#eksperci: Sztuka promocji sztuki

Sztuka promocji sztuki

Z okazji Międzynarodowego dnia Muzeów 🎭 zapraszamy Was na debatę z cyklu #eksperci.

Podczas debaty, którą poprowadzi Grzegorz Kiszluk– redaktor naczelny Brief, poruszymy następujące tematy:

📌 Jak pandemia wpływa na sytuację muzeów i innych centrów kultury?
📌 Marketing sztuki – czy sztuka jest produktem?
📌 Sponsoring sztuki
📌 Jak „sprzedawać” sztukę w polsce i zagranicą?
📌 Sztuka ambasadorem naszego kraju

Gośćmi debaty będą:

  •  dr Ewa Łabno-Falęcka – Mercedes Benz Polska
  • Paweł Kastory – Prezes stowarzyszenia „Przyjaciele Muzeum Narodowego w Warszawie” i grupy reklamowej DDB w Polsce
  • Andrzej Pągowski – artysta, grafik

Sztuka jest jedną z tych rzeczy, która wyrywa nas z marnych nastrojów związanych z pandemią. Digitalizacja wystaw na niespotykaną dotąd skalę, pozwoliła na cieszenie się sztuką pokazywaną w różnych zakątkach świata. Dla polskiej sztuki digitalizacja jej pokazywania jest wielką szansą. Mam nadzieję, że artyści, galernicy i muzealnicy zdali sobie z tego sprawę.

Paweł Kastory 

Mam wrażenie, że przynajmniej w Polsce, promocja sztuki w pandemii nie różni się od promocji sztuki w nie-pandemii: to zajęcie trudne i niewdzięczne, dla siłaczek/siłaczy, a przynajmniej upartych i niepoprawnych optymistów. 

dr Ewa Łabno-Falęcka

ℹ️ Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na fanpage BRIEF oraz na stronie głównej brief.pl.

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

AD WO/MAN 2020: Gaworski, Góralska, Waśko, Sawicki i Maciołek nagrodzeni

AD WO/MAN

Marcin Gaworski (180heartbeats + Jung v. Matt), Ewa Góralska (MullenLowe MediaHub), Hanna Waśko (Big Picture) i Kacper Sawicki (Papaya Films) – to zdobywcy tytułu AD WO/MAN Roku 2020. AD Marketerem Roku 2020 został Dariusz Maciołek (Bank BNP Paribas).

Tytuł AD WO/MAN Roku przyznawany jest w kategoriach: Agencje reklamowe, Agencje mediowe, Studia produkcyjne i, po raz pierwszy, Agencje PR. To nagrody za: sukcesy w branży, nowatorstwo i kreatywność oraz promowanie najwyższych standardów. Konkurs organizuje magazyn „Press”, a zwycięzca wybierany jest w głosowaniu agencji reklamowych, mediowych i PR, firm interaktywnych, studiów produkcyjnych, postprodukcyjnych i dźwiękowych.

W kategorii Agencje reklamowe tytuł AD WO/MAN Roku 2020 otrzymał Marcin Gaworski, CEO & partner 180heartbeats + Jung v. Matt, który w głosowaniu uzyskał 238 punktów. Na podium w tej kategorii znaleźli się też: Paweł Kastory i Szymon Gutkowski (DDB, 193 pkt) oraz Karolina Kałużna (Przestrzeń, 132 pkt).

W kategorii Agencje mediowe zwyciężyła Ewa Góralska, managing director MullenLowe MediaHub, która otrzymała w głosowaniu 200 punktów. Na podium znaleźli się też: Piotr Piętka (Publicis Groupe Polska, 154 pkt) oraz Anna Podskarbi (OMD Optimum Media, 98 pkt).

W kategorii Studia produkcyjne tytuł trafił do Kacpra Sawickiego, założyciela i partnera zarządzającego Papaya Films, który w głosowaniu uzyskał 221 punktów. Na podium w tej kategorii znaleźli się też: Magdalena Olak (Oto Film, 108 pkt) oraz Marcin Dworucha (F25 Production House, 107 pkt).

Pierwszą zdobywczynią tytułu przyznanego w kategorii Agencje PR została Hanna Waśko, CEO Big Picture, która otrzymała 149 punktów. Na podium znalazły się też: Katarzyna Życińska (38Content Communication, 111 pkt) oraz Agata Zeman (24/7 Communication, 85 pkt).

Po raz trzeci w historii konkursu wręczyliśmy nagrodę dla najlepszego marketera. Wybór przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym każda z uprawnionych do głosowania firm (agencje reklamowe, mediowe, PR, interaktywne, studia produkcyjne i postprodukcyjne, studia dźwiękowe) mogła wskazać najbardziej cenionych marketerów, również swoich klientów. W drugim etapie o wyborze AD Marketera Roku decydowało jury w składzie: Izabela Albrychiewicz (GroupM Poland), Maciej Lissowski (Pathfinder 23), Jerzy Minorczyk (Międzynarodowe Stowarzyszenie Reklamy IAA Polska), Weronika Mirowska („Press”), prof. Krzysztof Obłój (Akademia Leona Koźmińskiego), Andrzej Skworz („Press”, przewodniczący jury), Grzegorz Szczepański (Hill + Knowlton Strategies), Paweł Tyszkiewicz (Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR).

AD Marketerem Roku 2020 został Dariusz Maciołek, CMO w Banku BNP Paribas. Drugie miejsce zajął Rafał Jakubowski (mBank), a trzecie Dorota Haller (Huawei Consumer Business Group).

Wyniki konkursu AD WO/MAN Roku 2020 ogłosiliśmy podczas gali transmitowanej na żywo na Facebooku i na Press.pl.

Partnerzy kategorii Agencje reklamowe: Klub Producentów Reklamowych, Polpharma
Partner kategorii Agencje mediowe: AMS
Partnerzy kategorii Agencje public relations: Provident Polska, Press-Service Monitoring Mediów
Partnerzy kategorii Studia produkcyjne: Škoda Polska, Storytel
Partnerzy kategorii AD Marketer: GroupM wraz z Mediacom, Mindshare, Wavemaker
Ponadto partnerami są: Audio Network, Coloroffon, Cocosound, F25 Production House, M-sound Multimedia
Patroni medialni konkursu: newonce.radio, Nowy Marketing, Marketer+
Organizator konkursu: Magazyn „Press”


Źródło: AD WO/MAN 

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

#KiszlukRozmawia 30 – Paweł Kastory, DDB Warszawa

Kiszluk rozmawia Paweł Kastory

Grzegorz Kiszluk rozmawia z Pawłem Kastorym, Prezesem Zarządu DDB Warszawa o pierwszych zderzeniach z reklamą, początkach reklamy i marketingu w Polsce, o tym czy reklama może być manipulacją, a także o tym jak ma się profesjonalny marketing i reklama w obecnych czasach w Polsce i na świecie.

 

 

 

Grzegorz Kiszluk