taki sposób, by wyeliminować wszelakie nadużycia oraz ewentualne zagrożenia merytoryczne. Zawsze z tyłu głowy mamy świadomość, że problemy emocjonalne, to bardzo wrażliwe tematy, które bez odpowiedniego działania mogą doprowadzić nawet do śmierci. Dlatego też nasza sztuczna inteligencja „wie” gdzie pokierować osoby najbardziej zagrożone kryzysem. AI udzielił już wsparcia na kilka tysięcy zapytań wśród ponad 20 tysięcznej społeczności serwisu.

Serwis społecznościowy GiveAndGetHelp.com łączy ludzi w potrzebie, pomaga w uświadomieniu sobie wagi problemu i jest największą w Polsce społecznością poszukującą pomocy oraz dającą wsparcie.

Więcej o tym jak działa AI w naszym serwisie możecie zobaczyć na:

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

W te święta nie musisz zostawać sam – wsparcie dla osób samotnych oferuje portal GrupaWsparcia.pl

GrupaWsparcia w święta pomoc

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu najbardziej wyczekiwany okres w roku. Czas spędzony w gronie najbliższych to okres spokoju, wyciszenia oraz nadziei, które przynieść może Nowy Rok. Niestety nie dla wszystkich. Dla wielu osób święta to czas smutku i samotności. Dzięki portalowi GrupaWsparcia.pl będzie można poczuć bliskość drugiej osoby oraz spędzić wspólnie ten czas nie wychodząc z domu. W te święta nikt nie musi zostać sam. Jakub Juszczyk, pomysłodawca portalu GrupaWsparcia.pl jest laureatem rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

Samotnie w Święta

Poczucie, że jest ktoś z kim można porozmawiać, wspólnie spędzić czas nabiera jeszcze większego znaczenia w okresie świątecznym. Święta Bożego Narodzenia to czas dla wielu osób wyjątkowy. Czas spędzony w rodzinnym gronie i miłej atmosferze. Święta to moment, w którym wiele spraw odchodzi na drugi plan po to, aby móc je przeżyć z innymi. Bliskość drugiego człowieka w tym czasie jest niezmiernie istotna.

Niestety nie wszyscy mają taką możliwość. Dla takich osób święta najczęściej kojarzą się z nieprzyjemnym i trudnym okresem. Przeżywanie w samotności Świąt u wielu osób rodzi wiele złych emocji, wspomnień i jeszcze bardziej konfrontuje z tym, czego im brakuje, za czym tęsknią.

Dlatego bardzo ważne jest by w okresie przesilenia zimowego znaleźć osobę, z którą będzie można przeżyć czas razem. Nawet jeśli miałoby to być wirtualnie, to zawsze świadomość, że ktoś jest, że z kimś można porozmawiać, sprawia, że nadchodzący czas świąt nie wypełni jedynie smutek.

Jakub Juszczyk, pomysłodawca portalu GrupaWsparcia.pl

Gdzie szukać wsparcia podczas świąt?

Portal GrupaWsparcia.pl należący do Fundacji ADRA Polska jest przestrzenią, która łączy wiele osób o różnym doświadczeniu, historii życia, i jak najbardziej jest to miejsce, gdzie można znaleźć drugą osobę, która zmaga się z podobnymi trudnościami. Jest to także odpowiednie miejsce do poszukania innych, którzy będą spędzać święta samotnie by w tym okresie wzajemnie się wesprzeć.

Nikt nie musi być sam w okresie Świąt. Na portalu GrupaWsparcia.pl można znaleźć formę wsparcia adekwatną do oczekiwań i realizowania wybranych celów, które być może od wielu lat są odkładane na później.

Grupa wsparcia w święta
Źródło: Grupa Wsparcia

Czym jest portal grupawsparcia.pl?

Portal grupawsparcia.pl jest pierwszą w Polsce anonimową i bezpłatną platformą wsparcia online, z której pomocy może skorzystać każdy. GrupaWsparcia.pl oferuje użytkownikom różnorodne formy wsparcia, są wśród nich: wsparcie psychologa na czacie prywatnym i ogólnym, wsparcie innych użytkowników na czacie prywatnym i ogólnym oraz bezpłatne konsultacje psychologiczne/psychoterapeutyczne online i cykliczne spotkania dla użytkowników prowadzone przez psychologa.

Dzięki takiej różnorodności każda osoba może bez trudności znaleźć i skorzystać z pomocy dopasowanej do swoich aktualnych potrzeb i oczekiwań. Obecnie portal liczy ponad 6500 zarejestrowanych użytkowników i grono to stale się powiększa. W różnorodnych grupach tematycznych panuje przyjazna atmosfera. Można liczyć na wzajemną pomoc, wsparcie, wysłuchanie, podsunięcie propozycji z rozwiązaniem danego problemu. To wszystko jest niezwykle ważne w życiu, a szczególnie nabiera jeszcze większej wagi w trudniejszych momentach, takich jak święta Bożego Narodzenia.


Źródło: Informacja prasowa GrupaWsparcia.pl

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Kiszluk rozmawia #6 WYDANIE SPECJALNE – Jakub Juszczyk, twórca portalu www.grupawsparcia.pl

Jakub Juszczyk kiszluk rozmawia

Grzegorz Kiszluk rozmawia z Jakubem Juszczykiem o tym jak dużym wyzwaniem w dzisiejszych czasach jest depresja i uzależnienia oraz o tym jak bardzo uzależnieni potrzebują pomocy i jak można jej udzielać w niekonwencjonalny, nowoczesny sposób.

Grzegorz Kiszluk

Apel Jakuba Juszczyka z GrupaWsparcia.pl, laureata 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie

GrupaWsparcia.pl pomoc psychologiczna online

GrupaWsparcia.pl to portal społecznościowy, gdzie bez konieczności pokazywania własnej twarzy można podzielić się problemem i otrzymać realną pomoc. Wspólnie walczymy z depresją, uzależnieniem i innymi życiowymi kryzysami. Portal ten tworzony jest przez ludzi i dla ludzi, budujemy piękną i wartościową społeczność liczącą już 4000 aktywnych użytkowników.

Większość problemów, z którymi się borykamy, związana jest ze zdrowiem a raczej jego brakiem. Różnego rodzaju lękami lub strachem przed kolejnym dniem. A kto się teraz nie boi? Zamknięci w domu z perspektywą ogromnego kryzysu gospodarczego. W dłuższej perspektywie więcej ludzi może umrzeć z powodu samobójstw spowodowanych utratą pracy, biznesu, pieniędzy niż przez wirusa. Jeszcze więcej popadnie w depresję lub różnego rodzaju nałogi, w szczególności alkoholizm. Od zawsze w Polsce panował deficyt terapeutów lub innych ekspertów. Na wizytę z NFZ z psychologiem czekało się miesiące. A teraz liczbę potrzebujących trzeba będzie pomnożyć razy 1000, a fundusze państwowe na wsparcie psychologiczne z powodu wykorzystania nadwyżki na walkę z koronawirusem podzielić przez 100…

Ponadto, z powodu panującej epidemii, brak możliwości spotykania się i organizowania mityngów w grupach wsparcia prowadzi do daleko idących tragicznych w skutkach decyzji. Przykładowo alkoholik z grupy AA od dłuższego czasu zamknięty w czterech ścianach i niemogący pójść na spotkanie – z wielkim prawdopodobieństwem może ulec pokusie powrotu do nałogu.

schemat działania GrupaWsparcia

Dzięki GrupaWsparcia.pl mamy możliwość uratować wiele osób od prób samobójczych, popadnięcia w nałóg i dać szansę na lepsze jutro. Szukanie pomocy zazwyczaj zaczyna się w internecie, a jesteśmy już na pierwszym miejscu po wpisaniu frazy „grupa wsparcia”. Od kilku tygodni obserwujemy skokowy wzrost rejestracji i aktywności nowych użytkowników. Niestety z naszymi zasobami kadrowymi i finansowymi nie jesteśmy w stanie w krótkim terminie rozwinąć wszystkich nowych funkcji, które przedstawiamy w trzyminutowym filmiku na YouTube.

Zwracam się więc z ogromną prośbą o pomoc w znalezieniu inwestora finansowego i/lub branżowego, który w miarę szybko pozwoliłby nam wdrożyć te wszystkie nowe funkcje, udoskonalić portal i zapewnić płynność działania GrupaWsparcia.pl w okresie coraz większego zainteresowania.

Jestem w stanie oddać większość portalu komuś, kto zobowiąże się wprowadzić nowe funkcje:

  • Stworzenie kliniki online na bazie nowych rejestracji kont zweryfikowanych
  • Stworzenie nowego layoutu dla strony
  • Przycisk zagrożenia życia i pomoc dla osób doświadczających przemocy domowej
  • Stworzenie możliwości dodawania informacji o lokalnych grupach wsparcia na stronie głównej
  • Ogólne poprawienie funkcjonalności
  • Pomoc prawna przy wdrażaniu wszystkich nowych form wsparcia

Posiadam szczegółową dokumentację z pomysłami na nowe funkcje portalu. Niestety brakuje mi wystarczającego zespołu, który mógłby to zrealizować.

Portal traktuję jako moje drugie dziecko, a dla dobra dziecka człowiek jest w stanie zrobić wszystko. Przeanalizuję każdą możliwą formę wsparcia i rozwoju. Kiedy, jak nie teraz, możemy wspólnymi siłami stworzyć portal bezpłatnej pomocy dla każdego potrzebującego? Każdy z nas doświadcza w życiu lepszych i gorszych chwil, a najlepszym lekarstwem jest drugi człowiek. Dla nas najważniejszą walutą jest ludzkie życie. W razie pytań pozostaję do całodobowej dyspozycji pod nr. 690890690 lub e-mail: kontakt@grupawsparcia.pl

Pamiętaj, kiedy masz wsparcie, żaden wirus nie jest w stanie ściągnąć Cię na dno!

Pozdrawiam
Jakub Juszczyk

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Jakub Juszczyk Startupperem Roku Total dzięki projektowi GrupaWsparcia.pl

We wrześniu 2018 roku Total wznowił inicjatywę Startupper Roku. 7 marca w Warszawie zostali nagrodzeni jego polscy laureaci. W trójce zwycięskich projektów znalazły się: GrupaWsparcia.pl. myHYDRO, oraz The Compass.

Chcieliśmy wesprzeć pomysły rozwiązujące problemy lokalnej społeczności, dlatego nie ograniczyliśmy naszego konkursu do sektora energetycznego – powiedział Benoît Pimont, dyrektor generalny Total Polska.
Kapituła konkursowa zdecydowała o nagrodzeniu następujących przedsięwzięć:
I miejsce – GrupaWsparcia.pl – darmowy i anonimowy portal społecznościowy
I place Grupa Wsparcia.jpg
GrupaWsparcia.pl to miejsce, gdzie bez konieczności pokazywania własnej twarzy można podzielić się problemem i otrzymać realną pomoc. Wspólnie walczymy z depresją, uzależnieniem i innymi życiowymi kryzysami. Przeniesienie wszelkich grup wsparcia na naszą platformę znacząco obniży koszty utrzymania takiej grupy (koszty wynajmu sali etc.) oraz ułatwi do niej dostęp. Również profesjonalna pomoc psychologiczna będzie łatwiejsza oraz tańsza dla społeczności. Wspólnym celem użytkowników jest potrzeba dążenia do przezwyciężania wszelkich trudności bez względu na to, czy borykamy się z depresją, uzależnieniem, otyłością, bulimią, przeżywamy żałobę lub inną traumę czy też walczymy z ciężką chorobą. W dalszej perspektywie mamy na celu zdobycie poparcia środowisk rządowych dla projektu oraz wprowadzenie możliwości tworzenia grup wsparcia na portalu przez różne ośrodki pomocy społecznej, które będą jakby dopełnieniem świadczonych przez nich usług na rzecz lokalnej społeczności – mówi lider projektu Jakub Juszczyk.

 

Specjalnie dla brief.pl Jakub Juszczyk opowiada jak powstał projekt:

Mieszkam w Oslo, wyjechałam 7 lat temu z powodu problemów. Każdy problem budzi kolejny problem, a za granicą trudno jest skorzystać z pomocy polskiej grupy wsparcia, ponieważ jest ich bardzo ograniczona ilość. Nie mogłem wtedy poprosić o pomoc, chociaż bardzo chciałem. Za granicą mieszka 20 milionów Polaków – połowa populacji, a niestety problemy większości rodzą się właśnie na emigracji, kiedy jesteśmy samotni, daleko od rodziny. W momencie, kiedy dzięki mojej żonie udało mi się przezwyciężyć słabości, zrozumiałem, że najważniejsze jest właśnie wsparcie drugiego człowieka. Postanowiłem stworzyć miejsce w sieci, gdzie ludzie potrzebujący pomocy w postaci rozmowy, wsparcia drugiej osoby mogą dołączyć i nie ujawniając się poprosić o nią. Jest tutaj miejsce dla każdego, nikogo nie dyskryminujemy i każdy, kto ma jakiś problem, znajdzie dla siebie miejsce na GrupaWsparcia.pl. Wisienką na torcie w tym projekcie była domena. Każdy, kto szuka takiej pomocy, w wyszukiwarkę wpisuje hasło „grupa wsparcia”. Pojawiamy się na pierwszym miejscu w wynikach wyszukiwania i mamy nadzieję, że dzięki temu będziemy w stanie pomóc większej ilości osób, jest to dla nas bardzo ważne. Kilka osób podjęło już walkę z nałogiem. Jedną osobę udało nam się ocalić przez to, że w momencie załamania byliśmy z nią i rozmawialiśmy. Jest również Pani Weronika, która dzięki zmianie podejścia ze szklanki w połowie pustej na szklankę w połowie pełną uporała się z depresją. Na portalu są również eksperci, tak jak Pani Agnieszka. współautorka książki „Buty mojego męża”. Niedługo oficjalnie wprowadzimy konta zweryfikowane, z których korzystać będą mogli psychologowie i inni eksperci. Udało nam się pomóc już naprawdę dużej liczbie osób i mamy nadzieję, że ta liczba będzie coraz szybciej rosła.
II miejsce i dodatkowy tytuł „Przedsiębiorczej Kobiety Roku” – myHYDRO
II place MyHydro.jpg
myHYDRO rozwiązuje problem ciągłego oraz wiarygodnego monitorowania poziomu nawodnienia organizmu u osób starszych, osób aktywnych zawodowo (w tym pracujących w trudnych warunkach), sportowców amatorów i profesjonalistów, jak również u dzieci. Inteligentna opaska na rękę umożliwia nieinwazyjny oraz ciągły pomiar nawodnienia organizmu. myHYDRO jest alternatywą dla dotychczas stosowanych technik inwazyjnych oraz dla dostępnych na rynku gadżetów i smartwatchów. Wprowadzenie produktu będzie powiązane z wcześniejszą kampanii informacyjnej oraz kampanii społecznej dotyczących wpływu nawodnienia na życie i zdrowie ludzi – wyjaśnia liderka projektu Ewelina Pabjańczyk-Wlazło.
III miejsce – The Compass
III place theCompass.jpg
The Compass to pierwsza na świecie aplikacja mobilna nawigująca osoby niewidome i niedowidzące po budynkach użyteczności publicznej (np. centra handlowe, lotniska, dworce kolejowe, muzea itp.) i działająca z tak dużą precyzją (wybrany sklep, wejście, toaleta itp.). Świat nie jest tak samo przychylny dla wszystkich. Naszą szczególną uwagę przykuły osoby niewidome i niedowidzące. Nie mogą one korzystać w takim samym stopniu z miejsc handlowych, czy miejsc użyteczności publicznej, jak osoby z innymi dysfunkcjami. The Compass to projekt, który ma na celu wyrównywanie szans. Aplikacja będzie najbardziej rozbudowaną na rynku, a także kompatybilna ze smartglasses oraz smartwatchem, współfinansowanymi przez stworzoną przez nas fundację. Co roku planujemy wdrażać projekt na kolejne rynki. Taki ruch pozwoli pozyskać nam większą liczbę klientów, poszerzać świadomość na temat marki oraz popularyzować projekt wśród użytkowników – mówi liderka projektu Magdalena Wawrzyniak.

 

Druga edycja konkursu Startupper Roku 2018-2019 odbyła się łącznie w 55 krajach: 37 państwach afrykańskich, 11 z regionu Azji i Pacyfiku oraz Bliskiego Wschodu, czterech z obu Ameryk i trzech z Europy. Tak szerokie przedsięwzięcie potwierdziło globalne, społeczno-gospodarcze zaangażowanie firmy Total. Wspierając innowacyjnych młodych przedsiębiorców w realizacji ich projektów, firma przyczynia się do wzmocnienia lokalnej tkanki społecznej.
Do obecnej edycji napłynęło blisko 50 000 zgłoszeń, z czego ponad 15 000 zostało w pełni zakwalifikowanych. Ogółem 825 finalistów zaprezentowało swoje projekty krajowym jury, zdobywając łącznie 165 zwycięskich nagród.
Krajowi zwycięzcy będą mieć możliwość prezentacji swoich projektów przed międzynarodowym jury, które finalnie wybierze sześciu laureatów z wszystkich 55 państw.
Zwycięzców konkursu Startupper Roku w Polsce i innych krajach można poznać na startupper-of-the-year-challenge.total.com.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF