Fantasyexpo i FRENZY nawiązują współpracę – polska transmisja z Majora CS:GO na kanale Izaka oraz w Polsat Games!

Major CS-GO

26 października rozpocznie się najważniejsze wydarzenie CS:GO tego roku - PGL Major Stockholm 2021. Agencja Fantasyexpo zapewni polskim fanom Counter-Strike’a transmisję w rodzimym języku, którą będzie można znaleźć w internecie oraz w telewizji na antenie Polsat Games.

Fani Counter-Strike’a musieli czekać aż dwa lata na wydarzenie rangi Major – CO OZNACZA MAJOR?. Tegoroczne Mistrzostwa Świata Counter-Strike’a odbędą się w sztokholmskiej Avicii Arenie. Organizatorzy planują przywrócić turniejom LAN-owym pełną krasę otwierając drzwi turnieju tej rangi dla publiczności, dzięki temu najlepsze drużyny z całego świata będą mogły ponownie poczuć doping tysięcy kibiców. Każdy turniej rangi Major przyciąga ogromną uwagę fanów Counter-Strike’a. Wydarzenia tej serii są niezaprzeczalnie najważniejszymi rozgrywkami CS:GO, a tegoroczne odbywające się w Sztokholmie jest historyczne. Po raz pierwszy uczestnicy będą walczyć o pulę nagród równą $2.000.000.

Agencja gamingowa Fantasyexpo jest odpowiedzialna za polską transmisję z tego wydarzenia. Relacja nadawana będzie ze studia Polsat Games w Warszawie przy współpracy z firmą FRENZY. Dzięki temu rozgrywki w języku polskim będzie można oglądać zarówno na kanale Piotra “izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch (twitch.tv/izakooo), jak również najciekawsze spotkania będą dostępne na kanale TV Polsat Games.

 

 

 

PGL Major Stockholm 2021 to wydarzenie, które obrosło legendą jeszcze przed startem. Złożyło się na to kilka czynników – jest to pierwszy Major od dwóch lat, który nie tylko przywróci publikę na trybuny, ale również oferuje historycznie dużą pulę nagród – dwa miliony dolarów. W turnieju mamy także polskie akcenty, których poczynania będzie chciało śledzić wielu fanów, a to wymaga nietuzinkowego podejścia. Dlatego cieszę się na współpracę z FRENZY, bo wiem że nasze zespoły odpowiedzialne za transmisję dołożą wszelkich starań aby spełnić oczekiwania społeczności. Ponadto mogę dodać mały spoiler – dzięki naszemu doświadczeniu osoby Głuche także będą mogły się cieszyć pełnią widowiska w trakcie dwóch ostatnich dni finałowych!

Bartosz Wilczek, Head of Esports, Fantasyexpo

Powrót najlepszych drużyn świata na Majora po dwóch latach przerwy to bezsprzecznie symboliczna chwila. Cieszymy się więc, że jako Frenzy możemy współtworzyć tę historię i dzięki współpracy z agencją Fantasyexpo wyprodukować polską transmisję. Rozgrywki o tak wielkim prestiżu zasługują na najwyższe standardy realizacji. Dołożymy więc wszelkich starań, aby sprostać oczekiwaniom esportowych kibiców. Widzom już dziś możemy zagwarantować, że Majora śledzić będą mogli nie tylko na kanale najpopularniejszego komentatora w kraju – Izaka, ale także w telewizji Polsat Games.

Marcin Kilar, Dyrektor Zarządzający Frenzy

Wydarzenie wystartuje już 26 października i będzie podzielone na trzy etapy, każdy po cztery dni meczowe. Dokładny terminarz wygląda następująco:

Faza Nowych Pretendentów (26.10 – 29.10)

  • 5 rund w systemie szwajcarskim
  • mecze eliminacyjne i mecze o awans w formacie BO3
  • pozostałe mecze w formacie BO1

Faza Nowych Legend (30.11 – 02.11)

  • 5 rund w systemie szwajcarskim
  • mecze eliminacyjne i mecze o awans w formacie BO3
  • pozostałe mecze w formacie BO1

Faza pucharowa (04.11 – 07.11)

  • drabinka pojedynczej eliminacji
  • wszystkie mecze w formacie BO3

W turnieju wystąpią najlepsze 24 drużyny świata, które przez ostatnie dwa lata rywalizowały o punkty niezbędne do awansu na Majora. Lista uczestników prezentuje się następująco:

Legendy

Ninjas In Pyjamas
Team Vitality
G2 Esports
FURIA
Team Liquid
Evil Geniuses
Natus Vincere
Gambit Esports

Pretendenci

Astralis
ENCE
BIG
Movistar Riders
Heroic
mousesports
paiN Gaming
Team Spirit

Konkurenci

Copenhagen Flames
FaZe Clan
GODSENT
Virtus.pro
Entropiq
Sharks Esports
TYLOO
Renegades

Fantasyexpo odpowiada również za transmisję w innych europejskich krajach – fani Counter-Strike’a z Polski, Litwy, Łotwy, Czech, Estonii, Bułgarii oraz Rumunii mogą liczyć na relację z rozgrywek w swoich rodzimych językach. Jest to kolejna przestrzeń współpracy pomiędzy Fantasyexpo oraz PGL. Agencja niedawno poinformowała o uzyskaniu statusu oficjalnego i wyłącznego partnera marketingowo-biznesowego PGL, który uprawnia ją do obsługi oraz pozyskiwania partnerów reklamowych zarówno dla transmisji lokalnych, jak i globalnej.


Źródło: Fantasyexpo 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Finały szóstego sezonu Ultraligi w studiu Polsat Games

Ultraliga

Po 713 dniach Ultraliga wraca do miejsca swoich narodzin, a więc ultranowoczesnego studia telewizyjnego Polsat Games. Finały szóstego sezonu oficjalnych Mistrzostw Polski w League of Legends odbędą się we wtorek 10.08 oraz środę 11.08. Transmisje od godziny 17:00 dostępne będą w Polsat Games oraz w internecie.

Ultraliga to rozgrywki w najpopularniejszą grę sieciową świata – League of Legends – powołane do życia w 2018 roku. Na przestrzeni trzech lat, flagowy produkt Polsatu Games zrewolucjonizował polską scenę esportową i doczekał się statusu oficjalnych Mistrzostw Polski, nadanego mu przez twórców League of Legends – studio Riot Games. Trwający sezon jest już szóstym w historii, a tym co szczególnie cieszy fanów i organizatorów jest fakt, że finały odbędą się w tradycyjnej formie studyjnej konfrontacji.

Marcin Kilar_Finały polskich rozgrywek zawsze są ważnym wydarzeniem dla społeczności, dlatego zależało nam żeby tym razem najlepsi zawodnicy Mistrzostw Polski pojawili się w studiu Polsat Games. Jestem dumny z naszej ekipy, że w tak krótkim czasie udało się to przygotować.

Marcin Kilar, Dyrektor Zarządzający FRENZY

Pandemia koronawirusa wpłynęła na sposób przeprowadzenia rozgrywek w trzech poprzednich sezonach. W efekcie, począwszy od wiosny w 2020 roku, zespoły rywalizowały zdalnie w formule online, a widzowie mogli śledzić ich poczynania za pośrednictwem Polsatu Games w telewizji oraz w internecie. Producent Ultraligi, firma Frenzy, przedstawiciele Riot Games oraz zespołów zakwalifikowanych do finałów zrobili wszystko, aby letnia edycja 2021 roku odbyła się w jedyny słuszny sposób, a więc w studiu Polsat Games. Przez cały czas trwania rywalizacji, drużyny oraz pracownicy realizacji telewizyjnej będą przestrzegać wszelkich obowiązujących zaleceń sanitarnych, a trybuny pozostaną puste.

Michal_KudlinskiNie ma lepszych esportowych emocji niż finały na żywo z udziałem graczy w studiu. W takich warunkach zawodnicy są najbardziej zaangażowani i dają z siebie wszystko. Jednocześnie są poddani najtrudniejszemu testowi. Jak odnajdą się w tej sytuacji? Czy utrzymają ducha walki? Czy wystarczy im sił? Czy komunikacja i zgranie w drużynie będą na wysokim poziomie? Niezwykle się cieszę, że zobaczymy uśmiechy i stres, gesty triumfu i wyrazy frustracji, gdyż walce o tytuł Mistrza Polski League of Legends towarzyszyć będą niemałe emocje.

Michał “Avahir” Kudliński, komentator Polsat Games

Wtorkowe i środowe mecze finałowe Ultraligi oglądać można od godziny 17:00 w telewizji oraz internecie za pośrednictwem Polsat Games. Oprócz tytułu Mistrza Polski stawką tych spotkań będzie jak najbardziej korzystne rozstawienie w prestiżowym międzynarodowym turnieju European Masters, który startuje 16 sierpnia. Transmisje z tej imprezy również dostępne będą w Polsat Games. Tego samego dnia zakończy się także drugi sezon Ultraligi Teamfight Tactics – siostrzanych rozgrywek Ultraligi League of Legends, osadzonych w tym samym uniwersum. W każdy weekend sierpnia, aż do końca tego miesiąca, Polsat Games transmituje również klubowe mistrzostwa Europy w LOL-a, które stopniują emocje przed jesiennymi Mistrzostwami Świata.

Na tym wrażenia związane z grami wideo jednak się nie kończą. Trwają rozgrywki Rainbow Six Polish Masters, których finał zaplanowany jest na 5 września. Co tydzień dziennikarze Polsatu Games odczarowują stereotypowy obraz gier wideo i dostarczają widzom najświeższych informacji. „Giereczkowo by Day” przybliża widzom wartościowe tytuły, które stanowią doskonałą rozrywkę dla całej rodziny. Wielbiciele wszelkiej maści rankingów coś dla siebie znajdą natomiast w „Level 7”, którego gospodarz – Dawid Letachowicz – specjalizuje się w doborze nietuzinkowych porównań z dziedziny gamingu, rozrywki i popkultury. Z kolei legenda polskiego YouTube’a, Remigiusz „Rock” Maciaszek, w każdy poniedziałek w swoim show „Rock w Grach” testuje najnowsze wysokobudżetowe produkcje.

Doskonałe dopełnienie ramówki Polsatu Games stanowią kultowe animacje z gatunku japońskiej mangi. Bogate portfolio tytułów zaspokoi gusta zarówno najmłodszych widzów, jak i dorosłych którzy z nostalgią postanowią wrócić do czasów swojej młodości.

Szczegółowy plan transmisji Polsat Games publikowany jest na stronie polsatgames.pl/program-tv. Oprócz telewizji kanał dostępny jest też w największym serwisie rozrywki internetowej IPLA (od września br. Polsat Box Go).

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Stuprocentowy wzrost Polsatu Games w grupie komercyjnej i lutowe nowości stacji!

Ultraliga Teamfight Tactics

Polsat Games z każdym rokiem powiększa swoje udziały w rynku i notuje imponującą dynamikę wzrostu. W styczniu 2021 roku pierwszy polski kanał telewizyjny dedykowany esportowi podwoił swój wynik w porównaniu do analogicznego przedziału czasowego sprzed dwunastu miesięcy. W lutym stacja wystartuje z kolejnymi sezonami swoich znanych produkcji i dołoży do portfolio kolejną nowość.

Ultraliga Teamfight Tactics to najnowsza produkcja Polsatu Games, będąca rozwinięciem współpracy stacji z twórcami najpopularniejszej gry sieciowej świata – League of Legends. Osadzone w tym samym uniwersum Teamfight Tactics jest grą strategiczną, w której pewne aspekty rozgrywki kontroluje sztuczna inteligencja. Gracz skupia się zaś na tworzeniu zwycięskiej kompozycji postaci oraz rozwijaniu ich umiejętności. Potyczki przypominają pojedynki szachowe, z tą różnicą że miejsce pionków zajmują animowani bohaterowie.

Pierwszy sezon Ultraligi Teamfight Tactics wystartuje 15 lutego i potrwa do 5 kwietnia. Rywalizować będzie w nim szesnastu graczy, z których połowa otrzymała zaproszenie do gry na podstawie internetowego rankingu, a pozostali wzięli udział w otwartych turniejach kwalifikacyjnych. Zwycięzcy Ultraligi Teamfight Tactics uzyskają automatyczną kwalifikację do międzynarodowego turnieju z udziałem najlepszych zawodników z Europy Środkowo-Wschodniej oraz Bałkanów.

Do tej pory Ultraliga skierowana była tylko do fanów LoL-a, ale nie mogliśmy przejść obojętnie obok rozwoju innych tytułów ze stajni Riot Games. Chcemy, żeby Ultraliga Teamfight Tactics stała się kolejną flagową produkcją Polsatu Games, która na stałe wpisze się w harmonogram najważniejszych polskich rozgrywek esportowych.

Marcin Kilar, Dyrektor Operacyjny w firmie Frenzy

W połowie stycznia wystartował piąty sezon Alior Bank Ultraligi, która zrewolucjonizowała polską scenę esportową i przyczyniła się do jej profesjonalizacji. Transmisje z oficjalnych Mistrzostw Polski w LOLa Polsat Games przeprowadza we wtorki i środy o godz. 17:00. W piątki i soboty stacja relacjonuje z kolei League of Legends European Championship (LEC), w których rywalizują najlepsze ekipy Starego Kontynentu.

W poniedziałek 8 lutego premierę będą miały nowe odsłony popularnych programów publicystyczno-rozrywkowych autorstwa dziennikarzy Polsatu Games. „Faux Paux” Radosława Nałęcza i Tadeusza Zielińskiego to cotygodniowy przegląd branżowych wydarzeń oraz spotkania z liderami opinii i nietuzinkowymi postaciami. W pierwszym tegorocznym odcinku Mateusz Lenart z Bloober Team przybliży najnowszą produkcję krakowskiego studia, której swoich wizerunków użyczyli aktorzy Marcin Dorociński oraz Weronika Rosati.

Tydzień później twórca gier Przemysław Miliński opowie, jak w celu realizacji swojej zawodowej pasji zastawił w banku hipotekę własnego domu. Odcinki czwartego sezonu „Faux Paux” premierę będą miały punktualnie o 17:00. Także 8 lutego, ale o godzinie 16:30, wystartuje nowa seria show „Rock W Grach” autorstwa charyzmatycznego Remigiusza „Rocka” Maciaszka. Weteran polskiego YouTube’a oraz branży gier na tapetę weźmie kolejne popularne tytuły.

Faux Paux
Źródło:  Telewizja Polsat

Na ostatni tydzień lutego Polsat Games przygotował dla widzów niespodziankę w postaci powtórki fazy play off ubiegłorocznego sezonu Polskiej Ligi Esportowej w Counter-Strike: Global Offensive. W dniach 25 i 28 lutego fani raz jeszcze będą mogli przeżyć emocje towarzyszące tym dynamicznym i niezwykle widowiskowym rozgrywkom.

Polsat Games nie zapomina o najmłodszych widzach. Stacja ma w ofercie szereg transmisji promujących bezpieczne treści, przełamujących stereotypy narosłe wokół gier wideo i stanowiących wartościową rozrywkę dla całej rodziny. Polsat Games na swojej antenie porusza również tematykę nowych technologii oraz stawia na filmy dokumentalne i anime. Ten ostatni segment cieszy się wyjątkową popularnością zarówno wśród młodszych, jak i nieco starszych widzów.

Od początku 2021 roku Polsat Games rozwija współpracę z serwisem Interia. Fragmenty autorskich programów esportowej stacji dostępne są na głównej stronie tego portalu oraz w jego serwisach tematycznych, takich jak esporter.pl czy gry.interia.pl. Nie brakuje też codziennej dawki informacji, testów gier i sprzętu oraz wywiadów z graczami i ludźmi branży.

Oprócz telewizji kanał Polsat Games dostępny jest również w największym serwisie rozrywki internetowej IPLA, w pakiecie IPLA SPORT. Pakiet ten w cenie 20 zł gwarantuje przez 30 dni dostęp do 12 najlepszych kanałów sportowych, m.in. Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Games, Eurosport 1, Eurosport 2 oraz rozgrywek takich jak Fortuna Puchar Polski, Fortuna I Liga czy gale MMA. Sportowe transmisje dostępne są w jakości HD na www.ipla.pl oraz dzięki aplikacji IPLA na: komputerach z systemem Windows, urządzeniach mobilnych z systemem Android, iOS, a także wybranych Smart TV oraz Apple TV.

Szczegółowy plan transmisji Polsatu Games dostępny jest na stronie http://polsatgames.pl/program-tv


Źródło: Telewizja Polsat

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Startuje Ultraliga TFT oraz europejskie eliminacje do Mistrzostw Świata Teamfight Tactics: Losy

Ultraliga TFT

15 lutego na kanale Polsat Games rozpoczną się pierwsze profesjonalne rozgrywki w Teamfight Tactics w Polsce. Jednocześnie, w najbliższych dniach zaczną się kwalifikacje do Mistrzostw Świata TFT: Losy.

Już 15 lutego najlepsi polscy zawodnicy Teamfight Tactics powalczą o miano pierwszego Mistrza Ultraligii TFT, w turnieju organizowanym przez Riot Games i Polsat Games.
Ultraliga TFT to kontynuacja współpracy Polsatu i Riot Games, w wyniku której powstała profesjonalna liga League of Legends. Tym razem to właśnie najlepsi zawodnicy Teamfight Tactics po raz pierwszy będą mieli okazję zmierzyć się w zawodach tak wysokiej rangi, w dodatku transmitowanych na żywo za pośrednictwem kanałów Polsat Games (telewizja + internet).
Wszystkie mecze turnieju Ultraliga TFT będą transmitowane na kanale Polsat Games w poniedziałki o godzinie 18:00.

Do tej pory Ultraliga skierowana była tylko do fanów LoL-a, ale nie mogliśmy przejść obojętnie obok rozwoju innych tytułów ze stajni Riot Games. Zaangażowanie społeczności oraz cenne wsparcie Riotu zaowocowało nowym projektem. Chcemy, żeby Ultraliga w Teamfight Tactics stała się kolejną flagową produkcją stacji Polsat Games, która na stałe wpisze się w harmonogram najważniejszych polskich rozgrywek esportowych.

Marcin Kilar, Dyrektor Operacyjny w firmie Frenzy

Format Turnieju Kwalifikacyjnego – Ultraliga TFT

W Ultralidze TFT udział weźmie 16 graczy z serwerów EUW i EUNE. Do turnieju dołączyć będą mogli na dwa sposoby: 8 najlepszych graczy (według rankingu w grze) otrzyma zaproszenia do udziału w turnieju, pozostali uczestnicy zostaną wyłonieni w drodze otwartych kwalifikacji, w których będzie mogło wziąć udział nawet 128 graczy spełniających wymogi rangi: Diament I na serwerze EUW oraz Master na serwerze EUNE.

Kwalifikacje składają się z czterech otwartych turniejów kwalifikacyjnych oraz dwóch turniejów kwalifikacyjnych dla najlepszych spośród tych, którzy nie doszli do finału drabinki turniejowej. Ostateczna ósemka zawodników, którzy trafią do Ultraligi TFT składać się będzie z 4 graczy, którzy wygrają drabinkę turniejową, oraz z 4, którzy wygrają turnieje kwalifikacyjne dla tzw. „lucky loosers”.

Ultraliga TFT odbędzie się między 15.02, a 05.04, czyli na przestrzeni patchy 11.3-11.7.
Zwycięzcy Ultraligi TFT automatycznie zakwalifikują się do międzynarodowych zawodów, w których będą mierzyć się z najlepszymi zawodnikami z Europy Środkowo-Wschodniej i Bałkanów. Więcej szczegółów na temat tych rozgrywek zostanie ogłoszone wkrótce.

Mistrzostwa Teamfight Tactics: Losy – Europejskie Kwalifikacje

Równocześnie zaczynają się europejskie kwalifikacje do Mistrzostw Świata TFT: Losy. To pierwsze zawody, w których do regionów EUNE, EUW i CIS dołączą gracze z Turcji. Pełny opis oraz FAQ turnieju znajduje się na oficjalnej stronie League of Legends.

W Mistrzostwach weźmie udział 64 najlepszych graczy z Europy ― w tym 40 graczy z EUW, 10 z EUNE, 10 z TR i 4 z CIS. Proces kwalifikacji rozpocznie się od patcha, który zostanie wypuszczony 18 stycznia i wprowadzi miękki reset rankingu. Sam cykl rozgrywek kwalifikacyjnych rozpocznie się we wtorek 26 stycznia o godzinie 00:01 CET.

Proces kwalifikacji uczestników w Europie zajmie 4 tygodnie. Trzykrotnie, w każdy poniedziałek, rejestrowana będzie punktacja najlepszych graczy na serwerach. 150 zawodników na serwerze EUW, po 100 na TR i EUNE oraz 50 z CIS. Aby brać udział w rankingu gracze będą musieli w danym tygodniu rozegrać przynajmniej 10 gier. Od pozycji w rankingu zależy ilość punktów, które zawodnicy dostaną, aby zakwalifikować się do Mistrzostw. Zawodnicy nieaktywni, lub korzystający z drugorzędnych kont nie będą otrzymywać punktów w rankingu.

Po wyłonieniu 64 najlepszych zawodników rozpocznie się międzynarodowy turniej, w którym zawodnicy zmierzą się o pulę nagród wynoszącą 30 000 euro. Lwia część nagrody – 15 000 przypadnie zwycięzcy, podczas gdy pozostałym uczestnikom przypadnie proporcjonalnie mniejsza część puli nagród.
Zasady udziału w kwalifikacjach są zamieszczone w Globalnej polityce dotyczącej graczy TFT.


Źródło: Informacja prasowa Lighthouse

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF