...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Jak rozwój nowoczesnych technologii wpływa na człowieka i biznes? Konferencja MIT Sloan Management Review Polska pod hasłem Productivity – Humanity – Technology [BRIEF PATRONUJE]

Konferencja MIT Sloan Management Review Polska

Zbliżająca się konferencja to ważny punkt na mapie wydarzeń biznesowych. Jej zeszłoroczna odsłona poświęcona była „nowej normalności” – kwestiom powrotu biznesu do pełnego działania wspieranego przez nowe rozwiązania i technologie. Po ponad roku z pandemią wiemy już dobrze, że transformacja cyfrowa to nie wybór organizacji a biznesowe ultimatum. Wszechobecna digitalizacja unaoczniła też, jak istotną rolę w tym procesie odgrywają ludzie – klienci i pracownicy. Dzisiejsi liderzy stoją więc przed nie lada wyzwaniem – muszą zastanowić się nie tylko jakich narzędzi i technologii używać, ale także jak dostosować style zarządzania do dynamicznie zmieniających się wymogów świata. Efektywne przywództwo w „nowej normalności”, oprócz zrozumienia cyfryzacji i procesu zmiany, wymaga kompetencji w zakresie kierowania zespołami w środowiskach hybrydowych, motywowania czy radzenia sobie ze stresem. Stąd motyw przewodni tegorocznej edycji Konferencji MIT Sloan Management Review Polska: Productivity – Humanity – Technology. Z uwagi na przedłużające się obostrzenia związane z wybuchem pandemii COVID-19 wydarzenie odbędzie się w formule online.

O tym, jak budować przewagę konkurencyjną dzięki wykorzystywaniu nowych technologii, nowoczesnym stylom zarządzania i innowacyjnym sposobom myślenia w działaniach naprawczych opowiedzą m.in. najwięksi światowi eksperci z Massachusetts Institute of Technology.

 • Trish Cotter, dyrektor zarządzająca Martin Trust Center na MIT Entrepreneurship podzieli się z uczestnikami tajnikami „Energy Leadership”.
 • Alex „Sandy” Pentland, jeden z największych światowych autorytetów w dziedzinie obliczeń, który znajduje się na liście 7 najbardziej wpływowych naukowców zajmujących się danymi, poruszy temat odkryć w zakresie wykorzystania danych oraz sztucznej inteligencji w systemach obywatelskich i rządowych.
 • Michael A. Cusumano, profesor zarządzania SMR i prodziekan MIT Sloan School of Management zdradzi, jakie są najlepsze praktyki w budowaniu biznesów platformowych.
 • Edward B. Roberts, profesor zarządzania technologią i założyciel Centrum Przedsiębiorczości MIT, zainspiruje uczestników historiami wprowadzania na rynek przełomowej nauki i technologii, a także przedstawi kulturę współpracy, w której rozwinęła się przedsiębiorczość na MIT.

Dołącz do wydarzenia 27 maja i przekonaj się, jak możesz wdrożyć w swojej firmie technologie, które mają realny wpływ na Twój biznes. Pokażemy Ci narzędzia, rozwiązania, studia przypadków różnych projektów, zarówno tych bardziej udanych, jak i mniej. Skorzystaj z jednego z trzech pakietów uczestnictwa: basic, standard lub premium. Wybierz opcję najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb i wznieś swój biznes na wyższy poziom.

Zapisy i więcej informacji dostępne na: https://konferencjaonline.mitsmr.pl/


Źródło: MIT Sloan Management Review Polska 

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Nowa odsłona Kongresu MIT Sloan Management Review Polska: rozmawiamy o technologiach językiem biznesu [BRIEF PATRONUJE]

Kongres MIT Sloan

Kongres MIT Sloan Management Review Polska powstał z myślą o stworzeniu przestrzeni do wymiany wiedzy o wykorzystywaniu technologii w biznesie z naciskiem na praktyczne aspekty. O najnowszych technologiach, jak sztuczna inteligencja, Big Data, druk 3D czy Cloud Computing, mówimy z perspektywy dyrektorów i menedżerów – ich językiem i uwzględniając ich potrzeby. To wydarzenie zarówno dla pasjonatów technologii, jak i osób, które nie są specjalistami w tej dziedzinie, ale szukają inspiracji, konkretnych rozwiązań i wskazówek jak je wdrożyć!

Bloki tematyczne w dwóch obszarach transformacji: Technology i Digital Leadership

Zarządzanie cyfrową transformacją wymaga od liderów nie tylko wiedzy o innowacjach technologicznych i ich wpływie na biznes, lecz także nowych umiejętności przywódczych. Dlatego podczas kongresu skupimy się na dwóch obszarach: Technology i Digital Leadership.

Pierwszy obszar – Technology – skupia się na trendach technologicznych, nowych rozwiązaniach dla biznesu i ich praktycznemu zastosowaniu. Eksperci poruszą tematy związane z cyberbezpieczeństwem, cyfrowymi modelami biznesowymi (subskrypcja, freemium, modele ekosystemów) i transformacją biznesu.

Natomiast bloki związane z Digital Leadership poświęcamy przywództwu i zarządzaniu w cyfrowej rzeczywistości. Porozmawiamy również o tematach bardziej miękkich – poniżej zdradzamy kilka ciekawych wątków, które poruszymy podczas kongresu:

 • Cyfrowe miejsce pracy i nowoczesny HR: strategie, narzędzia i technologie pracy zdalnej
 • Zarządzanie wielopokoleniowym zespołem w usieciowionej organizacji
 • Trendy w kulturze organizacyjnej i zmiany wywołane pracą zdalną: zaangażowanie, produktywność, budowanie zwinnych zespołów
 • Productivity hacking i neuroprzywództwo, czyli jak zwiększać efektywność własną i pracowników

Uznani polscy i zagraniczni eksperci

Podczas wydarzenia wystąpią międzynarodowi eksperci związani z największymi ośrodkami biznesowo-naukowymi, m.in.:

 • Charles Vaillant – pełni funkcję Chief Technology Officer i Chief Digital Officer w MANN + HUMMEL, gdzie jest odpowiedzialny za nowe technologie, kapitał przedsięwzięć korporacyjnych (CVC), przedsięwzięcia cyfrowe, analitykę Big Data i transformację cyfrową.
 • Michael Schrage – pracownik naukowy związany z Initiative on the Digital Economy, jednostką naukowo-badawczą MIT Sloan School of Management. Jeden z najbardziej prowokujących na świecie myślicieli o innowacjach, pionier w zakresie technik szybkiego prototypowania, symulacji i modelowania.
 • Prof. Christian Catalini – ekspert w dziedzinie innowacji technologicznych, przedsiębiorczości i zarządzania strategicznego, MIT Sloan School of Management. Interesuje się ekonomią cyfryzacji, przedsiębiorczością i technologią blockchain.
 • Dr David Robertson – ekspert w obszarze rozwoju produktu i zarządzania produktem cyfrowym, MIT Sloan School of Management.
 • Steven Spear – starszy wykładowca w MIT Sloan School of Management i Engineering Systems Division na MIT. Uznany ekspert w zakresie zarządzania złożonymi pracami rozwojowymi, projektowymi i dostawczymi.

Chcesz dowiedzieć się więcej lub zgłosić udział? Wejdź na stronę kongresonline.mitsmr.pl. Zapraszamy do udziału! Gwarantujemy, że będzie bardzo praktycznie, ciekawie i interaktywnie!

BRIEF jest patronem mediowym wydarzenia.


Źródło: ICAN Institute 

 

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF