...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

KIG & CKT – wsparcie przedsiębiorców i obywateli Ukrainy

Polska Ukraina

W obliczu wojny na terenie Ukrainy Krajowa Izba Gospodarcza — współpracująca od lat z ukraińskimi przedsiębiorcami i wspierająca ich rozwój gospodarczy — zabiera głos i podejmuje działania.

Środowisko przedsiębiorców Krajowej Izby Gospodarczej w tym dramatycznym momencie pragnie przede wszystkim wyrazić głęboką solidarność ze społeczeństwem Ukrainy, a w szczególności ze środowiskiem ukraińskich przedsiębiorców, z którymi przez wiele lat wspólnie pracowaliśmy nad pogłębianiem naszych dobrosąsiedzkich relacji gospodarczych. Chcemy również wyrazić naszą pełną gotowość do współdziałania z organami państwa i organizacjami pozarządowymi w rozwiązywaniu problemów będących następstwem sytuacji na Ukrainie.

Cały komunikat można przeczytać tutaj:

Centrum Kreatywności Targowa od dawna współpracuje z Fundacją Ocalenie,  wobec tego wyrazili gotowość do zorganizowania w CKT punktu zbiórki darów materialnych, który powstanie u nich w zależności od potrzeb.

Na ten moment można wesprzeć Fundację finansowo, wpłacając na ich zbiórkę. Więcej informacji tutaj:

https://www.facebook.com/donate/275450921370284/5225065800860606/

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Diabeł tkwi w regułach. Jakość, dialog i czas kluczowymi elementami dobrej legislacji

dyskusja dialog

Serdecznie zapraszamy do udziału w debacie „Diabeł tkwi w regułach. Jakość, dialog i czas kluczowymi elementami dobrej legislacji”, na której zaprezentowany zostanie raport „Polski Ład Legislacyjny” zawierający m.in. rekomendacje Rady Przedsiębiorczości dotyczące nowoczesnego, demokratycznego procesu wdrażania regulacji w Polsce. Raport został przygotowany we współpracy z Grant Thornton.

Kiedy: wtorek, 12 października 2021, g. 10.00

Gdzie: Centrum Kreatywności Targowa (Targowa 56, Warszawa)

Formuła: hybrydowa

 

Na spotkanie zaproszeni zostali przedstawiciele wszystkich klubów i kół parlamentarnych.

 

Udział w debacie potwierdzili:

– Maria Janyska – Platforma Obywatelska

– Agnieszka Ścigaj – Koło Poselskie Polskie Sprawy

– Czesław Siekierski – Polskie Stronnictwo Ludowe

– Michał Gramatyka – Koło Parlamentarne Polska 2050

– Robert Winnicki – Koło Poselskie Konfederacja

 

Pogram spotkania:

10.00 – 10.20 – prezentacja raportu:

  • Grzegorz Maślanko, Partner, Radca Prawny, Grant Thornton
  • Piotr Wołejko, Ekspert ds. Społeczno-Gospodarczych w Centrum Monitoringu Legislacji, Pracodawcy RP
  • Wioletta Bobryk, Legal & Compliance Director, ABSL

10.20 – 11.20 – Debata z udziałem przedstawicieli Rady Przedsiębiorczości i parlamentarzystów

 

Link do udziału w debacie:

https://us02web.zoom.us/j/87645771902?pwd=NVFmVUlNZ0Z0aGw4UWo0TklLRm4zQT09

Webinar ID: 876 4577 1902 / Passcode: 924932


Źródło: Centrum Kreatywności Targowa 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

#KiszlukRozmawia 66 – Marek Kłoczko, KIG

Marek Kłoczko KiszlukRozmawia

Grzegorz Kiszluk rozmawia z Markiem Kłoczko, prezesem Krajowej Izby Gospodarczej.

Grzegorz Kiszluk

Wybrano nowe władze KIG

nowe wladze KIG

17 czerwca 2021 r. odbyło się Walne Zgromadzenie KIG. Wybrane zostały nowe władze naszej Izby: Funkcję Prezesa KIG obejmuje Marek Kłoczko, dotychczasowy Wiceprezes i Dyrektor Generalny KIG, natomiast Prezydentem KIG wybrany został wieloletni Prezes KIG – Andrzej Arendarski.

Wybrani również zostali członkowie Komisji Rozjemczej i Rewizyjnej. Honorowy tytuł Prezesa KIG został nadany Prezesowi Michałowi Chałońskiemu oraz Prezesowi Tadeuszowi Donocikowi. Złotą Odznaką KIG uhonorowany został Prezes Andrzej Piłat.

To historyczna zmiana w Krajowej Izbie Gospodarczej. Dotychczasowy Prezes Andrzej Arendarski pełnił swoją funkcję od chwili powstania KIG w 1990 r.

Pod jego kierownictwem KIG zdobyła powszechny autorytet i stała się autentycznym reprezentantem środowisk gospodarczych, zrzeszając 160 organizacji, a poprzez nie kilkaset tysięcy firm.

Andrzej Arendarski nadal będzie działał w KIG, wytyczając strategiczne kierunki działania Izby, jako jej Prezydent.

Cieszę się, że decyzją Izb i Organizacji Członkowskich mogę przekazać ster KIG w dobre ręce. Gospodarkę i przedsiębiorców czekają trudne lata, ale jestem przekonany, że Krajowa Izba Gospodarcza pod nowym kierownictwem i w nowej strukturze będzie – tak jak do tej pory – skutecznie wspierać polski biznes w podejmowaniu nowych wyzwań.

Andrzej Arendarski

Marek Kłoczko – nowym Prezesem KIG

Marek Kłoczko

Powierzenie stanowiska Prezesa KIG na najbliższą kadencję odbieram jako potwierdzenie, że kierunek dotychczasowych naszych działań na rzecz wspierania polskiej przedsiębiorczości jest słuszny i spotyka się z aprobatą Izb i Organizacji członkowskich oraz zrzeszonych w nich przedsiębiorców.

W krótkim wystąpieniu programowym potwierdziłem wolę kontynuacji dotychczasowej linii w działalności Krajowej Izby Gospodarczej. Zgodnie z nią, na pierwszym miejscu stawiamy dbanie o interes przedsiębiorców, rozumiane nie tylko jako walka o pozytywny wizerunek biznesu i godne reprezentowanie go wobec instytucji państwowych, ale również jako dostarczanie niezbędnych usług służących rozwojowi przedsiębiorczości oraz tworzenie sprzyjającego biznesowi otocznia regulacyjnego.

Podkreśliłbym również, że siła KIG tkwi m.in. w różnorodności. Skupiamy różne środowiska – zarówno izby bilateralne i branżowe jak również regionalne i różne stowarzyszenia. Będziemy dalej czerpać z tej różnorodności, wzmacniać ją i rozwijać, starając się skutecznie wspierać przedsiębiorców w obliczu nadchodzących wyzwań.

Marek Kłoczko, nowo wybrany Prezes KIG

Wydarzenie odbyło się w Centrum Kreatywności Targowa.

Prezes KIG

Marek Kłoczko − od 1990 r. związany z Krajową Izbą Gospodarczą: od 1990 roku Dyrektor Generalny KIG, od 1993 Sekretarz Generalny KIG, a od 2014 roku pełnił funkcję Wiceprezesa-Dyrektora Generalnego.

Prezydent KIG

Andrzej Arendarski − doktor nauk humanistycznych, współzałożyciel i prezes Krajowej Izby Gospodarczej od chwili jej powstania. Pod jego kierownictwem KIG zdobyła powszechny autorytet i stała się autentycznym reprezentantem środowisk gospodarczych zrzeszając ponad 150 organizacji, a poprzez nie kilkaset tysięcy firm.


Źródło: KIG

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Kiszluk rozmawia #17 Ewa Janus-Khouri, Centrum Kreatywności Targowa

Kiszluk rozmawia Ewa Janus-Khouri

Grzegorz Kiszluk rozmawia z Ewą Janus-Khouri o Centrum Kreatywności Targowa, jego powstaniu, dla kogo jest przeznaczone, o tym, jakie trudności w działaniu centrum spowodowała pandemia, a także o zmianach, jakie wywołała ona w organizacji wydarzeń.

Grzegorz Kiszluk