Mobilna gra przebiła oglądalnością Dotę 2

Mobile Legends Bang Bang

Najczęściej oglądaną grą w 2021 było League of Legends. Gra od Riotu rok w rok bije ustanowione przez siebie rekordy i aktualnie ciężko o równą rywalizację pod względem popularności. Ale wśród najchętniej oglądanych tytułów powoli wyłania się konkurencja wywodząca się z rynku gier mobilnych.

Piątka gier z największą liczbą oglądanych godzin prezentuje się następująco:

Pierwsze miejsce należy do wcześniej wspomnianego League of Legends. Gra pobiła wszelkie rekordy, a finał Mistrzostw Świata w szczytowym momencie był oglądany przez 4 mln użytkowników. Przełożyło się to na 664 milionów godzin oglądania.

Na drugim miejscu znajduje się bez większych kontrowersji Counter Strike Global Offensive z 410 milionami obejrzanych godzin.

Podium zamyka gra mobilna od Moonton. Duże zaskoczenie, ale Mobile Legends: Bang Bang przeskoczyło w popularności Dotę 2. 387 milionów watchtime’u do 347 milionów. Na świetny wynik mobilniaka składa się azjatycka publiczność, która z pewnością w świecie e-sportu jest najliczniejsza.

Ostatnie miejsce zestawienia zajmuje PUBG Mobile. Kolejny tytuł na telefony komórkowe. Dowodzi to temu, że rynek gier moblinych cały czas się rozrasta i powoli zaczyna dominować w e-sporcie.

Dane zostały sporządzone przez portal Esport Charts.

Adam Daniluk

Mistrzostwa Świata w Mobile Legends: Bang Bang World

M3 Moblie Legends

MOONTON, producent gry Mobile Legends: Bang Bang World poinformował, gdzie odbędą się grudniowe Mistrzostwa (M3).

Mobile Legends: Bang Bang World Championship (M3) drugi rok z rzędu odbędzie się w Singapurze. Zeszłoroczne zawody przeniesiono tam z Indonezji, z powodu pandemii. Z tego samego powodu zostało wykluczonych trzech zawodników z Brazylii, po otrzymaniu pozytywnego wyniku na COVID-19 ale to już przeszłość. Producent gry MOONTON poinformował, że współpracuje z rządem Singapuru, tak aby turniej mógł odbyć się w najdogodniejszych dla graczy warunkach.

Do turnieju powróci format 16-drużynowy. W zeszłym roku wystąpić mogło jedynie 12 organizacji. W tej edycji do rywalizacji dołączą jeszcze drużyny z Bliskiego Wschodu, Ameryki Północnej, Ameryki Łacińskiej i Turcji. Mistrzostwa Świata odbędą się w dniach 6-19 grudnia tego roku. Pula nagród wyniesie rekordowe 800 tysięcy dolarów.

Adam Daniluk