...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Punch Punk z dotacjami od Kreatywnej Europy

aida steam

Punch Punk SA, producent gier otrzyma zwrot kosztów stworzenia demo gry AIDA. Pieniądze będą pochodzić z unijnego programu Kreatywna Europa.

Kretywna Europa, to program, który finansuje i wspiera audiowizualne i kreatywne sektory kultury. Punch Punk dostanie 137 tys. euro z programu unijnego za stworzenie gameplayowego prototypu demo gry „AIDA”.

„Celem projektu jest promocja europejskiej różnorodności kulturowej oraz popularyzacja europejskich dzieł, m. in. poprzez zwiększanie dostępu do kultury i utworów audiowizualnych. Jestem bardzo dumny, że autorska gra Punch Punk – AIDA – znalazła się w gronie dofinansowanych projektów.” – Krzysztof Grudziński, prezes zarządu Punch Punk.

„AIDA” to interaktywna gra, która mocno czerpie z filmowych rozwiązań. Opowiada losy tytułowej dziewczyny, która chce uciec z afrykańskiego getta. W produkcje zaangażowany m.in. twórców nominowanego do Oscara „Bożego Ciała”.

Wersja demonstracyjna gry jest dostępna już od 20 września na platformie Steam.

Adam Daniluk