...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Nevada luzuje regulacje i zezwala na obstawianie meczów esportowych!

Call of Duty league

Nevada Gaming Control Board zezwoliło kolejnym organizatorom rozgrywek na przyjmowanie zakładów esportowych turniejów. Tym samym organ będący benchmarkiem dla całej światowej branży hazardowej i bettingowej otwiera się na esport i wskazuje jasny kierunek rozwoju branży.

W ciągu ostatnich dni wśród dopuszczonych do obstawiania rozgrywek znalazły się:

  • Call of Duty League
  • Counter-Strike ESL One Rio Major
  • DOTA2 ESL One Los Angeles
  • eNASCAR iRacing Pro Invitational Series
  • League of Legends European Championship (LEC) oraz Championship Series (LCS)
  • Overwatch League

Decyzje pokrywają się z globalnymi trendami i umacniają rynki skupione wokół kluczowych esportowych tytułów, do których bez wątpienia należy Counter-Strike, League of Legends, Overwatch, DOTA2, Call of Duty, czy też trend ostatnich miesięcy – iRacing.

Dopuszczone typy zakładów to head to head, zwycięzca pojedynczego meczu i zwycięzca całego turnieju. Tym samym do Counter-Strike, gry od kilku lat popularnej wśród internetowych i stacjonarnych bukmacherów (w Polsce zakłady esportowe proponują niemal wszyscy oficjalni bukmacherzy), dołączają dość świeże tytuły – na czele z Riot Games, wydawcą League of Legends, który bardzo długo wstrzymywał się z dopuszczeniem obstawiania meczów w ich turniejach.

Fot. Riot Games European Masters

Przyśpieszona reakcja bettingowej i hazardowej branży w Nevadzie jest z pewnością powiązana z panującą globalną pandemią. Jednocześnie jest to ogromna szansa dla esportu, który może zyskać kolejne, potężne źródło finansowania.

Pytanie, czy esport wykorzysta te szansę? To zdecydowanie dobry czas dla tej branży, a przegląd ostatnich wydarzeń prezentowaliśmy Wam dziś w artykule Esportowe wydarzenia ostatnich dni.

Redaktor Prowadzący sekcji Brief Esports. Business Consultant z ponad 15 letnim doświadczeniem w branży esportu i gamingu. Organizator ponad 20 esportowych wydarzeń i turniejów dla profesjonalistów i amatorów. Pracował z najważniejszymi organizacjami esportowymi w Polsce takimi jak Pride, Team Kinguin, AGO Esports, czy Illuminar Gaming jako manager drużyny, dyrektor ds. esportu i dyrektor ds. rozwoju. Doświadczenie biznesowe zdobywał m.in. w McKinsey & Company. Regularny mówca na konferencjach poświęconych tematyce gamingu i esportu w Polsce. Doradca Esports Associations w temacie Narodowej Drużyny Esportu i strategii rozwoju esportu w Polsce.

Jarosław Śmietana