...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Letni Festiwal „KULTURA Z Pałacem w tle” Pałac w Jabłonnie

W historycznej i unikalnej scenerii Pałacu w Jabłonnie zorganizowana zostanie 1- sza edycja Letniego Festiwalu pod nazwą „Kultura z Pałacem w tle”. Od 30 czerwca do 25 sierpnia 2019 roku w wybrane weekendy lata odbędą się darmowe, plenerowe koncerty muzyczne i kino letnie. To jedyne i wyjątkowe wydarzenie kulturalne organizowane w Pałacu w Jabłonnie skierowane jest do szerokiej publiczności lokalnej, warszawskiej, ale również turystów odwiedzających Warszawę i przebywających nad jeziorem Zegrze w czasie wakacji.

Ideą Letniego Festiwalu „Kultura z Pałacem w tle” jest upowszechnienie kultury muzycznej i filmowej ogólnodostępnej dla każdego. Tłem do wydarzenia jest zabytkowy XVIII-wieczny Pałac w Jabłonnie, którego otoczenie otworzy się dla publiczności chętnej na spędzenie czasu na świeżym powietrzu w gronie rodzinnym i przyjaciół, podczas letnich weekendów. Tworząc tradycję Letniego Festiwalu miejsce stanie się popularyzatorem kultury w otoczeniu historii. Architektura parku i obiektu idealnie łączą wartości kulturalne z duchem historii, który pozostał w Pałacu. Miejsce już teraz jest licznie odwiedzane przez lokalną społeczność i otwarte na każdego nowego gościa.

W programie Letniego Festiwalu zaplanowane są koncerty muzyczne o różnorodnym repertuarze. Od piosenki polskiej i francuskiej po hity światowej instrumentalnej muzyki latynoamerykańskiej, przeboje muzyki jazzowej, latynoskiej czy country. Wystąpią artyści dobrze już znani a także wschodzące gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

Pałac w Jabłonnie należy do Polskiej Akademii Nauk, której misja jest działanie na rzecz upowszechniania i promowania Nauki, kultury i sztuki , ogólnodostępnej dla ludzi. Dlatego organizujemy ten Festiwal, który będzie promować i upowszechniać kulturę muzyczną  i filmową. Chcemy być popularyzatorem Kultury w otoczeniu historii, na terenie powiatu legionowskiego i poprzez Festiwal przyciągnąć ludzi do historycznego 18 – wiecznego Pałacu, letniej rezydencji Królewskiej króla Stanisława Augusta Poniatowskiego pokazać Pałac szerszej publiczności, zapoznać z jego historią, oraz do  zabytkowego 42 – hektarowego parku w stylu angielskim z aż 54 drzewami pomnikami przyrody co jest unikatem w skali Polski.  – komentuje Katarzyna Molęda, Dyrektor Pałacu w Jabłonnej – Spełniamy marzenia i oczekiwania mieszkańców, którzy w okresie letnim nie mieli  odpowiedniej oferty kulturalnej. Mamy ambicje stworzenia wydarzenia kulturalnego na dobrym poziomie, chcemy pokazać ze latem poziom artystyczny wydarzeń kulturalnych nie musi spadać, stad świadomy dobór repertuaru muzycznego i filmowego

Otwarcie Letniego Festiwalu „Kultura z Pałacem w tle” odbędzie się w niedzielę 30 czerwca o godzinie 17.00. Rozpocznie go koncert „Piosenka jest dobra na wszystko” w wykonaniu Chrisa Schittulli i Bogdana Hołowni. Będą to największe przeboje polskiej i francuskiej piosenki, w tym piosenki z „Kabaretu Starszych Panow” po francusku. Po koncercie planowana jest potańcówka w pałacowym parku.

Chris SCHITTULLI – francuski wokalista, śpiewak bel canto, ambasador francuskiej piosenki w Polsce i polskiej po francusku. Jest współzałożycielem francuskiej grupy muzycznej DIVINO, znanej z repertuaru pop-opera.

Bogdan HOŁOWNIA – jeden z najwrażliwszych polskich pianistów jazzowych. Współpracował z Davem Clarkiem, Skippem Haddenem, George Zoncem, Larrym Kohutem, Grażyną Auguścik, Michałem Urbaniakiem i Urszulą Dudziak. 

Wydarzenie dostępne na profilu Pałacu w Jabłonnie na FB https://www.facebook.com/events/1708532232583621/

 

Program koncertów Letniego Festiwalu „Kultura z Pałacem w tle”

  • 30 czerwca – niedziela, godz. 17.00 koncert, potańcówka

Koncert „Piosenka jest dobra na wszystko”

Wykonawcy: Chris Schittulli i Bogdan Hołownia

  • 14 lipca – niedziela, godz. 17.00 koncert, potańcówka

Koncert „W rytmie tanga i latino”

Wykonawcy: Trio: Michał Jung, Łukasz Parchta, Paulina Poławska  

  • 11 sierpnia -– niedziela godz. 17.00 koncert, potańcówka

Koncert „Akustycznie i klimatycznie”

Wykonawca: Gośka Andrzejewska, Pan Klimatyczny, Kimmi Kennsonen

  • 25 sierpnia -– niedziela godz. 17.00 koncert, potańcówka

Koncert „Jazz, latin, country, cieple rytmy dobre na wszystko”

Wykonawca: Duet  Shandy & Eva

Letni Festiwal „Kultura z Pałacem w tle” to również Kino Letnie przed Pałacem. Będzie to cykl spotkań z filmami o tematyce historycznej jak również hity kinowe i przeboje musicalowe. Chcemy zachęcić do oglądania filmów i spędzenia czasu w plenerze całe rodzinny. Tłem do projekcji filmów jest piękny Pałac w Jabłonnie przypominający o dziedzictwie historycznym tego miejsca. 

Program Kina Letniego:  

  • 5 lipca 2019 – piątek, godz.21.00 – rozpoczęcie Kina Letniego 

  Repertuar: filmBohemian Rhapsody

  • 19 lipca 2019 –- piątek, godz.21.00

   Repertuar: musical „Rain Man” 

  • 1 sierpnia 2019 – czwartek, godz.21.00

   Repertuar: film „Kamienie na szaniec”

  • 14 sierpnia 2019 –- środa, godz.21.00 

Repertuar: musical „Green Book”

  • 25 sierpnia –  – niedziela godz. 20.00 – zakończenie Kina Letniego

Repertuar: musical „Lala land” 

 

Partnerami strategicznymi Letniego Festiwalu „Kultura z Pałacem w tle” są:

Urząd Gminy Jabłonna

GAZ System

 

#poczujnaszahistorie

#kulturazpalacem

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF