...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Plan 5-letni Inchcape Polska

Witold Wcisło_Prezes Zarządu Inchcape Polska

Kolejna lokalizacja Inchcape Park, 3 nowe punkty sprzedaży samochodów używanych, dostarczenie do Klientów 12 000 pojazdów z historią, znaczący wzrost zatrudnienia i rozwój kluczowych kompetencji – to plany Inchcape Polska na najbliższe 5 lat, które docelowo mają doprowadzić do 6-krotnego wzrostu biznesu samochodów używanych na polskim rynku.

Inchcape Polska znacząco przyspiesza swoją ekspansję w Polsce. Pierwszym krokiem na drodze rozwoju Inchcape jest uruchomienie z początkiem 2022 roku w Warszawie, przy ul. Łopuszańskiej 38B, pierwszego obiektu Inchcape Park. To innowacyjny koncept biznesowy, łączący multibrandowy salon samochodów używanych premium oraz innowacyjny serwis marek BMW, MINI, Jaguar i Land Rover.

Od 18 lat jesteśmy ważnym, wielokrotnie nagradzanym partnerem dla marek BMW i MINI. W tym roku otrzymaliśmy wyróżnienie Partnera Serwisowego 2021, co potwierdza najwyższą jakość naszych usług. Warszawski oddział kolejny raz zyskał tytuł Dealera Roku BMW, dostarczając Klientom najwięcej pojazdów tej marki. Mając na uwadze to, co dla Klienta jest dziś najcenniejszą walutą, czyli czas, naturalna była dla nas budowa kolejnego warszawskiego punktu świadczącego usługi serwisowe

Witold Wcisło, Prezes Zarządu Inchcape Polska

W ramach Inchcape Park firma po raz pierwszy w swojej polskiej historii rozwija działalność o kolejne dwie marki premium: Jaguara oraz Land Rovera.

Silne partnerstwo to jeden z najważniejszych elementów naszej działalności i to, co pozwala budować nam przewagę konkurencyjną. Standard Inchcape Park to dowód tego, jak poważnie i profesjonalnie podchodzimy do naszych partnerów

Witold Wcisło

Inchcape działa w Polsce prawie od 20 lat, podczas których sukcesywnie rozwija się i odnosi lepsze wyniki rok do roku. Na co dzień korzysta z międzynarodowego know-how i wsparcia Grupy Inchcape, która jest największym niezależnym dystrybutorem w branży motoryzacyjnej na świecie i z sukcesami funkcjonuje w ponad 30 krajach.
Realizowane wewnętrznie badania oraz liczne analizy branżowe wyraźnie wskazują, że w najbliższych latach to właśnie w Polsce, porównując do pozostałych rynków, gdzie działa Inchcape, rynek samochodów używanych ma największy potencjał wzrostu.

Polska to dziś bardzo silny rynek, który w najbliższych latach jeszcze mocniej zyska na wartości. Aktualna sytuacja rynkowa tworzy nie tylko wyzwania, ale także nowe możliwości, a my jesteśmy w pełni gotowi, aby z nich skorzystać Witold Wcisło

Witold Wcisło

Inchcape zapowiada, że niebawem, we Wrocławiu, powstanie kolejny Inchcape Park. W następnej kolejności uruchomione zostaną także 3 kolejne punkty sprzedaży samochodów używanych. W efekcie, w 2027 roku firma planuje dostarczyć na polski rynek 12 000 sztuk pojazdów używanych.

Najbliższe miesiące poświęcimy na rozwój kluczowych dla organizacji kompetencji, znaczące zwiększenie zatrudnienia oraz poszukiwanie kolejnych inwestycji, które będą przybliżać nas do założonego celu. Jesteśmy przekonani, że nasz rozwój będzie widoczny, a co najważniejsze, stale będzie towarzyszyć mu troska o Klientów poprzez dbałość o najwyższą jakość obsługi i oferowanych przez nas usług

Witold Wcisło

W obszarze samochodów używanych Inchcape Polska buduje swoje wyróżniki poprzez oferowanie pojazdów z niskim przebiegiem poniżej średniej wartości dla danego wieku, modele o niskim zużyciu i ze szczegółowo sprawdzoną historią pod względem technicznym. Wszystkie auta oferowane przez Inchcape objęte są gwarancją, którą Klient może dowolnie zarządzać, przedłużać i rozszerzać zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Co ważne, firma zapewnia Klientowi szeroki wybór form finansowania, w tym także możliwość pozostawienia w rozliczeniu swojego dotychczasowego pojazdu.


Źródło: Inchcape Polska

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Inchcape park – nowość na rynku motoryzacji?

INCHCAPE PARK

Jeden z największych dystrybutorów samochodów rusza z parkiem samochodów używanych. Ma to być placówka przystosowana do czasów pandemii oferująca samochody używane i ich serwis.

Ostatni rok na rynku motoryzacyjnym nie był łaskawy również dla marek premium. Braki magazynowe doprowadziły do niedostępności nowych samochodów w salonach, a na zamówione egzemplarze czas oczekiwania sięga nawet roku. W odpowiedzi na sytuację na rynku Inchcape postanowiło rozwinąć pomysł showroomu samochodów używanych marek premium. Ofertę mają stanowić propozycje od BMW, Mini, Jaguara oraz Land Rovera.

Poza sprzedażą w ofercie pojawią się autoryzowane serwisy dla wszystkich marek. Niestety 24-miesięczna gwarancja oferowana będzie jedynie dla modeli należących do programu BMW Premium Selection. W przypadku pozostałych marek będzie ona udzielana indywidualnie.

Przełomem ma być system obsługi klienta. Obiekt i system przygotowano tak, aby całość obsługi serwisowej mogła odbyć się zdalnie. Proces zaczyna się od rezerwacji terminu online, następnie czeka nas możliwość oddania samochodu bez kontaktu z obsługą dzięki kluczykomatom. W trakcie naprawy ma być dostępny film, który będzie pokazywał postęp prac, a ewentualne decyzje co do zakresu usług podejmiemy w aplikacji lub na stronie.

Inchcape zapowiada, iż na otwarcie salonu przygotowanych jest ponad 100 samochodów czekających już pod dachem. W styczniu przekonamy się, czy to wystarczy oraz jak sprawdzi się bezkontaktowy system obsługi serwisowej.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF