...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Sieć kin Multikino ma już 25 lat!

 

Multikino, należące do Grupy Vue International – lidera na europejskim rynku kinowym, ma obecnie
45 kin w 37 miastach Polski z łączną liczbą 323 ekranów. Od 1998 roku sieć gwarantuje widzom
rozrywkę na najwyższym poziomie! W multipleksach od 25 lat prezentowane są największe filmowe
hity. Wraz z rozwojem technologii w kinach pojawiły się cyfrowe projektory, sale są wyposażone
w dźwięk Dolby Atmos, a widzowie mogą oglądać premiery na fotelach VIP lub rozkładanych fotelach
Super VIP.

Multikino od 25 lat dostarcza swoim widzom format kina, który pozwala w pełni zatracić się
w historiach przeżywanych na wielkim ekranie. W 1998 jako pierwsi w Polsce otworzyliśmy
nowoczesny multipleks. Dzisiaj poprzez inwestycje w nasze kina, przenosimy doświadczenia kinowe na
jeszcze wyższy poziom.  W marcu 2022 roku  uruchomiliśmy  wyjątkowe kino w Galerii Gemini Park
w Tychach. Obiekt składa się z 7 sal wyposażonych w projektory laserowe oraz skórzane, elektrycznie
rozkładane fotele, dzięki którym widz ogląda filmy w pozycji półleżącej. W rozkładane fotele tego typu
w pełni wyposażone są także warszawskie Multikino w Galerii Młociny, Multikino Koszalin
oraz poznańskie Multikina: Stary Browar i Malta, a już niebawem do tej listy dołączy kolejny
multipleks. – wyjaśnia Paweł Świst, Prezes Zarządu Multikino S.A.

Z okazji 25. urodzin Multikino przygotowało grę, która pozwala stworzyć własne TOP 25 filmów
minionych lat! Wystarczy wejść na stronę: https://www.25latmultikina.pl/ i wybierać z każdego roku
jedną produkcję, która zrobiła największe wrażenie i zapadła w pamięci. Uczestnicy zabawy w każdym
roku mają do wyboru dziewięć filmów, które mogą oceniać według własnych kategorii.
Jesteśmy bardzo ciekawi jakie filmy pojawią się w zestawieniach TOP 25. Czy widzowie będą kierowali
się ulubionym gatunkiem filmowym? Czy wybiorą ulubioną serię? A może decydująca będzie obsada
lub reżyser? Nasza zabawa daje wiele możliwości, żeby każdym mógł pokazać, które premiery
sprawiły, że naprawdę zatracił się w filmowej opowieści podczas seansu w kinie. – dodaje Świst
Przygotowane zestawienia można udostępnić w kanałach social media.

***

Informacje o spółce Multikino:
Multikino, należące do Grupy Vue International – lidera na europejskim rynku kinowym, to pierwszy operator, który w 1998 roku uruchomił
w Polsce multipleks. Od tego czasu wyznacza najwyższe standardy w budowie i prowadzeniu kin w Europie i na świecie. Obecnie pod
szyldem Multikino działa 45 kin w 37 miastach Polski z łączną liczbą 323 ekranów.
Flagowe kino sieci zlokalizowane jest w centrum handlowym Złote Tarasy w Warszawie. Obiekt składa się z 8 sal, w tym Sali Premierowej
na 788 osób. W marcu 2022r.  uruchomione zostało wyjątkowe kino w Galerii Gemini Park w Tychach. Obiekt składa się z 7 sal
wyposażonych w projektory laserowe oraz skórzane, elektrycznie rozkładane fotele, dzięki którym widz ogląda filmy w pozycji półleżącej.
W rozkładane fotele tego typu w pełni wyposażone są także warszawskie Multikino w Galerii Młociny, Multikino Koszalin oraz poznańskie
Multikina: Stary Browar i Malta.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Reklama kinowa na pierwszym miejscu!

 

⦁ Kino jest platformą medialną numer jeden, jeśli chodzi o skupienie uwagi konsumentów na reklamie.
⦁ 2,5 razy więcej konsumentów ogląda reklamy w kinach niż w telewizji i CTV.
⦁ Konsumenci oglądają więcej reklam w kinie niż na platformach wideo.

National CineMedia opublikował wyniki badania pomiaru uwagi wśród konsumentów podczas oglądania reklam. Zostało ono przeprowadzone przez Lumen (wiodącą firmę technologiczną zajmującą się pomiarem uwagi) oraz agencję dentsu. Badanie wykazało, że reklamy kinowe zajmują pierwsze miejsce pod względem skupienia uwagi konsumentów. Wyniki zainteresowania reklamą w kinie dla różnych marek i kategorii były od czterech do siedmiu razy wyższe niż we wszystkich innych kanałach wideo, w tym telewizji, CTV, reklamach społecznościowych i cyfrowych.

Z badania wynika, że dwa i pół razy więcej konsumentów ogląda reklamy wyświetlane w kinach w porównaniu z telewizją i CTV – 97% w przypadku reklam kinowych w porównaniu z 38% w przypadku telewizji i 35% w przypadku reklam CTV. Konsumenci oglądali również reklamy kinowe przez dłuższy czas w porównaniu z innymi platformami wideo – trzy razy częściej niż w przypadku telewizji i CTV oraz do dziesięciu razy częściej niż w mediach społecznościowych.

–  W badaniu stwierdzono bezpośrednią korelację między wskaźnikami uwagi a zapamiętaniem marki i wyborem marki – wyższe wskaźniki uwagi prowadzą bezpośrednio do zwiększenia skuteczności reklamy, co może zwiększyć sprzedaż. Dlatego powrót reklamodawców do kin i realizacja niestandardowych projektów jak „OFFowe czwartki ze Storytel” i cykl „Kino na Obcasach” , które pozwalają na dotarcie do jasno określonych grup docelowych, są korzystne dla reklamujących się firm i brandów. Uważam, że wyniki badania mogą wpłynąć na to jak reklamodawcy postrzegają swoją strategię reklamową w kinach. – dodaje Mariusz Spisz, Prezes Zarządu Multikino Media.

W badaniu do określenia wskaźników uwagi wykorzystano zastrzeżoną technologię śledzenia wzroku firmy Lumen i zastosowano kwestionariusze wyboru marki w celu skorelowania skupienia uwagi na reklamie, zapamiętania produktu i późniejszego zamiaru dokonania zakupu. W badaniu wzięły udział Wendy’s, adidas i 10 innych marek z branży detalicznej, motoryzacyjnej, odzieżowej, CPG, QSR, telekomunikacyjnej, rozrywkowej i farmaceutycznej.

::

Informacje o spółce Multikino Media:
Multikino Media sp. z o.o. to firma wyodrębniona w 2012 roku w ramach struktury Grupy Multikino. Oferta spółki składa się z działalności brokerskiej w zakresie sprzedaży reklamy kinowej (centralnej i lokalnej), sponsoringu i akcji specjalnych oraz sprzedaży korporacyjnej obejmującej organizację konferencji w kinach oraz sprzedaż kuponów. Świadczone usługi obejmują również obsługę kin spoza sieci Multikino.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Cykl „Kino na Obcasach” w Multikinie powrócił z ośmioma sponsorami

 

Po przerwie do kin sieci Multikino, znajdujących się w ofercie brokera reklamy kinowej Multikino Media, powrócił projekt „Kino na Obcasach” – propozycja na spędzenie wolnego wieczoru w kinie z przyjaciółkami, koleżankami z pracy lub członkiniami rodziny. Od kwietnia, raz w miesiącu uczestnicząc w seansie filmowym można poznać nowych ludzi oraz czerpać radość z oglądania wybranych produkcji na wielkim ekranie.

„Kino na Obcasach” w nowej odsłonie wystartowało 12 kwietnia br., a pierwszym filmem, który uczestniczki zobaczyły była komedia pozytywnie romantyczna „Skołowani”. Podczas drugiego spotkania w ramach projektu, 15 maja odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu „Miłość na nowo”.

Projekty specjalne, takie jak „Kino na Obcasach” pozwalają na dotarcie do konkretnej grupy docelowej. Sponsorzy, którzy zaangażowali się w filmowy cykl przygotowali dla osób uczestniczących w wydarzeniu prezenty. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z wybraną marką, który był wzmocniony kampanią na kinowym ekranie, a następnie został zwieńczony seansem filmowym budzącym pozytywne emocje, uczestniczki będę miały również dobre skojarzenia z poszczególnymi brandami i lepiej je zapamiętają, co może przełożyć się na ich decyzje zakupowe. – wyjaśnia Joanna Oczkowska, Dyrektor Sprzedaży Multikino Media.

Na uczestniczki kwietniowego „Kina na Obcasach” czekały między innymi: wybrane kosmetyki marki Ziaja z nowej serii witamina C.B3 niacynamid oraz linii słony karmel, bony o wartości 50 zł na zakupy w sklepach Modivo, bony o wartości 500 zł na blefaroplastykę powiek od Sharley, bony rabatowe 10% od HP na zakup laptopów z rodziny Envy i Spectre w sklepach Euro RTV AGD, 10% na 1 produkt marki Haier w RTV EURO AGD, półroczna prenumeratę miesięcznika Zwierciadło, miesięczny dostęp do aplikacji Storytel, vouchery o wartości 230 zł do Depil Concept, bony rabatowe od firmy Ania Kruk, suplement diety Laboteq, suplement diety Hydrominum oraz FuzeTea.

Poza stałymi sponsorami w każdym miesiącu wydarzenie ma również swoich partnerów, który mogą pojawić się tylko jednorazowo lub kontynuować współpracę. Na przykład w kwietniu partnerami cyklu „Kino na Obcasach” byli: Depil Concept, Clarins, Laboteq, Hydrominum, Ania Kruk i Sharley. Część firm będzie obecna również w majowej edycji. –dodaje Oczkowska.

Patronami medialnymi cyklicznych pokazów dla kobiet są: Zwierciadło i Sens. Miesięcznik „Zwierciadło” to polski luksusowy magazyn dla kobiet. Co miesiąc proponuje pogłębione wywiady, teksty o psychologii, relacjach i zdrowiu, ekskluzywne sesje i fotoreportaże ze świata. To kultura w najlepszym wydaniu Zwierciadlo.pl

 

***

Informacje o spółce Multikino Media:
Multikino Media sp. z o.o. to firma wyodrębniona w 2012 roku w ramach struktury Grupy Multikino. Oferta spółki składa się z działalności brokerskiej w zakresie sprzedaży reklamy kinowej (centralnej i lokalnej), sponsoringu i akcji specjalnych oraz sprzedaży korporacyjnej obejmującej organizację konferencji w kinach oraz sprzedaż kuponów. Świadczone usługi obejmują również obsługę kin spoza sieci Multikino.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Multikino i Storytel rozpoczęli wspólny projekt

 

Po wielu udanych projektach, które Multikino realizowało wspólnie ze Storytel i agencją MeLike przyszedł czas na kolejną wspólną realizację, tym razem pod hasłem „Łączy nas miłość do historii”.

W minionych latach dzięki agencji MeLike mieliśmy okazję współpracować ze Storytel między innymi przy takim projekcie, jak pierwszy audioseans, który odbył się w Multikinie Młociny, a jego uczestnicy przy nowoczesnym systemie dźwięku trójwymiarowego Dolby Atmos, na półleżących fotelach SuperVip mogli zatracić się w słuchowisku „Stelaż” na podstawie sztuki teatralnej Łukasza Orbitowskiego w interpretacji Wojciecha Mecwaldowskiego. Dobre doświadczenia ze współpracy skłoniły nas do realizacji kolejnego projektu, ale tym razem nie jednorazowo a cyklicznie i nie tylko w jednym kinie a w całej naszej sieci. Wiemy, że jest to projekt, na który czekają nasi widzowie. – dodaje Sebastian Wojna, Kierownik Działu Marketingu Multikino S.A.

Dwa brandy wspólnie wychodzą naprzeciw potrzebom swoich odbiorców. Projekt „OFFowe czwartki ze Storytel” w Multikinie to rozszerzenie regularnego repertuaru o filmy festiwalowe i produkcje niekomercyjne, których oczekują widzowie.

Storytel to świat pełen różnorodnych historii, a to co nas łączy z Multikinem to przede wszystkim miłość do nich. Ponadto, wspieranie kultury jest wpisane w naszą strategię i DNA marki. Dlatego cieszę się, że po raz kolejny łączymy siły z Multikinem i współtworzymy taki projekt jak ten. „OFFowe czwartki ze Storytel” to nie tylko możliwość poznania najpiękniejszych, festiwalowych historii filmowych z całego świata, ale również szansa na poznanie nowych, mniej oczywistych perspektyw.  – wyjaśnia Klaudia Chruściel Marketing Manager Storytel.

„OFFowe czwartki ze Storytel” w Multikinie odbywają się we wszystkich kinach sieci Multikino w każdy czwartek o godzinie 19.00. 2 marca, na start projektu, widzowie mieli okazję zobaczyć film „W gorsecie” w reż. Marie Kreutzer, a w kolejnych tygodniach: tegoroczny, polski kandydat do Oscara „IO” w reż. Jerzego Skolimowskiego, „Maskarada” w reżyserii Nicolasa Bedosa oraz „Sundown” w reż. Michela Franco z Timem Rothem i Charlotte Gainsbourg w rolach głównych. W kwietniowym repertuarze projektu „OFFowe czwartki ze Storytel” widzowie znajdą między innymi: produkcję „Blisko”, „Prawdziwe życie aniołów” oraz „Aftersun”.

W ramach tej współpracy Storytel oferuje 25% zniżki na bilety do kina. Kody upoważniające do zniżki można pobrać na stronie story.tel/offoweczwartki

Projekt „OFFowe czwartki ze Storytel” w Multikinie jest promowany przez oba brandy w ich kanałach komunikacji – na platformach www, w newsletterach oraz w social mediach. Ponadto we wszystkich kinach sieci Multikino realizowana jest kampania reklamowa obejmująca on i off screen.


Informacje o spółce Multikino:
Multikino, należące do Grupy Vue International – lidera na europejskim rynku kinowym, to pierwszy operator, który w 1998 roku uruchomił w Polsce multipleks. Od tego czasu wyznacza najwyższe standardy w budowie i prowadzeniu kin w Europie i na świecie. Obecnie pod szyldem Multikino działa 45 kin w 37 miastach Polski z łączną liczbą 323 ekranów.

Flagowe kino sieci zlokalizowane jest w centrum handlowym Złote Tarasy w Warszawie. Obiekt składa się z 8 nowoczesnych sal, w tym Sali Premierowej na 788 osób. W marcu 2022r.  uruchomione zostało wyjątkowe kino w Galerii Gemini Park w Tychach. Obiekt składa się z 7 sal wyposażonych w projektory laserowe oraz skórzane, elektrycznie rozkładane fotele, dzięki którym widz ogląda filmy w pozycji półleżącej. W rozkładane fotele tego typu w pełni wyposażone są także warszawskie Multikino w Galerii Młociny oraz poznańskie Multikina: Stary Browar i Malta.

Multikino to zdecydowanie więcej niż kino. Oferuje zarówno największe i najbardziej oczekiwane premiery filmowe, jak i koncerty światowych gwiazd, nocne maratony filmowe, transmisje najważniejszych wydarzeń sportowych, transmisje oper, baletu oraz retransmisje spektakli z brytyjskiego National Theatre.

Multikino za swoją działalność wielokrotnie było dostrzegane podczas prestiżowych konkursów. Jest zdobywcą nagród Superbrands oraz Superbrands Created in Poland. Od wielu lat zajmuje pozycję lidera w obszarze „Event Cinema” zarówno na rynku polskim, jak i europejskim (laureat europejskiej nagrody ECA Awards w 2014 roku).

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Ramówka Multikino Media 2023 za nami!

 

19 stycznia br. w warszawskim Multikinie Złote Tarasy odbyła się prezentacja Ramówki Multikino Media 2023! Podczas wydarzenia uczestnicy zobaczyli podsumowanie 2022 roku i znaleźli wiele inspiracji do reklamowych działań w kinie w najbliższych miesiącach

Multikino Media, broker reklamy kinowej, posiada w ofercie 49 kin z łączną liczbą 342 ekranów i 64 125 fotelami. Sprzedaż kampanii reklamowych obejmuje kina sieci Multikino oraz kina studyjne.

W czwartkowe popołudnie spotkanie w Multikinie Złote Tarasy rozpoczęło się od rozmów o kinie przy pysznym poczęstunku w Klubie 35mm. Następnie po powitaniu gości przez Mariusza Spisza, Prezesa Zarządu Multikino Media i Joannę Oczkowską, Dyrektor Sprzedaży Multikino Media uczestnicy wydarzenia zobaczyli podsumowanie 2022 roku i zapoznali się z kinowymi premierami 2023 roku!

Zapraszamy do obejrzenia Ramówki Multikino Media 2023: https://www.youtube.com/watch?v=QonuKeuGS9g

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

2022/2023… jaki był?\jaki będzie? w kinach

 

Na przełomie 2022 i 2023 rozmawiam z ekspertami z różnych dziedzin związanych z biznesem, z marketingiem, z komunikacją marketingową…

Mądrzy ludzie powiadają, że w życiu najważniejszs jest chwila obecna i nie warto zajmować się przeszłością – bo już minęła i nie możemy nic w niej zmienić, nie ma sensu zajmować się przyszłością – bo jest nieprzewidywalna czego nauczyło nas kilka ostatnich lat.
Jednak moja niezaspokajalna ciekawość sprawiła, że zapytałem  najlepszych ekspertów w poszczególnych branżach, o ich osobiste doświadczenie mijającegojącego roku oraz prawdopodobieństwo wydarzeń w 2023.u

 

 

Mariusz Spisz, członek zarządu Multikina, powiedział mi:

● ostatnie 3 lata dla kin, nie tylko w Polsce, obfitowały w rzeczywiście dramatyczne i burzliwe wydarzenia, jakich nigdy przedtem nie doświadczyłem swojej 20-letniej karierze zawodowej;

● na szczęście rok 2022 był czasem odbudowy kina po okresie pandemii, powolnego powrotu widzów do sal kinowych, któremu towarzyszył powrót reklamodawców;

● warto podkreślić, że rok 2019 był rekordowy i sale kinowe odwiedziło ponad 60 milionów widzów – tym bardziej dramatycznie odebraliśmy to co wydarzyło się w roku pandemii;

● na to, co działo się w tym okresie w polskich kinach wielki wpływ miała  równie dramatyczna sytuacja w kinie światowym, szczególnie w Hollywood;

● spodziewamy, że 2022 zamknie się liczbą odwiedzających nas widzów tylko o około 30% mniejszą niż w rekordowym 2019;

● podobny wynik odnotujemy jeśli chodzi o wydatki reklamowe na reklamę w kinach;

● kino hollywoodzkie również szybko powraca do wyników przed pandemią;

● mniej optymistyczny jest fakt, że widzowie nie wrócili tak licznie na polskie produkcje filmowe,  jak na produkcję hollywoodzkie;

● daje się też dostrzec tendencję, że w obliczu dużej konkurencji platform streamingowych, widzowie wybierają się do kina na produkcje naprawdę spektakularne;

● nadal, dostrzegalna jest różnica  między wybraniem się na film, a wybraniem się do kina;

● warto również odnotować, że pokolenia „Z” i „Alfa” wróciły do kin po pandemii szybciej niż inne pokolenia.

Grzegorz Kiszluk

45 kin sieci Multikino na filmowej mapie Polski

24 maja 2019 roku Multikino S.A., należące do Grupy Vue International nabyło sieć kin Cinema3D rozszerzając tym samym działalność na terenie Polski. W kwietniu br. Cinema3D Atrium Reduta w warszawie zmieniło się na Multikino, a 30 września br. rozpoczął się kolejny etap rebrandingu, który zakończył się 28 października br. Na materiałach oraz dokumentach firmowych, budynkach, wnętrzach centrów handlowych i w kinach w Kłodzku, Głogowie, Świdnicy, Gorzowie Wielkopolskim, Mielcu, Tarnowie, Lesznie, Białej Podlaskiej, Kaliszu i Świnoujściu pojawiło się nowe logo. W związku z zakończonym rebrandingiem teraz klienci mogą kupować bilety na seanse przez stronę www.multikino.pl oraz bezpłatną aplikację mobilną Multikina.

Obecnie w Polsce pod szyldem Multikino działa już 45 kin w 37 miastach z łączną liczbą 323 ekranów. Proces rebrandingu multipleksów Cinema3D, to naturalny krok w rozwoju naszej firmy mający na celu pełną integrację z Multikinem. Liczymy na to, że nasze multipleksy będą chętnie odwiedzane przez widzów dzięki bardzo korzystnej cenie biletów na seanse filmowe. mówi Paweł Świst, Prezes Zarządu Multikino S.A.

Nowe kina sieci Multikino w Kłodzku, Głogowie, Świdnicy, Gorzowie Wielkopolskim, Mielcu, Tarnowie, Lesznie, Białej Podlaskiej, Kaliszu i Świnoujściu oferują klientom atrakcyjne ceny biletów, które obowiązują przez cały tydzień i są uzależnione od umiejscowienia fotela w sali kinowej. Od poniedziałku do niedzieli bilety mają tę samą, stałą cenę – online można je nabyć od 15,90 zł.  

Od 28 do 30 października wszyscy klienci Multikina mogą wziąć udział w weekendzie z Coca Cola. Osoby, które podczas wizyty w kinie kupują duży zestaw z Coca Colą otrzymają voucher, który od 1 do 30 listopada br. będzie można wymienić na bilet na dowolny film z repertuaru 45 kin sieci Multikino w Polsce.

Na widzów w kinie czekają zarówno największe premiery światowe, jak i rodzime hity z udziałem uwielbianych polskich aktorów. Obecnie w repertuarze jest między innymi „Johnny” z Dawidem Ogrodnikiem w roli ks. Kaczkowskiego, film dokumentalny „Ania o Annie Przybylskiej, nowa produkcja przygodowa „Black Adam” z Dwaynem Johnsonem w roli głównej oraz komedia Andrzeja Saramonowicza „Bejbis” z Martą Żmudą Trzebiatowską i Grzegorzem Małeckim w roli rodziców, którym poukładane życie przewraca się do góry nogami wraz z pojawieniem się świecie drugiegodziecka. 28 października kina opanują horrory. Na wielkim ekranie zrobi się bardzo mrocznie, a to wszystko za sprawą dwóch premier: „Halloween Ends”i „Egzorcyzmów siostry Ann”. Natomiast już 4 listopada na wielki ekran powrócą uwielbiani od lat bohaterowie w komedii „Listy do M. 5”, a 11 listopada premierę ma najnowsza produkcja Marvela „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu”. W drugiej połowie listopada widzowie będą mogli wybrać się do kina na komedię obyczajową „Chrzciny”, która przeniesie uczestników seansu do grudnia 1981 roku. W filmie występują między innymi:Katarzyna Figura, Maciej Musiałowski, Tomasz Schuchardt, Michał Żurawski i Tomasz Włosok. Premierę będzie miała również komedia „Nie cudzołóż i nie kradnij” z Julią Wieniawą, Mateuszem Banasiukiem, Cezarym Pazurą i Aleksandrą Popławską w głównych rolach oraz polski film „Gorzko, gorzko”, a 16 grudnia premierę ma najbardziej wyczekiwany film tego roku „Avatar: Istota wody” w reżyserii Jamesa Camerona.

Sebastian Nowak

Czy pandemia spowoduje, że kina będą premium? [WYWIAD]

Mariusz Spisz Krzysztof Terej

Kuba Kossut: Branża filmowa to jedna z gałęzi gospodarki, która najmocniej cierpi w wyniku pandemii i lockdownu. Jak oceniacie sytuację kin teraz?

Mariusz Spisz: COVID i będący wynikiem pandemii drugi już lockdown mają oczywiście wpływ na różne branże, ale bez wątpienia branża kinowa oraz rynek reklamy kinowej są jednymi z tych, które zostały dotknięte najbardziej. Widać to dziś tym bardziej wyraźnie, że ostatnie 6 lat w Polsce, w kinie, to było pasmo rekordów – zarówno frekwencyjnych jak i box office’owych. Dość powiedzieć, że przez te 6 lat frekwencja kinowa w Polsce wzrosła z 40 mln do 60 mln widzów! Stabilnie rosła w tym czasie także reklama kinowa, która obok Internetu była najszybciej rosnącym medium reklamowym w Polsce.

Decyzja rządu RP o ponownym zamknięciu kin powoduje, że cały filmowy ekosystem, od twórców, przez producentów i dystrybutorów filmowych, na kinach kończąc, znalazł się w bardzo trudnym położeniu.

Sytuację mógłby uratować program rządowej pomocy dla całej branży filmowej oraz wszystkich kin. Branża filmowa jak mało która została dotknięta przez epidemię i jak mało która zasługuje na odrębny sektorowy program pomocowy. Takie programy uruchamia większość krajów Unii Europejskiej, w tym kraje regionu, jak Czechy i Węgry. Przyjęte rozwiązania uwzględniają oczywiście wsparcie dla kin wielosalowych, które są nierozłączną częścią branży filmowej i kluczowym elementem dla osiągania wyników przez lokalne produkcje filmowe. Aż 80% seansów polskich filmów ma miejsce w kinach wielosalowych.

Nie należy oczywiście zapominać, jak ważne dla odbudowy całej branży kinowej jest to, że duże hollywoodzkie premiery trafią na wielki ekran. To właśnie odpowiedni mix polskich filmów, wielkich hollywoodzkich superprodukcji oraz ambitnego kina europejskiego jest niezbędny, aby frekwencja zaczęła wracać do poziomów z początku 2020 roku.

KK: Co było przyczyną tego sukcesu branży? Zanim przejdziemy do sytuacji, którą mamy dzisiaj. Czemu Polacy tak pokochali kino?

MS: Polacy niewątpliwie kochają rodzime produkcje, których jest od kilku lat na rynku coraz więcej. I są, co bardzo ważne, coraz lepsze – Krzysztof zapewne powie o tym więcej. Polska na tle Europy wyróżnia się tym, jak bardzo dużo waży lokalna produkcja. W ostatnich latach udział polskich filmów w boxoffice oscyluje wokół 30%. To w dużej mierze dzięki temu jesienią kina w Polsce radziły sobie nie najgorzej. Z drugiej strony dostępność kina jest większa niż 10 lat temu – w tej chwili mamy w Polsce około 1400 ekranów, z czego niemalże 1000 w nowoczesnych multipleksach, to też ma niebagatelne znaczenie dla szerzenia kultury filmowej.

Krzysztof Terej: Ja to mogę tylko potwierdzić – często światowe blockbustery, które biją rekordy na 90% rynków na świecie, w Polsce wypadają gorzej od rodzimej konkurencji. Tak było w przypadku „Sztuki kochania” i kolejnej części „Greya” – to był dla nas taki pojedynek walentynkowy, który wygraliśmy.

MS: Polacy kochają także animacje. Od dobrych kilku lat rośnie frekwencja kina familijnego. Wiele z tych filmów poszerzyło też swoje grupy odbiorców dzięki dubbingowi – najlepszy przykład to „Avengers” – największy film zeszłego roku na całym świecie, największe otwarcie w historii kina. Jeszcze 10 lat temu filmy o super bohaterach w Polsce nie miały dubbingu i wtedy były automatycznie skierowane do starszej widowni, teraz to się zmieniło. Nie bez znaczenia były też realizowane w ostatnich latach obniżki cen biletów czy wprowadzenie płaskiego cennika biletów do kina.

KK: No właśnie, z czego wynikała ta obniżka cen?

MS: Zaczęło się od eksperymentu – w kilku lokalizacjach wprowadziliśmy uproszczony cennik, odchodząc od podziału: uczeń, student, senior, rodzinny, dziecięcy, weekend czy tydzień, itp. Zastąpiliśmy to jedną prostą ofertą – 15 zł za bilet. Ta zmiana spowodowała wzrost frekwencji na tyle duży, że wpłynęła też na wzrost wpływów z biletów. Nawet w miastach, w których nie ma konkurencji, także notowaliśmy wzrost frekwencji między 20 a 30%. Po różnych analizach wyszło, że ta cena oscylująca wokół 15 zł przyciąga dużo więcej widzów, ale wciąż jesteśmy w stanie ich obsłużyć na odpowiednim poziomie. Zadziałał prosty i spójny przekaz dla wszystkich, wsparty kampanią. Jakiś czas później inne sieci kinowe zdecydowały się na podobny ruch. Teraz nasze podejście jest takie: wciąż chcemy przyciągać widzów atrakcyjną ceną, ale jednocześnie robimy „upgrade” kina, np. poprzez zastąpienie obecnych foteli fotelami rozkładanymi Super VIP – tak zwanymi „reclinersami”. To powoduje zupełnie inny komfort oglądania i za to ludzie są skłonni z kolei płacić więcej…

KK: Wróćmy teraz na trochę do contentu. Krzysztof, jak sytuacja wygląda z Twojej producenckiej perspektywy?

KT: Według mnie, to co się dzieje teraz na całym świecie, jest w dużej mierze konsekwencją tego, jakie problemy ma teraz Hollywood. W Stanach Zjednoczonych branża filmowa utrzymuje się z blockbusterów. Przez takie decyzje, jak na przykład wstrzymanie kolejnej produkcji filmu o słynnym agencie 007, mamy dużą niewiadomą na rynku. Polska, dzięki własnym produkcjom jest trochę mniej zależna niż inne kraje, ale jednak. Pandemia przyspieszyła pewne kwestie, dotyczące chociażby modelu dystrybucji filmów. Przede wszystkim długość okien eksploatacji w kinach, czyli po jakim czasie film powinien trafiać na platformę VOD.

Kolejne pole, gdzie Polska jest specyficzna, to to, że jesteśmy jednym z niewielu rynków, gdzie liczy się ilościowy wynik – frekwencja, a nie ostateczne przychody z filmu. Cały świat pokazuje Box Office, a my wciąż jesteśmy zakładnikami liczby widzów. Niestety prawda jest taka, że liczą się przychody i my, jako Producenci, rozliczamy się z przychodów z naszymi Koproducentami. To determinuje kolejne decyzje, dotyczące realizacji planowanych projektów. W tym wszystkim jest wiele stron, mających różne interesy – producenci, platformy VOD, lokalne sieci kin oraz stowarzyszenia międzynarodowe. To wszystko sprawia, że dyskusja się toczy, ale dzisiaj jest w niej więcej znaków zapytania niż odpowiedzi.

KK: À propos tego modelu dystrybucji i kolejności – od pewnego czasu są podejmowane eksperymenty, np. festiwale filmowe online, czy niektóre stacje decydują się na udostępnienie contentu najpierw na platformie, a potem w TV… Jak kina się na to zapatrują, jak dalece cyfryzacja jest tu w ogóle możliwa? Czy da się jakkolwiek rozszerzyć doświadczenie kinowe do kanapy?

MS: Według informacji podanych przez Millennium Docs Against Gravity, festiwal, który odbył się we wrześniu tego roku, zanotował w kinach frekwencję ponad 60.000, co było w tym okresie znakomitym wynikiem, kolejne 100.000 osób obejrzało go online. Jak widać, w przypadku festiwalu formuła hybrydowa spowodowała, że festiwal dotarł do widowni także w miastach, gdzie nie odbywały się projekcje w salach kinowych. Sądzę jednak, że w przypadku regularnego repertuaru filmowego, utrzymanie modelu, w którym obowiązują tzw. okna eksploatacyjne, najpierw film trafia na ekrany kin, jest nie tylko niezbędne do uzasadnienia ogromnych inwestycji, jakie towarzyszą otwarciom nowoczesnych multipleksów, ale także pozwala nakręcać całą promocyjną machinę: filmy, które najpierw pojawiają się na festiwalach, z których trafiają do kin, w kinach osiągają wysokie wyniki frekwencyjne czy/i zdobywają świetne oceny widzów, mają później zdecydowanie większe szanse na dobre rezultaty na innych polach dystrybucji. Last but not least, seans kinowy to jednak zdecydowanie inne doświadczenie niż oglądanie filmu w domowym zaciszu…

KK: Z badań wynika, że ludzie w czasie łagodzenia obostrzeń chętniej wrócili na siłownię czy do malutkiej restauracji, niż do przewietrzonego, klimatyzowanego pomieszczenia kinowego. Dlaczego? Czy to możliwe, że w wyniku pandemii zmieniły się zwyczaje konsumenckie?

MS: Od dłuższego czasu zwracamy uwagę, że kina są bardziej bezpieczne niż wiele innych miejsc spędzania wolnego czasu, jak na przykład restauracje. Na salach kinowych zapewniamy ciągłą wymuszoną wymianę powietrza, widzowie nie rozmawiają na sali, wszyscy są zwróceni w jedną stronę, a system biletowy z alokowanymi miejscami gwarantuje, że widzowie są od siebie oddzieleni wolnymi fotelami. Analizy dotyczące rozprzestrzeniania COVID, którymi dysponujemy, również wskazują na to, że do zakażeń nie dochodzi w kinach. Przy czym wskazywane są 3 kluczowe czynniki tej sytuacji – bardzo dobra wentylacja, brak rozmów, maseczki.

Nie sądzę jednak, aby długofalowo pandemia wpłynęła na zmianę zwyczajów konsumenckich: pomimo pojawiających się obaw, dwa polskie filmy, które trafiły na ekrany we wrześniu tego roku: „Pętla” Patryka Vegi oraz „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, zostały obejrzane przez prawie 1,5 mln widzów. Wielu producentów chciałoby widzieć takie wyniki na swoich filmach w świecie przed-covidowym. Kino to zdecydowanie inne doświadczenie niż oglądanie czegoś na domowej kanapie. Kino pełni też ważną funkcję społeczną – wyjście ze znajomymi, z rodziną i chyba najpopularniejsza forma randki.

Europa, która mierzy się z drugą falą pandemii, była przez długi czas zakładnikiem Stanów Zjednoczonych. Dopóki kina w Nowym Jorku czy Kalifornii pozostają zamknięte (są to dwa największe rynki kinowe w USA), duże studia hollywoodzkie nie wypuszczą produkcji takich jak Bond, „Black Widow” Disneya, czy „Top Gun”.

Z drugiej strony warto w tym miejscu zwrócić uwagę np. na rynek japoński, gdzie pandemia została już w praktyce opanowana i gdzie przed kilkoma tygodniami na ekrany trafiła nowa lokalna produkcja kinowa, która… pobiła japońskie rekordy boxoffice’u! Widzowie tęsknią za kinem i przykład z Azji jest bardzo pokrzepiający.

KK: Ok, globalny content jest mocno ograniczony, ale wracając teraz do naszych polskich produkcji – czy przewidujecie, że w związku z pandemią, oczekiwania Polaków się w jakikolwiek sposób zmieniły? Zaobserwowaliśmy, że różne postawy społeczne ulegają zmianom, przykładowo od komunikacji ludzie oczekują więcej empatii i zaangażowania w kwestie społeczne. Czy macie jakieś obserwacje, wnioski pod kątem produkcji kinowych?

KT: Z filmem jest tak, że musi być dobra opowieść i to się nie zmieni. Czy jesteśmy przed pandemią, w trakcie, czy po pandemii, dobra historia fabularna jest solidną podstawą filmu. Pierwsze obserwacje płynące z rynku – mówię tu o dystrybutorach, kiniarzach i przeprowadzonych badaniach – pokazują, że z pewnością komedie romantyczne będą tym, co ludzie najchętniej obejrzą. Czy to jednak oznacza, że ludzie wcale nie będą chcieli oglądać ambitnych, wymagających i niezależnych filmów? No nie. Jeśli będzie to dobrze opowiedziana historia, to też będą się nią zachwycać.

Największe wyzwanie będzie przy filmach współczesnych. Co to znaczy dzisiaj zrobić współczesny film? Jak na przykład we współczesnym filmie obyczajowym pokazać rzeczywistość? Teraz ludzie żyją na kwarantannie, stoją przed nimi nowe wyzwania i problemy, jak to wpływa na relację między Nimi? Jak zrobić film o zjawisku, jakim współcześnie jest hip-hop? Jest 2020 rok i nie ma koncertów. Czy mamy teraz tworzyć fikcję, że ktoś żyje z koncertów, tak jak jeszcze było rok temu, skoro nie wiemy, co będzie się działo przez najbliższe parę lat? To duże pytanie, jak zrobić współczesne, dobre kino, które będzie miało tę kolejną warstwę rzeczywistości, w której aktualnie funkcjonujemy. Tego jeszcze nie widziałem w żadnym filmie.

MS: Taka ciekawostka: latem pokazaliśmy na pojedynczych projekcjach kinowych koncert koreańskiego zespołu BTS – niezwykle popularnego na całym świecie. W sumie zobaczyło to kilkanaście tysięcy nastolatek, co jest porównywalną frekwencją niejednego filmu, granego przez tydzień. To pokazuje, że jest miejsce na duże wydarzenia w kinie. Spodziewam się, że w najbliższych latach do kin będą trafiały głównie te duże i spektakularne blockbustery, produkcje widowiskowe, które dużo tracą, gdy ogląda się je w domu na mniejszym ekranie (już nie mówiąc na komputerze, czy telefonie). Żeby ograniczyć ryzyko, wytwórnie będą inwestowały w prequele i sequele wielkich hitów. Natomiast tzw. filmy środka częściej niż do tej pory będą trafiały na platformy VOD, albo inne kanały dystrybucji. Podobną strategię ogłosił ostatnio Disney – duże produkcje będą trafiały do kin, bo kino nadaje im pewną rangę i rozgłos, a mniejsze produkcje czy seriale będą szły od razu na platformę Disney+, Hulu, czy do TV.

KK: Czyli można powiedzieć, że do kin będą trafiałuy takie propozycje „premium”?

KT: Te mniejsze produkcje oni nazywają niezależnymi. Według tej definicji wszystkie polskie produkcje to kino niezależne, które powinny trafiać do kin (śmiech). Kluczowym czynnikiem są tutaj budżety. Kiedy film zbliża się budżetem do 10 milionów, to musi iść na niego określona liczba widzów, która jest liczona w wysokich setkach tysięcy lub pod milion.

Wracając do dyskusji o modelach – ciekawy eksperyment zrobiło rzeczone Universal Studio, które premierę najnowszej części Bonda opóźniło, ale z filmem „Trolle 2” zrobiło inaczej. Wypuścili film najpierw w modelu sprzedaży bezpośredniej, w bardzo wysokiej cenie, na 48 godzin na platformę VoD, po czym dopiero premiera filmu odbyła się w Europie, w zupełnie innym przedziale czasowym. Na efekty tego działania trzeba poczekać, aż się wszystko zsumuje, ale na pewno poskutkowało to dużą złością amerykańskiej branży kinowej. Pytanie, które sobie można zadać, to czy wycofany Bond nie jest przypadkiem konsekwencją tego eksperymentu, który jednak nie zadziałał za dobrze. Jak widać, bardzo różne opcje są przez branżę rozważane. Będzie to czas eksperymentów z oknami dystrybucyjnymi.

MS: Trochę o tym eksperymencie z Trollami pisano, i o tym, że na platformie osiągnęły całkiem niezłe wyniki. Trzeba jednak pamiętać, że był to już znany brand (kolejna część filmu znanego z kin) i ta premiera trafiła na totalny lockdown całego świata – kiedy rodzice siedzieli z dziećmi zamknięci w domach. W Polsce „Trolle” nie trafiły na VOD, dzięki czemu obok Komendy były na czele Multikinowego Box Office’u. Krzysztof pewnie potwierdzi, jednak ten model, że najpierw film zarabia na siebie w kinie, a dopiero w drugiej kolejności jest eksploatowany na innych polach. Jest to dla producenta dużo bardziej opłacalne.

KT: Potwierdzam w stu procentach. Pytanie jak konstruować budżety promocyjne nowych produkcji – czy platformy powinny w tym partycypować, wiedząc, że też będą udostępniać film. Jak długie powinny być okna eksploatacyjne, żeby można było jak najszybciej udostępnić film ludziom i żeby to miało uzasadnienie ekonomiczne dla inwestorów.

KK: Czy wobec tych trudności, niepewnej frekwencji, ceny biletów, niepewności co do modelu dystrybucji, zakładasz zwiększenie udziału w stronie kosztowej reklamodawców?

KT: To wymaga ode mnie jako od producenta większej kreatywności, żeby ulokować mądrze produkty, stworzyć naturalne miejsce w scenariuszu. To bardzo trudne, ale takie rzeczy się dzieją – przykładem może być „Princessa” i film „Planeta Singli”, czy mecenat Polpharmy przy filmie „Bogowie”. Poszukujemy takich ciekawych sojuszy i synergii. Myślę, że dla klientów to może być dużo efektywniejsze niż dotychczasowe narzędzia, z których korzystają.

KK: A z perspektywy kina?

MS: W kinie jest to nadal mocno uzależnione od frekwencji. W momencie kiedy tych widzów jest mało, przychody oczywiście spadają. Natomiast jak tylko pojawił się na horyzoncie nowy Bond, automatycznie zainteresowanie ze strony reklamodawców było olbrzymie. Jak wrócą widzowie, wrócą też reklamodawcy, bo cenią sobie kontakt marki z widzem w warunkach, jakie daje w zasadzie tylko kino.

KK: No właśnie, czy wprowadzenie tego alternatywnego modelu dystrybucji by tu nie pomogło? Czy zwiększenie „zapewnionego” zasięgu w tych czasach, kiedy kina są zamykane lub obwarowane obostrzeniami, nie pomogłoby branży w walce o budżety reklamowe? Czy wy rozważacie taki kierunek?

MS: My, póki co, o czymś takim nie myślimy. Skupiamy się na tym, aby kiedy to już będzie ponownie możliwe, przyciągnąć widzów do naszych obiektów.

Prawdopodobnie będziemy musieli poczekać na to jeszcze co najmniej kilka tygodni. Na styczeń, luty i marzec jest zaplanowane dużo polskich premier, na wiosnę przewidujemy wejście hollywoodzkich blockbusterów – nowy Bond, „Czarna Wdowa” Disneya, „Szybcy i Wściekli”, „Top Gun”… Ten i kolejny rok będą z pewnością słabsze niż rekordowy 2019, ale wierzymy, że ludzie wrócą do kin. Nie chcemy uruchamiać żadnej platformy, wykorzystując nawet nasza szeroką bazę danych, bo wierzymy w ten unikatowy „experience” kina.

KK: Pytanie odnośnie dużych produkcji. Zapowiadają się nowe polskie filmy? Są takie plany? Czy na razie projekty idą do szuflady?

KT: To jest bardzo ciekawe, co zrobią producenci, którzy mieli zaplanowane zdjęcia na jesień i zimę, co się z nimi stanie. Jest to czas, żeby przyjrzeć się dotychczasowemu modelowi dystrybucji. Na szczęście wszystkie strony są zgodne, że „content is the king”, więc mimo ciężkiej sytuacji mamy poczucie, że warto pracować nad ciekawymi projektami, w tym również nad dużymi filmami i trzeba tylko poczekać na odpowiedni moment.

KK: Dzięki wielkie za rozmowę i podzielenie się Waszymi perspektywami – od strony kina i produkcji. Oby odpowiedni moment nadszedł już niedługo, czego byśmy sobie wszyscy życzyli.

*Rozmowa miała miejsce w październiku br.

CEO MediaCom Warszawa, związany z agencją od 2003 roku, a od 2008 roku zasiada w jej zarządzie. Rozpoczynał karierę zawodową w Instytucie Ekonometrii SGH, skąd przeszedł do MediaCom, aby stworzyć pierwszy w Polsce dział marketingowych analiz ekonometrycznych. Do dziś pozostał zwolennikiem stosowania zaawansowanej analityki w służbie komunikacji marketingowej. Gorąco wierzy też w siłę strategicznego planowania całego, pełnego wewnętrznych interakcji ekosystemu mediów. W wolnym czasie uprawia wspinaczkę skałkową. Zaangażowany w tematy ekologii i resilience, jest przekonany, że jako branża swoimi działaniami możemy wspierać globalne postawy z myślą o społeczeństwie i przyszłych pokoleniach. Wierzy w siłę partnerskich relacji, w pracy kierując się filozofią MediaCom, People First Better Results.

Kuba Kossut

Multikino jako pierwsza sieć kinowa otwiera swoje multipleksy!

kino

19 czerwca działalność wznowią wybrane kina sieci Multikino. Z raportu Multikina nt. powrotu po pandemii wynika, że aż 78% badanych tęskni za chodzeniem do kina. Te wszystkie osoby, które wyczekują seansów na wielkim ekranie już niedługo znowu poczują niezwykłą magię przenosząc się w inne miejsce, odrywając się od codzienności i przeżywając emocje z głównymi bohaterami.

Wykonaliśmy ogromna pracę, żeby w piątek 19. czerwca otworzyć wybrane kina sieci Multikino i Cinema3D. Wznawiamy pracę naszych multipleksów jako pierwsza sieć kin w Polsce. Jesteśmy gotowi na wyzwania, które stoją przed nami, żeby wrócić do czasów sprzed pandemii, a później znowu ustanawiać rekordy frekwencyjne oraz konkurować na rynku reklamy kinowej. Teraz wszystko zależy od widzów, a deklarowana w raporcie Multikina przez 85% badanych chęć powrotu do oglądania filmów na wielkim ekranie w ciągu dwóch miesięcy od otwarcia jest budująca dla całej branży kinowej. Nasze nastawienie jest optymistyczne i jestem pewny co do przyszłości branży kinowej oraz branży reklamy kinowej. Wiele się zmieniło, ale jeśli poprosimy widzów, o podanie trzech ostatnich filmów, które obejrzeli na Netflixie i trzech ostatnich filmów, które widzieli w kinie przez pandemią wirusa COVID-19, to raczej z łatwością przyjdzie im to drugie, ponieważ oglądanie filmów na wielkim ekranie to emocje i przeżycia, których nie zapewni domowy seans filmowy. Właśnie dlatego wiemy, że wrócą widzowie, a wraz z nimi reklamodawcy.

Specjalnie dla BRIEF Mariusz Spisz, Członek Zarządu Multikino S.A./Prezes Zarządu Multikino Media

Do ponownego otwarcia naszych kin podeszliśmy ze spokojem i uruchamiamy je stopniowo, żeby każde z nich było dobrze przygotowane. Pierwsze kina wznawiają działalność 19 czerwca br., a pozostałe Multikina uruchomimy 3 lipca br. Mając na względzie bezpieczeństwo i komfort naszych pracowników oraz widzów w sieci Multikino wdrożyliśmy rządowe wytyczne dotyczące funkcjonowania kin po otwarciu.

Paweł Świst, Prezes Zarządu Multikino S.A.

We foyer kin sieci Multikino oraz w toaletach ulokowano stacje do dezynfekcji rąk, a obsługa multipleksów została wyposażona w przyłbice. Każde Multikino posiada specjalne oznakowania graficzne ułatwiające zachowanie dystansu między klientami w kolejkach do kas oraz materiały informacyjne przypominające o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa i higieny. W toaletach, które są na bieżąco sprzątane, znajdują się instrukcje dla klientów dotyczące prawidłowego mycia rąk. Ponadto w salach kinowych regularnie dezynfekujemy punkty częstego styku, jak klamki, podłokietniki i poręcze.

multikino
źródło: Multikino S.A.

Zgodnie z rządowymi wytycznymi widzowie na terenie kina powinni mieć zakryte usta i nos. Nasi klienci kupujący w kasach bilety mogą płacić za nie bezgotówkowo kartą płatniczą, Blikiem i telefonem bądź nabyć je online poprzez stronę www.multikino.pl lub przy użyciu bezpłatnej aplikacji mobilnej Multikina.

Paweł Świst, Prezes Zarządu Multikino S.A.

W salach kinowych widzowie są proszeni o zajmowanie miejsca wskazanego na bilecie z zachowaniem bezpiecznego odstępu. Obowiązek zachowania wolnego miejsca między osobami nie dotyczy opiekuna z dzieckiem poniżej 13 roku życia, opiekuna osoby niepełnosprawnej oraz osób z jednego gospodarstwa domowego. Po zakończonym seansie klienci opuszający salę kinową powinni postępować zgodnie z informacjami, które przekażą pracownicy kina lub stosować się do oznaczeń.

Dziś świat jest inny niż trzy miesiące temu i Multikino dostosowało się do obecnej sytuacji. Natomiast to co od lat jest u nas niezmienne, to najlepsze produkcje filmowe z najwyższą jakością obrazu i dźwięku oglądane w komfortowych warunkach. Po wznowieniu działalności w repertuarze filmowym widzowie znajdą nowe produkcje, tytuły, które były w kinach na początku 2020 r. oraz kultowe filmy, które zawsze warto zobaczyć na wielkim ekranie.

Paweł Świst, Prezes Zarządu Multikino S.A.

Od 19 czerwca w sieci Multikino będzie można zobaczyć premierowo na wielkim ekranie: pierwszy polski slasher „W lesie dziś nie zaśnie nikt”, thriller „Niewidzialny człowiek” oraz młodzieżową produkcję „Wierzę w Ciebie”. W repertuarze znajdą się również produkcje, które na krótko zagościły na wielkim ekranie na początku 2020 roku: komedia „Swingersi”, „365 dni”, film biograficzny „Zenek” oraz „Najświętsze serce”. Widzowie będą mogli zobaczyć również wielkie filmowe hity, jak: „Thor: Ragnarok”, „Joker”, „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” oraz „Harry Potter i więzień Azkabanu”.

26 czerwca do kin wejdzie przejmujący, skłaniający do refleksji i oparty na faktach dramat „Tylko sprawiedliwość”. Natomiast już w lipcu na wielkim ekranie pojawią się: film biograficzny „Zdrajca”, romans „Coś się kończy coś zaczyna”, romans muzyczny „Na topie” i romans obyczajowy „#tuiteraz” oraz „Polowanie” z Emmą Roberts i Hilary Swank, a także długo wyczekiwany najnowszy film Christophera Nolana „Tenet”.

Multikino nie zapomniało o najmłodszych kinomanach. Na wielki ekran powróci animacja „Naprzód” i „Gang zwierzaków” oraz kultowy „Zwierzogród”. Na początku lipcu w repertuarze znajdzie się film familijny „Czworo dzieci i coś”, a od 24 lipca dla nieco starszych dzieci prawdziwą gratką będzie seans „Mulan”, nowej aktorskiej wersji klasycznej animacji Disney’a z niesamowitymi wyczynami kaskaderskimi i pięknymi kostiumami. Ostatniego dnia lipca na kinowe ekrany zawita „Spongebob film: na ratunek”.

19 czerwca br. otwarte zostaną wybrane kina sieci Multikino: Poznań 51, Poznań Stary Browar, Poznań Malta, Warszawa Ursynów, Warszawa Targówek, Warszawa Wola, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Młociny, Zgorzelec, Pruszków. Pozostałe kina sieci Multikino wznowią działalność 3 lipca br.

Bilety na premierowe seanse od 19 czerwca można nabyć w kasach kin sieci Multikino, a już dziś są dostępne na stronie www.multikino.pl oraz w aplikacji mobilnej.


Źródło: Informacja prasowa Multikino S.A.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

POKAZ CANNES LIONS 2019, czyli seans reklam po którym filmu nie będzie!

Przyjdź do kina i zobacz reklamy, które są zbyt dobre do telewizji! Pełen emocji i rozrywki, dwugodzinny seans to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć reklamy docenione na tegorocznym Festiwalu Kreatywności w Cannes. Ten niezwykły pokaz międzynarodowych reklamówek bawi jak najlepsza komedia, wzrusza niczym wytrawny dramat oraz wciąga i zaskakuje jak mocny thriller. To światowej klasy animacje, produkcje z niesamowitymi efektami specjalnymi, przypominające nieraz etiudy filmowe. Impreza już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń związanych z reklamą, a z roku na rok poszerza swoje grono fanów, bijąc rekordy popularności. Podczas pokazu będzie można również zobaczyć dwie polskie, nagrodzone w  tym roku kampanie.

Pokaz odbędzie się 3 grudnia o godzinie 19:30, jednocześnie w siedmiu miastach Polski. Zapraszamy do sieci kin Multikino: Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań Stary Browar, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż.

Bilety dostępne są w kasach biletowych lub online na stronie Multikina

Organizator: Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR
Współorganizatorzy: Multikino, Feeders Agency, Starcom, Ars Thanea, Mniam.Tv, Expresso
Sponsorzy: AMS, Storytel
Partnerzy: Coca-cola, Good Looking Studio, iTaxi
Patroni medialni: Marketer +, Nowy Marketing, My Company Polska, PRoto, Marketing przy kawie, Filmweb, Gazeta.pl, Dla Studenta

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF