Startuje fundusz BellwetherRocks. Chce zainwestować w branżę rozrywkową

BellwetherRocks

BellwetherRocks ASI SA to nowy podmiot na rynku inwestycyjnym w Polsce. Portfel BellwetherRocks obejmie kilkanaście wyjątkowych projektów ze świata cyfrowej rozrywki – gier, wirtualnych światów (metaverse), marek i marketplace’ów dóbr cyfrowych.

BellwetherRocks stawia sobie za cel odnalezienie pewnych nisz rynkowych związanych z cyfrową rozrywką i komercyjnym wykorzystaniem narzędzi przeznaczonych do tworzenia opowieści, przeżyć i światów. Fundusz wyszukuje twórców dostarczających narracji łatwo adaptowanych na różne platformy i media audiowizualne. Efektem tego będzie powstanie portfelu spółek gamingowych i tych wykraczających poza branżę gier.

Fundusz został utworzony z ramienia Marcina Kobyleckiego (członek zarządu Platige Image) oraz finansisty Kamila Cisło. Członkiem ich rady nadzorczej jest również pisarz — Jacek Dukaj. Fundusz zainwestował już w Illusion Ray. Studio gier zarządzane przez Łukasza Smugę niedługo ruszy z kolejnym projektem po hitowym „The Beast Inside”, które na Steam sprzedało się w nakładzie 300 tys. sztuk.

 

Adam Daniluk

Totalmoney.pl technologicznie w hybrydowym modelu pracy

Zonfero rezerwacja biurka

Spółka Totalmoney.pl, jedna z największych polskich porównywarek finansowych, będąca częścią WP Holding, wprowadziła innowacyjne rozwiązanie z zakresu Work-Tech wspierające pracowników. Spółka, z pomocą aplikacji Zonifero, dostosowała pracę w swoich biurach do nowego hybrydowego modelu pracy.

Zonifero wsparło spółkę w zarządzaniu przestrzenią ponad 1750 m² biura we Wrocławiu. We wrześniu rozpoczęto także wdrożenie aplikacji w ramach Grupy WP w biurowcach w Gdańsku i nowej siedzibie w Warszawie. Rozwiązanie stało się narzędziem umożliwiającym sprawną pracę w modelu hybrydowym.

Z aplikacji codziennie korzysta ponad 300 pracowników, którzy z poziomu telefonu mogą zarezerwować biurko, salę konferencyjną, czy miejsce parkingowe. Co jest szczególnie istotne w momencie, kiedy część pracowników pracuje zdalnie z domów, a cześć w przestrzeni biurowej. Organizacja biurowego życia w modelu hybrydowym wymaga technologicznego wsparcia. Za sprawą aplikacji Zonifero pracownicy Totalmoney otrzymują bieżące powiadomienia, mają dostęp także do interaktywnej mapy przestrzeni biurowej, czy listy współpracowników.

Wdrożyliśmy aplikację Zonifero ze względu na hybrydową pracę pracowników w dobie pandemii. Dzięki aplikacji, która generuje dzienny raport, wiemy, ilu pracowników codziennie pojawia się w biurze. Zoptymalizowaliśmy również wykorzystanie ponad 200 dostępnych biurek, a także miejsc parkingowych.

Daria Hudyma, Office Manager w Totalmoney.pl.

Dostęp do aplikacji pracownicy mają z poziomu swojego smartfonu, dzięki czemu w łatwy sposób mogą zarządzać swoją pracą, zachowując przy tym zasady bezpieczeństwa związane z pandemią.

Jacek Ratajczak

Stworzone przez nas rozwiązanie jest odpowiedzią na wyzwania związane zarówno z kwestiami bezpieczeństwa, jak i zmianą modelu pracy ze stacjonarnej na hybrydową. Zonifero, nie tylko czyni pracę bezpieczniejszą, ale także zwiększa produktywność pracowników przy zachowaniu więzi społecznych i interakcji pomiędzy pracownikami. Dla wielu naszych klientów, w tym Totalmoney, bardzo ważne w dobie powszechnych cyberataków jest bezpieczeństwo aplikacji, a szczególnie danych w niej zawartych. Cieszymy, się, że spełniamy w tym względzie wymagania nawet najbardziej wymagających klientów.

Jacek Ratajczak, CEO Zonifero

Autorzy rozwiązania wdrożonego przez Totalmoney.pl, to jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm technologicznych zajmujących się obszarem Work-Tech i Prop-Tech w Polsce. Wśród klientów Zonifero znajdują się liderzy rynku nieruchomości komercyjnych, klienci z branży FMCG oraz wydawcy ogólnopolskich mediów. Startup zrealizował także wdrożenia w Singapurze, na Węgrzech oraz we Francji. Na jesieni 2021 spółka planuje kampanię crowdfundingową szukając inwestorów. Firma jest spółką zależną notowanej na NewConnect technologicznej grupy kapitałowej TenderHut.

 

Łukasz Muszyński z Zonifero został wyróżniony w 9. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie organizowanego przez Brief.


Źródło: Zonifero 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Genomtec wprowadza na rynek pierwszy na świecie genetyczny test diagnostyczny do wykrywania SARS-CoV-2 bezpośrednio z próbki śliny

Genomtec

Genomtec SA, notowana na rynku NewConnect spółka zajmująca się rozwojem innowacyjnych technologii medycznych stosowanych w diagnostyce genetycznej w miejscu opieki nad pacjentem – POCT, zarejestrował i wprowadzi do obrotu, na terenie Unii Europejskiej, test diagnostyczny Genomtec® SARS-Cov-2 EvaGreen® Direct-RT-LAMP CE IVD Kit (RT-LAMP Direct Kit), który umożliwia przeprowadzenie badania w kierunku identyfikacji zakażenia SARS-CoV-2 bezpośrednio ze śliny pacjenta. Miron Tokarski, współzałożyciel i CEO Genomtec został wyróżniony w 8. edycji rankingu 50. Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

Innowacyjny test zapewni pacjentom większy komfort, gdyż nie będą oni musieli być poddawani procedurze pobrania wymazu np. z nosogardzieli. Możliwość badania bezpośrednio ze śliny, zmniejszy również ryzyko ekspozycji na wirusa dla personelu pobierającego próbkę i nie wymaga specjalistycznych umiejętności. Dzięki testowi RT LAMP Direct Kit odczytanie wyniku testu od momentu otrzymania próbki śliny przez laboratorium, będzie możliwe już po kilkudziesięciu minutach. Ultraszybki test na COVID-19, który wykrywa wszystkie dotychczas zidentyfikowane szczepy SARS-CoV-2 będzie można wykonać w laboratorium Dolmed we Wrocławiu jeszcze w maju.

Genetyczny test diagnostyczny Genomtec® SARS-Cov-2 EvaGreen® Direct-RT-LAMP CE-IVD Kit, w technologii Direct RT-LAMP zachowuje wysoki poziom parametrów diagnostycznych a możliwość pobrania materiału biologicznego w postaci śliny, daje zarówno komfort pacjentom jak i personelowi medycznemu. Co ważne dla laboratoriów, dzięki zastosowaniu specjalnej technologii lizy i oczyszczania próbki, czas potrzebny na wykonanie pełnej procedury diagnostycznej (od próbki do wyniku) został skrócony o niemal 60 proc. w porównaniu do obecnie stosowanych testów RT-PCR wymagających izolacji materiału genetycznego oraz znacząco obniżono także koszty całego badania, gdyż nie jest konieczne wykorzystanie dodatkowych zestawów odczynnikowych przeznaczonych do izolacji materiału genetycznego wirusa SARS-CoV-2.

Rejestracja nowego produktu Genomtec, możliwa była między innymi w oparciu o badanie porównawcze przeprowadzane w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie. Uzyskane wyniki badań wewnętrznych Genomtec nad testem do diagnostyki infekcji SARS-CoV-2 bezpośrednio z próbki śliny wskazały, że jest to test o jednym z najniższych limitów detekcji na świecie bezpośrednio dla śliny, wynoszącym jedynie dwie kopie wirusa w mieszaninie reakcyjnej.

Miron Tokarski

Dzięki eliminacji etapu oczyszczania kwasu nukleinowego z materiału biologicznego w laboratorium skróciliśmy czas badania oraz uprościliśmy cały proces diagnostyczny, co wpływa również na obniżenie kosztów jego pracy. Nasze nowe testy genetyczne ze śliny, będą mogły nawet kilkukrotnie zwiększyć moce diagnostyczne laboratoriów, jednocześnie zwiększając komfort pacjenta i personelu medycznego. Nasze innowacyjne testy Direct, będą skutecznym narzędziem do walki z pandemią i kontrolą zachorowań. Rozwój nowych produktów Genomtec w zakresie diagnostyki laboratoryjnej jest jednym z elementów naszej strategii. Jest również potwierdzeniem kompetencji i wysokiego poziomu posiadanego know-how zespołu Genomtec.

Miron Tokarski, współzałożyciel i prezes Genomtec

Zgłoś się do 11. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie: https://brief.pl/kreatywni/

 

Już w maju pacjenci będą mogli wykonać badanie diagnostyczne testem Genomtec RT-LAMP Direct Kit w laboratorium Dolnośląskiego Centrum Medycznego DOLMED we Wrocławiu, które znajduje się przy ul. Legnickiej 40. Laboratorium jest referencyjną placówką dla produktów oferowanych przez Genomtec.

Michał Wachowski

Wprowadzenie do sprzedaży testów genetycznych w technologii RT-LAMP, które niewątpliwie są innowacją na rynku, a także rozpoczęcie współpracy z DOLMEDem, które będzie wykorzystywać nasze rozwiązania, mogą mieć istotne znaczenie dla naszej działalności i osiąganych przychodów przez Genomtec.

Michał Wachowski, członek zarządu i CFO Genomtec

Testy Genomtec są kompatybilne z urządzeniami już posiadanymi przez laboratoria wykonującymi testy w technice Real-Time PCR, co może rozwiązać problem udrożnienia systemu badań bez dodatkowych nakładów w infrastrukturę oraz bez konieczności pozyskiwania dodatkowego personelu. Już obecnie oferowane przez Genomtec testy mogą zwiększyć przepustowość każdego laboratorium o niemal 50 proc. względem najszybszych testów RT-PCR, lub oszczędzić 33 proc. czasu diagnostycznego potrzebnego do wykonania takie samej ilości analiz genetycznych, tak istotne szczególnie w trakcie fal pandemii.

Produkt będzie produkowany w Polsce w laboratoriach Genomtec SA we Wrocławiu. Do zestawu diagnostycznego zainteresowani partnerzy biznesowi, będą mogli dokupić jednorazowy pojemnik do poboru śliny, również oferowany przez Genomtec.

Flagowym rozwiązaniem Genomtec jest mobilny system diagnostyczny Genomtec ID, działający w oparciu o układ mikroprzepływowy oraz autorską, opatentowaną technologię SNAAT®. Innowacyjny system diagnostyczny pozwala na przeprowadzenie jednocześnie kilku testów z jednej próbki, między innymi w kierunku określenia przyczyny infekcji dróg oddechowych czy chorób przenoszonych drogą płciową, i to nawet w 15 minut. Genomtec ID będzie przeznaczony do diagnostyki w miejscu kontaktu z pacjentem, np. gabinetach lekarskich, oddziale ratunkowym, a nawet aptece.


Źródło: Genomtec

 

 

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF