...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Telemedycyna – oblicza cyfryzacji polskiej służby zdrowia

telemedycyna

Ogromne kolejki do lekarzy, odległe terminy wizyt na NFZ, pozostawiający wiele do życzenia poziom obsługi pacjentów - to powszechnie znany obraz polskiej służby zdrowia w 2020 roku. Czara goryczy przelała się w marcu tego roku, gdy koronawirus pojawił się w Polsce i sparaliżował całkowicie system opieki zdrowotnej. Szansą na wyjście z tego kryzysu okazała się cyfryzacja. Telemedycyna - dowiedz się więcej.

Kryzys w służbie zdrowia

Niski poziom cyfryzacji polskiej służby zdrowia stał się szczególnie widoczny w obliczu pandemii koronawirusa. Służba zdrowia okazała się być nieprzygotowana na sytuację kryzysową. Poradnie zostały zamknięte, nastąpił ograniczony kontakt z lekarzem i problem z pozyskaniem recepty na leki.

 

W tym samym czasie Internet stał się głównym źródłem informacji o zdrowiu. “Każdego miesiąca około 20 milionów Polaków wyszukuje informacje dotyczące zdrowia. Nie chodzi tylko o czytanie artykułów, zakup leków online ale również o poszukiwanie alternatywnej formy kontaktu z lekarzem. Tutaj na pandemiczną scenę wkroczyła telemedycyna” – opowiada Rafał Piszczek, CEO BioStat Sp. z o.o. i Medfile S.A.

 

Telemedycyna – alternatywa czy remedium?

Mianem telewizyty określa się wysokiej jakości rozmowę za pomocą wideoczatu, czatu lub telefonu między lekarzem a pacjentem. W ramach e-wizyty pacjent ma możliwość udostępnienia dokumentacji medycznej lekarzowi. Lekarz na podstawie przeprowadzonego wywiadu decyduje o wystawieniu e-Recepty, e-Zwolnienia lub e-Skierowania. Po wizycie pacjent otrzymuje czterocyfrowy kod do e-Recepty. Cała wizyta odbywa się w świecie online, bez potrzeby wizyty stacjonarnej, siedzenia w poczekalni czy czekania na odległy termin wizyty.

 

Telewizyta to może być potrzeba wypisania e-Recepty, prośba o skierowanie do specjalisty, omówienie wyników badań lub zasięgnięcie drugiej opinii specjalisty – nawet z drugiego końca Polski.

 

Ponad 50% prostych problemów zdrowotnych pacjentów może być obecnie rozwiązana z pomocą telemedycyny. Można nazwać je również czynnościami typowo administracyjnymi. Mam tutaj na myśli wystawianie e-Recept, e-Zwolnień i e-Skierowań. Pandemia pokazała, że można było spokojnie przenieść te czynności w świat online. Dzięki temu oszczędzamy czas lekarza i dajemy mu możliwość skupienia się na pacjentach potrzebujących stacjonarnej wizyty w jego gabinecie. Telemedycyna nie jest więc tylko alternatywą na czas pandemii, ale również doskonałym dopełnieniem wizyty tradycyjnej w przyszłości” – podkreśla Rafał Piszczek.

 

haloDoctor.pl – pionierska usługa telemedyczna

Platforma była gotowa do użytku już w styczniu 2020. Po wybuchu pandemii od razu stała się liderem na rynku usług telemedycznych. haloDoctor.pl to dostęp online do lekarzy ponad 40-stu specjalizacji, o każdej porze dnia i nocy, 7 dni w tygodniu – nawet w święta. Pacjent ma do wyboru opcję wideoczatu, czatu lub rozmowy telefonicznej, ma możliwość przesłania lekarzowi potrzebnych plików jeszcze przed wizytą. Obecnie można odnotować nawet 15 tysięcy e-wizyt miesięcznie.

 

Polski marketplace dla lekarzy – telemedycyna

Platforma telemedyczna haloDoctor.pl to pierwszy marketplace dla lekarzy w Polsce. Za jej pośrednictwem lekarz może udzielać teleporad i umożliwić swoim pacjentom na zapisywanie się na konsultacje przez Internet. Dzięki współpracy z Ringier Axel Springer Polska każdy czytelnik serwisu Medonet, czytający np. o danym schorzeniu, może bezpośrednio przejść do haloDoctor.pl w celu konsultacji swojego stanu zdrowia z sugerowanym lekarzem specjalistą.

 

Platforma telemedyczna współpracuje też z firmami oferującymi urządzenia telemedyczne, dostarczane do domów pacjentów. Partnerzy haloDoctor.pl mogą m.in. dostarczyć pacjentom holtery, które są na bieżąco monitorowane dzięki wbudowanej w nie karcie SIM.

 

Lekarz rodzinny online na NFZ za 0 złotych

Od teraz można korzystać z usług telemedycznych za darmo w ramach NFZ. Każda ubezpieczona osoba w NFZ ma prawo dwa razy do roku, nieodpłatnie, zmienić deklarację podstawowej opieki zdrowotnej. Za pośrednictwem platformy haloDoctor.pl można zmienić deklarację bez wychodzenia z domu.

 

W paru prostych krokach można zmienić lekarza POZ:

  • Wystarczy wejść na stronę haloDoctor.pl i wypełnić formularz online.
  • Ściągnąć dedykowaną aplikację na telefon.
  • Uzupełnić pozostałe dane osobowe.

 

E-wizyta u lekarza rodzinnego w ramach NFZ to bardzo dobry moment, by pokazać wszystkim Polakom, jak powinna wyglądać wysokiej jakości usługa telemedyczna. Jest to też szansa na odczarowanie negatywnego wizerunku telemedycyny, kojarzonego z chaosem panującym w przychodniach POZ. Dobra telewizyta to komfort i bezpieczeństwo zarówno dla pacjenta jak i lekarza – podkreśla Rafał Piszczek.

 

Kompleksowa obsługa gabinetów lekarskich – telemedycyna

Platforma telemedyczna to nie jest jedyna usługa, jaką oferuje Medfile S.A. Kolejnym produktem wspierającym proces cyfryzacji jest oprogramowanie Medfile EDM, czyli elektroniczna dokumentacja medyczna dla gabinetów lekarskich. Lekarze w ramach oprogramowania Medfile EDM mają dostęp do rejestracji online, grafiku wizyt, kartoteki pacjenta, kreatora e-Recepty i e-Zwolnień czy powiadomień SMS. Dostępna jest też integracja z Google Calendar i platformą ZnanyLekarz. Z Medfile EDM korzysta obecnie około 10 tysięcy lekarzy, co przekłada się na 300 tysięcy wizyt miesięcznie.

 

Medfile wyciąga rękę do POZ

W październiku tego roku Medfile zaoferował rok darmowego dostępu do oprogramowania telemedycznego placówkom podstawowej opieki zdrowotnej. Dzięki tej inicjatywie każdy chętny POZ może mieć dostęp do modułu rezerwacji wizyt online, opcji wideo/czatu z pacjentem,  kreatora e-Recept, e-Zwolnień oraz kompleksowej elektronicznej dokumentacji medycznej.

Proces cyfryzacji jest złożony i wymaga czasu. My chcieliśmy wspomóc polską służbę zdrowia w tym kryzysowym czasie, dając gotowe do użytku narzędzie. Jesteśmy pomostem między skamieniałym systemem opieki zdrowotnej a najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi. Chcemy dać placówkom POZ szansę na cyfryzację gabinetów lekarskich i wspierać ich aktywnie w tym procesie” – dodaje Rafał Piszczek.

 

Integracja z Medfile API

Dla posiadających własne oprogramowanie gabinetowe, Medfile S.A. proponuje rozwiązanie pośrednie – integrację używanego oprogramowania ze wybranymi funkcjami oferowanymi w API Medfile, takimi jak: dostęp do e-WUŚ i bazy leków, oprogramowanie do wystawiania e-Recept, e-Zwolnień i e-Skierowań. Dzięki temu można zarządzać wszystkim usługami medycznymi z poziomu jednej aplikacji. Można dowolnie konfigurować swoje API i wybrać tylko te rozwiązania, które są aktualnie potrzebne.

 

Dokąd zmierzamy?

Wprowadzenie e-Recept było pierwszym kamieniem milowym w kierunku cyfryzacji. Niedługo później dołączyły do nich też e-Zwolnienia. Pandemia z kolei przyczyniła się do wzrostu popularności telemedycyny, która błyskawicznie stała się podstawowym źródłem kontaktu na linii pacjent-lekarz. Na wdrożeniu tych unowocześnień cyfryzacja się nie kończy. Ministerstwo Zdrowia planuje wdrożyć projekt e-Zdrowie, czyli centralizację wszystkich zbiorów danych o pacjentach. Wszystkie informacje zostaną scentralizowane w jednej bazie danych i po numerze PESEL będzie można wyszukać wszystkie dostępne informacje o pacjencie: historię choroby, wyniki badań, skierowania czy recepty.

 

Jak zauważa Rafał Piszczek, dużym problemem, nie tylko w Polsce ale i na całym świecie, jest ogromny deficyt lekarzy. “Nie mamy wpływu na ilość lekarzy. To, na co faktycznie mamy wpływ, to wykreowanie odpowiednich narzędzi usprawniających ich pracę – realnie skracających czas pracy i odciążających lekarzy od zbędnej i czasochłonnej papierologii by mogli skupić się na pacjencie. Dlatego tak istotna jest jak najszybsza cyfryzacja służby zdrowia i automatyzacja niektórych procesów”.

 

Prediagnoza i sztuczna inteligencja

Telemedycyna, elektroniczna dokumentacja medyczna, e-Recepty, e-Zwolnienia i e-Skierowania – to tylko wierzchołek góry lodowej. Jeżeli chcemy faktycznie cyfryzować służbę zdrowia, trzeba skorzystać z niesamowitych możliwości jakie daje sztuczna inteligencja. Obecnie służba zdrowia co godzinę generuje terabajty danych o stanie zdrowia pacjentów, których nikt nie analizuje. Gdy dane te zostaną scentralizowane, za około 5 lat, będzie można zbudować skomplikowane modele analityczne sztucznej inteligencji, które na poziomie globalnym usprawnią proces diagnostyczny i przyczynią się do wcześniejszego wykrywania chorób. To właśnie powinno być długofalowym celem cyfryzacji” – dodaje Rafał Piszczek.

 

Rafał Piszczek prognozuje, że już za około 5-10 lat pacjent będzie miał już postawioną wstępną diagnozę zanim przekroczy próg gabinetu lekarskiego. Tzw. prediagnozą zajmie się sztuczna inteligencja, która na podstawie historii choroby pacjenta, jego wyników badań i wywiadu zdrowotnego przeprowadzonego przed wizytą przez “wirtualnego lekarza” będzie mogła wspomóc lekarza w analizie stanu zdrowia i w postawieniu diagnozy. Lekarz pozostanie osobą decyzyjną w procesie diagnostyki i leczeniu, ale będzie on wyposażony w szereg narzędzi usprawniających jego pracę.

 

Zobacz także:

Onet i BioStat tworzą wspólną markę telemedyczną haloDoctor Medonet

Telemedycyna przyśpiesza zmiany w ochronie zdrowia

Psychoterapia online – terapeuta dostępny bez wychodzenia z domu w haloDoctor.pl

https://brief.pl/erecepty-lekarz-online/

Lekarz w Internecie? haloDoctor – konsultacje online

 


 

Rafał Piszczek Biostat

Rafał Piszczek
Prezes Zarządu Biostat®

www.biostat.com.pl

Ekspert ds. elektronicznej dokumentacji medycznej i telemedycyny. Autor publikacji naukowo-badawczych i referatów z zakresu data mining w analizach ekonomicznych i branży farmaceutycznej. Specjalizuje się w komercjalizacji wiedzy naukowej w praktyce biznesowej oraz transferze wiedzy naukowej do celów biznesowych.

 

BioStat® to komercyjna jednostka naukowa posiadająca status Centrum Badawczo-Rozwojowego. Interdyscyplinarny zespół, w skład którego wchodzą naukowcy, analitycy, biotechnolodzy, menadżerowie i innowatorzy IT zajmujący się zagadnieniami praktycznego zastosowania innowacyjnych rozwiązań badawczych w biznesie. Specjalizujemy się m.in. w badaniach oraz oprogramowaniu medycznym. Transfer wiedzy ze świata nauki do świata biznesu. To nasza przewaga. Pracujemy rzetelnie od 15 lat. Realizujemy projekty badawcze i multichannelowe skierowane do środowisk naukowych, biznesowych i medycznych w oparciu o nasze systemy takie jak: eCRF.biz™, SurvGo™, Cati-system czy Medfile® oraz dedykowane autorskie rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb. Kompleksowo wspieramy naszych Partnerów w cyfryzacji i optymalizacji procesów biznesowych oraz realizacji strategii sprzedażowych. Nasi eksperci: Rafał Piszczek - Statystyk. Autor publikacji naukowo badawczych i referatów z zakresu data mining w analizach ekonomicznych i branży farmaceutycznej. Specjalizuje się w komercjalizacji wiedzy naukowej w praktyce biznesowej oraz transferze wiedzy naukowej do celów biznesowych. Ekspert ds. elektronicznej dokumentacji medycznej i telemedycyny. dr inż. Ewa Tkocz-Piszczek - Matematyk. Autorka publikacji naukowych z zakresu matematyki stosowanej. Wykładowca Instytutu Matematyki Politechniki Śląskiej, pracę doktorską broniła na AGH w Krakowie. dr Monika Jaremków - Ekspert ds. Badań, doktor nauk o Ziemi w zakresie geografii społecznej. Autorka kilkunastu artykułów naukowych, współautor publikacji książkowych. dr Marian Płaszczyca - Statystyk, doktor nauk biologicznych. Wieloletni pracownik Polskiej Akademii Nauk i Uniwersytetu Sztokholmskiego oraz autor publikacji naukowo-badawczych z dziedziny inżynierii genetycznej, bioinformatyki i fizjologii roślin. dr Małgorzata Płaszczyca - Absolwentka kierunku biologia Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Doktorat uzyskała na Wydziale Fizjologii Roślin Uniwersytetu Sztokholmskiego. Posiada wieloletnie międzynarodowe doświadczenie naukowe i dydaktyczne uzyskane podczas pracy w szwedzkim uniwersytecie. Jest współautorem publikacji zamieszczanych w renomowanych czasopismach naukowych. Gosia pracę w BioStat® rozpoczynała od tworzenia analiz statystycznych na potrzeby raportów medycznych opracowywanych dla wiodących firm farmaceutycznych. dr Sebastian Musioł - Doktor nauk ekonomicznych, wieloletni pracownik Wydziału Informatyki i Komunikacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, a wcześniej wykładowca Uniwersytetu Śląskiego, GWSP w Chorzowie, WSFiP w Bielsku-Białej. Specjalizuje się w badaniach jakościowych, ekspertyzach i konsultacjach strategicznych. Posiada doświadczenie w badaniach rynkowych i marketingowych oraz w realizacji kampanii wizerunkowych, promocyjnych i informacyjnych. Autor publikacji naukowych w zakresie marketingu i ekonomii. Bartosz Olcha - Absolwent politologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Analityk, metodolog, autor opracowań i ekspert w już ponad 400 projektach badawczych. Specjalizuje się w kompleksowej realizacji badań rynku pracy, społeczno-gospodarczych oraz badań wizerunku marki pomocnych w tworzeniu strategii marketingowych. Zrealizował również szereg projektów dotyczących zachowań i preferencji konsumentów oraz badań satysfakcji klientów przedsiębiorstw prywatnych i instytucji publicznych. W swojej karierze zawodowej współpracował m. in. z: Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich, Miastem Łódź. A także Mazowiecką Izbą Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie, Shell, Vivus Finance oraz z kilkudziesięcioma powiatowymi i wojewódzkimi urzędami pracy. www.biostat.com.pl haloDoctor - nowa usługa telemedyczna łączy pacjenta z lekarzem | Lekarz online | e-Wizyty | e-Recepta

Biostat

Onet i BioStat tworzą wspólną markę telemedyczną haloDoctor Medonet

halodoctor

Porady lekarskie na platformie haloDoctor.pl są teraz dostępne dla internautów odwiedzających popularny portal o zdrowiu Medonet, a także pozostałe serwisy Ringier Axel Springer.

Pacjenci, którzy szukają w internecie porad o zdrowiu, uzyskali w portalu Medonet dostęp do lekarskich e-konsultacji na platformie haloDoctor.pl. Dzięki współpracy z Medfile S.A. (spółka grupy BioStat) z ułatwienia korzystają również użytkownicy innych serwisów należących do Ringier Axel Springer Polska. Współpraca ta oznacza, że usługi telemedyczne trafią do jeszcze szerszego grona odbiorców.

haloDoctor – rosnąca popularność porad lekarzy online

Pacjenci korzystający z haloDoctor.pl mają dostęp do pełnoprawnych e-wizyt kilkuset lekarzy ponad 40 specjalizacji. Przez całą dobę, siedem dni w tygodniu można online uzyskać e-Receptę lub e-Zwolnienie. Z haloDoctor.pl zintegrowany jest cieszący się uznaniem program gabinetowy Medfile. Lekarze mają więc stały i wygodny dostęp do elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM), wraz z panelem administracyjnym, ułatwiającym zarządzanie harmonogramem porad, recepcją czy płatnościami. Aby korzystać z możliwości platformy wystarczy komputer z dostępem do internetu. Z oprogramowania korzysta ponad 12 tysięcy lekarzy, a także specjalistów fizjoterapeutów i psychologów. Ze zdalnych porad medycznych skorzystało już milion pacjentów.

Statystyki wizyt portalu:

  • 4 miliony wizyt
  • 1 milion pacjentów
  • 12 tysięcy lekarzy i specjalistów korzystających z Medfile

System opieki zdrowia w Polsce zmienia się na naszych oczach. Medonet stał się w krótkim czasie najszybciej rozwijającym się spośród portali zajmujących się zdrowiem w polskim internecie. Miliony internautów codziennie szukają informacji na temat zdrowia. Dzięki współpracy z haloDoctor.pl umożliwimy dostęp do usług e-zdrowia szerszemu gronu odbiorców.

Jovan Protic, COO Ringier Axel Springer Polska

 Wspólny serwis BioStat i RASP to kolejny etap upowszechniania usług telemedycznych.  Lekarze otrzymują przede wszystkim narzędzie do prowadzenia kompleksowych porad  – w sposób, który umożliwia zebranie wywiadu, a także dokonanie rzetelnej oceny pacjenta, również w formie wideorozmowy, albo czatu. W razie potrzeby pacjent na bieżąco może przesyłać dane i dokumentację, na podstawie których uzyska e-receptę, a nawet e-zwolnienie.

Udostępnienie platformy haloDoctor.pl na portalu Medonet i w serwisach RASP przybliża lekarzy pacjentom w najtrudniejszym okresie pandemii, kiedy uzyskanie porady specjalistycznej wiąże się z rosnącym ryzykiem zarażenia. To wygodne i bezpieczne rozwiązanie z ogromnym potencjałem, bo z poziomu jednej aplikacji można zarządzać dokumentacją medyczną oraz świadczyć porady telemedyczne. Codzienna praktyka lekarska zyskała potężne narzędzia, które już niebawem zostaną wzbogacone o kolejne usprawnienia diagnostyczne.

dr Ewa Tkocz-Piszczek, członek rady nadzorczej Medfile S.A.

Wprowadzenie telemedycyny to kolejny bardzo ważny krok w strategii rozwoju obszaru usług i e-commerce Medonet.pl. Cieszymy się, że możemy realizować tą strategię we współpracy strategicznej z Medfile S.A.

Jakub Zieliński, Head of Medonet

Z oprogramowania i aplikacji Medfile oraz dostępu do platformy haloDoctor Medonet mogą korzystać lekarze prowadzący własne gabinety, fizjoterapeuci, psychologowie, położne oraz przedstawiciele innych zawodów medycznych, a także przychodnie POZ, poradnie specjalistyczne. Kompleksowa obsługa obejmuje: elektroniczną dokumentację medyczną, program gabinetowy, kartotekę, rejestrację online, kalendarz, e-Receptę, e-Zwolnienie, powiadomienia SMS. Każdy użytkownik może uzyskać pomoc doradcy w zakresie instalacji, obsługi, funkcjonalności .

Rafał Piszczek, Medfile

haloDoctor.pl – to platforma telemedyczna oferująca lekarzom i poradniom kompletną obsługę wizyt telemedycznych. Od lipcu br. pacjenci mogą uzyskać natychmiastową konsultację medyczną codziennie 24 godziny na dobę z każdego miejsca na świecie również korzystających z portalu Medonet i innych serwisów RASP. Platforma haloDoctor.pl powstała w Centrum Badawczo-Rozwojowym BioStat®, rozwijana jest przez twórcę oprogramowania gabinetowego Medfile S.A.

 

Zobacz także:

Telemedycyna przyśpiesza zmiany w ochronie zdrowia

Psychoterapia online – terapeuta dostępny bez wychodzenia z domu w haloDoctor.pl

Lekarz w Internecie? haloDoctor – konsultacje online

https://brief.pl/erecepty-lekarz-online/

Telemedycyna – przyszłościowe modele biznesowe służby zdrowia.

BioStat® to komercyjna jednostka naukowa posiadająca status Centrum Badawczo-Rozwojowego. Interdyscyplinarny zespół, w skład którego wchodzą naukowcy, analitycy, biotechnolodzy, menadżerowie i innowatorzy IT zajmujący się zagadnieniami praktycznego zastosowania innowacyjnych rozwiązań badawczych w biznesie. Specjalizujemy się m.in. w badaniach oraz oprogramowaniu medycznym. Transfer wiedzy ze świata nauki do świata biznesu. To nasza przewaga. Pracujemy rzetelnie od 15 lat. Realizujemy projekty badawcze i multichannelowe skierowane do środowisk naukowych, biznesowych i medycznych w oparciu o nasze systemy takie jak: eCRF.biz™, SurvGo™, Cati-system czy Medfile® oraz dedykowane autorskie rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb. Kompleksowo wspieramy naszych Partnerów w cyfryzacji i optymalizacji procesów biznesowych oraz realizacji strategii sprzedażowych. Nasi eksperci: Rafał Piszczek - Statystyk. Autor publikacji naukowo badawczych i referatów z zakresu data mining w analizach ekonomicznych i branży farmaceutycznej. Specjalizuje się w komercjalizacji wiedzy naukowej w praktyce biznesowej oraz transferze wiedzy naukowej do celów biznesowych. Ekspert ds. elektronicznej dokumentacji medycznej i telemedycyny. dr inż. Ewa Tkocz-Piszczek - Matematyk. Autorka publikacji naukowych z zakresu matematyki stosowanej. Wykładowca Instytutu Matematyki Politechniki Śląskiej, pracę doktorską broniła na AGH w Krakowie. dr Monika Jaremków - Ekspert ds. Badań, doktor nauk o Ziemi w zakresie geografii społecznej. Autorka kilkunastu artykułów naukowych, współautor publikacji książkowych. dr Marian Płaszczyca - Statystyk, doktor nauk biologicznych. Wieloletni pracownik Polskiej Akademii Nauk i Uniwersytetu Sztokholmskiego oraz autor publikacji naukowo-badawczych z dziedziny inżynierii genetycznej, bioinformatyki i fizjologii roślin. dr Małgorzata Płaszczyca - Absolwentka kierunku biologia Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Doktorat uzyskała na Wydziale Fizjologii Roślin Uniwersytetu Sztokholmskiego. Posiada wieloletnie międzynarodowe doświadczenie naukowe i dydaktyczne uzyskane podczas pracy w szwedzkim uniwersytecie. Jest współautorem publikacji zamieszczanych w renomowanych czasopismach naukowych. Gosia pracę w BioStat® rozpoczynała od tworzenia analiz statystycznych na potrzeby raportów medycznych opracowywanych dla wiodących firm farmaceutycznych. dr Sebastian Musioł - Doktor nauk ekonomicznych, wieloletni pracownik Wydziału Informatyki i Komunikacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, a wcześniej wykładowca Uniwersytetu Śląskiego, GWSP w Chorzowie, WSFiP w Bielsku-Białej. Specjalizuje się w badaniach jakościowych, ekspertyzach i konsultacjach strategicznych. Posiada doświadczenie w badaniach rynkowych i marketingowych oraz w realizacji kampanii wizerunkowych, promocyjnych i informacyjnych. Autor publikacji naukowych w zakresie marketingu i ekonomii. Bartosz Olcha - Absolwent politologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Analityk, metodolog, autor opracowań i ekspert w już ponad 400 projektach badawczych. Specjalizuje się w kompleksowej realizacji badań rynku pracy, społeczno-gospodarczych oraz badań wizerunku marki pomocnych w tworzeniu strategii marketingowych. Zrealizował również szereg projektów dotyczących zachowań i preferencji konsumentów oraz badań satysfakcji klientów przedsiębiorstw prywatnych i instytucji publicznych. W swojej karierze zawodowej współpracował m. in. z: Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich, Miastem Łódź. A także Mazowiecką Izbą Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie, Shell, Vivus Finance oraz z kilkudziesięcioma powiatowymi i wojewódzkimi urzędami pracy. www.biostat.com.pl haloDoctor - nowa usługa telemedyczna łączy pacjenta z lekarzem | Lekarz online | e-Wizyty | e-Recepta

Biostat

Telemedycyna przyśpiesza zmiany w ochronie zdrowia

telemedycyna

Dlaczego telemedycyna to właściwy kierunek? Jak świadczyć teleporady na NFZ? I jakie zalety mają teleporady?

Telemedycyna zmienia sposób realizowania świadczeń przez lekarzy. To efekt nie tylko możliwości technicznych, ale również zmian w prawie. W ostatnim czasie ze względu na zagrożenie epidemiczne, przychodnie POZ i poradnie specjalistyczne umożliwiają uzyskania teleporady lekarskiej. Dzięki teleporadzie konsultację można przeprowadzić telefonicznie lub przez internet.

 

Dlaczego telemedycyna to właściwy kierunek?

Wzrost zainteresowania zdalnymi poradami lekarskimi związany jest również z obowiązkiem wystawiania e-recepty oraz e-zwolnienia w elektronicznym systemie ZUS. Dla wszystkich pacjentów i podmiotów leczniczych uniwersalną platformą telemedyczną jest haloDoctor.pl. Na halodoctor.pl lekarze są dostępni dla pacjentów praktycznie o każdej porze, przez siedem dni w tygodniu.

Dziś zwraca się inwestycja w e-zdrowie. Na kilkadziesiąt wizyt lekarskich, tylko 2-3 realizowane są stacjonarnie. Reszta realizowana jest drogę telemedyczną – mówił w sejmie wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński przedstawiając rozwiązania resortu na walkę z epidemią koronawirusa.

Telemedycyna podczas pandemii niebywale ułatwia dostęp do lekarza, zwłaszcza gdy kończą się leki, kiedy ktoś z domowników źle się czuje, a także podczas kwarantanny lub w razie zaobserwowania niepokojących objawów. Jeśli po zdalnym wywiadzie będzie taka konieczność, pacjenci otrzymają sugestię skorzystania z wizyty w placówce medycznej lub skontaktowania się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną.

Teleporady medyczne, jak informuje Narodowy Fundusz Zdrowia:

  • ograniczają ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa,
  • ułatwiają izolację osób, które mogą zarażać wirusem innych,
  • rozwiewają obawy, jeśli sytuacja jest niegroźna,
  • skrócą czas oczekiwania na wizyty u lekarzy.

 

Teleporada medyczna podczas pandemii

Dzięki teleporadzie medycznej u lekarza online podczas pandemii pacjent otrzyma:

  • zalecenia dotyczące leczenia,
  • e-zwolnienie,
  • e-receptę,
  • sugestię bezpośredniej wizyty w placówce lub kontaktu ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, jeśli będzie taka konieczność.

Świadczenie zdalnych usług medycznych umożliwia zapis z ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty: „lekarz orzeka o stanie zdrowia określonej osoby po uprzednim, osobistym jej zbadaniu lub zbadaniu jej za pośrednictwem systemów teleinformatycznych lub systemów łączności, a także po analizie dostępnej dokumentacji medycznej tej osoby.”

Na mocy ustawy lekarz posiada znaczną swobodę w decydowaniu, kiedy konieczny jest bezpośredni kontakt z pacjentem i przeprowadzenie np. badania fizykalnego, a kiedy do orzeczenia o stanie zdrowia wystarczy rozmowa z wykorzystaniem środków teleinformatycznych. To lekarz, który kontaktuje się z pacjentem, decyduje o tym, czy narzędzie, jakim jest telemedycyna, jest wystarczające do tego, żeby postawić diagnozę. Ewentualnie zalecić pacjentowi leki, bądź powiedzieć mu, że nie ma przesłanek do hospitalizacji.

 

Jak świadczyć teleporady na NFZ?

Lekarze specjaliści, obok POZ, mogą udzielać teleporad – przypomina NFZ w związku z koronawirusem. Z wizyt na odległość będą korzystać m.in. pacjenci poradni onkologicznej, kardiologicznej czy neurologicznej, już pozostający pod stałą opieką specjalistów i wymagający okresowej kontroli. Teleporady są możliwe także w opiece psychiatrycznej, leczeniu uzależnień i programie pilotażowym w centrach zdrowia psychicznego.

Dzięki telewizycie ograniczamy ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa, zapewniając większe bezpieczeństwo pacjentom i personelowi medycznemu. Teleporady realizowane z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych dotyczą świadczeń wymienionych w załącznikach 1a i 1c do obowiązującego zarządzenia Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Z wizyty na odległość mogą skorzystać pacjenci kontynuujący opiekę w konkretnej poradni specjalistycznej. Dzieje się to zgodnie z ustalonym planem leczenia i stanem klinicznym.

 

Lekarz rodzinny online – w Twoim domu

Bez wychodzenia z domu możemy skonsultować się także z lekarzem rodzinnym. Pacjenci nie muszą przychodzić do przychodni lub poradni, bo mogą skonsultować się z lekarzem lub pielęgniarką telefonicznie lub online (np. na platformie haloDoctor.pl) bez wychodzenia z domu. Często zdarza się, że osoby przewlekle chore potrzebują recepty lub skierowania na specjalistyczne badania. Wybieranie się do przychodni, gdzie przebywa od kilku od kilkunastu przeziębionych osób, nie ma najmniejszego sensu. Oprócz czasu, który zmarnujemy czekając w kolejkach, narażamy się na złapanie infekcji od pacjentów oczekujących w poczekalni. Podobna sytuacja dotyczy matek z dziećmi. Czasami porady pediatryczne wystarczy skonsultować online. W ten sposób przeprowadzona zostanie pierwsza weryfikacja, która uspokoi pacjentów i wskaże, jak postępować dalej.

Pandemia przyśpieszyła również niektóre procesy administracyjne dotyczące telemedycyny. Ministerstwo Zdrowia opublikowało w marcu i kwietniu 2020 roku rozporządzenia, które przewidują świadczenia telemedyczne w zakresach (wspomnianych): opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień, opieki paliatywnej i hospicyjnej oraz świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych w ramach opieki długoterminowej. Ponadto, w celu zwiększenia liczby specjalistów, lekarzom w trakcie specjalizacji i przed ukończeniem państwowego egzaminu nadano więcej uprawnień.

Lekarz udziela porady, czyli świadczy usługę medyczną w formie zdalnej. Następnie wytwarza dokumentację medyczną. W ramach usługi może wystawić e-receptę, którą prześle pacjentowi w formie PDF – pod wskazany adres email lub kodu SMS na numer telefonu pacjenta, a także – e-zwolnienia w systemie elektronicznym ZUS.

 

Telemedycyna – zalety świadczeń telemedycznych

Ogromnym wsparciem diagnostycznym jest wygodny i różnorodny sposób przekazywania lekarzowi dokumentacji medycznej na platformach telemedycznych takich, jak haloDoctor.pl. Wyniki badań laboratoryjnych, a nawet specjalistyczne badania rezonansem czy tomograficzne można przesłać szybko drogą elektroniczną. Lekarz online natomiast ma dostęp do odpowiedniego oprogramowania, które nie tylko pozwala odczytać przekazane pliki, ale również je archiwizować z zachowaniem wymaganych procedur ochrony danych osobowych i dokumentacji medycznej. Do tego ostatniego służą rozbudowane programy gabinetowe.

Na obecnym etapie lekarze uzyskali możliwości techniczne ułatwiające:

  • kontakt zdalny z pacjentem (telefon, czat, wideorozmowa, mail);
  • zarządzanie kalendarzem e-wizyt i rejestracją;
  • skracające do minimum czynności związane z biurokracją medyczną;
  • wystawianie e-recept, e-zwolnień itd.;
  • prowadzenie pełnej dokumentacji medycznej pacjenta;
  • dostęp do historii choroby, w tym informacje o lekach i innych schorzeniach;
  • rozliczenia, a także przekazywanie koniecznych informacji do ZUS lub pracodawcy.

Udzielenie świadczenia za pośrednictwem systemów teleinformatycznych należy odnotować w dokumentacji medycznej wskazując narzędzie komunikacji, przy czym realizując sesje dodatkowo wpisać czas rozpoczęcia i zakończenia świadczenia.

Przyszłość telemedycyny związana jest z rozwojem technologicznym. Stopniowo wdrażane są systemy monitorujące stan zdrowia pacjentów na odległość. Na przykład w kardiologii i tych specjalizacjach, w których istnieje możliwość wpięcia aparatury medycznej w sieci teleinformatyczne. Na razie jeszcze eksperymentalnie prowadzone są akcje diagnostyczne, podczas których przebywający w centralnym ośrodku lekarz otrzymuje do oceny dane zebrane w różnych placówkach terenowych. W Polsce wciąż jeszcze nie korzystamy, na zadowalającym poziomie, z potencjału rozwiązań w obszarze nowych technologii w procesie leczenia i obsługi pacjentów. We wprowadzaniu na rynek rozwiązań innowacyjnych specjalizują się firmy prywatne. Współpraca z nimi to jedyna szansa na zaistnienie telemedycyny w publicznym sektorze.

 

Zobacz także:

Psychoterapia online – terapeuta dostępny bez wychodzenia z domu w haloDoctor.pl

https://brief.pl/erecepty-lekarz-online/

Lekarz w Internecie? haloDoctor – konsultacje online

Telemedycyna – przyszłościowe modele biznesowe służby zdrowia.

BioStat® to komercyjna jednostka naukowa posiadająca status Centrum Badawczo-Rozwojowego. Interdyscyplinarny zespół, w skład którego wchodzą naukowcy, analitycy, biotechnolodzy, menadżerowie i innowatorzy IT zajmujący się zagadnieniami praktycznego zastosowania innowacyjnych rozwiązań badawczych w biznesie. Specjalizujemy się m.in. w badaniach oraz oprogramowaniu medycznym. Transfer wiedzy ze świata nauki do świata biznesu. To nasza przewaga. Pracujemy rzetelnie od 15 lat. Realizujemy projekty badawcze i multichannelowe skierowane do środowisk naukowych, biznesowych i medycznych w oparciu o nasze systemy takie jak: eCRF.biz™, SurvGo™, Cati-system czy Medfile® oraz dedykowane autorskie rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb. Kompleksowo wspieramy naszych Partnerów w cyfryzacji i optymalizacji procesów biznesowych oraz realizacji strategii sprzedażowych. Nasi eksperci: Rafał Piszczek - Statystyk. Autor publikacji naukowo badawczych i referatów z zakresu data mining w analizach ekonomicznych i branży farmaceutycznej. Specjalizuje się w komercjalizacji wiedzy naukowej w praktyce biznesowej oraz transferze wiedzy naukowej do celów biznesowych. Ekspert ds. elektronicznej dokumentacji medycznej i telemedycyny. dr inż. Ewa Tkocz-Piszczek - Matematyk. Autorka publikacji naukowych z zakresu matematyki stosowanej. Wykładowca Instytutu Matematyki Politechniki Śląskiej, pracę doktorską broniła na AGH w Krakowie. dr Monika Jaremków - Ekspert ds. Badań, doktor nauk o Ziemi w zakresie geografii społecznej. Autorka kilkunastu artykułów naukowych, współautor publikacji książkowych. dr Marian Płaszczyca - Statystyk, doktor nauk biologicznych. Wieloletni pracownik Polskiej Akademii Nauk i Uniwersytetu Sztokholmskiego oraz autor publikacji naukowo-badawczych z dziedziny inżynierii genetycznej, bioinformatyki i fizjologii roślin. dr Małgorzata Płaszczyca - Absolwentka kierunku biologia Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Doktorat uzyskała na Wydziale Fizjologii Roślin Uniwersytetu Sztokholmskiego. Posiada wieloletnie międzynarodowe doświadczenie naukowe i dydaktyczne uzyskane podczas pracy w szwedzkim uniwersytecie. Jest współautorem publikacji zamieszczanych w renomowanych czasopismach naukowych. Gosia pracę w BioStat® rozpoczynała od tworzenia analiz statystycznych na potrzeby raportów medycznych opracowywanych dla wiodących firm farmaceutycznych. dr Sebastian Musioł - Doktor nauk ekonomicznych, wieloletni pracownik Wydziału Informatyki i Komunikacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, a wcześniej wykładowca Uniwersytetu Śląskiego, GWSP w Chorzowie, WSFiP w Bielsku-Białej. Specjalizuje się w badaniach jakościowych, ekspertyzach i konsultacjach strategicznych. Posiada doświadczenie w badaniach rynkowych i marketingowych oraz w realizacji kampanii wizerunkowych, promocyjnych i informacyjnych. Autor publikacji naukowych w zakresie marketingu i ekonomii. Bartosz Olcha - Absolwent politologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Analityk, metodolog, autor opracowań i ekspert w już ponad 400 projektach badawczych. Specjalizuje się w kompleksowej realizacji badań rynku pracy, społeczno-gospodarczych oraz badań wizerunku marki pomocnych w tworzeniu strategii marketingowych. Zrealizował również szereg projektów dotyczących zachowań i preferencji konsumentów oraz badań satysfakcji klientów przedsiębiorstw prywatnych i instytucji publicznych. W swojej karierze zawodowej współpracował m. in. z: Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich, Miastem Łódź. A także Mazowiecką Izbą Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie, Shell, Vivus Finance oraz z kilkudziesięcioma powiatowymi i wojewódzkimi urzędami pracy. www.biostat.com.pl haloDoctor - nowa usługa telemedyczna łączy pacjenta z lekarzem | Lekarz online | e-Wizyty | e-Recepta

Biostat

e-Recepty bez wychodzenia z domu. Lekarz online. W trakcie pracy – recepta i konsultacja w kilka minut.

wizyty online halo doktor

haloDoctor.pl - e-Recepty. Lekarze online. Bez kolejek. Zostań w domu. Konsultacja w kilka minut w trakcie pracy lekarza.

e-Recepty | Lekarz online | haloDoctor.pl

Nie musisz wychodzić z domu i umawiać się na wizytę lekarską, aby otrzymać receptę na leki. Zadbaj o swoje zdrowie i czas dzięki konsultacjom telemedycznym! e-Recepty to wygodne i bezpieczne rozwiązanie, w szczególności w okresie zwiększonej zachorowalności na infekcje. Bez kolejki i oczekiwania na wizytę, bez potrzeby wychodzenia z domu, uzyskasz ją w kilka minut!

 

Nie trać zdrowia i czasu, uzyskaj receptę od razu!

W okresie wzmożonej aktywności wirusów, osoby przewlekle chore nie muszą osobiście odwiedzać lekarza, aby kontynuować leczenie. Choroby wirusowe, przenoszone drogą kropelkową (np. koronawirus) potrzebują bliskiego kontaktu człowieka chorego ze zdrowym. Dzięki e-Receptom niwelujesz konieczność narażania swojego zdrowia, czekając w rejestracji, poczekalni, czy podczas kontaktu z lekarzem w gabinecie. Oszczędzasz również swój czas.

 

e-Recepta podczas telekonsultacji

W ramach telekonsultacji uzyskasz e-Receptę nawet w kilka minut! Jako pacjent uzyskasz możliwość wystawienia jej za pomocą rozmowy telefonicznej, wideo rozmowy lub chatu z lekarzem. Możesz więc, będąc chorym zostać w domu, a inni zdrowi domownicy odbiorą Twoje leki z apteki. Teleporadę lekarską wprowadziło rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej, które obowiązuje od 5 listopada 2019 r. Zgodnie z jego zapisami, możliwa jest pomoc lekarska lub pielęgniarska na odległość za pomocą systemów teleinformatycznych lub łączności.

 

Korzystanie z e-Recepty to wiele korzyści:

  • Wygoda – może być wystawiona po konsultacji z lekarzem, bez konieczności wizyty w gabinecie.
  • Oszczędność czasu – nie tylko, że nie musisz czekać na wizytę lekarską, ale nasi lekarze mogą wystawić Ci e-Receptę na cały rok!
  • Czytelność – koniec z domyślaniem się z „co lekarz miał na myśli?”… e-Recepta zawsze jest czytelna. Dzięki czemu nikt Ciebie nie odeśle z apteki, bo np. zabrakło pieczątki.
  • Każdy lek kupisz w inne aptece – nie potrzebujesz już odpisów recepty. Od teraz każdy lek możesz kupić w innej aptece, zachowując przy tym refundację.
  • Nie zniszczysz jej ani nie zgubisz – jeżeli utracisz swoją receptę na leki, to nadal zostanie ona na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta i w każdej chwili będziesz mieć do niej dostęp.
  • e-Receptę możesz wysłać do bliskiej osoby – dzięki czemu będzie ona mogła Ci wykupić leki. Wystarczy tylko, że podasz jej swój pesel i 4-cyfrowy kod z recepty.
  • Sprawdzisz dawkowanie leku – za pomocą Internetowego Konta Pacjenta sprawdzisz dawkowanie przepisanych Ci leków przez lekarza.
  • Wiele form wystawienia – możesz ją otrzymać w formie wiadomości SMS lub e-mail. Również dostępna jest tradycyjna drukowana jej forma.
  • Korzystna dla chorych przewlekle – Osoba przewlekle chora może pokazać listę swoich leków lekarzowi, dzięki możliwości udostępniania dokumentacji medycznej. To pomocne w kontynuacji leczenia choroby przewlekłej i leczeniu innych chorób, ponieważ lekarz może przepisać leki niewchodzące w interakcje z obecnie zażywanymi.
  • Uzyskasz e-Receptę kiedy tylko chcesz – w haloDoctor lekarze dostępni są przez całą dobę! Dzięki czemu w każdej chwili możesz uzyskać receptę na niezbędne leki.

 

e-Recepty – jak uzyskać od lekarza?

e-Receptę uzyskasz w pięciu prostych krokach na platformie haloDoctor. Korzystając z naszej platformy telemedycznej, zyskasz możliwość udostępnienia dokumentacji medycznej lekarzowi, dzięki czemu przepisze on leki niewchodzące w interakcje z obecnie stosowanymi lub pozwoli Ci to na kontynuowanie obecnego leczenia. Korzystając z lekarza online w haloDoctor nie musisz posiadać Internetowego Konta Pacjenta, żeby otrzymać e-Receptę. Otrzymasz ją za pomocą SMS-a z kodem do realizacji w aptece lub w formie maila do odczytu w punkcie aptecznym. Bez konieczności odwiedzin gabinetu lekarskiego. Na naszej platformie uzyskasz również dostęp do lekarzy specjalistów, którzy mogą w ramach telekonsultacji wystawić e-Receptę na zaawansowane schorzenia i choroby. Uzyskasz w haloDoctor dostęp do teleporad m.in. z kardiologiem, neurologiem, onkologiem, ginekologiem, czy psychiatrą.

 

Specjaliści online | e-Recepty

Już 200 specjalistów online!

 

  1. Wybierz lekarza

Wybierz spośród prawie 40 specjalizacji lekarskich odpowiedniego lekarza specjalistę. Znajdziesz u nas zarówno lekarzy rodzinnych, jak i specjalistów z tak trudno dostępnych dziedzin, jak kardiologia, czy neurologia. Udzielą oni Ci niezwłocznie konsultacji, nawet chwile po jej opłaceniu. Pamiętaj, że tylko na naszej platformie zyskujesz natychmiastową pomoc od lekarzy specjalistów, do których dostęp stacjonarny to nawet kilka miesięcy oczekiwania!

Wybierz lekarza haloDoctor | e-Recepty

 

  1. Wybierz termin

Ustal dogodny Tobie termin e-Wizyty, wybierając dzień i jej godzinę. W haloDoctor lekarze są dostępni całą dobę. Wybierz więc najlepiej odpowiadający Ci termin.

Wybierz termin wizyty haloDoctor | e-Recepty

 

  1. Ustal jaką formę kontaktu preferujesz

Podczas teleporady w haloDoctor możesz skorzystać z telekonsultacji, wideo rozmowy lub chatu z lekarzem. To Ty decydujesz w jakiej formie odbędzie się rozmowa!

Teleporada w haloDoctor | e-Recepty

 

  1. Opłać e-Wizytę

Za konsultację z lekarzem zapłacisz wygodnymi płatnościami elektronicznymi, które obsługuje nasz partner PayU. Dzięki czemu opłacisz ją w szybki i bezpieczny sposób.

Konsultacja online haloDoctor | e-Recepty

 

  1. Odbierz e-Recepty

Skorzystaj z opłaconej e-Wizyty. Pamiętaj, że w razie potrzeby możesz przesłać swoją dokumentację medyczną lekarzowi podczas trwania teleporady. Po zakończeniu konsultacji medycznej online wystawi Ci on e-Receptę, którą z łatwością zrealizujesz w aptece.

e-Recepta gotowa do pobrania haloDoctor

 

Zobacz więcej: halodoctor.pl – wyszukaj lekarza online i przeprowadź konsultację online (czat, video, tel) uzyskaj Receptę bez wychodzenia z domu!

haloDoctor Lekarz online erecepta
Lekarz online.
halodoctor.pl

 

Zobacz także:

Lekarz w Internecie? haloDoctor – konsultacje online

Telemedycyna – przyszłościowe modele biznesowe służby zdrowia.

Zdrowy biznes

BioStat® to komercyjna jednostka naukowa posiadająca status Centrum Badawczo-Rozwojowego. Interdyscyplinarny zespół, w skład którego wchodzą naukowcy, analitycy, biotechnolodzy, menadżerowie i innowatorzy IT zajmujący się zagadnieniami praktycznego zastosowania innowacyjnych rozwiązań badawczych w biznesie. Specjalizujemy się m.in. w badaniach oraz oprogramowaniu medycznym. Transfer wiedzy ze świata nauki do świata biznesu. To nasza przewaga. Pracujemy rzetelnie od 15 lat. Realizujemy projekty badawcze i multichannelowe skierowane do środowisk naukowych, biznesowych i medycznych w oparciu o nasze systemy takie jak: eCRF.biz™, SurvGo™, Cati-system czy Medfile® oraz dedykowane autorskie rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb. Kompleksowo wspieramy naszych Partnerów w cyfryzacji i optymalizacji procesów biznesowych oraz realizacji strategii sprzedażowych. Nasi eksperci: Rafał Piszczek - Statystyk. Autor publikacji naukowo badawczych i referatów z zakresu data mining w analizach ekonomicznych i branży farmaceutycznej. Specjalizuje się w komercjalizacji wiedzy naukowej w praktyce biznesowej oraz transferze wiedzy naukowej do celów biznesowych. Ekspert ds. elektronicznej dokumentacji medycznej i telemedycyny. dr inż. Ewa Tkocz-Piszczek - Matematyk. Autorka publikacji naukowych z zakresu matematyki stosowanej. Wykładowca Instytutu Matematyki Politechniki Śląskiej, pracę doktorską broniła na AGH w Krakowie. dr Monika Jaremków - Ekspert ds. Badań, doktor nauk o Ziemi w zakresie geografii społecznej. Autorka kilkunastu artykułów naukowych, współautor publikacji książkowych. dr Marian Płaszczyca - Statystyk, doktor nauk biologicznych. Wieloletni pracownik Polskiej Akademii Nauk i Uniwersytetu Sztokholmskiego oraz autor publikacji naukowo-badawczych z dziedziny inżynierii genetycznej, bioinformatyki i fizjologii roślin. dr Małgorzata Płaszczyca - Absolwentka kierunku biologia Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Doktorat uzyskała na Wydziale Fizjologii Roślin Uniwersytetu Sztokholmskiego. Posiada wieloletnie międzynarodowe doświadczenie naukowe i dydaktyczne uzyskane podczas pracy w szwedzkim uniwersytecie. Jest współautorem publikacji zamieszczanych w renomowanych czasopismach naukowych. Gosia pracę w BioStat® rozpoczynała od tworzenia analiz statystycznych na potrzeby raportów medycznych opracowywanych dla wiodących firm farmaceutycznych. dr Sebastian Musioł - Doktor nauk ekonomicznych, wieloletni pracownik Wydziału Informatyki i Komunikacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, a wcześniej wykładowca Uniwersytetu Śląskiego, GWSP w Chorzowie, WSFiP w Bielsku-Białej. Specjalizuje się w badaniach jakościowych, ekspertyzach i konsultacjach strategicznych. Posiada doświadczenie w badaniach rynkowych i marketingowych oraz w realizacji kampanii wizerunkowych, promocyjnych i informacyjnych. Autor publikacji naukowych w zakresie marketingu i ekonomii. Bartosz Olcha - Absolwent politologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Analityk, metodolog, autor opracowań i ekspert w już ponad 400 projektach badawczych. Specjalizuje się w kompleksowej realizacji badań rynku pracy, społeczno-gospodarczych oraz badań wizerunku marki pomocnych w tworzeniu strategii marketingowych. Zrealizował również szereg projektów dotyczących zachowań i preferencji konsumentów oraz badań satysfakcji klientów przedsiębiorstw prywatnych i instytucji publicznych. W swojej karierze zawodowej współpracował m. in. z: Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich, Miastem Łódź. A także Mazowiecką Izbą Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie, Shell, Vivus Finance oraz z kilkudziesięcioma powiatowymi i wojewódzkimi urzędami pracy. www.biostat.com.pl haloDoctor - nowa usługa telemedyczna łączy pacjenta z lekarzem | Lekarz online | e-Wizyty | e-Recepta

Biostat

Lekarz w Internecie? haloDoctor – konsultacje online

Halodoctor.pl - e-Wizyta, e-Recepta | konsultacje online

haloDoctor.pl - ruszył innowacyjny portal Telemedyczny dla Lekarzy i Pacjentów. Konsultacje online | e-Recepta

Konsultacje online – Medfile i Biostat zadbały o zdalną pomoc lekarską

Polskie spółki Medfile® S.A.  oraz Biostat® uruchomiły nowy serwis e-Wizyt dla pacjentów i lekarzy. Rozwiązanie jest z punktu widzenia lekarzy i poradni kompleksowe – nie wymaga angażowania programistów i inwestycji w sprzęt. Aplikacja działa w modelu SaaS i jej konfigurację można wykonać zdalnie. Lekarz do pracy i e-Wizyt potrzebuje tylko laptopa i telefon.

Pandemia koronawirusa zmienia system ochrony zdrowia niemal z dnia na dzień. Zdalna pomoc lekarska z nowinki technologicznej stała się najpilniej poszukiwaną formą kontaktu pacjenta z lekarzem.

haloDoctor.pl - e-Wizyty. e-Recepta. | konsultacje online
haloDoctor.pl – e-Wizyty. e-Recepta.

 

Zdalne usługi medyczne

Najsprawniej do trudnej sytuacji dostosowuje się oczywiście sektor prywatnych szpitali, przychodni i gabinetów specjalistycznych. Również z ust Ministra Zdrowia słuchać zachęty do korzystania z telemedycyny. Centrala NFZ zaś 15 marca 2020 roku przypomniała świadczeniodawcom Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ)  o możliwości udzielania świadczeń w postaci teleporad w zakresach lekarza POZ, pielęgniarki POZ i położnej POZ. Wszystko to w celu minimalizowania ryzyka przenoszenia koronawirusa i infekcji COViD-19.

W ramach teleporady można wystawić np. e-receptę, zlecenie elektroniczne na wyroby medyczne, przekazując pacjentowi numer, którym pacjent posłuży się podczas jego realizacji.

Zdalne usługi medyczne są tym bardziej atrakcyjne, że nie trzeba się do takiej formy pomocy lekarskiej specjalnie przygotowywać. Ani inwestować w drogie systemy informatyczne i miesiącami oczekiwać na ich wdrożenie. Uruchomiona niedawno platforma haloDoctor.pl daje lekarzom wszelkie niezbędne narzędzia do kompletnej obsługi pacjenta – na odległość.

Kontakt z lekarzem na platformie haloDoctor.pl – stworzonej przez Centrum Badawczo-Rozwojowe Biostat® we współpracy z Medfile® S.A. – zastępuje większość tradycyjnych konsultacji odbywanych w modelu stacjonarnym w poradni. Również wielu świadczeń gwarantowanych. Podczas e-Wizyty – odbywanej online – można skonsultować swój problem medyczny telefonicznie, na czacie lub wideo, a także przesłać lekarzowi swoje wyniki badań do e-Konsultacji.

 

Skorzystaj z konsultacji lekarskiej online

Pacjent z poziomu strony internetowej wskazuje dolegliwości, albo wybiera specjalistę, którego porady potrzebuje. Rezerwuje godzinę kontaktu, na podstawie dostępnego grafika określanego przed danego lekarza. Płaci online i uzyskuje kompleksową poradę. Platforma umożliwia ponadto przesyłanie plików np. z wynikami badań. Podczas takiej zdalnej e-wizyty pacjent otrzyma e-receptę na maila lub SMS, a jeżeli jest potrzebne – również e-zwolnienie. Lekarze mogą przy okazji skorzystać z rozbudowanego zestawu narzędzi pomocniczych (Elektroniczna Dokumentacja Medyczna) – dostępnych w oprogramowaniu gabinetowym Medfile®, które porządkują i ułatwiają ich pracę.

haloDoctor.pl to platforma technologiczna. Oznacza to, że obie strony korzystają z funkcjonalnej przestrzeni, bez pośrednika, który ingeruje w formę, zakres czy przebieg konsultacji medycznych. Prace nad platformą haloDoctor trwały już od kilku miesięcy, zanim pojawiły się pierwsze doniesienia o koronawirusie. W momencie ogłoszenia pandemii lekarze zyskali narzędzie, które umożliwia im szybkie, bezpieczne i skuteczne konsultowanie pacjentów. W szczególności w sprawach, które nie wymagają bezpośredniej pomocy medycznej np. w szpitalu czy przychodni POZ. Pacjenci mogą korzystać z teleporady bez kolejek, bez stresu, bez konieczności przesiadywania w poczekalni.

Platforma haloDoctor udostępniona jest dla pacjentów na portalu konsultacji online . Rozwiązanie powstało na bazie doświadczeń znakomicie rozwijającej się na polskim rynku e-zdrowia platformy Medfile.

Medfile.pl w liczbach

  • Medfile zrealizował już 3,5 miliona wizyt.
  • Z porad ponad 5 tysięcy lekarzy i specjalistów korzysta miesięcznie 200 tysięcy pacjentów.
  • 150 tysięcy e-recept/miesięcznie.

 

Medfile Elektroniczna Dokumentacja Medyczna

Medfile® program gabinetowy  stworzony przez Centrum Badawczo-Rozwojowe firmy Biostat®. Biostat® jest komercyjną jednostką naukową, będącą liderem na polskim rynku w obszarze nowych technologii i aplikacji wykorzystywanych w badaniach klinicznych i e-Zdrowiu. Marka powstała w 2005 roku i realizuje misję transferu wiedzy ze świata nauki do świata biznesu, poprzez propagowanie nowych rozwiązań z zakresu IT i Big Data.

 

Konsultacje online z haloDoctor.pl

Konsultacje online - ewizyty, e-Porady.
e-Recepta w twoim zasięgu.

haloDoctor.pl to nowa usługa telemedyczna. Pozwala na szybkie i wygodne konsultacje telemedyczne: e-Wizyty, konsultacje online, konsultację z lekarzem przez wideo. Poradnia telemedyczna umożliwia kontakt z lekarzami wielu specjalizacji bez czekania w kolejce. Lekarz lub specjalista podczas telekonsultacji może wystawić e-Zwolnienie lub e-Receptę. Monitorowanie stanu zdrowia przez portal haloDoctor jest bezpieczne.

 

 

 

Rafał Piszczek, Prezes zarządu Medfile S.A.
Rafał Piszczek, Prezes zarządu Medfile S.A.

„Stworzyliśmy platformę, która wprowadza zdalną medycynę ze sfery planów i strategii do codziennej praktyki lekarzy. haloDoctor zamyka cały proces e-Konsultacji w jednej  aplikacji Medfile.pl Uruchomienie platform telemedycznych rozpoczyna nową epokę w medycynie, w relacjach pacjenta z lekarzem. Zmieni się bowiem cały system. W tej chwili nawet trudno wymienić czy choćby opisać wszystkie konsekwencje obecnej sytuacji na rynku zdrowia.
Rozwiązanie  haloDoctor jest z pkt. widzenia lekarzy i poradni kompleksowe -nie wymaga angażowania programistów i inwestycji w sprzęt. Aplikacja działa w modelu SaaS i jej konfigurację można wykonać zdalnie. Lekarz do pracy i e-Wizyt potrzebuje tylko laptopa i telefon” komentuje Rafał Piszczek,  Medfile S.A. – producent portalu haloDoctor.pl


 

Zobacz także:

Reklama i marketing gabinetu lekarskiego

Telemedycyna – przyszłościowe modele biznesowe służby zdrowia.

Zdrowy biznes

SMS z przypomnieniem o wizycie

BioStat® to komercyjna jednostka naukowa posiadająca status Centrum Badawczo-Rozwojowego. Interdyscyplinarny zespół, w skład którego wchodzą naukowcy, analitycy, biotechnolodzy, menadżerowie i innowatorzy IT zajmujący się zagadnieniami praktycznego zastosowania innowacyjnych rozwiązań badawczych w biznesie. Specjalizujemy się m.in. w badaniach oraz oprogramowaniu medycznym. Transfer wiedzy ze świata nauki do świata biznesu. To nasza przewaga. Pracujemy rzetelnie od 15 lat. Realizujemy projekty badawcze i multichannelowe skierowane do środowisk naukowych, biznesowych i medycznych w oparciu o nasze systemy takie jak: eCRF.biz™, SurvGo™, Cati-system czy Medfile® oraz dedykowane autorskie rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb. Kompleksowo wspieramy naszych Partnerów w cyfryzacji i optymalizacji procesów biznesowych oraz realizacji strategii sprzedażowych. Nasi eksperci: Rafał Piszczek - Statystyk. Autor publikacji naukowo badawczych i referatów z zakresu data mining w analizach ekonomicznych i branży farmaceutycznej. Specjalizuje się w komercjalizacji wiedzy naukowej w praktyce biznesowej oraz transferze wiedzy naukowej do celów biznesowych. Ekspert ds. elektronicznej dokumentacji medycznej i telemedycyny. dr inż. Ewa Tkocz-Piszczek - Matematyk. Autorka publikacji naukowych z zakresu matematyki stosowanej. Wykładowca Instytutu Matematyki Politechniki Śląskiej, pracę doktorską broniła na AGH w Krakowie. dr Monika Jaremków - Ekspert ds. Badań, doktor nauk o Ziemi w zakresie geografii społecznej. Autorka kilkunastu artykułów naukowych, współautor publikacji książkowych. dr Marian Płaszczyca - Statystyk, doktor nauk biologicznych. Wieloletni pracownik Polskiej Akademii Nauk i Uniwersytetu Sztokholmskiego oraz autor publikacji naukowo-badawczych z dziedziny inżynierii genetycznej, bioinformatyki i fizjologii roślin. dr Małgorzata Płaszczyca - Absolwentka kierunku biologia Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Doktorat uzyskała na Wydziale Fizjologii Roślin Uniwersytetu Sztokholmskiego. Posiada wieloletnie międzynarodowe doświadczenie naukowe i dydaktyczne uzyskane podczas pracy w szwedzkim uniwersytecie. Jest współautorem publikacji zamieszczanych w renomowanych czasopismach naukowych. Gosia pracę w BioStat® rozpoczynała od tworzenia analiz statystycznych na potrzeby raportów medycznych opracowywanych dla wiodących firm farmaceutycznych. dr Sebastian Musioł - Doktor nauk ekonomicznych, wieloletni pracownik Wydziału Informatyki i Komunikacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, a wcześniej wykładowca Uniwersytetu Śląskiego, GWSP w Chorzowie, WSFiP w Bielsku-Białej. Specjalizuje się w badaniach jakościowych, ekspertyzach i konsultacjach strategicznych. Posiada doświadczenie w badaniach rynkowych i marketingowych oraz w realizacji kampanii wizerunkowych, promocyjnych i informacyjnych. Autor publikacji naukowych w zakresie marketingu i ekonomii. Bartosz Olcha - Absolwent politologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Analityk, metodolog, autor opracowań i ekspert w już ponad 400 projektach badawczych. Specjalizuje się w kompleksowej realizacji badań rynku pracy, społeczno-gospodarczych oraz badań wizerunku marki pomocnych w tworzeniu strategii marketingowych. Zrealizował również szereg projektów dotyczących zachowań i preferencji konsumentów oraz badań satysfakcji klientów przedsiębiorstw prywatnych i instytucji publicznych. W swojej karierze zawodowej współpracował m. in. z: Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich, Miastem Łódź. A także Mazowiecką Izbą Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie, Shell, Vivus Finance oraz z kilkudziesięcioma powiatowymi i wojewódzkimi urzędami pracy. www.biostat.com.pl haloDoctor - nowa usługa telemedyczna łączy pacjenta z lekarzem | Lekarz online | e-Wizyty | e-Recepta

Biostat