...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Były szef Travelist i Booking na Polskę dołącza do Nocowanie.pl

Jakub Baczykowski

Do zespołu Nocowanie.pl dołączył Jakub Bączykowski, menadżer z wieloletnim doświadczeniem pracy w branży turystycznej. W lubelskiej firmie, będącej częścią holdingu WP, Bączykowski objął nowo utworzone stanowisko szefa rozwoju biznesu (head of business developement). Jego zadania będą wiązały się głównie z rozwojem bazy klientów Nocowanie.pl.

Nocowanie to polski lider w kategorii noclegów krajowych. W sezonie wakacyjnym liczba realnych użytkowników serwisu, wg badania Mediapanel, przekroczyła 4,2 mln. Rocznie turyści wysyłają za pomocą serwisu kilkanaście milionów zapytań o noclegi w bazie turystycznej we wszystkich województwach.

2021 był dla nas jednocześnie bardzo trudny i bardzo dobry. Obiekty turystyczne były zamknięte przez pierwszych pięć miesięcy. Mimo to znacznie przekroczyliśmy ambitne cele budżetowe. Z dużym optymizmem patrzę na 2022 rok. Chcemy zdobywać nowych klientów i realizować potrzeby turystów, którzy dotąd nie korzystają z Nocowania.

Tomasz Machała, prezes Nocowanie.pl 

Jestem związany z turystyką od 20 lat, z tą krajową i zagraniczną. Cieszę się ogromnie, że właśnie teraz dołączam do zespołu Nocowanie.pl. Szczególnie, w tym okresie pełnym wyzwań, niepewności, gdy turystyka krajowa potrzebuje jeszcze więcej wsparcia, nowych pomysłów i narzędzi. To też bardzo dobry czas na świadomy rozwój.

Jakub Bączykowski

Jakub Bączykowski rozpoczynał swoją karierę w hotelarstwie na stanowiskach sprzedażowych w Starwood Hotels and Resorts. Zdobytą wiedzę wykorzystał do otwarcia polskiego oddziału Booking.com, gdzie pełnił stanowisko senior account managera i szefa na Polskę. Po czterech latach dołączył do Groupon i wraz ze swoim 40-sto osobowym zespołem z sukcesem rozwinął obszar Travel. W latach 2013 – 2019 był kolejno szefem sprzedaży, general managerem na Polskę i general managerem na Europę Środkowo Wschodnią serwisu rezerwacyjnego Travelist. W ostatnich latach, w ramach swojej działalności consultingowej był zaangażowany w rozwój serwisu Slowhop oraz grupy hoteli Górskie Resorty.


Źródło: nocowanie.pl

Anita Florek

Wakacje w Polsce. Coraz trudniej o wolne terminy w lipcu

morze, wakacje w Polsce

Wraz z początkiem wakacji popyt na noclegi wcale nie spadł. Portal Nocowanie.pl notuje kolejne rekordy pod względem wysyłanej liczby zapytań o noclegi, a o wolne miejsca jest już naprawdę trudno. Kamil Ruciński, członek Rady Nadzorczej Nocowanie.pl jest laureatem 8. edycji rankingu 50. Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

Miałem w planach wyjazd do Portugalii, ale kiedy przeczytałem o zamknięciu Lizbony stwierdziłem, że pewniejsze będą wakacje w kraju. No ale tu pojawił się kolejny problem, czyli dostępność noclegów. Naprawdę trudno coś znaleźć w terminie, który mnie interesuje.

Grzegorz z Warszawy

Wakacje w lipcu? Miejsc jak na lekarstwo

W tej chwili na portalu Nocowanie.pl największe zainteresowanie budzą miejscowości położone nad morzem. W topowej dziesiątce mamy Władysławowo, Łebę, Krynicę Morską, Mielno, Kołobrzeg, Sarbinowo, Pobierowo, Ustkę oraz Jastarnię. Ze schematu wyłamuje się jedynie Zakopane, które zajmuje trzecie miejsce na tej liście.

kalendarz rezerwacji Nocowanie.pl
Źródło: Nocowanie.pl

Kamila MiciułaW ostatnich dniach turyści wysyłają rekordowe liczby zapytań dotyczące wolnych noclegów. Trafiają one głównie nad morze, czemu trudno się dziwić. Panujące upały sprawiają, że każdy z przyjemnością myśli o ochłodzie w Bałtyku.

Kamila Miciuła-Szlachta, PR manager portalu Nocowanie.pl

Turyści, którzy zabrali się za planowanie wakacji nad morzem jeszcze wczesną wiosną, mieli większą swobodę w wyborze daty pobytu. Wtedy najszybciej rozchodziły się terminy na przełomie lipca i sierpnia. Kiedy pula się wyczerpała, Polacy zwrócili większą uwagę na początek lata, czyli koniec czerwca i pierwsze dwa tygodnie lipca.

Chcąc w tej chwili zarezerwować jakiś nocleg nad morzem właśnie na najbliższe tygodnie, trzeba wykazać się dużą determinacją i cierpliwością. Eksperci z Nocowanie.pl mówią, że jeżeli to możliwe, najlepiej przełożyć wyjazd na schyłek sezonu, a więc ostatni tydzień sierpnia i początek września. Wtedy znad morza wyjeżdżają rodziny z dziećmi w wieku szkolnym, by przygotować się na powrót do szkolnej ławy.

Wyjazd na ostatnią chwilę? Najlepiej w góry

Jeśli zmiana terminu nie wchodzi w grę, warto pomyśleć o innym miejscu docelowym. Skoro nad morzem brak miejsc, można zwrócić baczniejszą uwagę na południe kraju.

Sporo wolnych miejsc jest jeszcze w obiektach w województwach małopolskim, dolnośląskim i podkarpackim. Znajdują się tam najbardziej znane pasma górskie, niezwykle lubiane przez turystów – Tatry, Karkonosze czy Bieszczady.

Kamila MiciułaZ ogółu wszystkich zapytań o noclegi w pierwszej połowie lipca, wysłanych w czerwcu przez turystów, 10 proc. trafiło do obiektów w małopolskim, 6 proc. do obiektów w dolnośląskim, a 5 proc. do podkarpackiego. Dla porównania w województwach zachodniopomorskim i pomorskim odsetek ten jest znacznie wyższy i wynosi po ok. 30 proc.

Kamila Miciuła-Szlachta, PR manager portalu Nocowanie.pl

Szukając noclegu na ostatnią chwilę, lepiej zapomnieć o tych najpopularniejszych lokalizacjach. W polskich górach są to oczywiście Zakopane, ale sporym zainteresowaniem cieszą się także Karpacz i Szklarska Poręba w Karkonoszach, a także Szczawnica oraz Krościenko nad Dunajcem w Pieninach. Wczasowicze jadący w Bieszczady, najchętniej rezerwują noclegi przy Jeziorze Solińskim, głównie w Solinie i Polańczyku.

Kamila MiciułaTuryści, którzy właśnie teraz szukają noclegu, mogą skorzystać z naszej usługi “wolne pokoje”. Właściciele obiektów wystawiają tam informacje o dostępnych terminach i cenach pobytu. Wystarczy odpowiedzieć na takie ogłoszenie. Inna możliwość to “szukam noclegu”, gdzie ogłasza się turysta, a później czeka na najlepszą ofertę.

Kamila Miciuła-Szlachta, PR manager portalu Nocowanie.pl

Wczasy „last minute”. Jakie są ceny?

Ile może kosztować pobyt nad morzem w szczycie sezonu? Wszystko zależy od wybranej miejscowości, lokalizacji obiektu noclegowego czy preferowanych udogodnień. Decydując się na wynajęcie dwuosobowego pokoju gościnnego, w oddaleniu od plaży, można zapłacić około 120 zł za dobę. Ceny noclegów w domkach letniskowych zależą zarówno od lokalizacji, jak też wielkości, ale przede wszystkim sezonu. W jego szczycie ceny za dobę zaczynają się od około 300 zł.

Najliczniej reprezentowaną kategorią obiektów noclegowych w górach są kwatery i pokoje. Tam koszt wynajęcia dwuosobowego pokoju w miejscowości położonej niedaleko Zakopanego jest porównywalny do ceny kwatery nad morzem. Kwoty zaczynają się w granicach 120 zł za dobę.

O tym jak odpoczywać, żeby się nie przemęczyć i nie wydać fortuny, a jednocześnie wspierać branżę turystyczną, która mocno ucierpiała w wyniku pandemii i wprowadzonych lockdownów będziemy rozmawiać podczas najbliższego spotkania #SubiektywniKreatywni 14 lipca o godz. 10:00.

Paweł Zawadzki (Większe Logo) porozmawia z:

  • Tomaszem Machałą (Nocowanie.pl)
  • Pawłem Łubiarzem (MyLuggage)
  • Maciejem Żakowskim (Restaurant Week)

Jak pracując zdalnie przygotować się do wakacji? Jak i gdzie odpocząć w mieście? Jak radzą sobie firmy, których głównym celem jest pomoc w planowaniu odpoczynku i wakacji? 

BIORĘ UDZIAŁ W WYDARZENIU


Źródło: Katarzyna Stępień, Nocowanie.pl

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

#SubiektywniKreatywni: Jak odpoczywać, żeby się nie przemęczyć i nie wydać fortuny?

subiektywni kreatywni

W ciągu ostatniego roku codzienność bardzo się zmieniła. Praca zdalna z impetem weszła w życie wielu pracowników, a priorytety i równowaga między pracą a odpoczynkiem poważnie zaburzone. Wiele ludzi dotknął problem przemęczenia, niemożności oddzielenia obowiązków zawodowych od czasu wolnego i rosnący niepokój o przyszłość. Podczas kolejnego spotkania #SubiektywniKreatywni chcemy rozmawiać na temat planowania i spędzania czasu wolnego. Spotkanie odbędzie się 14 lipca o godz. 19:00 w formie live na Facebooku.

Jak radzimy sobie z przemęczeniem w trakcie pandemii?

Pandemia zaburzyła sposób odpoczynku i spędzania wolnego czasu. Wiele osób jest przepracowanych i trudniej nam wygospodarować czas, w którym jesteśmy zajęci tylko zrelaksowaniem się i wyciszeniem. Praca zdalna, choć wygodna i dla wielu pracowników – zwłaszcza tych, którzy są rodzicami – była dużym ułatwieniem w trakcie lockdownów to mocno zaburzyła work-life balance. Dodatkowo wielu z nas ma aktualnie małe możliwości podróżowania. Jak pracując zdalnie, przygotować się do wakacji? Jak i gdzie odpocząć w mieście?

Zmiana trybu życia i ciągły niepokój, który towarzyszy nam od wielu miesięcy negatywnie wpływają na samopoczucie i zdrowie psychiczne. Choć na początku ten wpływ jest prawie niezauważalny, z czasem te czynniki powodują poważne problemy, często bardzo tragiczne w skutkach. WHO szacuje, że do 2030 roku depresja stanie się głównym powodem utraty życia w krajach wysokorozwiniętych. Według badania Global Digital Home przeprowadzonego przez EY obawiamy się niekorzystnego wpływu Internetu na samopoczucie znacznie bardziej niż przed pandemią. Obciążenie pracą i brak umiejętności efektywnego odpoczywania niestety będą się przyczyniać do pogarszającego się stanu psychicznego pracowników, a widmo kolejnej fali lockdownu i kolejnych miesięcy pracy zdalnej w czterech ścianach własnego mieszkania nie jedną osobę już teraz wprawia w duży dyskomfort. Tym bardziej że wielu Polaków nie ma odpowiednich warunków do pracy w domu. Aż 63% respondentów badania przeprowadzonego na zlecenie Fellowes skarży się na brak energii. Dlatego tak ważne jest, by znaleźć równowagę pomiędzy pracą i odpoczynkiem, dobrze zaplanować swój urlop i wykorzystać czas bez ograniczeń pandemicznych, by dobrze wypocząć.

A jak radzi sobie branża turystyczna?

Z drugiej strony wiele mówi się o tym, że należy wspierać branżę hotelarską i turystyczną, ponieważ poniesionych do tej pory strat, nigdy nie uda się im wyrównać. Wariant DELTA i pogłoski o zbliżającej się kolejnej fali pandemii prawdopodobnie spowodują ponowne restrykcje, które dotkną te sektory. Bardzo mocno ucierpiały one ze względu na wprowadzone obostrzenia i jako jedne z ostatnich zostały z nich uwolnione. Choć można dostrzec zwiększone zainteresowanie podróżami od majowego poluzowania ograniczeń, co zapewne pozytywnie wpłynie na sytuację branży turystycznej, to wiele firm zostało narażonych na ogromne straty finansowe przez ostatnie półtora roku. Jak radzą sobie firmy, których głównym celem jest pomoc w planowaniu odpoczynku i wakacji?

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu #SubiektywniKreatywni realizowanego w ramach programu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie, które odbędzie się 14 lipca o 19:00.

W dyskusji wezmą udział:

Tomasz Machała

Tomasz Machała  – Nocowanie.pl

Polski dziennikarz i menedżer w spółkach mediowych. Aktualnie pełni funkcję Prezesa Nocowanie.pl, wcześniej byłem prezesem WP Pilot i Redaktorem Naczelnym WP. Studiował w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Pracował dla marek takich jak Super FM, Radio Eska, Polska Sekcja BBC, TVN24, Polsat, tygodnik Wprost I Newsweek Polska. Był redaktorem naczelnym serwisu internetowego NaTemat.pl oraz dyrektorem zarządzającym segmentów wiadomości i biznes w Grupie Wirtualna Polska. Pełnił funkcje wiceprezesa Wirtualnej Polski ds. wydawniczych; podlegały mu wszystkie redakcje. Nadzorował także departament rozwoju produktu wydawniczego oraz telewizję WP.

Paweł Łubiarz – MyLuggage

Paweł Łubiarz

Podróżnik i nomad z ponad 25 krajami na koncie, skupiony na wyszukiwaniu wyjątkowych miejsc i doświadczeń. Założyciel MyLuggage – aplikacji do pakowania się na wyjazdy oraz przewodnika turystycznego w pigułce.

 

 

Maciej Żakowski – Restaurant Week

Maciej Żakowski Fot_Tomasz_Baranowski

Współtwórca RestaurantClub (organizator m.in. Restaurant Week, Fine Dining Week, World Class Cocktail Festival, Beer Food Week) oraz sieci ORZO people-music-nature (Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław). Właściciel agencji Planoia stojącej za popularnymi konceptami restauracyjnymi i markami. Nagrodzony przez Departament Stanu USA tytułem “Young Transatlantic Innovation Leader”.

 

Rozmowę poprowadzi Paweł Zawadzki (Managing Director – Większe Logo), który od paru lat prowadzi z nami projekty redakcyjne tj. podcasty z biznesmenami, pracodawcami czy szefami agencji reklamowych.

Wydarzenie odbędzie się w formule Live Facebook na fanpage’u BRIEF.

BIORĘ UDZIAŁ W WYDARZENIU

Zapraszamy także do polubienia strony 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie na Facebooku. Zbudowaliśmy dużą społeczność osób, dla których najważniejsze jest niecodzienne i wyróżniające się podejście do rozwijania swoich projektów i biznesów. Dołącz do społeczności #50Kreatywnych i inspiruj się do sukcesu w biznesie!

plansza partnerów 50 Kreatywnych

Anita Florek

Ranking atrakcji turystycznych Nocowanie.pl! TOP 10 najpopularniejszych miejsc w Polsce

polana

Pełny wypoczynek oznacza nie tylko znalezienie wymarzonego noclegu, ale także ciekawie spędzony czas. Pomocne są w tym wszelkiego rodzaju atrakcje turystyczne, które podczas pobytu stanowią fantastyczną rozrywkę. Które są najpopularniejsze? Portal Nocowanie.pl przygotował ranking dziesięciu takich miejsc! Kamil Ruciński, członek Rady Nadzorczej Nocowanie.pl jest laureatem 8. edycji rankingu 50. Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

Już wiemy, które atrakcje turystyczne w Polsce są najchętniej odwiedzane przez użytkowników portalu Nocowanie.pl! To właśnie informacje o nich sprawdzali najczęściej. W ostatnim czasie prym wiodły przede wszystkim baseny termalne oraz parki rozrywki. Wśród najciekawszych miejsc mamy również polskie plaże.

Zapraszamy do zapoznania się z rankingiem TOP 10 najciekawszych atrakcji turystycznych portalu Nocowanie.pl!

1. Termy Chochołowskie

Na pierwszym miejscu mamy największy w Polsce kompleks basenów termalnych, mieszczący się w Chochołowie u podnóża Tatr! Każdy, niezależnie od wieku, znajdzie specjalnie dopasowaną do swoich potrzeb atrakcję. Na miejscu są gejzery, rwąca rzeka, sztuczna falę, stanowiska do hydromasażu, zjeżdżalnie raz piaszczysta plaża i wodny plac zabaw na świeżym powietrzu. Termy oferują również szeroki wybór saun – turyści kochają to miejsce!

Nie ma tłoku swobodnie można było korzystać ze wszystkich atrakcji w kawiarni także bez ścisku, wszędzie czysto i przestronna.

Pani Iza

2. Gorący Potok w Szaflarach

Gorący Potok to kolejny z podhalańskich kompleksów basenów termalnych. Składa się z kilkunastu unikalnych basenów zewnętrznych z naturalną, surową wodą siarkową. Dla gości udostępniono aż 21 niecek basenowych o różnym przeznaczeniu. Znajdują się tu fontanny, masaże wodne i gejzery, zjeżdżalnie, park linowy i ścianka wspinaczkowa oraz strefa dziecięca.

Woda w basenach wypełnionych wodą siarkową przez cały rok ma stałą temperaturę, która wynosi od 34 do 40 stopni Celsjusza. Zimą jest to fantastyczna opcja na zaznanie niepowtarzalnego relaksu.

3. Energylandia w Zatorze

Użytkownicy portalu Nocowanie.pl uważają również, że wśród najciekawszych polskich atrakcji na uwagę zasługuje park rozrywki Energylandia. Trudno się z nimi nie zgodzić, ponieważ jest to miejsce, gdzie świetnie bawi się każdy, niezależnie od wieku! Energylandia to kilkadziesiąt przeróżnych atrakcji, które bawią zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych, znajdujących się na obszarze aż 35 hektarów! Park rozrywki został podzielony na pięć stref tematycznych:

  • Bajkolandię, która powstała z myślą o najmłodszych dzieciach;
  • Strefę familijną, przeznaczoną dla całych rodzin;
  • Big Milk Water Park, naśladującą tropikalną wyspę;
  • Smoczy Gród, gdzie panuje klimat rodem z powieści fantasy;
  • Strefę ekstremalną, idealną dla fanów adrenaliny, w której czekają największe na świecie roller coastery.

Super park. Najlepszy w Polsce! Warto się tam wybrać z całą rodziną atrakcji jest dla wszystkich można tam fajnie spędzić cały dzień.

poleca Energylandię Anna

4. Park Dinozaurów Łeba Park w Łebie

Wypoczywając nad morzem nie trzeba ograniczać się tylko do plaży, tym bardziej, że w Łebie czeka uwielbiany przez turystów Park Dinozaurów Łeba Park. Świetnie bawią się tu zarówno dzieci, jak też dorośli. Każdy bowiem chce zobaczyć realistyczne modele prehistorycznych gadów. Zostały wykonane z dbałością o szczegóły w skali 1:1! To jednak tylko część atrakcji, które dostępne są na miejscu. Jest ich tyle, że poznanie wszystkich, na pewno zajmie cały dzień!

Na wyprawę do tego parku trzeba poświęcić cały dzień. Atrakcji jest tak dużo, że czasu brakuje, żeby ze wszystkiego skorzystać. Dzieci były zachwycone, a my rodzice na kilka godzin mogliśmy poczuć się jak dzieci 🙂 Jak na tyle atrakcji, to cena biletów wcale nie jest wygórowana. Nie żałujemy ani złotówki. Naprawdę wszystkim polecam.

Klaudia, która odwiedziła park rozrywki w minione wakacje

5. Tężnie w Ciechocinku

Chyba nie ma słynniejszego symbolu tego uzdrowiska niż konstrukcja tężni solankowych w Parku Tężniowym. Jest to jeden z unikatów naszego kraju! Zostały zaprojektowane przez Jakuba Graffa – profesora Akademii Górniczej w Kielcach. W Ciechocinku powstały trzy takie budowle. Ich podstawą są wbite w ziemię dębowe pale, na których umieszczono świerkowo-sosnową konstrukcję wypełnioną tarniną, po której spływa solanka. Wysokość tężni wynosi 15,8 m, a ich łączna długość to 1741,5 m.

Dla kuracjuszy, turystów i mieszkańców, którzy lubią aktywne spacery połączone ze zwiedzaniem, przygotowano specjalny szlak solankowy.

6. Termy Podhalańskie w Szaflarach

Szaflary słyną z gorących źródeł, stąd takie nagromadzenie basenów termalnych. W Termach Podhalańskich baseny wypełnione są po brzegi wodą termalną, a turyści mogą korzystać z licznych przyrządów do hydromasażu, które zlokalizowane są w licznych basenach. Do dyspozycji mają tu zjeżdżalnie, bicze wodne, ławki do masażu i wiele innych fantastyczny atrakcji!

Moje ulubione baseny termalne na Podhalu, odwiedzam regularnie, zawsze wszystko na najwyższym poziomie.

ocenia termy Marta

7. Aquapark Panorama Morska w Jarosławcu

Gdzie szukać ochłody w gorące dni, jeśli nie na basenie? Jednym z chętniej odwiedzanych miejsc nad morzem jest aquapark Panorama Morska w Jarosławcu. Chociaż zawsze warto pójść na plażę, to w Panoramie Morskiem można skorzystać z kąpieli także w chłodniejszy lub deszczowy dzień.

Wizyta w Aquaparku Panorama Morska w Jarosławcu to wspaniała zabawa i relaks dla całej rodziny. Dorośli zdecydowanie ucieszą się z faktu, że baseny zawierają punkt wodnego masażu ściennego, masaże karku, gejzery powietrzne zapewniające efekt fali morskiej oraz hydromasaż, grzybek wodny, leżanki rurowe z masażem powietrznym oraz zjeżdżalnię łączącą niecki basenowe.

Wspaniała, rodzinna atmosfera. Czuliśmy się wspaniale, wypoczęci i bezpiecznie. Ratownicy czujnym okiem obserwowali co się dzieje w basenach i na zjeżdżalniach. To był bardzo udany dzień. Na pewno wrócimy.

pisze Ola

8. Plaża dla naturystów w Piaskach

Ruch naturystyczny w Polsce ma się świetnie o czym świadczą plaże, na których można opalać się nago, z dala od wścibskich spojrzeń innych wczasowiczów. Jedno z takich miejsc znajduje się na Mierzei Wiślanej.

Plaża dla naturystów w Piaskach położona jest 12 kilometrów od Krynicy Morskiej. Chociaż to bardzo malownicze miejsce, to trzeba uważać, ponieważ pośród piasku można się natknąć na kamienie i żwir. Turyści, którzy nie są do końca pewni wizyty na plaży nudystów, powinni na początku zająć miejsce na uboczu, które pozwoli im zapoznać się ze zwyczajami tu panującymi i poczuć się bardziej komfortowo.

9. Plaża Jelitkowo w Gdańsku

W Gdańsku na turystów czekają różnorodne plaże i kąpieliska. Osoby, które chcą uciec do tłumu, mogą wybrać się do dzielnicy Jelitkowo, położonej z dala od miejskiego gwaru, a jednocześnie z dobrym połączeniem komunikacyjnym z centrum. Można tu odpocząć, ale też spróbować swoich sił w sportach wodnych i skorzystać z licznych atrakcji.

Na plaży w Jelitkowie nie brakuje miejsc, w których można wypożyczyć sprzęt plażowy, sportowy lub skorzystać ze specjalnie do tego wyznaczonych powierzchni – siłownia, boiska do piłki siatkowej, ręcznej i nożnej plażowej. Można również skorzystać z mini basenów i zjeżdżalni wodnych, które znacznie urozmaicą czas plażowania.

10. Park Dinozaurów ZATORLAND w Zatorze

Zator słynie z parków rozrywki, ponieważ oprócz Energylandii turyści chętnie odwiedzają też Park Dinozaurów ZATORLAND. Można się tam poczuć, jak na planie filmu “Park Jurajski”! Wszystko zostało stworzone z dbałością o szczegóły. Na pewno na pochwałę zasługuje fakt, iż modele są ruchome, a w dodatku ustawiono je na gęsto zalesionym obszarze. Park dinozaurów jest niezwykle realistyczny, a przez to jeszcze bardziej ciekawy!

Wśród drzew skrywa się przeszło 100 różnych dinozaurów, większość z nich to eksponaty ożywione! Wśród nich można zobaczyć ogromne roślinożerne Zauropody, przerażającego T-Rexa czy też tegoroczny hit – największego na świecie ruchomego dinozaura – Argentynozaura, mającego ponad 35 metrów długości!


Źródło: Katarzyna Stępień, Nocowanie.pl

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Nocowanie.pl z nową stroną główną

Nocowanie.pl

Każda podróż zaczyna się od wyboru noclegu! Dlatego Nocowanie.pl jeszcze bardziej ułatwia turystom planowanie wypoczynku, wprowadzając nową wersję strony głównej. Kamil Ruciński, członek Rady Nadzorczej Nocowanie.pl jest laureatem 8. edycji rankingu 50. Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

Portal Nocowanie.pl już od ponad 15 lat towarzyszy turystom podczas planowania wypoczynku w Polsce. W bazie możemy znaleźć około 50 tysięcy ofert noclegowych w najpiękniejszych zakątkach kraju, które nadają się na każdą okazję i kieszeń!

Kamila MiciułaJesteśmy pierwszym wyborem dla blisko 3 mln Polaków, który planują z nami swoje urlopy. Wprowadziliśmy szereg zmian na stronie głównej Nocowanie.pl, by to planowanie było jeszcze łatwiejsze. Kierujemy się hasłem User First, dbając o komfort naszych użytkowników. Zaznaczamy też, że to pierwszy etap dużych usprawnień, jakie zamierzamy wdrożyć w nadchodzących miesiącach.

Kamila Miciuła, portal Nocowanie.pl

Od dłuższego czasu serwis Nocowanie.pl badał oczekiwania turystów wobec portalu. Sprawdzali też, czego i w jaki sposób szukają użytkownicy. Usprawnienia, które proponuje Nocowanie.pl, uwzględniają więc potrzeby oraz sugestie turystów, planujących wypoczynek w Polsce i szukających noclegów w naszym portalu.

Wprowadzone zmiany są widoczne już na pierwszy rzut oka. Co i dlaczego się zmieniło?

📊 SEO – umocnienie pozycji portalu w wynikach wyszukiwania największych wyszukiwarek. Zmiana wydajności strony oraz treści wpłynie pozytywnie na pozycję w wynikach wyszukiwania, dzięki czemu użytkownicy znajdą oferty jeszcze skuteczniej.

💻 Najnowsze wytyczne Google, ich wprowadzenie zapewnia najwyższą jakość i wygodę korzystania z Portalu. Wszystkie zmiany zostały oparte na wielogodzinnej analizie zachowań użytkowników.

🛏Turysta jeszcze szybciej znajdzie wymarzoną ofertę. Najważniejszy element – wyszukiwarka noclegów – nadal pozostała na górze strony. Teraz jest jednak jeszcze bardziej intuicyjna, dzięki czemu łatwiej odnaleźć poszukiwaną lokalizację. Wdrożenie rozwiązania Elastic Search zwiększa efektywność, szybkość i funkcjonalność wyszukiwarki. Pozwala na wyszukanie najbardziej trafnych sugestii noclegów w wybranej okolicy.

📱Podejście Mobile First – korzystanie z Portalu za pomocą urządzeń mobilnych jest teraz jeszcze łatwiejsze, za sprawą ulepszonej wersji mobilnej!

🏡 Nowa sekcja „Kategorie obiektów” duży nacisk kładziemy nie tylko na regiony i miasta, ale i kategorie obiektów noclegowych. Ta funkcjonalność portalu, ułatwia Turystom znalezienie wymarzonego noclegu np. w domku czy apartamencie.

✨Bardziej atrakcyjna szata graficzna – przyciągnie nowych użytkowników i sprawi, że lepiej zapamiętają portal. Nowy wygląd jest przygotowany w oparciu o najnowsze trendy, jest lżejszy i delikatniejszy, ma też więcej zdjęć, które kierują do najchętniej wyszukiwanych lokalizacji.

🏡 Oferty specjalne – bardzo często turyści szukają noclegów także na konkretne okazje, takie jak długie weekendy, święta czy ferie. Dlatego teraz sekcja ofert specjalnych jest jeszcze bardziej wyeksponowana.

💻 Opinie – o wiele wyraźniej zostały wyeksponowane opinie turystów o obiektach noclegowych. Wiemy, że rekomendacje innych gości stanowią ważny element, który ułatwia podjęcie decyzji o wyborze konkretnego noclegu.

Kamila MiciułaZmianą na stronie główniej zapoczątkowaliśmy innowacje, które teraz będziemy sukcesywnie wprowadzać. Liczymy, że turyści, rozpoczynający wakacje na Nocowanie.pl, jeszcze szybciej znajdą swój wymarzony nocleg.

Kamila Miciuła z portalu Nocowanie.pl

Ewolucja Nocowanie.pl

To nie pierwszy raz, gdy Nocowanie.pl przybiera nową, przyjazną użytkownikom szatę graficzną. Gdyby nie stała chęć rozwoju, obserwowanie trendów oraz badanie preferencji internautów, portal nie stałby się największym polskim serwisem noclegowym oraz integralną częścią Grupy Wirtualna Polska.

Nowa strona główna odpowiada najnowszym trendom i jest przyjazna dla oka. Atrakcyjne zdjęcia przykuwają uwagę i lepiej zapadają w pamięć. Dzięki nim odnalezienie się na głównej stronie portalu staje się jeszcze łatwiejsze!

W minionych latach Nocowanie.pl kilkukrotnie zmieniało swój wygląd.

Zgłoś się do 11. edycji rankingu 50. Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie: https://brief.pl/kreatywni/zgloszenia/


Źródło: Nocowanie.pl

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Plany wyjazdowe Polaków na 2021 rok. Czego powinniśmy się spodziewać?

Plany wakacyjne Polaków

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. Coraz częściej myślimy o wakacjach i planujemy urlopy. Gdzie w 2021 roku wyjadą Polacy? Na jak długo? By dowiedzieć się więcej na temat planów wyjazdowych Polaków w 2021 roku, Nocowanie.pl zleciło badania wśród użytkowników portalu Wirtualna Polska. Co z nich wynika? Jakie informacje udało się uzyskać? Wiemy już gdzie polscy turyści planują spędzić letni urlop oraz jak długo będzie on trwał. Kamil Ruciński, dyrektor generalny Nocowanie.pl, został wyróżniony w 8. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

Jak będą wyglądały tegoroczne wakacje? Jakie plany wyjazdowe mają Polacy?

Turyści zazwyczaj już na początku roku planują swój urlop. Obecna sytuacja sprawia, że wszystko przesuwa się w czasie. Niektórzy zwlekają z dokonywaniem rezerwacji, jednak ci turyści, którzy są zdecydowani na konkretną miejscowość i termin, czasem nawet na konkretny obiekt noclegowy – ślą zapytania i rezerwują.
Z przeprowadzonych na zlecenie Nocowanie.pl badań, jasno wynika, że blisko 50% Polaków ma plany wyjazdowe na 2021 rok. Dokładnie 57% badanych planuje wypoczynek w Polsce. Z badań dowiadujemy się też, że wyjazdy indywidualne cieszą się większym powodzeniem (70%) niż te zorganizowane (20%).

Plany wakacyjne Polaków
Źródło: Nocowanie.pl

Jak długie wyjazdy w 2021 roku planują Polacy?

Według zebranych przez nas informacji aż 42% Polaków planuje wyjechać na 7-10 dni. Na dłuższej niż 10 dni wyjedzie 32%, natomiast tylko 11% planuje wypoczynek dłuższy niż 2 tygodnie. – mówi Kamila Miciuła z portalu Nocowanie.pl.

Plany wakacyjne Polaków
Źródło: Nocowanie.pl

Lato 2021. Jakie obiekty noclegowe cieszą się największą popularnością?

Zapytań i rezerwacji na wakacje 2021 wciąż przybywa. Turyści są nadal ostrożni, jednak zdają sobie sprawę z tego, że z tygodnia na tydzień obiektów noclegowych wolnych w szczycie sezonu letniego będzie coraz mniej. Dlatego mimo tej niepewności ciągle pojawiają się nowe zapytania o dostępność i rezerwacje.
– Z naszych danych jasno wynika, że najchętniej rezerwowane są domki, apartamenty oraz kwatery i pokoje.- dodaje przedstawicielka Nocowanie.pl.

Wakacje 2021. Jakie kierunki są najbardziej popularne wśród polskich turystów?

Polscy turyści już teraz zaczynają planować letni wypoczynek. Codziennie pojawiają się nowe zapytania i rezerwacje. Gdzie Polacy spędzą wakacje? Zdecydowana większość w Polsce! W obecnej sytuacji związanej z trwającą epidemią, podróże zagraniczne stały się jeszcze bardziej niepewne niż te krajowe. Spore znaczenie ma też na pewno bezpieczeństwo – bezpieczniej czujemy się jednak w Polsce.

Wśród najchętniej wybieranych miejscowości na lato znalazły się m.in. Łeba, Sarbinowo, Władysławowo, Pobierowo, Ustronie Morskie, Rewal, Ustka czy Jastarnia. Dominuje tradycyjnie morze. Jednak nie brakuje też zapytań o polskie góry: Zakopane, Polańczyk czy Karpacz – te kurorty również cieszą się sporym zainteresowaniem wśród turystów. I to właśnie te dwa kierunki podróży: morze i góry, będą najbardziej oblegane w najbliższe wakacje.


Źródło: Nocowanie.pl

 

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Nocowanie.pl otwiera nową siedzibę oraz łączy się z portalem Eholiday.pl

Nocowanie.pl

Rok 2020 jest niezwykle ważny dla portalu Nocowanie.pl, mija bowiem 15 lat od debiutu w polskim internecie. W tym czasie lokalny serwis rozwinął się do ogólnopolskiej rangi i stał się jednym z najważniejszych graczy na rynku. Firma, która powstała właściwie w studenckim akademiku, teraz przeniosła się do prestiżowego biurowca przy ulicy Nałęczowskiej w Lublinie. Nowe biuro portalu właśnie zostało uroczyście otwarte, co swoją obecnością uświetnili znamienici goście. Na początku października nastąpiło również połączenie wśród polskich portali noclegowych. Serwis eholiday.pl oraz Nocowanie.pl łączą siły pod szyldem portalu z Lublina! Dla klientów i turystów oznacza to szereg pozytywnych zmian. Kamil Ruciński, dyrektor generalny Nocowanie.pl, został wyróżniony w 8. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

Nocowanie.pl. Początki polskiego portalu z noclegami

Początki portalu sięgają 2003 roku, kiedy Kamil Ruciński, wówczas student Politechniki Lubelskiej, przygotowywał swoją pracę dyplomową. Stworzył wtedy internetowy serwis swojego rodzinnego miasta Kazimierza Dolnego. Na jego łamach prezentował aktualne informacje oraz oferty noclegowe. Pomysł okazał się trafiony, a już dwa lata później pojawiło się Nocowanie.pl, będące kontynuacją pierwszego projektu, ale na ogólnopolską skalę.

Całą pracę wykonywałem wtedy sam, z redakcyjną pomocą żony. Pierwsze skrypty strony pisałem samodzielnie, w międzyczasie rysowałem projekt graficzny, robiłem zdjęcia i składałem newsy i oferty reklamowe dla potencjalnych klientów.

Kamil Ruciński, twórca portalu Nocowanie.pl

Włożony trud i zaangażowanie przyniosły efekty, dlatego po kilku latach Rucińscy, którzy do tej pory pracowali w warszawskich korporacjach, postanowili poświęcić się wyłącznie portalowi. Złożyli wypowiedzenia, wrócili do Lublina i na poważnie zajęli się rozwojem Nocowanie.pl. Zatrudnili współpracowników, którzy im w tym pomogli: zajmowali zbieraniem i weryfikowaniem ofert, sprzedażą reklam czy tworzeniem tekstów.

Najlepsza podróż zaczyna się od wyboru noclegu…

Tajemnica sukcesu Nocowanie.pl to na pewno ciągły rozwój na wszystkich polach. Portal cały czas rozbudowuje ofertę kierowaną do właścicieli obiektów noclegowych, dba również o turystów, którzy z Nocowanie.pl planują wyjazdy. Przez te 15 lat kilka razy odświeżano też szatę graficzną, dopasowując ją do aktualnych trendów i możliwości technicznych.

Dzięki wprowadzanym zamianom możemy się pochwalić ponad 3 milionami turystów miesięcznie, około 60 tysiącami zapytań o nocleg dziennie oraz ponad 50 milionami odsłon serwisu miesięcznie. Turyści znajdą u nas wszystko, co potrzebne jest do zaplanowania wyjazdu, czyli informacje o imprezach oraz atrakcjach w miejscowości, którą odwiedzają, a także artykuły o miejscach wartych odwiedzenia.

Kamil Ruciński

Przede wszystkim wiarygodność

Na sukces firmy pracuje kilkudziesięcioosobowy zespół w lubelskiej centrali oraz terenowi przedstawiciele portalu. Dzięki nim portalowi udaje się unikać publikowania nierzetelnych czy wręcz fałszywych ofert. Pomaga w tym czterostopniowy system weryfikacji obiektu, w ramach którego przedstawiciele portalu osobiście odwiedzają dane miejsce i robią zdjęcia wnętrz oraz otoczenia.

To dwa pierwsze stopnie weryfikacji. Kolejne to czas, od jakiego obiekt korzysta z serwisu, oraz promocja obiektów otwartych na opinie turystów, a zatem takich, które konstruktywnie wykorzystują spostrzeżenia klientów i pozostają z nimi w stałej interakcji. Nocowanie.pl nie tylko oferuje miejsca noclegowe, ale skupia społeczność właścicieli i turystów, łącząc ich wzajemnie.

Kamil Ruciński

Obiekty noclegowe, które przejdą wszystkie etapy weryfikacji, otrzymują odznakę „Sprawdzony obiekt”. Nocowanie.pl ręczy za takie miejsca, czyniąc je wiarygodnymi dla turystów.

Nocowanie.pl w Polsce… Wirtualnej Polsce

Istotnym momentem w historii Nocowanie.pl był zakup większościowego pakietu przez Grupę Wirtualna Polska, co miało miejsce w 2016 roku. Kamil Ruciński przyznaje, że była to dobra decyzja i przyniosła korzyści obu stronom.

Wspólnie z Wirtualną Polską przez ostatnie 4 lata podwoiliśmy zatrudnienie i ponad trzykrotnie zwiększyliśmy przychody. Zostaliśmy wyróżnieni przez redakcję Dziennika Wschodniego jako najbardziej rentowna spółka w województwie lubelskim.

Kamil Ruciński

Obecność w Grupie WP pozwoliła również na zrobienie ważnego kroku, jakim był zakup serwisu eholiday.pl. Dokładnie 5 października 2020 roku eholiday.pl i Nocowanie.pl połączyły siły pod szyldem portalu z Lublina. Witryny, które do tej pory działały oddzielnie bezwzględnie stają się największym polskim serwisem noclegowym. Tym samym budują jedną mocną markę, która będzie stanowić mocną konkurencję dla innych portali.

Nowa siedziba portalu Nocowanie.pl

Sukces portalu Nocowanie.pl można obserwować również przez pryzmat miejsc, w których pracowano nad jego rozwojem. Pierwsze biuro znajdowało się w budynku zajmowanym obecnie przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Zostało otwarte w 2006 roku i zajmowało 10 metrów kwadratowych. W roku 2020 tych metrów jest 1400, a oprócz Nocowanie.pl na tej przestrzeni mieści się też lubelska redakcja Wirtualnej Polski.

W nowoczesnym biurowcu przy ulicy Nałęczowskiej połączyliśmy nasze trzy biura rozsiane do tej pory w różnych miejscach w Lublinie. Oprócz ponad 100-osobowego zespołu Nocowanie.pl na powierzchni tej pracować będzie kilkanaście osób z redakcji Wirtualnej Polski.

Kamil Ruciński

To nowy, ważny etap dla portalu Nocowanie.pl, dlatego zaplanowano uroczyste otwarcie biura. Odbyło się ono 6 października 2020 roku, zaproszono wielu znamienitych gości, w tym prezydenta Krzysztofa Żuka oraz zarząd Grupy Wirtualnej Polski, nie mogło zabraknąć też przedstawicieli lubelskiej prasy.


Źródło: Informacja prasowa Nocowanie.pl

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Podsumowanie wakacji 2020 – ceny noclegów i preferencje Polaków

polskie wakacje

Wakacje 2020 mają się ku końcowi. Sprawdziliśmy, jak w tym roku kształtowały się preferencje turystyczne Polaków. Ostatnie miesiące były wyjątkowo trudne, dlatego warto zobaczyć, ile zmieniły w podejściu do krajowych wyjazdów latem. Kamil Ruciński, dyrektor generalny Nocowanie.pl, został wyróżniony w 8. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

Nie da się zaprzeczyć, że sytuacja związana z covidem wymusiła na polskiej branży turystycznej wprowadzenie procedur związanych z bardziej restrykcyjnym podejściem do kwestii higieny w obiektach noclegowych. Oprócz tego 1 sierpnia wszedł w życie program Polski Bon Turystyczny, z którego skorzystało już wielu beneficjentów.

Przeanalizowaliśmy, gdzie turyści poszukiwali noclegu w letnich miesiącach, uwzględniając dane pochodzące z portalu Nocowanie.pl w okresie od czerwca do sierpnia 2020.

Kamila Miciuła, kierownik PR portalu Nocowanie.pl

W tym czasie stronę odwiedziło blisko 8 milionów użytkowników, którzy wygenerowali ponad 132 miliony odsłon, i wysłali prawie 3 miliony zapytań o nocleg. Te wyniki są lepsze niż dotyczące analogicznego okresu w roku 2019 – wtedy z portalu skorzystało około 7 milionów użytkowników, dokonujących ponad 110 milionów odsłon. Wysłali oni także ponad 2 miliony zapytań o nocleg.

Tak duże zainteresowanie turystów potwierdza nasze wcześniejsze obserwacje. Już na początku czerwca prognozowaliśmy, że wakacje 2020 będą rekordowe. W związku z niepewną sytuacją na świecie Polacy postawili na bezpieczne noclegi w kraju – przede wszystkim takie, które informują o wprowadzonych u siebie zasadach bezpieczeństwa.

Morze, góry czy Mazury – gdzie w tym roku wypoczywali Polacy?

Wśród popularnych kierunków nie widać dużej zmiany w stosunku do ubiegłego roku. Pomiędzy czerwcem a sierpniem 2020 województwami najchętniej wybieranymi na wakacje były zachodniopomorskie i pomorskie (zebrały po 24% wszystkich zapytań kierowanych przez turystów), oraz małopolskie (18%). Na czwartym miejscu uplasowało się dolnośląskie (10%). Najmniejszym zainteresowaniem turystów cieszyły się województwa: łódzkie, lubuskie i opolskie.

W zachodniej części Pomorza najpopularniejszymi kurortami są Mielno, Sarbinowo, Pobierowo oraz Kołobrzeg – o noclegi w tych miastach turyści pytają najczęściej. Natomiast w województwie pomorskim najchętniej wybierane są Władysławowo, Łeba, Krynica Morska, Karwia i Jastarnia.

Możemy uogólnić, że Polacy dzielą się na fanów morza oraz amatorów gór. Na południu nadal króluje Zakopane – tam właśnie chce wypoczywać większość turystów. Poza tym w województwie małopolskim zainteresowaniem cieszy się także Szczawnica, Krościenko nad Dunajcem, Krynica-Zdrój i Białka Tatrzańska. Co ciekawe, Kraków, który w 2019 był w TOP 3 miast w Małopolsce, teraz znalazł się poza pierwszą dziesiątką!

W porównaniu do ubiegłego roku, na Dolnym Śląsku nie widać większych zmian w popularnych kierunkach. Turyści nadal wybierają wypoczynek w Karpaczu, Szklarskiej Porębie, Kudowie-Zdroju, Polanicy-Zdroju oraz Wrocławiu. Podobnie na Śląsku – tam wśród najpopularniejszych kurortów ciągle znajduje się Wisła, Szczyrk, Ustroń, Żywiec oraz Brenna.

wakacje 2020
źródło: Nocowanie.pl

TOP 20 najpopularniejszych miejscowości

Od czerwca do sierpnia 2020 największym zainteresowaniem turystów cieszyło się Zakopane. Dominująca pozycja tego miasta utrzymuje się kolejny rok. Na drugim miejscu znalazło się Władysławowo, a podium zamyka Karpacz.

Wśród dwudziestu najpopularniejszych wakacyjnych miejscowości uplasowały się również: Łeba, Polańczyk, Kołobrzeg, Ustka, Mielno, Sarbinowo, Szklarska Poręba, Krynica Morska, Ustronie Morskie, Szczawnica, Pobierowo, Solina, Karwia, Jarosławiec, Jastrzębia Góra, Jastarnia oraz Rewal.

Obserwując to zestawienie, możemy stwierdzić, że przeważająca część Polaków w wakacje chce korzystać z uroków plaży i wypoczynku nad polskim morzem. Większości raczej nie przerażają tłumy nad Bałtykiem.

Cena wakacji w Polsce. Ile kosztuje wypoczynek?

W tym roku turyści z dużym niepokojem czekali na wakacje. Wiele osób obawiało się bowiem wzrostu cen noclegów. Z badania przeprowadzonego przez portal Nocowanie.pl wynika jednak, że strach był daremny. Większość właścicieli obiektów noclegowych (56%) deklarowało pozostanie przy stałych stawkach, a prawie 24% nawet obniżyło swoje ceny!

ceny noclegów
źródło: Nocowanie.pl

Średnia cena noclegu na wybrzeżu, które cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem turystów, nie odbiega od ubiegłorocznej – nadal wynosi nieco ponad 50 złotych. Podobnie jak rok temu najdroższym nadmorskim kurortem są Międzyzdroje, gdzie średnio za nocleg płaci się 65 złotych. Natomiast wśród najtańszych lokalizacji znalazły się Sarbinowo (42 złote), Karwia i Władysławowo (średnio po 47 złotych za nocleg).

Podobny pułap cenowy mamy w górskich miejscowościach, choć w tym roku jest też jedno zaskoczenie. Mianowicie średnia cena noclegu w Zakopanem jest niższa niż rok temu i wynosi 56 złotych. Najdroższe noclegi są w Szczyrku, gdzie trzeba zapłacić około 60 złotych. Natomiast najkorzystniej jest wybrać Krościenko nad Dunajcem (40 złotych), Murzasiche (42 złote) lub okolice Jeziora Solińskiego. Średnia cena noclegu w Polańczyku i Solinie to niewiele ponad 45 złotych.

Bon turystyczny 500+. Jaki miał wpływ na tegoroczne wakacje?

Program Polski Bon Turystyczny wystartował dokładnie w połowie wakacji. Od 1 sierpnia beneficjenci mogą nim płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne, które realizowane są na terenie kraju. Największe zainteresowanie noclegami opłacanymi bonem można było zauważyć pomiędzy 14 a 16 sierpnia, kiedy przypadał przedłużony weekend. Polacy bardzo chętnie organizowali w tym czasie rodzinne wyjazdy, a najchętniej wybieranym kierunkiem było Zakopane i nadmorskie miejscowości (Władysławowo, Łeba, Mielno, Krynica Morska). Zaraz za nimi znalazł się Karpacz.

Można zauważyć pewną prawidłowość – te wszystkie lokalizacje, poza tym, że są znanymi kurortami turystycznymi, oferują również wiele atrakcji, które mogą spodobać się dzieciom.

Dowiedz się więcej, zobacz: Wakacje 2020 z bonem turystycznym

Wakacje przedłużone na wrzesień?

Badanie, które portal Nocowanie.pl przeprowadził wśród swoich klientów, pokazuje również, że polscy turyści coraz częściej planują swój wypoczynek poza głównym sezonem. Chcą uniknąć tłumów na plaży – przebywanie wśród dużej liczby osób dla wielu wczasowiczów nie jest komfortowe. Wolą więc odczekać kilka tygodni, ciesząc się większą przestrzenią.

Właściciele obiektów noclegowych potwierdzają tę tendencję. Mówią, że przyjmują dużo rezerwacji na wrzesień i robione są one nawet przez rodziny z dziećmi – głównie te, które nie mają jeszcze obowiązku szkolnego lub są dopiero na wczesnym poziomie edukacji. Poza tym widać też zainteresowanie wyjazdami w październiku oraz zimą, zwłaszcza w grudniu i styczniu, kiedy rozpoczynają się ferie zimowe. 

Kamila Miciuła, kierownik PR portalu Nocowanie.pl


Źródło: Informacja prasowa Nocowanie.pl

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

W sierpniu Polacy wyjeżdżali głównie z bonem turystycznym

wakacje

Za nami pierwsze tygodnie z bonem turystycznym. O tym, jak duże zainteresowanie budzi wśród Polaków, mogliśmy przekonać się od samego początku jego działania. Wiele osób już zdążyło go wykorzystać! Kamil Ruciński, dyrektor generalny Nocowanie.pl, został wyróżniony w 8. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

bon turystyczny
źródło: Nocowanie.pl

Program Polski Bon Turystyczny ruszył 1 sierpnia 2020 – wtedy też swoje bony aktywowali pierwsi beneficjenci. ZUS podaje, że do tej pory tych aktywacji jest już 716 tysięcy, co stanowi 17% z przygotowanych 4 milionów bonów, natomiast suma płatności za usługi turystyczne przekroczyła 100 milionów złotych!

Z badania, jakie przeprowadził portal Nocowanie.pl, wynika, że mimo początkowych obaw, tegoroczne wakacje nie przyniosły drastycznych podwyżek cen noclegów. Aż 56% właścicieli pozostało przy stałych stawkach, a 24% nawet je obniżyło. Jedynie 17% procent zwiększyło ceny noclegów lub je zróżnicowało. Poza tym niektórzy wprowadzili atrakcyjne promocje, dzięki którym sprzedają wolne terminy.

Przypuszczamy, że przedsiębiorcy, którzy przystąpili do programu Polski Bon Turystyczny, w sierpniu nie musieli się martwić brakiem zainteresowania. Z danych portalu Nocowanie.pl wynika, że obiekty noclegowe, które akceptowały płatność bonem 500+ cieszyły się nawet trzykrotnie większym zainteresowaniem niż inne! Można je łatwo znaleźć na stronie, ponieważ zostały wyróżnione specjalną odznaką na wynikach wyszukiwania.

Nasza lista stanowi uzupełnienie tej, która znajduje się na stronie POT. W portalu można znaleźć konkretne oferty obiektów noclegowych, z danymi kontaktowymi, opisem usług, zdjęciami i opiniami innych turystów. POT prezentuje wyłącznie nazwę, na jaką została zarejestrowana działalność gospodarcza i nie zawsze kojarzy się ona z branżą turystyczną. Natomiast Nocowanie.pl pomaga turystom w szybkim znalezieniu obiektu akceptującego Polski Bon Turystyczny i zaplanowani urlopu.

Kamila Miciuła, kierownik PR portalu Nocowanie.pl

Najpopularniejszym terminem, o jaki pytali beneficjenci bonu, były dni pomiędzy 14 a 16 sierpnia. W tym czasie przypadał przedłużony weekend, więc Polacy chętniej organizowali rodzinne wyjazdy, które opłacali pieniędzmi z bonu 500+.

Bon turystyczny. Te miasta są wybierane najchętniej

Sprawdziliśmy, czy preferencje beneficjentów bonu turystycznego różnią się od kierunków, które były wybierane przed jego wprowadzeniem. Od razu można uciąć te spekulacje, gdyż tak samo jak wcześniej króluje Zakopane oraz miejscowości nad morzem. Poza stolicą polskich Tatr w TOP 5 znalazły się Władysławowo, Łeba, Mielno i Krynica Morska. Sporo pytań o możliwość noclegu pojawia się też w Karpaczu.

Można zauważyć prawidłowość, że Polacy częściej pytają o kurorty, które poza plażą czy górskimi szlakami oferują dodatkowe atrakcje, takie jak parki rozrywki czy oryginalne muzea.

Polacy omijają hotele?

Z informacji portalu Nocowanie.pl wynika, że Polacy, którzy korzystają z bonu turystycznego, najczęściej szukają noclegów w obiektach z kategorii kwatery i pokoje. Nadal jest to najbardziej ekonomiczna forma noclegów, wybierana zwłaszcza przez rodziny z małymi dziećmi. Głównie takie w tym momencie decydują się na wyjazd nad morze. Zwykle wystarcza im pokój z łazienką i możliwością korzystania z części wspólnej, gdzie znajduje się na przykład kuchnia.

Oprócz tego wśród chętnie wybieranych obiektów na urlop z dzieckiem znajdują się domki, pensjonaty i apartamenty. Mniejszy odsetek pyta o noclegi w hotelach, które plasują się dopiero na siódmym miejscu wśród popularnych kategorii obiektów noclegowych. Nie oznacza to jednak, że Polacy omijają hotele, gdyż nawet jeżeli dziecko przebywa tam bezpłatnie, rodzic / opiekun nadal może opłacić pobyt za pomocą bonu.

Niektórzy turyści mogą sugerować się ceną noclegu i chęcią zmieszczenia w kwocie bonu turystycznego (500 zł). Przypominamy, że nawet jeśli jego wartość zostanie przekroczona, różnicę bez problemu można uregulować.


Źródło: Informacja prasowa Nocowanie.pl

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF