...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne

Mimo, że początkowy czas lęku i niepokoju u wielu z nas minął, napięcie i stres minionego miesiąca może wciąż oddziaływać na nasz organizm.

 

W ostatnim czasie sporo przeżyliśmy. Najpierw trwająca dwa lata pandemia ze swoją dynamiką – czas niepokoju i lęku, czas zmęczenia i frustracji. Większość z nas sobie poradziła – wypracowała nowe strategie radzenia sobie i nauczyła się żyć w nowej normalności.

Niestety wojna w Ukrainie zatrzęsła naszym zdrowiem psychicznym. Nie mogliśmy się przygotować na to wydarzenie. Mimo, że początkowy czas lęku i niepokoju u wielu z nas minął, napięcie i stres minionego miesiąca może wciąż oddziaływać na nasz organizm.  Nadal jesteśmy zaangażowani, słuchamy wiadomości, myślimy o tej sytuacji. Niewątpliwie możemy być już zmęczeni. U wielu z nas może pojawić się obojętność i bezradność, a nawet złość. Jak sobie z tym radzić i przygotować się na kolejne zmiany?

Sytuacja ta nie potrwa miesiąc, dwa, ale znacznie dłużej. Warto więc wyposażyć się w podstawowe informacje
i kompetencje psychologiczne przydatne we wspieraniu bliskich, pracowników i samego siebie. Chcąc nadal Was wspierać, po raz kolejny organizujemy “Majówkę ze zdrowiem psychicznym”, która będzie okazją do wysłuchania ekspertów.

O czym tym razem?

☑ Dla managerów i HRBP przygotowaliśmy m.in. warsztaty z interwencji kryzysowej po stracie pracownika, kompetencji wspierających managera, wypalenia zawodowego i procedur w przypadku uzależnionego pracownika.

☑ Panele z udziałem zaproszonych gości będą miejscem, gdzie poruszymy tematy strategii zdrowia psychicznego
w firmie po wybuchu katastrofy oraz wyboru odpowiedniej linii wsparcia dla pracowników.

☑ Przedstawimy najnowsze dane na temat wzrostu postraumatycznego, rozmowy z osobą w żałobie, złożonym PTSD, żałoby traumatycznej, samotności postpandemicznej.

☑ Damy wskazówki, jak udzielać podstawowej pomocy psychologicznej i opanować swój niepokój.

☑ Powiemy sporo o rodzicielstwie – jak wspierać dziecko w żałobie i jak być rodzicem w czasie wojny.

☑ Porozmawiamy o wyczerpaniu pomaganiem, wtórnym stresie pomagającego i konfliktach domowych.

☑ Nie zabraknie też informacji z psychologii pozytywnej – podpowiemy jak się wentylować i jak przyjemne emocje oraz sport regulują pracę mózgu.

Zapisz się już dziś: www.majowka.mhcenter.pl oraz dołącz do wydarzeń w social media, aby być na bieżąco:

Do zobaczenia i usłyszenia od 9 maja!

Zapraszamy,

Mental Health Center, Diversity Hub, Mental Health Helpline

BRIEF po raz kolejny jest Patronem Mediowym wydarzenia

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne [BRIEF PATRONUJE]

Majówka ze zdrowiem psychicznym

Zbliża się maj, a wraz z nim „Majówka ze zdrowiem psychicznym”, czyli cykl bezpłatnych webinarów o mental health.

W Mental Health Center i Mental Health Helpline mamy ogromne doświadczenie w budowaniu świadomości w zakresie zdrowia psychicznego w organizacjach. Jest to nasza pasja, misja, wiara. Wierzymy, że małymi krokami zmieniamy nastawienie ludzi do zdrowia psychicznego – dzięki nam
w wielu organizacjach temat zaistniał w rozmowach, pracownicy sięgają po pomoc specjalistów. Dzieje się, ale nie zwalniamy tempa.

Podczas „Majówki ze zdrowiem psychicznym” poruszymy m.in. takie tematy jak:

  • Zdrowie psychiczne pracowników – konsekwencje ignorowania problemu i korzyści
    z programów pomocowych
  • Wstajesz i wiesz – kiedy mamy naprawdę problem ze snem?
  • Moje ciało mnie nie słucha, czyli o wpływie długotrwałego stresu na zdrowie
  • Nosisz spodnie, więc walcz – czyli o męskiej wrażliwości
  • O przynależności w miejscu pracy. Dlaczego jest tak ważna i jak ją budować?
  • Jak wspierać nastolatka w rozwoju i procesie terapii?
  • Role opiekuńcze – jak się nimi dzielić i jak organizacja może pomóc?

Podzielimy się z Tobą swoim doświadczeniem i wiedzą, a Ty w tym czasie możesz napić się kawy, poleżeć na trawie, poopalać na tarasie. Od 4 do 31 maja, od poniedziałku do piątku, 60 minut od 13.00. Aby wziąć udział w wydarzeniu, zarejestruj się bezpłatnie na www.majowka.mhcenter.pl.


Źródło: Mental Health Center oraz Mental Health Helpline

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF