...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

MIT Enterprise Forum CEE zmienia się w StartSmart CEE. Wielka szansa dla przyszłych innowatorów

MIT Open Learning we współpracy z Fundacją Przedsiębiorczości Technologicznej wprowadza nową markę akceleratora StartSmart CEE z centralą w Warszawie, który zastąpi dotychczasowy MIT Enterprise Forum CEE. Projekt jest częścią sieci StartSmart, której celem jest budowanie globalnego ekosystemu innowacji. StartSmart CEE stanowi znaczący krok naprzód w rozwoju technologii i przedsiębiorczości w Polsce oraz całej Europie Środkowo-Wschodniej, kontynuując i rozwijając dorobek oraz osiągnięcia MIT Enterprise Forum CEE.

 

MIT Enterprise Forum CEE (Fundacja Przedsiębiorczości Technologicznej), część globalnej sieci związanej z Massachusetts Institute of Technology, przekształca się w StartSmart CEE. Będzie kontynuować budowanie ekosystemu innowacji i wspieranie rozwoju przedsiębiorczości w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej w ramach sieci StartSmart, która stała się członkiem MIT Open Learning i MIT Jameel World Education Lab (J-WEL). To rozszerzenie dotychczasowej współpracy polskiego oddziału w strukturach najlepszej uczelni technicznej na świecie.

 

Jak podkreśla Magdalena Jabłońska, prezeska StartSmart CEE (wcześniej MIT Enterprise Forum CEE), partnerstwo z MIT daje dostęp do najnowszych badań, zasobów edukacyjnych i ekspertów, którzy wspierają organizację w realizacji jej misji – pobudzaniu przedsiębiorczości i wspieraniu ekosystemu start-upów w Europie Centralnej i Wschodniej. – Zachowujemy misję, wartości i cele realizowane pod dotychczasową marką MIT Enterprise Forum, a dzięki dostępowi do niezrównanych zasobów i wiedzy MIT, chcemy jako StartSmart CEE zakłócić status quo i podnieść poprzeczkę w zakresie wspierania ekosystemu technologii i innowacji – dodaje Jabłońska.

 

StartSmart CEE, będący częścią globalnej sieci StartSmart Network, skupia się na wspieraniu przedsiębiorców technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Organizuje programy akceleracyjne, wymianę wiedzy, mentoring i szkolenia. Inicjatywa doskonale wpisuje się w misję MIT J-WEL, polegającą na stymulowaniu edukacji i innowacji w celu sprostania pilnym wyzwaniom na świecie.

 

Dodatkowo, StartSmart CEE dostrzega wartość, jaką przynosi korporacjom, wspierając je w osiąganiu celów biznesowych związanych z innowacjami. Celem organizacji jest  wzbogacenie kompetencji kadry zarządzającej i liderów digitalizacji i innowacji w korporacjach. StartSmart CEE dąży do budowania umiejętności i zdolności, aby tworzyć środowisko współpracy, które promuje synergiczne relacje pomiędzy start-upami a korporacjami, przyspieszając postęp technologiczny i wzrost biznesowy w regionie.

 

MIT J-WEL wskazuje organizacjom związanym z MIT nową drogę, na której wszyscy możemy uczyć się, wspierając i badając akademickie programy innowacji na całym świecie – od Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, przez Grecję i Europę Południową, po Arabię Saudyjską. Członkowie StartSmart będą inspirować i kształcić szczególnie uzdolnionych w dziedzinie przedsiębiorczości. Wiedza, którą będą zdobywać, może zmienić nie tylko ich najbliższe otoczenie. Kariery, które budują, rozwiązania, które opracowują i nowe firmy, które stworzą, przyniosą korzyści całym społecznościom – mówi dr Anjali Sastry, dyrektor wydziału MIT J-WEL i prodziekan w MIT Open Learning.

 

Rebranding MIT Enterprise Forum CEE podkreśla znaczenie rozwoju innowacyjnych strategii biznesowych oraz organizacji gotowych na sprostanie wyzwaniom stawianym przez szybko zmieniający się świat.

Zmiana marki nie ma żadnego wpływu na nasze wartości, cele, bieżący program akceleracji, zespół, który z ogromnym sukcesem budowaliśmy w Polsce i regione CEE latami ani na zasoby, z których korzystamy — mówi prezeska StartSmart CEE, Magdalena Jabłońska.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Nowa odsłona Kongresu MIT Sloan Management Review Polska: rozmawiamy o technologiach językiem biznesu [BRIEF PATRONUJE]

Kongres MIT Sloan

Interaktywne spotkania z prelegentami z całego świata, sesje Q&A, online-tables, warsztaty i dwie ścieżki tematyczne – tak prezentuje się trzecia edycja Kongresu. To najważniejsze wydarzenie technologiczno-biznesowe w Europie Środkowo-Wschodniej!

Kongres MIT Sloan Management Review Polska powstał z myślą o stworzeniu przestrzeni do wymiany wiedzy o wykorzystywaniu technologii w biznesie z naciskiem na praktyczne aspekty. O najnowszych technologiach, jak sztuczna inteligencja, Big Data, druk 3D czy Cloud Computing, mówimy z perspektywy dyrektorów i menedżerów – ich językiem i uwzględniając ich potrzeby. To wydarzenie zarówno dla pasjonatów technologii, jak i osób, które nie są specjalistami w tej dziedzinie, ale szukają inspiracji, konkretnych rozwiązań i wskazówek jak je wdrożyć!

Bloki tematyczne w dwóch obszarach transformacji: Technology i Digital Leadership

Zarządzanie cyfrową transformacją wymaga od liderów nie tylko wiedzy o innowacjach technologicznych i ich wpływie na biznes, lecz także nowych umiejętności przywódczych. Dlatego podczas kongresu skupimy się na dwóch obszarach: Technology i Digital Leadership.

Pierwszy obszar – Technology – skupia się na trendach technologicznych, nowych rozwiązaniach dla biznesu i ich praktycznemu zastosowaniu. Eksperci poruszą tematy związane z cyberbezpieczeństwem, cyfrowymi modelami biznesowymi (subskrypcja, freemium, modele ekosystemów) i transformacją biznesu.

Natomiast bloki związane z Digital Leadership poświęcamy przywództwu i zarządzaniu w cyfrowej rzeczywistości. Porozmawiamy również o tematach bardziej miękkich – poniżej zdradzamy kilka ciekawych wątków, które poruszymy podczas kongresu:

  • Cyfrowe miejsce pracy i nowoczesny HR: strategie, narzędzia i technologie pracy zdalnej
  • Zarządzanie wielopokoleniowym zespołem w usieciowionej organizacji
  • Trendy w kulturze organizacyjnej i zmiany wywołane pracą zdalną: zaangażowanie, produktywność, budowanie zwinnych zespołów
  • Productivity hacking i neuroprzywództwo, czyli jak zwiększać efektywność własną i pracowników

Uznani polscy i zagraniczni eksperci

Podczas wydarzenia wystąpią międzynarodowi eksperci związani z największymi ośrodkami biznesowo-naukowymi, m.in.:

  • Charles Vaillant – pełni funkcję Chief Technology Officer i Chief Digital Officer w MANN + HUMMEL, gdzie jest odpowiedzialny za nowe technologie, kapitał przedsięwzięć korporacyjnych (CVC), przedsięwzięcia cyfrowe, analitykę Big Data i transformację cyfrową.
  • Michael Schrage – pracownik naukowy związany z Initiative on the Digital Economy, jednostką naukowo-badawczą MIT Sloan School of Management. Jeden z najbardziej prowokujących na świecie myślicieli o innowacjach, pionier w zakresie technik szybkiego prototypowania, symulacji i modelowania.
  • Prof. Christian Catalini – ekspert w dziedzinie innowacji technologicznych, przedsiębiorczości i zarządzania strategicznego, MIT Sloan School of Management. Interesuje się ekonomią cyfryzacji, przedsiębiorczością i technologią blockchain.
  • Dr David Robertson – ekspert w obszarze rozwoju produktu i zarządzania produktem cyfrowym, MIT Sloan School of Management.
  • Steven Spear – starszy wykładowca w MIT Sloan School of Management i Engineering Systems Division na MIT. Uznany ekspert w zakresie zarządzania złożonymi pracami rozwojowymi, projektowymi i dostawczymi.

Chcesz dowiedzieć się więcej lub zgłosić udział? Wejdź na stronę kongresonline.mitsmr.pl. Zapraszamy do udziału! Gwarantujemy, że będzie bardzo praktycznie, ciekawie i interaktywnie!

BRIEF jest patronem mediowym wydarzenia.


Źródło: ICAN Institute 

 

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF