...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Rusza Esportowy Turniej Polski!

Esportowy Turniej Polski

Rusza kampania Esportowy Turniej Polski - gamingowe rozgrywki organizowane przez Centrum GovTech przy współpracy z Gameset. Partnerem głównym turnieju w Counter-Strike: Global Offensive i szachy został Totalizator Sportowy

Esportowa akcja składać się będzie z fazy kwalifikacji i turniejów finałowych, które potrwają do 16 maja. W ramach wydarzenia odbędą się turnieje popularnych gier – Counter-Strike: Global Offensive, StarCraft II oraz szachów online! Promocją turnieju zajmą się związani z tymi grami profesjonalni zawodnicy oraz influencerzy. To właśnie na ich kanałach będzie można śledzić rozgrywki. Zapisy do turniejów ruszą 21 kwietnia o 20:00 na stronie www.esportowyturniejpolski.pl.

Kwalifikacje do turniejów Counter-Strike: Global Offensive oraz szachów online będą przeprowadzane z podziałem na województwa, co pozwoli na efektywniejsze dotarcie do mieszkańców poszczególnych jednostek terytorialnych w Polsce. Finał turnieju StarCraft II poprzedzą dwutygodniowe kwalifikacje ogólnopolskie, w których zmierzyć się może 2048 zawodników. Zwycięzca turnieju StarCraft II otrzyma komputer gamingowy, wicemistrz zestaw peryferiów i gamingowy procesor Intel Core i9-9900, a trzeci gracz na podium procesor Intel Core i9-9900.

Turniej Counter-Strike: Global Offensive odbędzie się w trybie 2vs2. Szansę na udział ma aż 256 drużyn z każdego województwa. Regionalne kwalifikacje odbędą się na zasadzie drabinki turniejowej do 1 wygranej mapy. W kolejnym etapie, do którego przejdzie 16 najlepszych drużyn, rozegrana zostanie faza grupowa czterech grup po 4 drużyny w każdej, a następnie półfinał i finał w formacie BO3, czyli do dwóch wygranych map. Drużyna, która zwycięży w decydującym starciu otrzyma zestaw dwóch foteli gamingowych oraz procesorów Intel Core i9-9900, wicemistrzowie turnieju zdobędą dwa procesory, a zdobywcy trzeciego miejsca zestawy peryferiów gamingowych.

Zawodnicy szachów online zmierzą się w trybie 1vs1 na timerze 8 minutowym do jednej wygranej. W kwalifikacjach wojewódzkich znajdzie się 512 miejsc na każdy region. Najlepszy gracz zdobędzie gamingowy komputer, wicemistrz zestaw peryferiów oraz gamingowy procesor Intel Core i9-9900, a trzeci gracz na podium procesor Intel Core i9-9900.

Gaming to jedna z tych dyscyplin, w której Polacy mogą śmiało konkurować z całym światem. Mam nadzieję, że ten turniej będzie okazją nie tylko do jej utrwalenia, ale przede wszystkim do dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji. Wszystkich serdecznie zapraszamy i mamy nadzieję – do zobaczenia w finale!

Justyna Orłowska, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech

Totalizator Sportowy jest związany z polskim esportem od 2019 roku. Z ogromną satysfakcją obserwujemy, jak dynamicznie rozwija się gaming w naszym kraju. Esportowy Turniej Polski to kolejna odsłona naszej współpracy w tym obszarze i liczymy, że to wydarzenie przyniesie zawodnikom i ich fanom wiele pozytywnych emocji.

Aida Bella, Dyrektor Biura Rzecznika Prasowego Totalizatora Sportowego

Kampania Centrum GovTech ma na celu promocję użycia sztucznej inteligencji w dziedzinach kreatywnych i informowanie o innowacjach technologicznych. Wkrótce ogłoszona zostanie także konferencja, podczas której rozmawiać będziemy o wsparciu twórców oraz rozwoju branży kreatywnej.

Partnerem głównym turnieju w Counter-Strike: Global Offensive i szachy został Totalizator Sportowy. Za organizację turnieju odpowiada agencja Gameset (grupa LTTM).


Źródło: Gameset

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Toomas Hendrik Ilves o roli państwa w rozwoju cyfrowych usług publicznych

Weinnovators.club

14 kwietnia odbędzie się webinar WEinnovators.club poświęcony cyfryzacji usług publicznych. Gościem webinaru będzie Prezydent Estonii w latach 2006-2016, Toomas Hendrik Ilves. Sieć Otwartych innowacji jest Partnerem 11. edycji rankingu 50. Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

W środę, 14 kwietnia o 20.00 zapraszamy na webinar WEinnovators.club poświęcony cyfryzacji usług publicznych. Gościem webinaru będzie Prezydent Estonii w latach 2006-2016, Toomas Hendrik Ilves. O estońskiej drodze cyfryzacji i o roli państwa w rozwoju cyfrowych usług publicznych z Prezydentem Ilvesem rozmawiała będzie Justyna Orłowska – Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech i Szef Centrum GovTech w KPRM. Gości webinaru przywita JE Ambasador Estonii w Warszawie, Martin Roger.

Do udziału w dyskusji, po prezentacji głównego gościa, zaprosiliśmy wybitnych ekspertów z Polski i Estonii – wśród nich:

  • Jan Sarnowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwo Finansów,
  • Ott Velsberg – Chief Data Officer estońskiego rządu,
  • Ain Aaviksoo – były estoński wiceminister spraw społecznych ds. e-usług i innowacji, a obecnie Dyr. Medyczny w startupie Guardtime,
  • Konrad Kostrzewa – prezes polskiego startupu Veturai, oferującego administracji innowacyjne rozwiązania informatyczne,
  • Marta Lewandowska, UX Team Lead w KPRM.

Dyskusję z ekspertami poprowadzi Wojciech Janek – z-ca Dyrektora Centrum GovTech.
W trakcie webinaru uczestnicy będą mogli zadawać pytania zarówno prezydentowi Ilvesowi jak i ekspertom z Polski i Estonii.

Zapraszamy na webinar – środa 14.04, godzina 20.00 – na zoom: www.bit.ly/Weinnovators-39

Transmisja będzie też dostępna na Facebook projektu Sieć Otwartych Innowacji https://www.facebook.com/projektsoi


Źródło: Sieć Otwartych Innowacji 

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Znamy wyniki III konkursu e-Pionier GovTech Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

kobieta i mężczyzna cieszą się z sukcesu

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło wyniki III konkursu e-Pionier GovTech, realizowanego w ramach Funduszy Europejskich – Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. W jego ramach rekomendowano do przekazania grantu dwa akceleratory, których zadaniem będzie stworzenie i wsparcie interdyscyplinarnych zespołów, mających rozwiązywać problemy społeczne dzięki nowym technologiom.

Rozstrzygnięcie konkursu

Do naboru w konkursie mogły zgłaszać się tzw. akceleratory technologiczne czyli firmy mające doświadczenie związane z inwestycjami w startupy z dziedziny ICT (technologie informacyjno-komunikacyjne), w szczególności pod kątem coachingu, mentoringu oraz komercjalizacji nowych technologii. W ramach pozytywnej oceny wniosków, dofinansowanie otrzymają Spółka EduLab oraz Fundacja Polska Przedsiębiorcza. Ta pierwsza zgłosiła w konkursie projekt „Edukacja przyszłości – Akcelerator Nowych Technologii EDULAB działający w sektorze oświaty mający na celu podnoszenie kompetencji programistów przy równoczesnym dążeniu do rozwiązywania problemów społecznych”. Z kolei Fundacja zrealizuje projekt „Akcelerator e-Technolab”. Obydwa podmioty uzyskają łącznie niemal 14 mln zł.

Przed grantobiorcami teraz ważne zadanie – utworzenie interdyscyplinarnych zespołów programistów i wsparcie ich w realizacji pomysłów rozwiązujących istotne problemy społeczne i gospodarcze. Na ich pracy zyskają lokalne społeczności oraz różne grupy społeczne.

Wojciech Kamieniecki, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

 

Programy takie jak ten to szansa dla wszystkich instytucji publicznych aby wykorzystać cały potencjał jaki dają nowoczesne technologie. Wspólnie z rynkowymi ekspertami oraz zespołem Centrum GovTech będą w stanie sami stać się cyfrowymi pionierami z korzyścią dla obywateli. Nie mogę się doczekać by zobaczyć jakie rozwiązania powstaną dzięki tej współpracy.

Justyna Orłowska, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech – Szef Centrum GovTech.

Instytucje mogą zgłaszać problemu lokalnej społeczności

NCBR oraz GovTech Polska zapraszają instytucje publiczne (ministerstwa, samorządy, placówki medyczne, edukacyjne itp.) do zgłaszania ważnych problemów społeczno-gospodarczych. To wyzwania, które mogą być rozwiązane z pomocą nowych technologii. Zadaniem akceleratorów jest doprecyzowanie potrzeby i znalezienie najlepszego zespołu mogącego zbudować takie rozwiązanie. Instytucje mogą zgłaszać zagadnienia na Platformie Konkursowej GovTech, dostępnej pod adresem konkursy.govtech.gov.pl oraz na stronie internetowej NCBR.

Technologie w służbie społeczeństwu

Do tej pory, w dwóch edycjach konkursu e-Pionier, NCBR przeznaczył na wsparcie prawie 700 programistów w interdyscyplinarnych zespołach blisko 81 mln zł. Wspomniane drużyny pracowały nad rozwiązaniem około 70 problemów, z których odebrano już 50 produktów (MVP).

 

Wśród tych wynalazków  jest m.in. rozwiązanie odpowiadające na problem braku narzędzi wspomagających ocenę złośliwości guza nerki na podstawie wyniku tomografii komputerowej. Dzięki współpracy specjalistów Spółki COPERNICUS i zespołu interdyscyplinarnego wybranego przez Akcelerator Excento Sp. z o. o. udało się stworzyć algorytm wykorzystujący głębokie sieci neuronowe, osiągający wysoką skuteczność przy jednoczesnym wychwytywaniu 10 na 10 guzów łagodnych zawartych w zbiorze testowym. Było to możliwe dzięki analizie 15 tyś. zdjęć tomografii komputerowej, pochodzącym z niemal 400 przypadków medycznych, Podmiot publiczny położył nacisk na chęć dalszej współpracy oraz wyraził zgodę na testowe wdrożenie wypracowanego w ramach projektu MPV na Oddziale Urologii Szpitala im. Św. Wojciecha w Gdańsku.

Więcej informacji nt. wyników konkursu znajduje się na stronie NCBR.


źródło: Informacja Prasowa konkursu e-Pionier GovTech Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Hackathon dla Miast – znamy zwycięzców i ich innowacyjne rozwiązania

hackaton dla miast

Prawie 200 programistów z całej Polski wzięło udział w 48-godzinnym Hackathonie dla Miast organizowanym przez Polski Fundusz Rozwoju wraz z GovTech Polska w ramach cyklu wydarzeń GovTech Festival. Jury wyłoniło cztery zwycięskie rozwiązania, które odpowiadają na wyzwania czterech miast: Chełma, Stargardu, Świdnika i Zduńskiej Woli. Zwycięski zespoły otrzymały 30 000 złotych oraz możliwość przetestowania i wdrożenia swojego rozwiązania w wybranym samorządzie.

Jury, w którym zasiadali przedstawiciele PFR, GovTech Polska, samorządowcy oraz eksperci wyłoniło cztery najciekawsze rozwiązania, które ich zdaniem najlepiej odpowiadają na wyzwania zgłoszone do Hackathonu dla Miast przez Chełm, Stargard, Świdnik i Zduńską Wolę.

  • Zespół Klamp za stworzenie “Systemu Zarządzania Odpadami (SZO)” – zintegrowanego systemu łączącego w jednym miejscu dane pochodzące m.in. z Sanepidu, Urzędu Miasta czy firm odbierających odpady, dla wyzwania z zakresu bezpiecznej segregacji odpadów w Chełmie.
  • Zespół Smart Team za stworzenie strony internetowej znani-lokalnie.pl wraz z aplikacją dla wyzwania z zakresu generatora lokalnego biznesu w Stargardzie.
  • Zespół AiRonmen za stworzenie “Agregatora mobilności mieszkańców”- platformy integrującej informacje o mobilności mieszkańców z wielu źródeł danych np. kamery, ZTM, GUS dla wyzwania z zakresu mobilności w Stargardzie.
  • Zespół GBX Soft za stworzenia intuicyjnego narzędzia informatycznego Stop Smog, pozwalającego obliczyć i porównać koszty wymiany starego pieca na nowy system ogrzewania. Dotyczy to wyzwania z zakresu energetycznej transformacji miasta w Zduńskiej Woli.

W ramach GovTech Festival udało nam się zorganizować pierwszy taki – Hackathon dla Miast. Najważniejszym elementem tego wydarzenia, było stworzenie takich rozwiązań, które w pierwszej kolejności można wdrożyć w tych czterech miastach, biorących udział naszym wydarzeniu. Najbardziej zależy nam jednak, żeby kontynuować rozwój i wdrażanie innowacji w kolejnych samorządach. Dlatego mam nadzieję, że rozwiązania wypracowane w ramach minionego weekendu, już niedługo będą dostępne dla kolejnych obywateli w kolejnych miastach w całym kraju.

Justyna Orłowska, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech

Podczas weekendowego wydarzenia, w którym wzięło udział ponad 45 zespołów programistów, wszyscy uczestnicy mieli możliwość konsultacji swoich pomysłów zarówno z mentorami, jak i samorządowcami. Dodatkowo uczestnicy mieli możliwość udziału w szkoleniach, jak również w różnego rodzaju aktywnościach fizycznych. Bardzo duża liczba zgłoszeń, zarówno ze strony miast jak i programistów pokazuje, że organizacja takich wydarzeń cieszy się dużą popularnością.

Dla PFR ten hackathon jest niezwykle ważnym doświadczeniem, jak również pokazuje konsekwentność naszych działań. Już 3 lata temu uruchomiliśmy pakiet dla miast średnich, który jest skierowany do samorządów i służy rozwojowi polskich miast przyszłości. Rozwiązania wypracowane w tym Hackathonie dla Miast pokazują to, jak wychodzenie z pandemii i rozwój powinny wyglądać w dłuższej perspektywie. Dziękuję wszystkim za udział i mam nadzieję, że te zwycięskie rozwiązania będą miały wpływ na życie mieszkańców.

Bartłomiej Pawlak, wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju

Więcej informacji o Hackathonie dla Miast oraz zwycięskich rozwiązaniach znajdziesz na stronie www.hackathondlamiast.pl


Źródło: informacja prasowa PARP

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

PFR i GovTech Polska organizują Hackathon dla Miast, w którym programiści pomogą samorządom w walce ze skutkami COVID-19

Hackathon dla Miast

W wyniku pandemii COVID-19 polskie samorządy mierzą się z wieloma wyzwaniami. W odpowiedzi na ich potrzeby Polski Fundusz Rozwoju i GovTech Polska organizują w ramach GovTech Festival hackathon, w którym programiści z całej Polski pomogą miastom i ich lokalnym społecznościom w walce ze skutkami kryzysu. Do 3 listopada miasta mogą zgłosić swoje wyzwanie do hackathonu, a już 20-22 listopada najlepsi programiści z całej Polski opracują innowacyjne rozwiązania najciekawszych wyzwań zgłoszonych przez samorządy.

Czasy pandemii przysporzyły miastom kolejnych wyzwań – w edukacji, służbie zdrowia, inwestycjach, handlu, działalności lokalnych przedsiębiorców i funkcjonowaniu urzędów. Hackathon dla Miast, organizowany przez GovTech Polska i PFR (PFR dla Miast), to kolejne wydarzenie w ramach cyklu cyfrowych inicjatyw – GovTech Festival, w którym samorządowcy mogą skorzystać z doświadczenia polskich twórców innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

Od lat GovTech Polska wykorzystuje hackathony jako fundament mostu łączącego administrację publiczną z najzdolniejszymi programistami. „Hackathon dla Miast”, organizowany w ramach GovTech Festival, podejmuje wyzwanie szczególnie ważne, bo pomagające naszym małym ojczyznom. Jestem przekonana, że dzięki połączeniu kreatywności uczestników hackathonu oraz wiedzy i doświadczenia przedstawicieli miast powstaną rozwiązania, które będą mogły służyć także innym wspólnotom z całej Polski.

Justyna Orłowska, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech

Do 3 listopada miasta liczące od 20 do 100 tys. mieszkańców mogą zgłaszać do hackathonu wyzwania, w jednym z czterech obszarów tematycznych:

  • Bezpieczeństwo i zdrowie
  • Ekologia i jakość życia
  • Zarządzanie miastem
  • Edukacja

Spośród wysłanych propozycji wyłonione zostaną samorządy z najciekawszymi zgłoszeniami, które zostaną partnerami hackathonu. Zespoły programistów, biorące udział w wydarzeniu, będą miały 48 godzin na zaproponowanie rozwiązań technologicznych dla wybranego wyzwania. Dla samorządów to szansa na przetestowanie nowych rozwiązań i ich potencjalne wdrożenie.

PFR jest w stałym kontakcie z samorządami i dynamicznie reaguje na ich zmieniającą się sytuację i potrzeby, dlatego w ramach PFR dla Miast postanowiliśmy zorganizować Hackathon. Wierzymy, że współpraca ludzi o różnych kompetencjach, w obliczu aktualnej sytuacji, jest kluczowa dla lepszego funkcjonowania społeczeństwa i szybszego wyjścia Polski z kryzysu. Zachęcam przedstawicieli miast średnich do zgłaszania nam kluczowych wyzwań, z którymi borykają się w wyniku pandemii. Natomiast polskich programistów, którzy są jednymi z najbardziej cenionych specjalistów na świecie, zapraszam do włączenia się we wspólne przeciwdziałanie skutkom COVID-19.

Bartłomiej Pawlak, wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju

Zespoły z całej Polski, które chcą zmierzyć się z prawdziwymi wyzwaniami zgłoszonymi przez miasta, mogą aplikować do Hackathonu do 15 listopada poprzez wypełnienie formularza na stronie projektu. Zakwalifikowane zespoły pomiędzy 20-22 listopada wezmą udział w 48-godzinnym maratonie programowania, który odbędzie się w formule online. Każdy zespół będzie pracował pod opieką doświadczonych mentorów, wśród których znajdą się przedstawiciele miast, specjaliści od zarządzania projektami i doświadczeni programiści. Na zakończenie odbędzie się prezentacja projektów, które będą oceniane przez samorządowców oraz ekspertów. Wyłonione zostaną cztery zwycięskie zespoły, które za rozwiązanie miejskich wyzwań otrzymają nagrodę pieniężną w wysokości 30 tys. zł oraz dodatkowe wsparcie merytoryczne w przetestowaniu pomysłu.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie GovTech Festival oraz PFR dla Miast.


Źródło: Informacja prasowa GovTech Festiva

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF