#RatujmyPolskieMiejscaPracy kampania społeczna ZPPHiU

#ratujmypolskiemiejscapracy

Wystartowała zainicjowana przez Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług kampania społeczna #RatujmyPolskieMiejscaPracy. Jej misją jest zwrócenie uwagi na palący problem dotyczący setek tysięcy osób, którym w obliczu pandemii grozi utrata miejsc pracy, a tym samym środków do życia i możliwości podstawowego funkcjonowania.

Dostrzegając tę dramatyczną perspektywę polscy pracodawcy zwarli szyki w ramach ZPPHiU i od ponad miesiąca apelują o natychmiastowe wsparcie ze strony Państwa. Związek konsoliduje wysiłki właścicieli polskich firm stawiając za najważniejszy cel wypracowanie rozwiązań legislacyjnych. Wszystko po to, by ratować polskie firmy, a tym samym zapewnić bezpieczną przyszłość setkom tysięcy rodzin w całym kraju.

Film to nasz wspólny głos, wyraz troski ludzi na wszystkich szczeblach i o przeróżnych profesjach, których za chwilę dotknie fala zwolnień wynikających z bankructw polskich firm handlowych i usługowych. Oprócz naszych związkowych starań na najwyższym szczeblu nadal pracujemy nad rozwiązaniami dotyczącymi naszej wspólnej przyszłości, chcieliśmy wyrazić głośno nasze obawy, ale też nadzieje, że solidarne działanie jeszcze może pomóc. Stąd pomysł na film, który zobaczą wszyscy Polacy, których tak bardzo ten temat dotyczy.

Zarząd ZPPHiU

Film dostępny jest na stronie Związku, na YouTube pod hasztagiem #RatujmyPolskieMiejscaPracy oraz na kanałach społecznościowych firm zrzeszonych.

Po zamknięciu swoich sklepów w związku z wprowadzeniem zagrożenia epidemicznego polskie firmy, z długoletnią tradycją, stanęły w obliczu katastrofy. Praktycznie z dnia na dzień utraciły one zdolność dalszego funkcjonowania. Taka sytuacja w krótkiej perspektywie wiąże się z drastycznym spadkiem przychodów oraz trudnościami w pokrywaniu wszystkich zobowiązań. Niesie również za sobą ryzyko upadłości, a tym samym zniknięcia setek tysięcy miejsc pracy, a także braku zamówień dla kolejnych tysięcy podwykonawców i innych firm współpracujących. ZPPHiU wypracował postulaty, o które walczy, w obecnej sytuacji konieczne jest bowiem natychmiastowe wsparcie ze strony państwa polskiego.


Źródło: informacja prasowa ZPPHiU

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Nowa kampania edukacyjna „Porozmawiajmy Mamo” przełamuje tabu rozmów o menstruacji

Temat dojrzewania i miesiączki wciąż wywołuje poczucie wstydu, również wśród kobiet - wynika z badań jakościowych, przeprowadzonych wśród mam i ich nastoletnich córek przez instytut Kantar Millward Brown na zlecenie firmy Sanofi. W odpowiedzi na to niepokojące zjawisko, startuje ogólnopolska kampania edukacyjna „Porozmawiajmy Mamo”, której celem jest wsparcie mam w prowadzeniu szczerych i nieskrępowanych rozmów z córkami na temat dojrzewania i pierwszej miesiączki.

Wyniki badania  „Młode Kobiety”, zrealizowanego w 2018 r. wyraźnie pokazują, że nastolatki wstydzą się poruszać temat menstruacji, a rodzice nie wiedzą jak rozpocząć i poprowadzić taką rozmowę. Dojrzałe kobiety często są już tak oswojone z tą kwestią, że nie zdają sobie sprawy z tego, jak bardzo ich córki potrzebują rozmowy, informacji i to właśnie od najbliższej osoby. Odpowiedzialność za edukację seksualną jest często świadomie przenoszona przez rodziców na szkołę. Młode dziewczyny jednak niechętnie korzystają z takich lekcji. Czują się skrępowane, kiedy o tak wstydliwym dla nich temacie opowiada im obca osoba.

Firma Sanofi, której misją zgodnie z hasłem „Empowering Life” jest wspieranie pacjentów w zdrowotnej podróży przez życie, zainicjowała kampanię mającą na celu przekazanie mamom pomocnych narzędzi do rozmowy z córką na temat menstruacji. Wsparcie obejmuje zarówno obszar zmian fizjologicznych, jak również związanych z psychiką i emocjami młodej, dojrzewającej kobiety. Wierzymy, że kampania okaże się realnym wsparciem dla wielu Polek, bo silna i mądrze wprowadzająca córkę w dorosłość matka to silna i mądra, odważnie krocząca przez świat córka.

Kampania „Porozmawiajmy Mamo” zainaugurowana została konferencją prasową oraz debatą ekspercką z udziałem pedagożki i edukatorki seksualnej Agnieszki Góreckiej, wiceprezeski Fundacji Edukacji Społecznej, Kamili Raczyńskiej-Chomyn, szkoleniowca, edukatorki seksualnej, obecnej w kanałach społecznościowych jako „Pani Miesiączka” oraz Magdaleny Różczki, znanej aktorki i mamy dwóch córek. Inauguracji projektu towarzyszyło symboliczne odsłonięcie w przestrzeni miejskiej przy ul. Koszykowej 64 muralu, autorstwa Anny Moderskiej, rysowniczki magazynu Kosmos dla Dziewczynek.

W ramach działań edukacyjnych powstała platforma www.porozmawiajmymamo.pl, na której mamy mogą znaleźć materiały eksperckie oraz porady przygotowujące je do prowadzenia rozmów z córkami na temat dojrzewania. Z okazji Dnia Kobiet zainicjowana zostanie akcja hasztagowa pod hasłem #porozmawiajmymamo w mediach społecznościowych. Na jesień zaplanowany jest cykl webinarów, dzięki którym mamy będą mogły sukcesywnie zgłębiać swoją wiedzę na temat dojrzewania i rozmowy z córką, poprzez bezpośredni kontakt z ekspertami.

W prowadzeniu działań komunikacyjnych dla kampanii, firmę Sanofi wspiera agencja Compass PR, platformę www.porozmawiajmymamo.pl przygotowała agencja reklamowa Leo Burnett, za aktywności w kanale społecznościowym Facebook odpowiada agencja DWL, zaś koordynacją działań reklamowych zajmuje się dom mediowy Mindshare Polska.

Inicjatorem ogólnopolskiej kampanii „Porozmawiajmy Mamo” jest firma Sanofi, producent leku No-Spa®. Partnerem merytorycznym akcji jest Fundacja Edukacji Społecznej.

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Fundacja JiM chce pomóc zrozumieć autyzm. Rusza kampania Polska na niebiesko

2 kwietnia świętujemy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Kampania Fundacji JiM Polska na niebiesko ma pomóc zrozumieć autyzm i upowszechnić wiedzę o zaburzeniu. Autorem kreacji do kampanii jest agencja IMAGINE.

„Autyzm. Wystarczy zrozumieć”

To hasło przewodnie tegorocznej kampanii. „Dziecko które krzyczy na dźwięk kasy. Kolega z pracy, który nigdy nie odpowiada uśmiechem. Kuzynka, która zawsze woli siedzieć sama i denerwują ją źle ułożone buty. Każdy z nich jest oceniany, odsuwany, stygmatyzowany” – tak opowiadają autorzy kampanii w serwisie polskananiebiesko.pl, który właśnie wystartował. I jak podkreślają – wszyscy jesteśmy autystami.

Jak co roku Fundacja JiM organizuje kampanię Polska na niebiesko, której głównym celem jest zwiększanie świadomości autyzmu wśród społeczeństwa. W tym roku skupiamy się głównie na zrozumieniu trudności, z jakimi spotykają się osoby z autyzmem i akceptowaniu odmiennych zachowań. Poszukiwaliśmy agencji, która zaproponuje ciekawe rozwiązania graficzne, odzwierciedlające tegoroczne hasło, oraz rozpocznie działania gwarantujące dotarcie do jak największej grupy użytkowników – mówi Paulina Kaczmarek, specjalista ds. komunikacji w Fundacji JiM.

Zespół IMAGINE odpowiadał za stworzenie key visuali, serwisu polskananiebiesko.pl i strategii komunikacji w social mediach.

Celem kampanii Fundacji JiM ma być pokazanie specyficznego świata dzieci ze spektrum autyzmu. Chcieliśmy uświadomić, że sytuacje i zachowania dla nas normalne, dla osób z autyzmem mogą być nie do pokonania. Stąd pomysł oparty na idei zrozumienia. W koncepcji kreatywnej dominują hasła zaprojektowane typograficznie tak, by jasno przekazywały inność jako wartość – mówi Piotr Krzysztofik, Art Director w IMAGINE.

Zaświeć z nami na niebiesko

Osią komunikacji w social mediach jest konkurs „Podaj dalej!”. Żeby wziąć w nim udział, wystarczy wygenerować zaszyfrowane hasło (za którym kryje się historia jednej osoby z autyzmem), następnie udostępnić je w swoich kanałach social media i nominować znajomych do rozszyfrowania pozostałych haseł. Uczestnicy zabawy klikają w linki i zostają przeniesieni do panelu rozwiązania hasła. Tam też mogą zapoznać się z całymi historiami oraz wesprzeć działania Fundacji.

Do tej pory w akcję zaangażowali się m. in. Monika Pryśko (tekstualna.pl), Michalina Grzesiak (krystynoniedenerwujmatki.pl), Rafał Gębura (7 metrów pod ziemią), Joanna Pachla (wyrwanezkontekstu.pl), Łukasz Jakóbiak (20m2 Łukasza).

Fundacja nadal jest otwarta na współpracę.

Akcję wspierają: Rzecznik Praw Obywatelskich oraz PGE Narodowy.

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

All In My Hands – zadbaj o swój sukces czyli jak stworzyć skuteczną kampanię społeczną w branży beauty

Producent marki lakierów hybrydowych Semilac na podstawie wniosków z przeprowadzonych w 2017 roku badań, wprowadził w życie kampanię CSR All In My Hands, mającą na celu promocję solidarności i aktywności zawodowej Polek. Kampania obejmowała m.in. wprowadzenie charytatywnej linii lakierów do sprzedaży, warsztaty edukacyjne w pięciu polskich miastach oraz konkurs grantowy. Towarzyszyły jej liczne działania w mediach, social mediach i blogosferze. Kampania zakończyła się sukcesem, a uczestniczki spotkań zyskały cenną wiedzę biznesową, praktyczny warsztat stylizacji paznokci oraz możliwość rozwoju swojej ścieżki zawodowej.

Firma z branży beauty działa społecznie

Kampania wystartowała w marcu br., a zakończyła się we wrześniu nagrodzeniem laureatek konkursu grantowego. Głównymi założeniami projektu stały się: aktywizacja zawodowa Polek, krzewienie kobiecej solidarności i profesjonalizacja w zakresie stylizacji paznokci. Działania w tych obszarach zostały skierowane do studentek kierunków kosmetologicznych z całej Polski.  

Spółka Nesperta — właściciel marek Semilac i hi hybrid — obecna jest na 35 rynkach na 5 kontynentach. Marka Semilac z jej portfolio to lider wśród lakierów hybrydowych w Polsce¹. Oferuje profesjonalne produkty do stylizacji paznokci, a od marca 2018 roku również kosmetyki kolorowe. Marka buduje swoją pozycję na rynku i status eksperta, oferując wysokiej jakości innowacyjne produkty i prowadząc działania w ramach Akademii Semilac. Współpracuje również z ambasadorkami m.in. Agnieszką Woźniak-Starak. Semilac podejmuje wiele działań wykraczających poza charakter komercyjny. Chcąc rozszerzyć realizację polityki biznesu odpowiedzialnego społecznie, postanowił podjąć dialog w ważnej sprawie — sytuacji kobiet na polskim rynku pracy.

Firma podjęła działania mające na celu poznanie potrzeb i obaw towarzyszacych kobietom właśnie na rynku pracy, a w konsekwencji podjęła również dyskusję na temat ich aktywizacji zawodowej. Nesperta inspiruje się kobiecą pasją, energią i marzeniami. Budzenie w użytkowniczkach pewności siebie, dodawanie im odwagi oraz wyzwolenie pełni drzemiącego w nich potencjału i siły do podejmowania wyzwań na stałe są wpisane jako cele w strategię firmy.

Wspólnie można więcej!

Punktem wyjścia do stworzenia i realizacji kampanii All In My Hands, zostały raporty opublikowane przez firmę Nesperta na podstawie badań opinii publicznej, przeprowadzonych w 2017 i 2018 roku, dotyczące sytuacji Polek na rynku pracy. We wrześniu 2017 roku został wydany raport „Kobiety współPracujące”, a jego wyniki zaprezentowano na ogólnopolskim Kongresie Kobiet. Wnioski z pierwszego badania i zdiagnozowany problem, zostały zasygnalizowane również podczas lokalnych spotkań Ligi Kobiet Sukcesu. W 2018 roku Nesperta opublikowała drugie wydanie raportu pod nazwą „Polki w pracy”. Nowe wydanie zostało wzbogacone o dodatkowe wyniki badań i zyskało odświeżoną szatę graficzną. Jego premiera miała miejsce podczas tegorocznych, największych w Polsce Targów CSR w Warszawie, które zostały zorganizowane pod hasłem „Biznes we współpracy”.

Badania zostały przeprowadzone na reprezentatywnej grupie Polek w wieku 22-45 lat, posiadających zróżnicowane wykształcenie i doświadczenie zawodowe, zamieszkujących średnie i duże miasta oraz wsie. Kobiety były pytane m.in. o to, jak oceniają swoje umiejętności i szanse na sukces w biznesie, jakie mają zdanie na temat swoich współpracowników, co myślą o stereotypach płci w biznesie oraz czego się obawiają, a co motywuje je do założenia własnej firmy.

80,8% badanych uważa, że kobiety to świetnie wykształceni i wyszkoleni pracownicy, co więcej prawie taka sama liczba respondentek deklaruje podejmowanie działań mających na celu rozwój i podniesienie swoich kwalifikacji zawodowych.

Okazuje się, że Polki pomimo deklarowania wysokich kompetencji i dobrego przygotowania do prowadzenia własnej działalności gospodarczej (75,2%), nie chcą ich zakładać i niewiele z nich je prowadzi (67%). Na pytanie, co mogłoby je skłonić do założenia własnej działalności, odpowiedziały w 60,5%, że jest to większy poziom niezależności zawodowej i w 59.9% – perspektywa uzyskania większych dochodów. Obawy, jakie powstrzymują je przed podjęciem się założenia firmy to przede wszystkim brak pomysłu (39,6%), strach przed niepowodzeniem (38,2%) i brak własnych środków finansowych (37,5%).

Polki zostały zapytane również o kwestię równouprawnienia na rynku pracy. Ponad połowa badanych uważa, że kobiety bardzo często zajmują niższe niż mężczyźni stanowiska, pomimo posiadania lepszego wykształcenia i doświadczenia. Są także zdania, że zbyt mało kobiet zajmuje kierownicze stanowiska. 71,9% Polek biorących udział w badaniu Nesperty odpowiedziało twierdząco na pytanie, czy kobiety są częściej niż mężczyźni dyskryminowane na rynku pracy.

Natomiast pomimo wysokich deklaracji (64,8%), że płeć przy współpracy nie ma znaczenia i ważna jest sama umiejętność współpracy, nadal prawie 30% procent kobiet uważa, że woli współpracować z mężczyznami i mieć przełożonego płci przeciwnej. Jako powód podają m.in. większą racjonalność i stabilność emocjonalną mężczyzn oraz skłonność kobiet do rywalizacji w miejscach pracy. Ponad ⅓  badanych faktycznie twierdzi, że kobiety są w stosunku do innych kobiet nastawione na rywalizację.

Takie wyniki doprowadziły firmę Nesperta do kilku ważnych wniosków. Po pierwsze, na rynku pracy nadal powielane są stereotypy płci i brak równości w miejscach pracy. Po drugie, wśród Polek jest bardzo niski poziom współpracy na płaszczyźnie zawodowej. Po trzecie, pomimo chęci założenia własnej działalności gospodarczej i  posiadania odpowiedniej wiedzy, umiejętności oraz chęci do rozwoju i nauki, bardzo mała część kobiet decyduje się podjąć to wyzwanie, z powodu licznych obaw związanych m.in. z brakiem funduszy.

All In My Hands czyli biznes w kobiecych rękach

Te wnioski posłużyły jako mocne argumenty do stworzenia kampanii społecznej All In My Hands, która stała się jednym z rozwiązań powyższych problemów poprzez promocję samozatrudnienia wśród młodych Polek i zaoferowanie im wszechstronnego wsparcia w rozwoju firm. Ze względu na to, że branża kosmetyczna jest firmie Nesperta najbliższa, odbiorcami kampanii zostały przyszłe stylistki paznokci, czyli studentki kierunków kosmetologicznych.

Opracowana kampania odpowiedziała na potrzeby społeczne związane z kobiecą przedsiębiorczością, zidentyfikowane na podstawie wyników badań. Można do nich zaliczyć potrzebę profesjonalizacji zawodów, wsparcia praktycznego i merytorycznego, wzbogacenia wiedzy biznesowej oraz potrzebę wsparcia duchowego i uwierzenia we własne możliwości.

Głównymi celami projektu All In My Hands stały się aktywizacja zawodowa Polek i krzewienie kobiecej solidarności.

Nesperta założyła, że realizacja działań CSR-owych pomoże kobietom uwolnić potencjał, dodać im pewności siebie, wzbudzi pozytywne skojarzenia ze współpracą z kobietami i zachęci do wzajemnej pomocy. Założenia związane z profesjonalizacją zawodu stylistki paznokci to zwiększenie wiedzy biznesowej i praktycznej w zakresie wykonywania manicure hybrydowego.

Hasło All In My Hands, tak jak cały projekt, miało być swoistym wezwaniem do działania, mówiącym, że wszystko zależy od nich samych. Miało zainspirować kobiety do podejmowania śmiałych kroków i decyzji ku niezależności, nie tylko zawodowej jak mówi prezes Nesperta — Tomasz Gołębiewski. Semilac dla celów kampanii stworzył nową linię lakierów hybrydowych w trzech kolorach w oryginalnych opakowaniach. Na buteleczkach znajdowały się skrzydła — symbol uskrzydlania kobiet, które mocno wpisały się w główne komunikaty kampanii. Spójna komunikacja wizualna pozwoliła na szerszy zasięg kampanii i zwiększenie jej rozpoznawalności.

Realizacja kampanii objęła na początku sprzedaż lakierów hybrydowych z limitowanej edycji. Z każdej sprzedanej buteleczki, część kwoty została przeznaczona na dalsze działanie, czyli zorganizowanie warsztatów praktycznych dla studentek. Tym działaniem Nesperta pokazała, że kobiety powinny się wspierać biznesowo i być solidarne. W końcu to właśnie kobiety kupujące produkt sfinansowały innym kobietom realizację ich marzeń w postaci szkolenia podnoszącego ich kwalifikacje zawodowe.

By informacja o kampanii All In My Hands dotarła do jak najszerszej grupy odbiorców potencjalnie nią zainteresowanych, Nesperta w pierwszym etapie komunikacji zrealizowała przesyłkę kreatywną do 50 blogerek i 50 dziennikarek. W paczce poza listem przewodnim mogły znaleźć limitowaną kolekcję charytatywną trzech lakierów oraz 2 koszulki sygnowane logo All In My Hands. Jedną z nich miały wręczyć kobiecie, która miała w ich życiu pozytywny wpływ na rozwój i pewność siebie. Główne liderki opinii, którymi są blogerki i dziennikarki, ale także influencerki skupiające duże grono fanów i obserwatorów wokół swoich profili w social mediach, które opublikowały informację o akcji, zagwarantowały wiarygodny przekaz w atrakcyjnej formie.

Praktyka czyni mistrzynie stylizacji paznokci

Kluczowym działaniem w realizacji kampanii były wspomniane już warsztaty dla studentek kierunków kosmetologicznych, które wiążą swoją przyszłość zawodową ze stylizacją paznokci. Szkolenia zostały przeprowadzone na uczelniach wyższych w 5 Polskich miastach: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Białymstoku i Poznaniu. Okazało się, że szkolenia stanowiły świetne uzupełnienie programu na uczelniach wyższych, w którym często brakuje czasu na praktyczne zajęcia z profesjonalnej stylizacji paznokci. Warsztaty zostały zatem zorganizowane tak, by dawały młodym stylistkom wiedzę zarówno z podstaw prowadzenia własnego biznesu, jak i praktyczne umiejętności wykonywania manicure. Część merytoryczna została przygotowana i przeprowadzona przez doświadczonych trenerów biznesowych przy współpracy z Poznańskim Parkiem Naukowo-Technologicznym Uniwersytetu im. A. Mickiewicza. Część merytoryczną poprowadzili eksperci Nesperta z Akademii Semilac.

Uczestniczki warsztatów poznały tajniki zakładania i prowadzenia własnego salonu m.in. jak rozpocząć działalność, jak stworzyć dobry biznesplan i sprofilować swojego klienta. Panel biznesowy obejmował również wiedzę w zakresie zarządzania zespołem czy narzędzi promocyjnych. Podczas części praktycznej instruktorzy Semilac przeszkolili studentki z wykonywania profesjonalnego manicure hybrydowego.

W zajęciach wzięło udział 150 młodych Polek z Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie, Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia w Krakowie, Niepublicznej Wyższej Szkoły Medycznej we Wrocławiu, Wyższej Szkoły Medycznej we Wrocławiu, Wyższej Szkoły Medycznej w Białymstoku oraz Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu.

Zaplanuj swój biznes w branży kosmetycznej

W ramach akcji All In My Hands został przeprowadzony także konkurs grantowy skierowany do uczestniczek warsztatów. Każda z nich mogła zawalczyć o nagrodę w wysokości 5, 3 i 2 tysięcy złotych na dalszy rozwój. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu biznesplanu opisującego koncepcję własnego biznesu z branży kosmetycznej. Praca konkursowa miała zawierać takie elementy jak: istotę działalności, charakterystykę klienta, charakterystykę segmentu rynku, budowanie relacji czy strumienie przychodów oraz strukturę kosztów i przychodów. Biznesplany zostały ocenione przez ekspertów praktyków, pod względem kompletności, spójności jego poszczególnych elementów oraz realności założeń.

Laureatkami konkursu charytatywnego na najlepszy plan biznesowy zostały Izabela Anna Peskowska z Wrocławia (I miejsce), Zuzanna Przybylak z Poznania (II miejsce) oraz Karolina Bazan z Warszawy (II miejsce). Autorki prac otrzymały granty na łączną kwotę 10 tysięcy złotych, które zostały wręczone podczas uroczystej kolacji z przedstawicielami firmy Nesperta oraz trenerami.

Otrzymane środki mogą przeznaczyć dowolnie na założenie, rozwój własnego biznesu czy też szkolenie swoich umiejętności i podnoszenie kompetencji zawodowych — na rozwijanie swoich skrzydeł.

Kampania była wspierana działaniami w mediach, social mediach i blogosferze. Nesperta poza dystrybucją przesyłki kreatywnej przeprowadziła wysyłki informacji prasowych do mediów marketingowych, kosmetycznych, lifestylowych oraz zainteresowanych tematem CSR i działalności społecznej.

Co z tego wynikło?

Powyższy przykład kampanii CSR, zrealizowanej przez markę, która chce działać odpowiedzialnie społecznie i spełniać potrzeby swojej grupy docelowej możemy wyciągnąć bardzo ważne wnioski.

Kobiety, choć mądre i mogłoby się zdawać silne, boją się podejmować ryzyka. Potrzebują wsparcia i dodania odwagi.

Nesperta postanowiła zmierzyć się z tymi problemami i bardzo dobrze sobie poradziła.

O ogromnym sukcesie kampanii świadczą przede wszystkim pozytywne wypowiedzi zarówno uczestniczek warsztatów, jak i partnerów współorganizujących spotkania.

Limitowana seria lakierów została przyjęta przez rynek z ogromnym entuzjazmem. Produkty charytatywne sprzedały się o 20% lepiej niż standardowe linie produktów w ofercie Semilac, co znacznie przekroczyło oczekiwania firmy. O chęci kobiet do wspierania innych świadczy fakt, że w trakcie trwania programu zwiększono produkcję lakierów z charytatywnej kolekcji AllL In My Hands.

W ramach kampanii ukazało się ponad 130 publikacji w mediach oraz blisko 100 publikacji w social mediach — na Facebooku, YouTube, Instagramie oraz na blogach.

W efekcie działań zrealizowanych przez Nesperta rozesłano 100 przesyłek kreatywnych, zostało przeszkolonych 150 studentek kierunków kosmetologicznych w zakresie prowadzenia własnej działalności gospodarczej oraz profesjonalnej stylizacji paznokci w 5 polskich miastach. Łączna liczba 228 publikacji ukazała się w mediach, social mediach i blogosferze.

Nesperta chce kontynuować działania promujące solidarność kobieca i aktywizujące Polki biznesowo, zapowiada cykliczne edycje kampanii All In My Hands w kolejnych latach. Szczegóły dotyczące kolejnej edycji zostaną ogłoszone niebawem.

Pełne treści raportów dostępne tutaj:

Kobiety współPracujące

Polki w pracy

¹Według badań Kantar Millward Brown aż 67% użytkowniczek hybryd wybiera lakiery hybrydowe Semilac. Badania zostały przeprowadzone na reprezentatywnej grupie kobiet w wieku 18-65 lat w listopadzie 2017 roku.

 

 

 

Anita Florek

Szczęsny i Krychowiak mówią stop dokuczaniu i opowiadają o sile swojej przyjaźni w czwartej edycji kampanii społecznej Cartoon Network

Badz_kumplem_nie_dokuczaj

- Znamy się już od ponad 14 lat, teraz razem chcemy zachęcić dzieciaki do bycia dobrymi kumplami i pokazać im, jak daleko można zajść z przyjacielem u boku. – mówią Wojciech Szczęsny i Grzegorz Krychowiak. Piłkarze reprezentacji Polski zostali ambasadorami startującej właśnie czwartej edycji kampanii społecznej Cartoon Network „Bądź kumplem, nie dokuczaj”.

W spocie promującym kampanię panowie opowiadają o sile swojej przyjaźni, o wspólnym przeżywaniu sukcesów i podnoszeniu się po porażkach. Organizatorzy akcji chcą posłużyć się przykładem popularnych piłkarzy, aby pokazać uczniom i uczennicom szkół podstawowych wartość koleżeńskich relacji: – Jako ludzie mamy naturalną potrzebę przynależenia, bycia akceptowanym i zrozumianym. Dzięki przyjaciołom życie nabiera kolorów, staje się interesujące, pełne przygód i doświadczeń. Historia tegorocznych ambasadorów mocno podkreśla siłę przyjaźni, wzajemnego wspierania się i wspólnego sięgania po marzenia. Dobry kumpel u boku to nie tylko inspiracja do działania ale też oaza bezpieczeństwa. Nadając rozgłos tego typu postawom, kierujmy uwagę najmłodszych na to, co w życiu ważne: przyjaźń. – mówi Marta Żysko-Pałuba, psycholog dziecięcy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nintu, która jest partnerem kampanii „Bądź kumplem, nie dokuczaj”.

Przybij piątkę i #BądźKumplem

W ramach promowania koleżeńskich zachowań Cartoon Network zachęca w tym roku do przybijania piątki ze swoimi kumplami i zamieszczania wspólnych zdjęć z hashtagiem #Bądźkumplem. Wzmocnienie pozytywnego przekazu w sieci jest szczególnie istotne dlatego, że w tegorocznej edycji kampanii organizatorzy chcą również zwrócić uwagę na kwestie związane z cyberprzemocą: – We współpracy z Cartoon Network mamy do wykonania ważną misję – chcemy uświadomić rodziców i dzieci, że dokuczanie w sieci jest, niestety, bardzo powszechnym problemem. Ale jest to też problem, z którym możemy sobie poradzić. Według raportu NIK aż 40% młodzieży w wieku szkolnym zetknęło się ze zjawiskiem cyberprzemocy, a blisko połowa przyznała, że w przypadku jej doświadczenia nie szukałaby pomocy u bliskich. Dlatego tak istotne jest uczulanie oraz uświadamianie rodziców, że Internet nie zawsze jest miejscem bezpiecznym dla ich dzieci. – mówi Paweł Stano, prezes Lifetube, tegorocznego partnera akcji.

Materiały dla dzieci, nauczycieli i rodziców na stronie kampanii

Szczegółowe informacje o najnowszej edycji kampanii można znaleźć pod adresem badzkumplem.cartoonnetwork.pl. Oficjalna strona została zaktualizowana o zupełnie nowe materiały. Oprócz przydatnych porad i wskazówek dla dzieci i rodziców na temat radzenia sobie z dokuczaniem w szkole i w Internecie, znalazł się tam również bogaty pakiet materiałów dla nauczycieli (scenariusze lekcji oraz obszerny przewodnik metodologiczny)  przygotowany przez ekspertów z Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Konkurs dla klas

W ramach kampanii Cartoon Network zaprasza też klasy I-VI szkół podstawowych do udziału w konkursie „Wymarzony Dzień Kumpla”. Do wygrania są vouchery na zakup wyposażenia szkolnego oraz tablety, a zadaniem konkursowym jest przygotowanie przez klasę pod opieką wychowawcy kreatywnego pomysłu na obchody „Dnia Kumpla”. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 13 maja. Wszystkie szczegóły zabawy i regulamin dostępne są na stronie kampanii.

Akcja „Bądź kumplem nie dokuczaj” potrwa miesiąc i będzie wsparta działaniami w mediach społecznościowych oraz ogólnopolską kampanią. Na antenie Cartoon Network, w wybranych kanałach platformy nc+ i w Internecie emitowany będzie spot z udziałem ambasadorów.

Spot kampanii Cartoon Network „Bądź kumplem nie dokuczaj”: 

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

„Zabłyśnij na drodze” – Nestlé zwiększa bezpieczeństwo pieszych na drogach

Nestle

Ponad połowa wypadków, do jakich doszło na polskich drogach w 2017 roku, wydarzyła się po zmroku w terenie zabudowanym. Przyczyną jest często słaba widoczność pieszych. Aby zwiększyć ich bezpieczeństwo i uchronić przed zagrożeniem, Nestlé, wraz z firmą Passio zorganizowało kampanię „Zabłyśnij na drodze.”

„Zabłyśnij na drodze” to ogólnopolska kampania edukacyjna. W jej ramach już od 11 stycznia podkarpackie miejscowości przemierzają edukatorzy: ratownik medyczny, wideorealizator i postać śmierci. Edukują i rozdają zakupione przez Nestlé opaski odblaskowe. Wszystko po to, aby pokazać pieszym, dlaczego po zmroku warto nosić odblaski – także w terenie zabudowanym.

Już w pierwszej godzinie akcji wszystkim niewidocznym spotkanym po drodze rozdano dziesiątki odblasków.

Kampania „Zabłyśnij na drodze” to jeden z przykładów jak Nestlé działa na rzecz poprawy jakości życia i dąży do lepszej przyszłości. Dlatego firma wdraża liczne programy poprawiające poziom bezpieczeństwa w miejscu pracy, a także kształtujące odpowiedzialną postawę i właściwe zachowania wśród pracowników. W Nestlé to właśnie pracownicy budują kulturę bezpieczeństwa, stosując na co dzień obowiązujące standardy, a także stwarzając środowisko sprzyjające bezpiecznej pracy.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem filmowym  promującym akcję „Zabłyśnij na drodze”.

Partnerem kampanii jest firma Pratt&Whitney.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

6 najbardziej kreatywnych kampanii społecznych ze świata

Co sprawia, że kampania społeczna realizuje zamierzony cel? Ważna jest oryginalność koncepcji, za którą stoi odpowiednio wyważony ładunek emocjonalny oraz trafność opowiedzianej historii. Poniżej prezentujemy listę sześciu najciekawszych kampanii społecznych ze świata.

W połowie lutego ruszyły zgłoszenia do konkursu na Kampanię Społeczną Roku 2015, zainicjowanego przez portal kampaniespoleczne.pl i Fundację Komunikacji Społecznej. Celem organizowanego od 8 lat konkursu jest wyłonienie najlepszych pod względem marketingowym kampanii, profesjonalizacja marketingu społecznego w Polsce oraz ocena dobrych praktyk w kampaniach realizowanych w Polsce i na świecie. Tematyka kampanii nie podlega ocenie, a kryteria punktowe obejmują takie wymiary jak unikatowość pomysłu czy dramaturgia i zapamiętywalność przekazu.

Poniżej prezentujemy listę sześciu z najbardziej kreatywnych kampanii z dotychczasowych edycji konkursu ocenianych w kategorii „Świat”, w której międzynarodowe jury wybiera laureata spośród zagranicznych i polskich kampanii, cieszących się największą popularnością wśród czytelników portalu kampaniespołeczne.pl.

 

 

1. SMS-owy szok w kinie

 

Przed seansem w jednym z kin w Hongkongu widzom zaprezentowano krótki film, nakręcony z perspektywy prowadzącego samochód. Za pomocą umieszczonego w kinie nadajnika w pewnym momencie wysłano wiadomość tekstową na telefony widzów. Gdy przenieśli swój wzrok z ekranu na wyświetlacze, pojazd nagle wjechał na drzewo, a widzowie usłyszeli pisk opon i dźwięk tłuczonego szkła.

Akcję przypominającą o zagrożeniu wiążącym się z korzystaniem z telefonu w trakcie prowadzenia samochodu, przygotowano na zlecenie firmy Volkswagen.

::

 

Nazwa kampanii: Eyes on the road

Kraj: Chiny, Hongkong

Nadawca: Volkswagen

Wykonawca: Ogilvy (Bejing)

::

 

2. Nie można być wszędzie, żeby pomóc

 

Dziecko spada z drzewa i traci przytomność. Sąsiadka wybiega z domu, jednak nie po to, by mu pomóc.Okazuje się, że w rzeczywistości te wydarzenia rozgrywają się w innym miejscu i czasie. Kobieta okazuje się być wolontariuszką St John Ambulance, która ukończyła kurs pierwszej pomocy. Nie ma jej jednak w tym momencie, tam gdzie jej wiedza mogłaby uratować ludzkie życie. Film budzi silne emocje i ma na celu uświadomienie ludziom, że każdy może znaleźć się w sytuacji, kiedy ktoś z jego otoczenia będzie narażony na utratę zdrowia lub życia, i że prawidłowo udzielona pierwsza pomoc jest wtedy niezbędna. Warto ukończyć kurs.

 

Nazwa kampanii: Save the boy

Kraj: Wielka Brytania

Nadawca: St John Ambulance

Wykonawca: BBH London

::

 

3. Wymiana zdań tuż przed wypadkiem

 

Czas zatrzymuje się i pozwala kierowcom na wymianę zdań tuż przed nieuniknioną kolizją. Wyjeżdżający z drogi podporządkowanej przeprasza drugiego prowadzącego pojazd za swój błąd, tamten jednak jedzie zbyt szybko, by móc coś zmienić. Kampania skierowana jest przede wszystkim do tych użytkowników dróg, którzynieznacznie przekraczają dozwoloną prędkość, nie traktując tego jako zbyt szybkiej jazdy. Przypomina im, że niezależnie od tego, jak pewnie czują się za kierownicą, na drodze są też inni, którym zdarza się popełniać błędy – a im szybsza jazda, tym mniej czasu na reakcję.

 

Nazwa kampanii: Mistakes

Kraj: Nowa Zelandia

Nadawca: New Zealand Transport Agency

::

 

4. To nie jest seksowne

 

Grupa nowojorskich modelek i modeli została zaproszona do wzięcia udziału w nagraniu „seksownej” reklamy. Kwestie czytane na próbę wypadały przekonująco. Jednak, gdypodobnie intonując próbowali mówić o matkach i dzieciach umierających każdego dnia, konfliktach zbrojnych, niedożywieniu i malarii, czuli się zakłopotani i zdziwieni.To nie są seksowne zdania, dziwnie się czuję czytając to w ten sposób, tego się nie da tak powiedzieć – komentowali. W końcu reżyser przyznaje, że zadanie jest niewykonalne, a widzom ukazuje się informacja, że 80 mln ludzi żyje i umiera na terenach dotkniętych konfliktami zbrojnymi i katastrofami naturalnymi, a ponad 60 mln z tych osób to kobiety i dzieci.

Nie możemy sprawić, by te sprawy stały się seksowne. Ale zasługują na twoją uwagę – podsumowują aktorzy. Kampania miała na celu zwrócenie uwagi opinii publicznej na najnowsze wydanie przygotowanego przez organizację Save the Children raportu poświęconego sytuacji matek na świecie, który publikowany jest od 15 latoraz zachęcenie oglądających do finansowego wsparcia.

 

Nazwa kampanii: The Most Important „Sexy” Model Video Ever

Kraj: StanyZjednoczone

Nadawca: Save The Children USA

Wykonawca: Big Block Live

::

 

5. Dziękuję, że nic niezrobiłeś

 

Dziękuję – mówi spoglądając w kamerę każdy z bohaterów spotu, chcąc wyrazić wdzięczność wobec otoczenia za brak reakcji na jego poczynania.

Spot pokazuje różne sceny związane z przemocą seksualną wobec kobiet: próbę wymuszenia zbliżenia na nietrzeźwej dziewczynie podczas studenckiej imprezy, przekroczenie intymnych granic w miejscu pracy, seksting w szkole, dosypywanie do drinka narkotyków w barze. Mężczyźni, którzy dopuszczają się tych przestępstw na chwilę odrywają się od tego, co robią i dziękują odbiorcy za ignorowanie tych zachowań.

 

Nazwa kampanii: Who will you help?

Kraj: Kanada

Nadawca: Government of Ontario

::

 

6. Matka – najgorszy wróg dziecka

 

Kampania podejmuje problem palenia tytoniu przez ciężarne, który pomimo powszechnej wiedzy o szkodliwości nikotyny wciąż jest obecny. Tym razem zmierzyli się z nim Finowie.Historia zaczyna się niewinnie. Kobieta w zaawansowanej ciąży stoi przy oknie i kończy dzieło przypominające patchwork. Po chwili okazuje się, że pracowiciewbijała szpilki w przewijak. Potem jest już tylko bardziej makabrycznie…

 

Nazwa kampanii: Baby Love (Ash Babies)

Kraj: Finlandia

Nadawca: Cancer Society of Finland

Wykonawca: Havas Oy Helsinki

::

 

Zgłoszenia do tegorocznej, ósmej edycji konkursu Kampania Społeczna Roku potrwają do 15 marca. Pomysły, kolaboracje i narzędzia tworzone dla społecznego dobra zostaną nagrodzone podczas uroczystej gali, która zaplanowana jest na przełom maja i czerwca.

::

BRIEF jest patronem medialnym konkursu.

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF