...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Zielone światło dla E-Paragonów, czy to koniec papierowych potwierdzeń sprzedaży?

paragony

Ogromne ilości paragonów oraz potwierdzeń płatności generują zużycie papieru, oraz niepotrzebne śmieci, a przy tym łatwo je zgubić lub uszkodzić. Po raz kolejny rozwiązaniem ma okazać się digitalizacja.

Przez pandemie oraz postęp technologiczny coraz częściej kupujemy w sieci. Przywykliśmy więc do otrzymywania potwierdzeń zakupu oraz faktur na maila lub sms-em. Teraz rząd chce przyśpieszyć cyfryzacje paragonów poprzez dopuszczenie w sklepach zastąpienie klasycznych potwierdzeń papierowych na rzecz tych wysyłanych przez e-mail, sms lub zbieranych w aplikacji danego sklepu. Daje to szanse na stopniowe wprowadzenie technologii oraz przetestowanie rozwiązania bez przymuszania milionów sklepów do zrobienia tego od razu. Z czasem może się okazać, że naturalnie zaczniemy korzystać z takiego rozwiązania i pozbędziemy się papierowych dokumentów tak jak w przypadku wymierających tradycyjnych recept.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF