BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.
E-sport z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularny. Jakie trendy dominowały w branży w 2021?
Powrót wydarzeń offline
Choć pandemia nie uderzyła mocno w e-sport, to skutki braku kibiców były odczuwalne przede wszystkim podczas największych eventów. Panująca w tle cisza, brak kamer na twarze zawodników i dziwna, lekko grobowa atmosfera. W 2021 jednak zaczęto powoli wracać na wielkie sceny. Na początku, na lany wrócili sami zawodnicy, którzy do tej pory grali ze swoich domów, lub z biur. Potem dopiero stopniowo wprowadzano kibiców, z coraz mniejszym limitem miejsc. Jeżeli w życie nie wejdą kolejne obostrzenia, to trend będzie kontynuowany w roku 2022. Już teraz powrót na scenę offline zapowiedziało między innymi RLCS (organizatorzy turniejów Rocket League).
Celebryci i sportowcy zainteresowani e-sportem
Mimo, że trend występujący głównie za granicą, to i w Polsce możemy zauważyć stopniowe wejście celebrytów, którzy chcą inwestować w sporty elektroniczne. Ambasadorami Polskiej Ligi Esportowej zostali między innymi Marcin Gortat i Dawid Podsiadło. Za granicą swoje organizacje tworzą piłkarze Gerard Pique i Casemiro, w Ameryce Complexity Gaming wydaje projekt poświęcony całkowicie sportowcom w świecie gamingu.
NFT, blockchainy, kryptowaluty…
Zainteresowanie NFT w tym roku wybuchło na ogromną skalę i każdy producent gier chce ukroić kawałek tego cyfrowego tortu dla siebie. Coraz częściej słyszymy o premierach gier, w których rynek będzie oparty o technologie blockchainowe i pozwoli graczom zarabiać „realne” pieniądze. Ze wzrostu zainteresowania na NFT skorzystał między innymi Faze Clan, wydający kolekcję tokenów powiązanych z drużyną.
E-sport amatorski i kobiecy
E-sport amatorski może nie jest chętnie oglądany, ale turnieje same w sobie cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Z inicjatyw w Polsce warto odnotować Monte Cup, które otrzymało setki zgłoszeń. Popularność kobiecej sceny zaś, dostrzegło Valve, które zdecydowało zainwestować 500 000 euro w przyszłoroczne turnieje. Jak i turniej Tekkena Vigilant Fight Club, który w tym roku stał się imprezą o charakterze międzynarodowym.
Sezon wiosenny PGE Dywizji Mistrzowskiej dobiega końca, a to oznacza tylko jedno: 6 najlepszych drużyn rozegra mecze fazy pucharowej Counter Strike:Global Offensive. Następnie finałowa czwórka pierwszy raz od 1,5 roku spotka się na LAN-ie! Stawka jest wysoka, bo zawodnicy powalczą o łączną pulę nagród 100 000 złotych, slot do międzynarodowego turnieju i wyróżnienia indywidualne ufundowane przez Marcina Gortata. Emocjonujące zmagania offline rozpoczną się w piątek 28 maja o godz. 18.00.
7 kolejek fazy zasadniczej, 5 dni play-offów, dziesiątki godzin spędzonych na wirtualnych mapach, nieoczekiwane
i zaskakujące zwroty akcji, kolejne punkty zdobywane w meczowej drabince, aż w końcu winning moments, które z pewnością zapadną w pamięci fanów i komentatorów – to wszystko doprowadziło 6 najlepszych zespołów polskiego CS’a do finału PGE Dywizji Mistrzowskiej. Nadchodzące zmagania będą jednak inne niż wszystkie. Pierwszy raz od 1,5 roku zawodnicy 4 drużyn znów usiądą obok siebie, by ramię w ramię walczyć o puchar Polskiej Ligi Esportowej.
Przed nami prawdziwe esportowe święto i jednocześnie ogromne wyzwanie. LAN-owe rozgrywki nadawać będziemy na żywo aż z trzech różnych miejsc. Esportową historię tworzymy wspólnie z graczami i fanami, dlatego cieszę się, że jako Polska Liga Esportowa stale wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom. Niezmiennie dbamy o profesjonalną rywalizację na najwyższym poziomie, oferując przy tym wyjątkowe emocje. Tym razem – ku zaskoczeniu środowiska gamingowego i po tak długo wyczekiwanej przez wszystkich przerwie – znowu gramy na stacjonarnym evencie.
Radosław Wójcik, Head of Communication & PR
To jednak nie wszystkie niespodzianki, jakie dla zawodników i kibiców esportu przygotowała Polska Liga Esportowa przy wsparciu partnera tytularnego dywizji i zaangażowaniu sponsorów. Gracze staną w szranki po 100 000 złotych, slot do prestiżowego, międzynarodowego turnieju BLAST Premier Fall 2021 oraz nagrody MVP ufundowane przez legendę NBA i inwestora PLE – Marcina Gortata. Grający pod nickiem „MG13” koszykarz z sukcesami zgłębia tajniki esportu i zdobywa kolejne mapy.
Żyjemy w wyjątkowych czasach, a ten turniej daje nam szansę na nowo zakosztować wielkich emocji. Zawodnicy mogą sobie spojrzeć prosto w oczy i wymienić uprzejmości. Doskonale znam to uczucie z gry w NBA. Faza playoffs, zarówno w NBA, jak i w esporcie, rządzi się swoimi prawami i wygrywa ten, kto pokaże największy charakter.
Marcin Gortat
Pierwszy mecz finałowych rozgrywek PGE Dywizji Mistrzowskiej rozpocznie się w piątek 28 maja o godz. 18.00. Trzydniowe, decydujące starcia odbędą się w Kinguin Esports Performance Center w Warszawie, jednym z najbardziej profesjonalnych i zaawansowanych technologicznie ośrodków esportowych oraz pierwszym w historii profesjonalnym centrum szkoleniowym dla organizacji esportowych w Europie.
Możliwość zorganizowania finałów Polskiej Ligi Esportowej to dla nas duże wyróżnienie. Marka Kinguin od wielu lat zaangażowana jest w inicjatywy esportowe, począwszy od sponsorowania drużyn, a kończąc na organizacji turniejów i wydarzeń. Ten turniej ma dla nas specjalne znaczenie, gdyż mamy nadzieję, że będzie on początkiem nowego rozdziału w erze post-covidowej.
Viktor Romaniuk Wanli, założyciel oraz CEO Kinguin
Transmisja wszystkich meczów tylko na kanale Polsat Games oraz pod adresem: twitch.tv/polsatgames. Specjalną relację na żywo z ostatniego dnia finałów przygotuje również redakcja WP Sportowych Faktów.
Śledźcie nas też w mediach społecznościowych pod hashtagiem #finalyPLE.
Szczegółowy harmonogram i więcej informacji: ple.gg.
Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.
ESPOT na warszawskim Powiślu to nowatorski projekt. Arena gamingowa z prawdziwego zdarzenia przygotowana nie tylko do przyjęcia licznych fanów gier i esportu, ale również do realizacji wydarzeń online w realiach pandemii.
ESPOT, spotkacie tu wszystkich których warto spotkać. Youtuberów, influencerów ale przede wszystkim graczy. I nie tylko będziecie patrzeć jak grają zawodowcy, ale sami też włączycie się do gry i na żywo w realu możecie zawierać znajomości, tworzyć zespoły i grać na najwyższej klasy sprzęcie od Actiny. Mało tego, zanim wydacie kasę możecie wypróbować przedpremierowe egzemplarze sprzętów, które trafiają tu to testów.
ESPOT to propozycja i wyzwanie dla tych którzy chcą czegoś więcej niż biureczko i ekranik w domowym zaciszu. ESPOT to ludzie, zespoły i wymiana doświadczeń. ESPOT to przyszłość, na którą wszyscy czekamy.
CO ROBIMY
Choć Covid nie odpuszcza, my wciąż działamy i jesteśmy z Wami. Tegoroczne targi PGA i Intel® Extreme Masters w katowickim Spodku czekają na lepsze czasy, ale nie my, nie ESPOT!
U nas wciąż coś się dzieje i pamiętamy, jak bardzo brakuje Wam waszych ulubionych youtuberów i streamerów. Oni wciąż streamują samotnie okopani w domach, ale przecież wiecie, że nie do tego gry zostały stworzone.
Dlatego właśnie macie ESPOT. To tu w Elektrowni Powiśle powstała nowa arena i tu zapraszamy w weekendy waszych idoli, by mogli coś zrobić dla Was wspólnie. I dzieje się, oj dzieje!
JUST DANCE
Tak dla przykładu, znacie MrsKrysie ze sceny Call of Duty Warzone? Otóż MrsKrysia, ale też Ania Łempcka wel Lempianek, znana z szaleństw kulinarnych w finale ósmego sezonu MasterChef – postanowiły nieco rozkręcić towarzystwo tańcami. I nie uwierzycie, dziewczyny osiem godzin non stop, no prawie osiem godzin, bo czasem przecież tańcowały, więc prawie osiem godzin na live gadały o jedzeniu i tak gadały że ślinka ciekła.
Pojedynki w Counter Strike: Global Offensive
A że żarcie to nie wszystko (choć nie wszyscy podzielają ten pogląd), trzech streamerów z krewnymi i znajomymi królika rozegrało profesjonalny turniej CS:GO. A mieli na czym pograć i gdzie kibicować, oj mieli. Czterdzieści stanowisk z wypasionymi kompami Actiny i ściana ledowa osiem na trzy metry plus dwie boczne i cała masa innych bajerów. Ale nie martwcie się, już niedługo otwieramy się dla wszystkich i sami będziecie mogli tego wszystkiego posmakować.
TIKTOK
Już teraz może poczuć te emocje. Jacek Janowski znany Wam jako Tata Gracza relacjonował wszystko na żywo na swoim TIKTOKU a inni gracze na TWITCHu. Wszystko znajdziecie tutaj:
Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.
Dawid Podsiadło – od lat jeden z najpopularniejszych muzyków w Polsce, kolejny raz angażuje się w nową branżę. Po udanym debiucie w roli koproducenta filmowego, muzyk postanowił zaangażować się biznesowo w bardzo bliski sobie gaming, a konkretnie – Esport.
Artysta zainwestował w Polską Ligą Esportową, obejmując tym samym udziały w spółce, której współwłaścicielem jest również od niedawna Marcin Gortat – polska gwiazda NBA.
Czym Jest Esport? To sport elektroniczny, (ang. esports, electronic sports) – czyli forma rywalizacji, w której przedmiotem działań zawodników są gry komputerowe.
Polska Liga Esportowa przygotowuje rozgrywki w grach komputerowych, wprowadzając esport na zupełnie nowy, profesjonalny poziom, porównywalny do topowych projektów sportowych takich jak UEFA, NBA czy NFL – zarówno pod kątem jakości rozgrywek jak i towarzyszącej im oprawie.
Polska Liga Esportowa słynie z ligi Counter Strike: Global Offensive, czyli gry od wielu lat pozostającej w czołówce tytułów esportowych na świecie. Zwycięzca zeszłorocznych finałów ligi rywalizował o pulę nagród pieniężnych wysokości 100 000 złotych oraz nagrody indywidualne, takie jak lot do USA na mecz NBA. Rozgrywki CS:GO składają się z dwóch dywizji: Profesjonalnej oraz PGE Mistrzowskiej. Oprócz wspomnianej gry, zawodnicy mierzą się w takich tytułach jak Pro Evolution Soccer czy F1. W najbliższym czasie zostaną ogłoszone kolejne turnieje.
Esport jak i szeroko rozumiany Gaming – to jedna z najdynamiczniej rosnących gałęzi biznesu rozrywkowego, która dodatkową stopę wzrostu zanotowała wraz z nadejściem pandemii oraz wprowadzanych restrykcji i lockdownu. Powrót do rozrywki domowej przyczynił się do wzrostu wartości całej branży wirtualnej rozrywki.
Dawid Podsiadło wielokrotnie podkreślał, że prywatnie jest miłośnikiem gier, także ta inwestycja poza walorem biznesowym, jest dla niego także rozwinięciem własnych zainteresowań.
Na podobnym poziomie kocham muzykę, film i gry wideo. Wszystko to się ze sobą przenika i łączy – i bez choćby jednego z tych elementów, inne nie byłyby wystarczająco dobre.
Dawid Podsiadło
Cieszę się, że już oficjalnie przedstawić możemy kolejnego zawodnika w naszym rozwijającym się zespole. Miło mi również, że Dawid postanowił nam zaufać i współdzielić z nami koncepcję w nadawaniu kierunku rozwojowi polskiego esportu. Wypływamy na nowe wody i czekamy na nowe możliwości.
Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.
Dwa miesiące rywalizacji, 100 000 złotych w puli, 8 drużyn, 33 spotkania i 1 zwycięzca, który po zaciętej rywalizacji, kilku dogrywkach i trzech mapach zdobył najwyższy tytuł w Dywizji Mistrzowskiej - to zespół ACTINA PACT.
W wielkim finale zmierzyły się ze sobą dwie bezapelacyjnie najlepsze drużyny tego sezonu. Niepokonane Illuminar Gaming oraz Actina PACT, która stabilnie przeszła przez fazę zasadniczą. IHG dość sprawnie rozprawiło się Actiną na etapie grupowym, więc wielu stawiało na to, że i tym razem niepokonany lider nie da większych szans swojemu rywalowi. Nic bardziej mylnego! Dodatkowym smaczkiem był fakt, że PACT występowało w finale w roli obrońcy tytułu sprzed sezonu. Niesamowite wystąpienie drużyny Jacka “minise” Jeziaka, który tuż przed startem rozgrywek w wywiadzie dla PLE powiedział: “Mamy sporo do udowodnienia…”, pokazało najwyższy poziom CS’a i prawdziwość esportowych emocji.
CO TO BYŁ ZA FINAŁ!
Przez trzy dni rywalizacji, komentatorzy w studiu Polsat Games – Łukasz “hermes” Pożyczek, Olek “Vuzzey” Kłos oraz Piotr “Izak” Skowyrski wraz ze specjalistami przeprowadzali kibiców przez prawdziwe emocje Counter – Strike’a. Transmisja po raz pierwszy w historii odbyła się przy wsparciu tłumaczy języka migowego, którzy pod hasłem #GamingBezBarier podjęli się tego niezwykle trudnego zadania, nie tylko z perspektywy dynamiki pojedynków, ale również złożoności języka rozgrywki.
Transmisja uzupełniania była materiałami ze studia w ESPOCIE, w którym odbyły się koncerty artystów – Wiatra, z kawałkiem “Testarossa”, którego wyświetlenia przebiły już 22 miliony na YouTubie, reprezentującego SONY Music Polska, oraz znanego rapera Żabsona, kojarzonego z Chillwagonem, którego wspierała Young Leosia. Współpraca z młodymi artystami pozwala sięgać po nowych odbiorców, a stała współpraca z osobami na co dzień nie kojarzonymi z grami to stały punkt w działaniach Polskiej Ligi Esportowej.
Również podczas tego finału w wywiadach między meczowych prowadzonych przez Wojtka “Łozo” Łozowskiego i Asię Marks, można było posłuchać takich postaci jak: Piotr Gruszka, Martin Lewandowski, Maciej Musiał czy Yankes. Swoją obecność na ściance PLE zanotowali również Rafał Maślak, Karol “Blowek” Gązwa, Piotr Kędzierski, Rafał Jonkisz, Sebastian Chłodnicki oraz Cezary Trybański.
Kilka miesięcy kreatywnej pracy całego zespołu pokazuje, że esport i rozgrywka na najwyższym poziomie jest początkiem całego spektrum możliwości około gamingowych. Stabilnie umacniamy naszą pozycję w świadomości kibiców i upewniamy, że nasze transmisje turniejowe to dobra jakość. Dodatkowo przenikamy się z mainstreamem i rozrywką masową, wprowadzając do naszego świata gwiazdy telewizji, muzyków, sportowców i ludzi z showbiznesu. Już mamy plany na dalsze działania!
Radosław Wójcik, Head of Communication and PR
W trakcie pojedynków kibice mogli wspierać swoje ulubione zespoły na dedykowanym serwerze Discord. PLE ogłosiło również dwie dodatkowe nagrody MVP – pierwszą za fazę zasadniczą, którą jest Porsche Carrera na weekend, a za fazę finałową przelot do USA i mecz NBA!
W trakcie emisji odbył się również Showmatch, rozegrany na aim mapie w wykonaniu Marcina Gortata i Piotra “Izaka” Skowyrskiego.
Już za tydzień odbędzie się oficjalne wręczenie nagród i przyznanie tytułów “Most Valuable Players”.
CO TO BYŁ ZA SEZON!
Polska Liga Esportowa od początku podkreśla jak ważna jest dla zespołu profesjonalizacja działań nie tylko własnych, ale również około branżowych. W ramach obu dywizji, zarówno Lotto Dywizji Profesjonalnej jak i Mistrzowskiej, łącznie w turniejach CS:GO udział wzięło 16 drużyn, co daje 80 zawodników w podstawowych składach, kilkunastu graczy rezerwowych, trenerów, czyli 16 profesjonalnych organizacji, które w różnym stopniu i stażu angażują się w budowę rynku esportowego w Polsce. Dzięki temu dziesiątki tysięcy kibiców, na bieżąco może śledzić wyniki swoich ulubionych zespołów w rywalizacji Counter – Strike: Global Offensive. To wszystko zbudowane w profesjonalnych strukturach organizacji esportowych.
Lipcowa konferencja w świat esportu wprowadziła Marcina Gortata, jako nowego inwestora Polskiej Ligi Esportowej. Ogłoszono rywalizację 8 najlepszych polskich zespół oraz pulę 100 000 złotych do zdobycia podczas ligi Counter – Strike’a. Ważnym i osiągniętym punktem do zrealizowania turnieju było otrzymacie oficjalnej licencji od VALVE. Współpraca z Polsat Games i wykorzystanie nowoczesnego, dedykowanego grom studia, pozwoliła na dostarczenie najwyższej jakości transmisji zarówno na platformie streamingowej jak i w telewizji. Podczas trwania siedmiu kolejek fazy zasadniczej rozgrywek CS:GO, zespół PLE nawiązał działania z PZPN, w ramach której zwycięzca w eFootball PES otrzyma możliwość znalezienia się w finale eliminacji do reprezentacji Polski, w projekcie PZPN eFutbol, oraz reprezentowania kraju podczas UEFA eEURO 2021 – oficjalnych mistrzostw Europy! W międzyczasie rozpoczęła się również wirtualna rywalizacja fanów wyścigów FORMUŁY 1, pod szyldem PLE.GG F1 CUP.
Partnerem Strategicznym Polskiej Ligi Esportowej jest legalny bukmacher – eWinner, którego ambasadorem jest Marcin Gortat. Jako Partner Główny Polskiej Ligi Esportowej oraz Partner Tytularny Dywizji Profesjonalnej występuje Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO. Wsparcia podczas finałów udzieliły marki takie jak Sokołów Red Bull oraz Man Generation.
Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.
Jak wiadomo, jeden z celów do zrealizowania na mapach CS’a to doprowadzenie do wybuchu paki, więc PLE już w teraz podpala lont!
Polska Liga Esportowa kończy sezon rozgrywek Counter – Strike:Global Offensive, z których 6 najlepszych wyłonionych drużyn, już w ten weekend, walczyć będzie o pulę 100 000 złotych oraz nagrody MVP nie tylko w kontekście indywidualnych wyników, ale również według zasady #teamwork!
Mocnemu rozpoczęciu musi dorównać równie głośny koniec, więc oprócz zaplanowania standardowej komunikacji wokół rozgrywek, PLE podejmuje się nowych wyzwań i rozwiązań, które wzmocnić mają “gamingowe show”.
Co się będzie działo podczas finałów?
W studiu Polsat Games najlepsi komentatorzy i eksperci będą przeprowadzać kibiców przez rozgrywkę. Całość studia poprowadzi wprawiony w tej roli Filip “Testree” Mątowski, obowiązkowo w roli ekspertów wystąpią Łukasz Hermes Pożyczek oraz Olek “vuzzey” Kłos, a dodatkowo w wybranych meczach posłuchać będzie można komentarza samego Piotra “izaka” Skowyrskiego, Sebastiana “NEEX’a” Treli i Macieja “Luza” Bugaja.
Po drugiej stronie miasta, w studiu ESPOTowym zawitają goście ze świata gier, sportu i telewizji, z którymi o gamingu i życiowych pasjach rozmawiać będą Wojtek “Łozo” Łozowski oraz Asia Marks!
Dzięki wystartowaniu kampanii #GamingBezBarier, przetłumaczonych, bądź zbudowanych od nowa, zostało 19 haseł CS’owych. Polska Liga Esportowa jako pierwsza w historii esportu poprowadzi finały przy wsparciu tłumaczy języka migowego! Dzięki działaniom partnerów zrobiono pierwszy krok w procesie budowania i katalogowania słownictwa esportowego. A to zagranie unikatowe w skali światowej! W almanachu znalazły się m.in. takie słowa jak ACE, CLUTCH czy RUSH, które są podstawą dobrze poprowadzonej taktyki!
Dodatkowe atrakcje, które pojawią się w ramach transmisji to m.in. rozegranie showmatchu, podczas którego w duchu fair play powalczą ze sobą znani w środowisku “e” i sportowcy.
Na rozluźnienie pomiędzy emocjami meczowymi zaplanowana jest przerwa muzyczna i live session w tle, z artystą od SONY Music, którego hit przekroczył 20 milionów wyświetleń na YouTubie.
Również kibice dostaną swoją przestrzeń do wyrażania emocji. Fani będą mogli dopingować swoje drużyny na dedykowanym serwerze Discord, a ujęcia z kamer obserwatorów pokazane zostaną podczas transmisji.
Zrealizowany zostanie również konkurs Mikołajkowy, w którym do wygrania będą atrakcyjne nagrody.
Trzy dni, dwa studia, jeden zwycięzca!
Polsat Games, jak w każdej kolejce Dywizji Mistrzowskiej, odpowiadać będzie za transmisję meczową na platformie streamingowej twitch.tv/polsatgames oraz za przekaz telewizyjny w kanale Polsat Games. Dodatkowo włączone zostanie studio ESPOTU, z którego płynąć będą wywiady z gośćmi nie tylko z branży esportowej, ale również muzycznej czy sportowej.
Mam nadzieję, że te finały zaskoczą niejednego kibica. Najwyższy poziom rozgrywek będzie uzupełniony o sporą dawkę rozrywki. Mimo utrudnionych warunków, postaraliśmy się, aby całemu wydarzeniu towarzyszyło show, przyjemne nie tylko dla graczy, ale również wszystkich tych, którzy zajrzą do naszej transmisji. Zostawiamy kilka asów w rękawie, także warto nas oglądać i pozytywnie się zaskoczyć.
Adam Gil, Head of Esports, Polska Liga Esportowa
W rywalizacji zostały takie drużyny jak: Illuminar Gaming, Actina PACT, AVEZ, Wisła All In, Izako Boars oraz HONORIS, które rywalizować będą o pulę nagród 100 000 złotych. Kolejno według zajmowanych miejsc rozkłada się następująco: 1 – 50 000 PLN, 2 – 20 000 PLN, 3-4 – 8 000 PLN, 5-6 – 4 000 PLN, 7-8 – 2 000 PLN.
Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.
Gamingowe studio ESPOT w ramach walki z cyfrowym wykluczeniem dzieci i młodzieży organizuje specjalne wydarzenie lifestyle gaming i zbiera pieniądze dla dzieci z Akademii Przyszłości!
Już w najbliższą sobotę 14 listopada, znane osobistości oraz podmioty ze świata sportu, muzyki i gamingu jednoczą się i wspólnie zagrają dla Akademii Przyszłości! Swój udział i wsparcie zadeklarowały takie osobistości jak Marcin Gortat, Wojciech Łozowski, Katarzyna 'Urqueeen’ Jajuga, czy Aleksander 'Vuzzey’ Kłos, którzy wspólnie z innymi influencerami wezmą udział w akcji ESPOT GRA.
Współorganizatorami wydarzenia są uznani organizatorzy rozgrywek esportowych w Polsce – Polska Liga Esportowa, Good Game League, Codmania oraz serwis Vigilant Magazine.
Zbierane są fundusze na ufundowanie tzw. indeksów umożliwiających włączenie większej ilości dzieci do Akademii Przyszłości + sprzętów potrzebnych przede wszystkim do nauki zdalnej, bo problem braku komputerów do nauki jest powszechny, a pandemia tylko pogłębia ten proces. Dodatkowo w ramach wydarzenia wsparta zostanie również Szlachetna Paczka, a ESPOT wspólnie z zaproszonymi gośćmi przygotuje swoją paczkę.
Kluczowym elementem wydarzenia będzie charytatywny turniej Call of Duty: Warzone by ESPOT, w którym udział zadeklarowali czołowi zawodnicy i streamerzy w kraju jak również wielu celebrytów ze świata lifestyle. Akcje ESPOT GRA uzupełni Lifestyle Gaming Show, Rodzinny Obiad Online, a na zakończenie Marta Praktyczna, mistrzyni świata DJ’ów Red Bull zaprosi na Domówkę Online z udziałem gwiazd.
14:00-15:00 Obiad online z ESPOT by Adriana Marczewska
Adriana Marczewska wspólnie z Marcinem Gortatem i dwoma zaproszonymi dziećmi z Akademii Przyszłości przygotuje smaczny obiad i zainspiruje do wzajemnego pomagania
15:00 -16:30 Wyścig PLE.GG F1 CUP w ramach rozgrywek Polskiej Ligi Esportowej
20 kierowców zmierzy się w wyścigu F1 w rywalizacji o pulę 5000 złotych w ramach turniejów Polskiej Ligi Esportowej
16:30-17:15 ESPOT & PLE Lifestyle Gaming Show
W serii wywiadów z zaproszonymi celebrytami poruszymy tematykę lifestyle, gamingu, a także odpowiedzialnej pomocy
17:15-18:00 Rozgrzewka przed Call of Duty Warzone Cup by ESPOT
Przepytamy i weźmiemy pod włos wszystkich znanych zawodników biorących udział w turnieju. Będzie śmiesznie, wybuchowo i charytatywnie!
18:00-21:00 Call of Duty Warzone Cup by ESPOT
WYDARZENIE WIECZORU – Kilkunastu celebrytów ze świata sportu, muzyki i gamingu stanie naprzeciwko siebie w walce o Warzone!
21:00-0:00 Domówka Online razem z ESPOT
Marta Praktyczna znana jako Praktyczna Pani DJ, mistrzyni świata DJ’ów Red Bull / mistrzyni świata DJ’ów Red Bull
Sama zbiórka na dzieciaki z Akademii Przyszłości będzie prowadzona poprzez stronę www.espot.pl/gra od czwartku 12.11 do niedzieli 15.11. Bezpośredni link do zbiórki.
Akademia Przyszłości jest siostrzanym programem Szlachetnej Paczki prowadzonym przez Stowarzyszenie Wiosna. Akademia Przyszłości pomaga dzieciom zagrożonym wykluczeniem społecznym z klas 1-6 szkoły podstawowej. To program mentoringowy, gdzie wolontariusze przez cały okres roku szkolnego, raz w tygodniu spotykają się z jednym dzieckiem. Program działa na terenie całej Polski i pomaga rokrocznie kilku tysiącom dzieci. Akademia Przyszłości daje świetne rezultaty i bardzo pozytywnie wpływa na pewność siebie i ogólną motywację dziecka do życia i nauki.
Studio ESPOT jest w pełni przystosowane do produkcji zaawansowanych wydarzeń związanych z gamingiem w realiach COVID, a położone jest w Elektrowni Powiśle w Warszawie. Partnerami technologicznymi wydarzenia są firmy Actina, MSI, HyperX, LG, TP-Link i Pro-Gamer.
Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.
Polska Liga Esportowa ma przyjemność zakomunikować podjęcie wspólnych działań z Polskim Związkiem Piłki Nożnej w ramach gry PRO EVOLUTION SOCCER, dla amatorów ścigania przewidziano natomiast odrębny turniej w grze F1.
Polska Liga Esportowa, której turniej w Counter – Strike:Global Offensive przedstawia wysokie statystyki oglądalności na polskiej scenie ligowej, poszerza listę tytułów o gry z kategorii sportowej.
Po otrzymaniu oficjalnej licencji Valve na prowadzenie rozgrywek, co w przypadku turniejów regionalnych jest nie lada wyzwaniem, PLE pokusiło się o kolejny sukces – uzyskało zielone światło od japońskiego dewelopera KONAMI, oraz polskiego dystrybutora CENEGA, na organizację rozgrywek w eFootball Pro Evolution Soccer. Niebawem wystartują kwalifikacje do turnieju w grze, która świętuje w tym roku swoje 25-cio lecie.
PRO EVOLUTION SOCCER, to tytuł z długą tradycją, który gracze w Polsce od lat stawiają na wysokim miejscu symulatorów piłki nożnej. Produkt uzyskał wiele licencji, dzięki czemu dostajemy możliwość rozegrania Mistrzostw Świata ze wszystkimi oficjalnymi elementami FIFA. To gra, która dla wielu zawodników będzie świetną okazją do sprawdzenia swoich umiejętności na wirtualnym boisku, łącząca sport tradycyjny z nowoczesną rozgrywką.
Radosław Wójcik, Head of Communication & PR w Polskiej Ligi Esportowej
Ośmiu najlepszych zawodników wyłonionych w procesie kwalifikacji będzie rywalizować o pulę nagród wysokości 5000 złotych, a dodatkowo, zwycięzca oprócz nagrody finansowej otrzyma zaproszenie na udział w finałach kwalifikacji do reprezentacji Polski, po których poznamy pełny skład kadry w sezonie 20/21.
Dla tych, którzy od piłki nożnej wolą szybką jazdę, PLE przygotowało odrębny turniej PLE.GG F1 Cup . W ramach rywalizacji obejrzymy 12 wirtualnych wyścigów, które wyłonią najlepszego kierowcę bolidów w Polsce. Realizm, trójwymiarowa oprawa i dbałość o każdy detal rozgrywki, pozwoli zarówno kierowcom jak i kibicom poczuć się jak na prawdziwym torze.
Wiernie odtworzone trasy oraz dostępność wszystkich aktualnych kierowców i zespołów obecnego sezonu podkręci tempo wyścigu. Zawodnicy rywalizować będą o 5000 złotych. Podczas transmisji F1 w Polskiej Lidze Esportowej specjaliści przeanalizują tory, na których ścigać się będą kierowcy, w tym nową odsłonę “ Hanoi Circuit”, zapewnią dawkę historycznej wiedzy wyścigowej, uwzględnią anegdoty i smaczki świata FORMUŁY 1.
Polska Liga Esportowa w nowej odsłonie wystartowała z początkiem lipca 2020. Jednym z inwestorów projektu jest były zawodnik NBA – Marcin Gortat. Realizowany turniej CS:GO dzieli się na dwie ligi: LOTTO Dywizję Profesjonalną oraz Dywizję Mistrzowską, w której osiem najlepszych polskich zespołów rywalizuje o 100 000 złotych.
Sponsorem Strategicznym Polskiej Ligi Esportowej jest legalny bukmacher – eWinner. Jako Partner Główny Polskiej Ligi Esportowej oraz Partner Tytularny Dywizji Profesjonalnej występuje Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO. Partnerem Polskiej Ligi Esportowej jest również ESPOT pop-up gaming concept na warszawskim powiślu, skąd odbywają się dodatkowe nagrania.
Transmisje rozgrywek można oglądać na kanale twitch.tv/PLE_GG oraz w środy i czwartki, równolegle na telewizyjnym kanale Polsat Games oraz w Internecie na platformach Twitch i YouTube.
Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.
Polska Liga Esportowa S.A. 14 października rozpoczyna swój pierwszy jesienny sezon Counter-Strike: Global Offensive.
Osiem czołowych polskich drużyn będzie rywalizować o 100 000 zł w 7 kolejkach w systemie BO3 (best of three). Jako stały element do transmisji rozgrywek zostanie włączony „predictive corner”, w którym specjaliści oceniać będą szanse na wygraną rywalizujących zespołów.
Sponsorem Strategicznym Polskiej Ligi Esportowej został legalny bukmacher – eWinner, którego ambasadorem jest Marcin Gortat. Jako Partner Główny Polskiej Ligi Esportowej oraz Partner Tytularny Dywizji Profesjonalnej występuje Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO.
Wśród uczestników znalazły się takie drużyny jak: Izako Boars, Wisła All In! Games Kraków, PompaTeam, Illuminar Gaming, Actina PACT-zwycięzca poprzedniego sezonu, AVEZ Esport, Honoris z legendami polskiej sceny CS’a Filipem „neo” Kubskim i Wiktorem „TaZem” Wojtasem w składzie oraz największe zaskoczenie – nowo powstały zespół Liquid Biceps pod dowodzeniem Jarosława „pashyBicepsa” Jarząbkowskiego, kultowej postaci esportowej.
Polska Liga Esportowa podjęła współpracę z Polsat Games w ramach której realizowane będzie studio rozgrywek Counter-Strike: Global Offensive. Nowoczesna infrastruktura polsatowskiego studia i doświadczona ekipa produkcyjna pozwolą na dostarczenie rozrywki na najwyższym, profesjonalnym poziomie.
Oprócz Counter-Strike: Global Offensive, Polska Liga Esportowa potwierdza rozgrywki w Pro Evolution Soccer oraz zapowiada ujawnienie kolejnych tytułów esportowych wkrótce.
Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.
Wyobraźcie sobie jak musi czuć się fan esportu, który rozmawia ze sceptykiem, przeciwnikiem gier video.
Kiedy próbujesz tłumaczyć, że esport to taki sport, tyle że wirtualny, a wtedy Twój rozmówca puka się w czoło z politowaniem, niedowierzaniem i pewną dozą smutku, myśląc, że Tobie się wydaje, że jesteś sportowcem – bo grasz w gry.
Do eskalacji emocji dochodzi w momencie, kiedy Twój rozmówca okazał się być byłym sportowcem, mistrzem szkoły w pchnięciu kulą, prawie profesjonalnym piłkarzem, ale mu się utyło i na jego ścianie w domu rodzinnym wciąż wisi medal zdobyty w sztafecie klas 1-3. I tenże mówi Ci, że granie w gry to klikanie w joystick, bo nie ma tam fizyczności, nie ma emocji, a jakaś ekipa ziomków siada przed komputerem i udaje cyber atletów. I on nie wierzy. Ale Ty czujesz, że musisz spróbować tłumaczyć, może używając definicji słownikowych, może pokazując stadion wypełniony po brzegi, na którym kibice skandują nazwę ulubionej drużyny, a może prezentując kwity na miliony dolarów, które wygrali najlepsi na świecie gracze?
Można też od razu sięgnąć do możliwie najwyższych aspektów legitymizujących poczucie, że esportowcy swoją ciężką pracą nie ustępują archaicznym tytanom, tylko platforma rywalizacji jest inna i czasy się zmieniły.
Na szczęście są już tacy, którzy swoim zaangażowaniem, zrozumieniem i zajawką mówią o tym wprost, a jak ktoś ma 213 wzrostu, to z założenia musisz go posłuchać. Marcin Gortat.
Całe życie uprawiałem sport wyczynowy i prawdopodobnie lata temu w głowie by mi się nie mieściło, żeby podejmować dyskusję na temat zasadności uznania sportów elektronicznych na podobnym poziomie co sportów tradycyjnych. W grach komputerowych odnalazłem zarówno ducha rywalizacji jak i współpracy. Chęć zwiększania własnych umiejętności mobilizuje do ekonomicznego patrzenia na trening esportowy, szukania taktyk, uczenia się strategii. Im bardziej daje się wciągnąć , tym więcej dostrzegam pozytywnych pól do eksploatacji.
Esport od lat funkcjonuje w mojej świadomości, ponieważ w NBA od dawna mieliśmy szkolenia kierunkujące w ten obszar jako dobre pole inwestycyjne, jako alternatywa dla rozrywki czy strumieniowania emocji.
Od jakiegoś czasu obserwowałem polski rynek esportu, a w mojej głowie powoli tliła się myśl o chęci bycia aktywnym uczestnikiem tego świata. Tym sposobem nawiązałem współpracę z Polską Ligą Esportową. Na początku słuchając, analizując, żeby w kolejnym etapie już z pełnym przekonaniem zostać inwestorem tego projektu. Kierunek, który wyznacza PLE jest mi niezmiernie bliski, bo sam w swojej działalności chcę aktywizować młodych utalentowanych ludzi, chciałbym im dawać narzędzia nie tylko sportowe, ale również te dostosowane do zmieniającego się świata.
Moim marzeniem jest utworzenie klas esportowych w szkołach, które prowadzę. Balans sportu i świata cyfrowego jest drogą, której warto dać szansę. Nie trzeba walczyć z tym co nadchodzi. Warto posłuchać nowego pokolenia, które funkcjonuje w nowej rzeczywistości. Trzeba stworzyć im boisko bezpieczne, profesjonalne ale również zrozumiałe przez szeroko pojęty mainstream.
Wraz z Polską Ligą Esportową podejmę próbę przygotowania przestrzeni, która odmieni wizerunek gracza, pokaże pozytywny aspekt społeczny grania w gry i udowodnię, że sportowcy i esportowcy, mają ze sobą wiele wspólnego.
Marcin Gortat
Po takiej wypowiedzi, nawet najwięksi sceptycy powinni być o krok od spróbowania swojej pierwszej gry esportowej. Tym bardziej, że argumenty płyną od samego “Polish Hammer”, gościa, który na parkietach NBA walczył pod koszem z Shaqiem, Lebronem i Durantem (wszyscy wymienieni już zainwestowali w esport).
Zachęcam każdego, aby po wieczornym joggingu odpalił grę z przyjaciółmi. Bez ograniczeń zdrowotnych, fizycznych, przestrzennych. Można wtedy mieć poczucie, że najwięksi na serwerach są tacy sami jak ty. Good Game.
Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.