...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Chiński gigant Tencent przeniesie swoje gry na Xbox Game Passa

Chińska firma Tencent, pod którą znajduje się między innymi Riot Games rozpoczęła współpracę z marką Microsoft.

Współpraca wprowadzi kilka nowych tytułów na Xbox Game Pass. Takie gry jak VALORANT, League of Legends, Legends of Runeterra czy Teamfight Tactitcs, mimo że są tytułami darmowymi, pojawią się na platformie usługowej Microsoftu.

Poza Tencent współpracę z Microsoftem podjął inny chiński wydawca. NetEase, bo o nich mowa w swoim dorobku mają gry skierowane na chiński rynek, a także tytuły korzystające z licencji znanych marek (Dead by Dealight Mobile, Harry Potter: Magic Awakened).

Azjatyccy giganci growi zmagają się z problemami wynikającymi z zaostrzenia przepisów dotyczących gier w Chinach. Wspólnie mają nadzieję na dotarcie do większej bazy graczy.

Pomimo że tytuły od Riot Games są darmowe,  to z pewnością współpraca zapewni graczom benefity wynikające z połączenia konta z Game Passem. W League of Legends, VALORANT czy też mobilnym Wild Rift gracze będą mogli liczyć na odblokowanie za darmo wszystkim postaci.

Adam Daniluk

Rusza beta Overwatch 2

Overwatch 2

Jeden z najcieplej przyjętych tytułów 2016 roku lata świetności ma już za sobą. Blizzard jednak zapowiada całkowicie nowe otwarcie dla Overwatcha.

Zamknięte beta testy rozpoczną się 26 kwietnia. Każdy użytkownik posiadający konto Battle.net może zarejestrować się pod tym linkiem.

W becie pojawi się standardowy tryb 5v5, a także nowy model rozgrywki o nazwie Push. Udostępnione zostaną wszystkie mapy dostępne w pierwszej części, a także dodane zostaną cztery zupełnie nowe. Bohaterów w becie będzie łącznie pięciu. Czterech znanych z pierwszej części (Orisa, Doomfist, Bastion oraz Sombra) po korektach umiejętności oraz całkowicie nowy bohater — Sojourn. Istotną zmianą może okazać się dodany system pingów, znacznie usprawniający komunikacje podczas meczu.

 

Adam Daniluk

Duży spadek akcji Sony

Playstation 5

Ostatnie notowanie Sony w Tokio mówi nam nieco o słabszej kondycji firmy. Główną przyczyną tego jest brak chipów, co związane jest z ograniczoną produkcją konsol Playstation 5. Dodatkowo konkurencja nie śpi.

Z początkiem miesiąca można było zaobserwować spadek akcji o 8,8%. Jednym z powodów są coraz częstsze obawy dotyczące działalności firmy w zakresie gier w obliczu niedoborów komponentów. Przez cały rok konsol brakowało na rynku. Dodatkowo, po tym gdy Microsoft ogłosił ogromne przejęcie Activision-Blizzard, akcje Sony spadły aż o 13%. Tak dużej straty udało się uniknąć dzięki ogłoszeniu zawarcia umowy z Bungie.

Firma w ubiegłym roku zaznaczała, że chce utrzymać swoją silną pozycję w branży. Ich celem ma być podwojenie przychodów z gier, co chcieli uczynić, tworząc kolejne tytuły ekskluzywne na ich flagowy produkt, czyli Playstation 5. Jednak chętnych na konsole nie brakuje, a problemy z jej produkcją dają firmie kolejne powody do obaw. Ubiegłorocznym celem była sprzedaż 14,8 miliona sztuk Playstation 5, licznik jednak zatrzymał się na 11,5 miliona.

Adam Daniluk

Postępy w realizacji inwestycji w rozwój Polskiej Doliny Cyfrowej

Polska Dolina Cyfrowa

Przygotowany przez Microsoft Indeks Cyfrowej Przyszłości (eng. Digital Futures Index) wskazuje, że państwa o wyższym poziomie umiejętności cyfrowych i aktywniejszym korzystaniu z różnych technologii i usług cyfrowych osiągają wyższe wyniki w kluczowych wskaźnikach jakości życia: produktywności, zarobkach i innowacyjności.

Polska osiągnęła wysoki stopień zaawansowania w cyfryzacji administracji publicznej i sektora publicznego, przekraczając średnią dla Europy Środkowo-Wschodniej (14 proc. powyżej średniej). Wraz z decyzją o inwestycji w rozwój Polskiej Doliny Cyfrowej, Microsoft podpisał strategiczne porozumienie z Chmurą Krajową, którego celem jest wspieranie lokalnych organizacji w procesie ich cyfrowej transformacji i kreowania innowacji. W wyniku wspólnych działań to właśnie sektor publiczny staje się beneficjentem cyfrowego przyspieszenia.

Wnioski z Indeksu Cyfrowej Przyszłości potwierdzają, że Polska zbudowała już silne fundamenty rozwoju cyfrowego. Nadszedł czas na przyspieszenie, którego głównym motorem jest ludzka wyobraźnia, umiejętności i technologia gotowa do wykorzystania przez wszystkie pokolenia. Prawdziwa siła innowacji tkwi w ludziach i ujawnia się, gdy dotyczy całego społeczeństwa, a nie tylko wybranych jednostek. Powinniśmy pamiętać o wszystkich, bo każdy ma prawo do rozwoju technologicznego i doskonalenia umiejętności cyfrowych, aby aktywnie uczestniczyć w transformacji europejskiej gospodarki.

Dominika Bettman, dyrektor generalna w polskim oddziale Microsoft.

200 tysięcy przeszkolonych specjalistów IT, powstają trzy strefy dostępności Azure w polskim regionie przetwarzania danych, a ponadto 60 tysięcy osób objętych kompleksowym programem edukacyjnym My Digital Life. To kolejne efekty miliardowej inwestycji w Polską Dolinę Cyfrową, ogłoszonej przez Microsoft 20 miesięcy temu.

Po rozwiązania chmurowe najpierw sięgają startupy i inne organizacje, dla których technologia już stała się kluczową dźwignią biznesu. Chmura zapewnia im elastyczne i skalowalne środowisko wzrostu, dzięki czemu mogą skoncentrować się na swoim podstawowym biznesie i zdobywaniu nowych rynków. W ślad za innowatorami podążają bardziej tradycyjne branże, ale także administracja publiczna. Ten trend jest już zauważalny w Polsce. Chmurowy model dostarczania rozwiązań jest coraz częściej brany pod uwagę w warunkach zamówień publicznych i takie zadania są z powodzeniem realizowane. To bardzo dobra wiadomość, bo nie da się zbudować nowoczesnej gospodarki i nowoczesnego państwa bez technologii. Dzięki inwestycjom takim jak Microsoft tempo adopcji chmury w naszym kraju już zaczęło przyspieszać, a najciekawsze projekty są jeszcze wciąż przed nami.

Michał Potoczek, prezes Chmury Krajowej

Polskie firmy zatrudniają ekspertów ICT

Z analizy Indeksu wynika, że Polska ma wysoki poziom dojrzałości na tle innych krajów w zakresie wykorzystania pracy zdalnej (18 proc. powyżej średniej). Na tle regionu Europy Środkowo-Wschodniej, polskie firmy mają również wyższy poziom zatrudnienia talentów informatycznych (35 proc. powyżej średniej). Setki polskich firm zdecydowały się na postawienie technologii w centrum swojej działalności.

mBank, jako jeden z pierwszych banków w Polsce, przetarł chmurowe ścieżki, wypracowując sposób dostosowania przepisów do aktualnych możliwości technologii i poziomu gwarantowanego bezpieczeństwa.

Staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów, a nawet je wyprzedzać. W przeszłości klient mógł przyjść do banku tylko w określonych godzinach, a dziś jesteśmy otwarci 24 godziny na dobę. To znak cyfrowej transformacji. Dalszą przyszłością jest chmura. Z punktu widzenia budowania systemów, dostępności, elastyczności, kosztów – od chmury nie ma odwrotu.

Cezary Stypułkowski, prezes mBanku

Uruchamianie kolejnych spółek w pełni chmurowych zależy od ludzi, procesów i technologii. Powołanie do życia mElements, spółki technologicznej Grupy mBanku, która odpowiada na potrzeby handlu elektronicznego, nie byłoby możliwe bez szerokich kompetencji cyfrowych pracowników i odpowiednich narzędzi chmurowych. Głównym celem spółki jest tworzenie rozwiązań poprawiających doświadczenia zakupowe online zarówno dla kupujących, jak i sprzedających. Działając w obszarze e-commerce, wykorzystuje ona rozwiązania API Banking.

Rosnąca liczba talentów IT może być istotną szansą dla rozwoju dojrzałości cyfrowej i konkurencyjności gospodarki.

Kompetencje cyfrowe Polaków poniżej średniej w Europie Środkowo-Wschodniej

Polska ma wynik o 15% niższy od średniej krajów Europy Środkowo-Wschodniej pod względem umiejętności cyfrowych ogółu społeczeństwa. Umiejętności te są najsilniej skorelowane z wyższymi zarobkami, większą produktywnością i działaniami na rzecz zrównoważonego rozwoju, dlatego wszelkie inwestycje w tym obszarze przyniosą znaczące korzyści. Indeks pokazuje również, że dalsze pogłębianie bazy talentów cyfrowych (24% poniżej średniej w regionie) jest kluczowe dla wzrostu gospodarczego Polski.

Jednym z istotniejszych elementów inwestycji Microsoft w Polsce jest wsparcie polskich obywateli w dalszym rozwoju ich kompetencji. Od momentu ogłoszenia kompleksowego planu inwestycyjnego, Microsoft przeszkolił 200 tysięcy polskich specjalistów IT. To ponad 4 razy więcej niż początkowo zakładano.

Największą popularnością w Polsce cieszą się kursy z zakresu Security and Compliance; liczba ich uczestników w ciągu ostatniego roku potroiła się (wzrost o 205%). Dynamicznie przybywa także uczestników szkoleń z Modern Work (wzrost na poziomie 69 proc.), Data and AI (52 proc.) oraz Digital Application Innovation (21 proc.).

Wykorzystanie chmury w Polsce poniżej średniej w regionie

Polska pozostaje nieco w tyle za średnią CEE w zakresie wykorzystania technologii chmury (9 proc. poniżej średniej). Indeks pokazuje wyraźną korelację pomiędzy skalą zastosowania cloud computingu w poszczególnych krajach a poziomem ich dojrzałości cyfrowej i konkurencyjności gospodarczej.

Ważnym elementem dynamicznego upowszechniania chmury i kultury cyfrowej w Polsce jest budowa regionu przetwarzania danych Microsoft, składającego się z trzech odrębnych Stref Dostępności Azure, powstających w okolicach Warszawy. Azure Availability Zones w Polsce pozwolą klientom na rozproszenie infrastruktury i aplikacji w celu zwiększenia odporności i wysokiej dostępności. Polski region będzie częścią naszej globalnej infrastruktury, która obejmuje ponad 60 ogłoszonych regionów z dostępnością usług Microsoft Azure w ponad 140 krajach, połączonych siecią ponad 175 000 mil (280 000 kilometrów) podmorskich i naziemnych włókien światłowodowych. Firma zobowiązała się, że do 2025 roku będzie w 100 procentach zasilana energią odnawialną, co obejmie również jej centra danych.

Rozwój kompetencji cyfrowych w społecznościach lokalnych

Jednocześnie we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego Microsoft rozwija ogólnopolski program My Digital Life, którego celem jest wsparcie uczennic, uczniów, studentek, studentów oraz profesjonalistek i profesjonalistów ze wszystkich sektorów (prywatnego, publicznego i pozarządowego) w procesie transformacji cyfrowej. Jest on skierowany do wszystkich, którzy czują potrzebę podnoszenia swoich kwalifikacji w celu utrzymania, kontynuacji lub rozwoju kariery zawodowej w obliczu wyzwań wywołanych pandemią. Podczas webinariów, warsztatów i kursów online uczestnicy mają możliwość poznania narzędzi do pracy zdalnej, rozwijania kompetencji cyfrowych niezbędnych do jej wykonywania, a także pozyskania wiedzy koniecznej do uruchomienia własnego biznesu online. Łącznie od początku realizacji programu wzięło w nim udział 60 tysięcy osób.

O sukcesie cyfryzacji w Polsce będziemy mogli mówić wówczas, gdy z jej owoców będą korzystać wszyscy. Indeks Cyfrowej Przyszłości przygotowany przez Microsoft wskazuje, że w naszym kraju mamy jeszcze wiele do zrobienia. Tym bardziej cieszą nas działania Microsoft, które inspirują do stałego podnoszenia kompetencji cyfrowych i zwiększają świadomość zagrożeń w korzystaniu z Internetu związanych np. z cyberbezpieczeństwem. Przyczyniają się one do coraz szerszego wykorzystywania narzędzi cyfrowych przez organizacje pozarządowe, szkoły i biblioteki, co zwiększa efektywność ich funkcjonowania i jakość usług, z których korzystają mieszkańcy. Zwiększa się też świadomość roli, jaką odgrywają narzędzia cyfrowe w rozwiązywaniu takich problemów, jak ochrona klimatu. Dzięki tym działaniom coraz więcej osób korzysta z e-usług w codziennym życiu, zwiększa swoje szanse edukacyjne mając dostęp do zasobów online, a także rozwija swoją karierę zawodową w czasach, w których kompetencje cyfrowe są niezbędne na rynku pracy.

Jacek Królikowski, prezes Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

Program My Digital Life realizowany jest w ramach inicjatywy Microsoft Philanthropies for Skills and Employability przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft.


źródło: Microsoft

Adam Daniluk

Problemy Microsoft z molestowaniem w ich Metaverse

altspace VR

AltspaceVR to platforma, która umożliwia spotykanie się w wirtualnej rzeczywistości, teraz jednak jej socjalna część została zawieszona ze względu na nękanie i molestowanie użytkowników.

Po zgłoszeniach użytkowników i problemach z moderacją firma zmuszona była zamknąć otwarte przestrzenie, w których użytkownicy mogli spotykać się i rozmawiać z losowymi ludźmi. Spółka ogłosiła już prace nad zaplanowanymi zmianami, które mają zapobiegać w przyszłości takim sytuacjom, pokazuje to jednak jak nowe nadal jest zjawisko wirtualnego Metaversu i jak dużo pracy przed firmami, które chcą angażować się w tego rodzaju platformy.

Zmiany, które na razie zapowiedział Microsoft to:

  • Automatyczne włączenie funkcji ochronnej strefy u każdego użytkownika. Dzięki temu inne awatary nie mogą się zbliżyć w celu naruszenia przestrzeni osobistej.
  • Automatyczne wyciszanie nowych członków pokojów.
  • Zwiększona aktywność moderacji

Czy pomoże to powstrzymać nieakceptowalne zachowania w świecie wirtualnym? Jedynie czas pokaże, może się jednak okazać, że jest to zwyczajnie za mało i potrzebne będą dodatkowe modyfikacje lub funkcje chroniące użytkowników.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Cyberpunk 2077 trafił na konsole next-gen

cp2077-update

Ostatnia duża produkcja CD Projekt Red doczekała się aktualizacji na nowych platformach. Co przyniosła aktualizacja dla graczy nowej generacji?

Pomimo iż właściciele PS5 oraz Xbox Series X dotychczas mogli grać w Cyberpunk dzięki wstecznej kompatybilności. To na oficjalną wersję czerpiącą z możliwości następnej generacji musieli poczekać.
Dla topowych wersji konsol oznacza to wyższą jakość grafiki, mowa o 4k z włączonym raytracingiem w 30 FPS lub 60 klatek bez rtx. Dodatkowo dla graczy konsoli Sony studio zadbało o implementacje wsparcia dla nowych funkcji kontrolera takich jak feedback haptyczny.
Przejście na nową wersję ma być darmowe dla właścicieli wersji na starsze konsole. Jeżeli ktoś wciąż nie jest przekonany co do produkcji to może się sam przekonać korzystając z 5-godzinnej wersji testowej, dostępnej do 15 marca.

cp2077-nextgen

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Microsoft i Pan Spinacz z akcją promocyjną na TikToku

MS Teams Clippy

W zeszłym tygodniu na TikToku pojawiła się niecodzienna reklama Microsoftu. Popowa piosenka ze znanym ze starego pakietu Office, Panem Spinaczem budzi lekkie kontrowersje. Ale chyba właśnie o to chodziło gigantowi.

Wygląda na to, że gigant odkrył potencjał, jaki drzemie w platformie TikTok.  Główną postacią teledysku został osobnik, którego wspominają starsi posiadacze pakietu Office. Pan Spinacz, wirtualny asystent użytkowników został zapamiętany jako irytujący i niepotrzebny dodatek pakietu. Na stałe został elementem żartów i szydery wśród flagowych produktów Microsoftu. Podczas piosenki tańczy i buja się do wymienianych rytmicznie przez wokalistę elementów aplikacji, a także zdarza mu się coś dopowiedzieć niskim tonem głosu. Pomimo że Clippy (Pan Spinacz) wrócił jako część MSTeams, to mało kto o nim pamięta.

Podczas reklamy przewijają się obrazki prosto z portalu serwującego zdjęcia stockowe. Czy to rajska wyspa, na której tańczą postacie z teledysku, czy biuro, gdzie widzimy sztywne animacje Spinacza Microsoftu. Wszystko tu jest kiczowate i tandetne. Ale właśnie o to chodziło gigantowi. Bardzo ciekawy pomysł na reklamę, choć niedużo możemy dowiedzieć się o samej aplikacji.

 

Adam Daniluk

Czy zakup Blizzarda pomoże Microsoftowi zbudować ich Metaverse?

activision blizzard

Od zakupu Activision Blizzard przez Microsoft za 70 miliardów minęły trzy tygodnie. Od tego czasu dostaliśmy kilka informacji o nowych projektach firmy, między innymi o całkowicie nowym uniwersum i grze mobilnej. Jednak jak się okazuje szef Microsoftu, Satya Nadella ma dużo większe oczekiwania co do współpracy.

Dyrektor Generalny giganta nie krył, że jest zainteresowany stworzeniem własnego metaverse. Już przy pierwszym wywiadzie po przejęciu Blizzarda informował, że współpraca pomoże postawić fundamenty pod wirtualną rzeczywistość Microsoftu.

Początkowo wizja Nadelli nie była do końca jasna i nie było wiadomo, jaki związek ma tworzenie metaverse i przejęcie wydawcy gier. Szef Microsoftu próbował ustosunkować się do tego:

Metaverse zasadniczo polega na tworzeniu gier. Chodzi o możliwość umieszczenia ludzi, miejsc oraz rzeczy, a następnie skupienie ich wszystkich w jednym miejscu przy pomocy jego silnika.

Satya Nadella, Dyrektor Generalny Microsoft

Bycie liderem na rynku gier ma wymusić od producenta tworzenie własnego wirtualnego świata. Koniec końców gracze będą chcieli angażować się w cyberprzestrzeni, co będzie równe, z tym że każda większa firma będzie chciała wprowadzać swoje własne metawersum.

Zapewne w przyszłości dowiemy się, jakie plany ma wobec Blizzarda dyrektor generalny.

 

 

Adam Daniluk

Nauka poprzez zabawę z Minecraft Education Edition

MEE

Godzina Kodowania Minecraft, czyli TimeCraft zrealizowany we współpracy z Gigantami Programowania, to wydarzenie szczególne na polskim rynku edukacyjnym, dające nauczycielom narzędzia, które pozwolą im w interesujący sposób przeprowadzać lekcje z użyciem aktualnych trendów.

Ostatnia edycja wydarzenia odbyła się w połowie grudnia i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Limit przewidzianych miejsc zapełnił się w zaledwie dwa dni po rozpoczęciu rejestracji, co zachęciło organizatorów do utworzenia drugiej tury rejestracji. W konsekwencji, w wydarzeniu wzięło udział 1000 nauczycieli z całej Polski.

Nauczyciele z całego kraju wspólnie z nami podjęli wyzwanie zaprogramowania Agenta Czasu Minecraft, aby uratować przyszłość! Ogromnie nas ucieszyło zaangażowanie nauczycieli i ich chęć do poznawania Minecraft Education Edition. Pytaniom na czacie nie było końca. Entuzjazm ze wspólnego kodowania pozwolił nam zarówno efektownie i efektywnie zainspirować nauczycieli do wykorzystania MEE na lekcjach języka polskiego, historii, matematyki czy chemii i fizyki. Zaprezentowane rozwiązania otworzyły nam drogę do dialogu z nauczycielami na temat MEE nie tylko jako gry, ale jako „szkoły twórczości” pod postacią wirtualnej kreatywnej platformy, która może wejść na stałe do warsztatu ich pracy

Ewa Kołodziejczyk, Industry Executive – Education Sector w Microsoft.

Godzina Kodowania to międzynarodowa inicjatywa przygotowana z okazji Tygodnia Edukacji Informatycznej. Jednogodzinne wydarzenie wprowadza do tematyki programowania i pokazuje, że każdy może podjąć naukę w tym zakresie. Podczas TimeCraft we współpracy z Giganci Programowania uczestnicy spotkania poznali nową perspektywę Minecrafta i jego edukacyjną wersję. Przekonali się, że MEE może być ich nowym narzędziem w codziennym kształceniu.

Minecraft Education Edition pozwala młodzieży zdobywać nowe kompetencje oraz przyswajać wiedzę szkolną w przyjemny dla nich sposób. Natomiast nauczyciele, którzy uczestniczyli w wydarzeniu, mogą poniekąd wejść do świata uczniów i zaproponować im naukę w dobrze im znanym i lubianym środowisku. Wykorzystanie nowości technologicznych w edukacji daje możliwość lepszej współpracy nauczycieli i uczniów oraz znalezienia wspólnej nici porozumienia.

Czy warto zatem wdrażać nowoczesne narzędzia i techniki w procesie nauczania? Odpowiedź chyba nie jest dla nikogo zaskoczeniem, a dowodem na słuszność wykorzystania metodologii nauki poprzez zabawę są słowa nauczycieli, którzy wdrożyli Minecraft Education Edition w swoich lekcjach.

Minecraft – ukochana gra naszych uczniów – to doskonałe narzędzie edukacyjne, które nam – nauczycielom i trenerom – pomaga zaangażować dzieci w proces uczenia się. Kolejne zadania stają się wspaniałą przygodą, kiedy treści lekcji obudujemy w sześcienne bloki. Hour of Code: TimeCraft to według mnie najlepszy sposób na rozpoczęcie przygody z Minecraft Education Edition. Uczestnicząc w niezwykłych misjach oddalonych w czasie i przestrzeni, uczniowie doskonalą umiejętność programowania, a także inne kompetencje przyszłości, m.in. kreatywność czy krytyczne myślenie

Anna Jędryczko, Microsoft Innovative Educator Expert 2021-22


źródło: Microsoft

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Ciąg dalszy wyścigu zbrojeń Sony z Microsoft

bungie-sony

Kolejnym łupem przejęć na drodze giganta stało się Bungie, twórcę takich tytułów jak Destiny i pierwszego Halo. Czy to wystarczy, aby rywalizować z Microsoftem? Jak wpłynie to na losy produkcji Bungie?

Seria akwizycji przez firmy technologiczne trwa w najlepsze, tym razem to Sony zakupiło studio Bungie za nieco ponad 3,5 miliarda dolarów. W porównaniu z ruchami konkurencji wydawać się to może dość skromnym zakupem. Może jednak odpowiedzią na ilość „Zielonych” ma być jakość „Niebieskich”. Jak ogłosiła firma, Bungie kontynuować będzie swoje działania niezależnie i równolegle z developerami studia PlayStation, zamiast zostać wcieloną do organizacji.

Światowej klasy doświadczenie Bungie w rozwoju gier wieloplatformowym oraz ‘gier-usług’ pomoże nam zrealizować naszą wizję rozszerzenia PlayStation na setki milionów graczy

Jim Ryan, Sony Interactive Entertainment CEO

Przede wszystkim jednak przejęcie to może być jednym z pierwszych sygnałów, że Sony nie śpi i ma zamiar aktywnie rywalizować z Microsoftem o jak najlepsze tytuły dla swoich konsol. A jak powszechnie wiadomo na takie rywalizacji często najlepiej wychodzą gracze do których trafiają efekty tego wyścigu.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF