...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Znaczący spadek kursu Bitcoina

W ostatnim tygodniu kurs Bitcoina poszedł w dół o około 14%. Spadek notowań jednej z najdroższych kryptowalut powiązane są z m.in: obecną sytuacją na Kazachstanie, a także posiedzeniem amerykańskiej Rezerwy Federalnej.

FED wskazał na możliwość wcześniejszych i szybszych niż oczekiwano podwyżek stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Co ciekawe, informacja o prawdopodobnej podwyżce stóp procentowych w USA, a także wydarzenia, które mają miejsce w Kazachstanie.

Spadek ceny Bitcoina

Jak podaje Business Insider – cena najdroższej z kryptowalut (Bitcoina) spadła poniżej poziomu 41 tysięcy dolarów. Co ciekawe w lutym 2021 roku za Bitcoina trzeba było zapłacić aż 69 tysięcy dolarów. Był to wówczas najwyżej notowany poziom tej kryptowaluty.

 

 

 

Dziennikarze serwisu BI podają, że wartość całego rynku kryptowalut spadła ostatnio nawet poniżej 1,9 bln dolarów. To pierwszy taki spadek od września 2021 roku. W jego szczytowym momencie w listopadzie rynek wart był aż 2,9 bln dolarów. W poprzednim roku Kurs Bitcoina zyskał na wartości ok. 60 %, wyprzedzając przy tym inne klasy aktywów. Jak podają dziennikarze portalu:

Wynikało to m.in. z narracji obejmującej przyjęcie kryptowalut przez instytucje, ochronę przed inflacją i dywersyfikację inwestycji.

Business Insider

Niestety w ostatnich tygodniach najdroższy z wirtualnych aktywów zmagała się z niestabilną sytuacją  na rynkach finansowych, który ma również powiązanie z obecną światową sytuacją gospodarczą, np.: inflacją, podwyżkami cen wszelkich dóbr.

Wskutek tego światowe banki centralne zostały zmuszone do zaostrzenia polityki pieniężnej, grożąc ograniczeniem płynności, która wcześniej wywindowała notowania szeregu aktywów. W tym Bitcoina, którego kurs  spadł o 14 procent.

Ocena ekspertów

Callie Cox, analityk inwestycyjny w eToro wskazuje, że Bitcoin i inne kryptowaluty obecnie działają, jako aktywa wysokiego ryzyka, a jego inwestorzy, jako grę na perspektywach gospodarczych. Jednak w jego ocenie obecna sytuacja rynkowa jest niejasna i warto ją obserwować.

Natomiast współzałożyciel dostawcy produktów i usług w zakresie finansów cyfrowych JST Capital –  Todd Morakis uważa, że przyczyną zauważalnego spadku kursu Bitcoina możemy szukać w Kazachstanie, który w ostatnim czasie zmaga się z długimi przerwami w dostawie prądu i internetu (tzw. blackout).

Źródło/ Business Insider/ Bloomberg

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Rusza kolejna edycja bezpłatnych kursów, które przygotują studentów do pracy w nowych technologiach

Draftcode

Warszawska fabryka startupów Daftcode, przy współpracy z topowymi warszawskimi uczelniami, uruchamia serię praktycznych kursów dla studentów. Specjaliści w dziedzinie nowych technologii łączą siły, aby wspólnie wdrażać młodych w tajniki programowania, projektowania i promowania cyfrowych produktów. Dzięki partnerstwu z Google Cloud, uczestnicy po raz pierwszy będą mogli także zdobyć umiejętności niezbędne do pracy z chmurą obliczeniową. Do 12. edycji DaftAcademy można aplikować do niedzieli 28 marca. Udział w kursach jest bezpłatny.

Kursy DaftAcademy to doskonała okazja, aby przekonać się, jak wygląda budowanie startupów od kulis. W czasie kursów studenci będą szlifować praktyczne umiejętności potrzebne do pracy w startupach, a interaktywne wykłady online, prace domowe i wirtualne spotkania mentorskie będą odzwierciedleniem zadań, jakie faktycznie czekają młodych pracowników na początku kariery w nowych technologiach. Kursy DaftAcademy są organizowane nieprzerwanie od 2015 roku. W tym semestrze, oprócz Daftcode i Google Cloud, w inicjatywę zaangażowały się także Politechnika Warszawska, Uniwersytet SWPS i Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych oraz Uniwersytet Warszawski.

Startupy potrzebują nie tylko programistów, ale też m.in. talentów biznesowych i kreatywnych. Dlatego DaftAcademy ponownie zaprasza zarówno na kursy tworzenia aplikacji mobilnych iOS czy programowania w Python, jak i na kursy dotyczące komunikacji marketingowej i brandingu oraz product designu. Daftcode przeszkolił dotychczas już 3530 studentów, a tylko w minionym roku nasi specjaliści spotykali się online z 800 kursantami. Misja edukowania jest zakorzeniona głęboko w naszym DNA i chcemy ją kontynuować.

Paweł Seweryn, CEO Daftcode

12. edycja DaftAcademy to zarazem początek współpracy warszawskiego venture buildera z Google Cloud w ramach inicjatyw edukacyjnych. Dzięki temu partnerstwu uczestnicy DaftAcademy po raz pierwszy będą mieli okazję nauczyć się pracy na Google Cloud Platform i rozwijać swoje umiejętności w rozwiązaniach chmurowych. To praktyczne kompetencje, które przydadzą się studentom w wejściu na rynek pracy i będą dodatkowym atutem w ich CV czy na LinkedIn. Kurs będzie nastawiony na wykorzystywanie narzędzi Google Cloud w praktyce, a także na zdobywanie wiedzy poprzez pracę na platformie QwikLabs.

Draftcode
Źródło: Draftcode

Chmura obliczeniowa to przyszłość biznesu. Coraz więcej firm przyspiesza swoją transformację, wdrażając rozwiązania Google Cloud, które pozwalają szybciej tworzyć aplikacje i podejmować mądrzejsze decyzje biznesowe, bazując na wielopłaszczyznowej analizie danych. Wszystkie przechodzące transformację chmurową firmy już potrzebują i będą potrzebowały jeszcze więcej specjalistów, którzy będą potrafili maksymalnie wykorzystać możliwości tych narzędzi. Dlatego naszym celem jest przygotować jak najwięcej chętnych osób i wyposażyć je w umiejętności, które będą stanowić o sukcesie biznesowym firm – tych małych i tych dużych. Kurs Google Cloud Computing Foundations, dostępny w ramach DaftAcademy, to bardzo dobre wprowadzenie do tematu chmury, które jednocześnie pozwala poznać funkcje i możliwości Google Cloud oraz zdobyć potwierdzenia nabytych umiejętności przydatne w wyróżnieniu się na rynku pracy.

Kamila Cioś, Google Cloud

Do udziału w kursach zaproszeni są studenci z całej Polski, niezależnie od alma mater i kierunku studiów, a także absolwenci z maksymalnie 2-letnim stażem pracy. Najbardziej zaangażowani studenci otrzymają certyfikat skracający drogę na letni staż w Daftcode lub spółkach portfelowych. Każdy kurs DaftAcademy składa się z 5–7 cotygodniowych spotkań, które zaczną się w kwietniu i zakończą w maju.

Aplikacje kandydatów zbierane są na stronie https://daftacademy.pl/ do 28 marca


Źródło: Draftcode

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF