...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Odpal LAN-a ze Switchit – wynajmij mocne PC-ty wraz z kompleksową obsługą

Tęsknota za offline’owymi wydarzeniami gamingowymi doskwiera nam wszystkim. Jednocześnie towarzyszy nam wiara w to, że w nadchodzącym 2022 roku sytuacja wróci do normy i ponownie będziemy mogli się spotkać. Niezawodnym partnerem przy takich okazjach będzie firma Switchit, która zajmuje się między innymi wynajmem komputerów gamingowych.

Zorganizuj LAN-a ze Switchit

 

Switchit oferuje kompleksowe dostarczanie sprzętu IT, a przedstawiciele firmy będą pomocni na każdym etapie. Okażą wsparcie już w trakcie planowania eventu, dopasowując produkty pod wymagania techniczne i budżet organizatorów. Sprzęt jest dostarczany w profesjonalnych case’ach, dzięki czemu nie ma obaw o jego bezpieczeństwo w trakcie transportu. Dodatkowo, korzystając z usług Switchit, można liczyć na szerokie wsparcie techniczne.

Flota oferowana przez Switchit robi wrażenie. Firma oferuje aż 150 komputerów, które są w stanie zaspokoić oczekiwania gamerów. PC-ty posiadają procesory Intel Core i9, karty graficzne RTX 2070 SUPER i 16 GB pamięci RAM. Ważną zaletą – zwłaszcza w przypadku turniejów LAN – jest także kieszeń HOT SWAP, która umożliwia szybką wymianę SSD. Daje to wiele możliwości i pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Wystarczy, że organizatorzy skonfigurują system na jednym komputerze, a następnie mogą go ekspresowo klonować i przenosić 1-do-1 na kolejne jednostki.

O jakość wynajmowanego sprzętu nie musimy się obawiać. Eksperci Switchit dbają, by ten zawsze był w najwyższej formie. PC-ty testowane są w ekstremalnych warunkach w trakcie przynajmniej 3-godzinnej kontroli stabilności pod obciążeniem. Zarówno przed wynajmem, jak i po jego zakończeniu przeprowadzany jest również wnikliwy audyt techniczny.

Firma ma spore doświadczenie jeśli chodzi o współpracę z organizatorami wydarzeń esportowych. Z jednostek przygotowanych przez Switchit korzystali m.in. uczestnicy turnieju ESL Mistrzostwa Polski, finałów dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej, finałów Apex Legends Preseason Invitational w Alvernia Planet Kraków oraz Valorant Open Tour we Francji. Komputery pojawiły się również w strefie Lotto Free2Play na Intel Extreme Masters. Z maszyn od Switchit można korzystać także w Kinguin Esports Performance Center, największym e-sportowym centrum w kraju.

 

Spełnij marzenie o customowym PC

Zdobywane przez wiele lat doświadczenie w budowaniu komputerów o bardzo dużej mocy wykorzystywane jest również do spełniania marzeń. Switchit zajmuje się bowiem składaniem maszyn dostosowywanych do indywidualnych potrzeb. W zaledwie trzech krokach można zdobyć swój wymarzony custom PC i sięgnąć po sprzęt, z którego korzystają profesjonalni gracze esportowi na całym świecie, by poczuć się się jak jeden z nich.

Rozwój biznesu

Kompleksowe podejście okaże się także pomocne, gdy będziemy potrzebować wynajmu, kupna sprzętu dla nowego pracownika lub zdecydujemy się na wymianę większej ilości jednostek w firmie. Switchit maksymalnie uprości cały proces, znajdując najkorzystniejsze oferty i najlepsze podzespoły, a innowacyjny system zarządzania flotą IT pozwoli na bieżąco monitorować stan techniczny sprzętu. Dzięki wygodnemu i korzystnemu finansowaniu twoja firma może spokojnie się rozwijać.

Odwiedź stronę Switchit i zapoznaj się z ofertą!

Masz w planach esportowy lub gamingowy event? Chcesz wymienić bądź kupić nowy sprzęt do firmy? A może pragniesz w końcu spełnić marzenie o customowym PC? Niezależnie od tego, czy jesteś klientem biznesowym, czy indywidualnym, oferowane przez Switchit usługi ułatwią twoje życie.


Źródło: Galaktus Agency

 

 

 

 

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Laptop gamingowy vs pc

laptop-gamingowy-czy-komputer-pc

Jesteś miłośnikiem gier komputerowych i czeka Cię zakup nowego sprzętu, a może szukasz komputera do gier dla dziecka? Jedną z pierwszych decyzji, jaką będziesz musiał podjąć, to wybór pomiędzy laptopem gamingowym vs PC-tem. Przeczytaj poniższy artykuł, by dowiedzieć się, czym kierować się przy wyborze komputera gamingowego, jak kupić laptopa oraz kiedy lepiej sprawdzi się komputer stacjonarny.

Określ swoje wymagania – laptop gamingowy vs PC

Jeżeli zastanawiasz się, co lepiej wybrać laptop gamingowy vs PC, powinieneś w pierwszej kolejności określić wymagania, jakie ma spełniać sprzęt. Oprócz oczywistych parametrów takich jak:

  • procesor – ilość rdzeni i częstotliwość taktowania, poziomy pamięci, zastosowane technologie,
  • pamięć operacyjna RAM,
  • grafika – karta graficzna, jej procesory i pamięć wbudowana lub współdzielona,
  • pamieć masowa – dysk SSD lub HDD,

warto również zastanowić się, jak komputer stacjonarny czy laptop do gier będzie używany. To najczęstsze scenariusze użytkowania w połączeniu z budżetem zwykle decydują o tym, czy lepiej zdecydować się na laptopa czy PC-ta.

Jak wybrać laptopa do gier?

W sytuacji, gdy komputer ma zapewniać możliwość swobodnego przenoszenia i gry poza domem, warto wybrać przenośny komputer. W takiej sytuacji wygrywa on w zestawieniu laptopa gamingowego vs PC. Jeżeli dysponujesz ograniczonym budżetem, warto sprawdzić specyfikacje i rankingi, na przykład laptop gamingowy do 4000, które ułatwią Ci dokonanie wyboru. Zwróć uwagę oprócz podstawowych parametrów także na detale takie jak czas pracy na baterii, wagę, wytrzymałość obudowy czy pracę klawiatury.

Kiedy stacjonarny PC będzie lepszym rozwiązaniem?

Kiedy komputer do gier ma być użytkowany głównie w jednym miejscu, albo też gdy kluczowa jest jego maksymalna wydajność, porównanie laptop gamingowy vs PC wygrywa stacjonarka. To ona pozwala na stworzenie optymalnego zestawu w lepszej cenie. Co więcej, elementy konfiguracji takie jak monitor lub monitory, klawiaturę czy dyski można wykorzystać z poprzedniego zestawu. Ewentualne modernizacje czy naprawy nawet przy niewielkiej znajomości tematu można przeprowadzić samodzielnie. Nowoczesne obudowy i zasilacze, układy chłodzenia i inne profesjonalne elementy, tegoroczne nowości 2021 nie tylko podnoszą efektywność, ale również są wyjątkowo efektowne.

Wady i zalety laptopów oraz komputerów stacjonarnych do gier

W porównaniu laptopów gamingowych vs PC-ty można wyróżnić szereg cech, które często decydują o wyborze konkretnego rozwiązania. Warto zaznaczyć, że urządzenia z różnych półek cenowych mogą się mocno różnić i często ciężko je porównać.

komputer stacjonarny  laptop gamingowy 
wady  zalety  wady  zalety 
nieprzenośny możliwość wprowadzania ulepszeń  ograniczona możliwość rozbudowy  przenośny 
konieczność zakupu peryferiów  niższy koszt za porównywalne parametry  ograniczony czas pracy na baterii  wszystkie peryferia w jednym miejscu
spora ilość zajmowanego miejsca  maksymalne wydajności, profesjonalny look  zwykle bardziej kosztowne naprawy kompaktowy bardziej energooszczędny

 

Za taką samą cenę laptopa do gier można kupić znacznie mocniejszy komputer klasy PC, jednak ostateczny koszt zakupu w zestawie z dobrym monitorem, klawiaturą i myszą może być już wyższy.

Gdzie znaleźć więcej informacji o komputerach gamingowych?

Interesuje Cię nowy laptop gamingowy, ale zastanawiasz się także nad PC-tem do gier? Komplet informacji, rzetelne testy oraz sprawdzone opinie znajdziesz na portalu Ekspert.Ceneo. Zapoznaj się z artykułami, które z pewnością pomogą Ci w podjęciu decyzji, co będzie lepsze – laptop gamingowy vs PC w Twojej sytuacji.


Źródło: Ceneo 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF