...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

PGL Major Stockholm 2021 rekordowym turniejem CS:GO

PGL Major

Tegoroczny Major nie tylko przypomniał fanom o fenomenie CS-a, ale również go pogłębił bijąc kolejne rekordy oglądalności!

Counter Strike nigdy nie umrze. Za każdym razem musi przypomnieć o swojej obecności z ogromnym hukiem. Nie inaczej było i tym razem. PGL Major 2021 zakończył się jednym z najbardziej emocjonujących finałów w historii, który był idealnym zwieńczeniem „święta Counter Strike’a”. Spełnione oczekiwania fanów pokazują także liczby. PGL Major Stockholm 2021 był najchętniej oglądanym turniejem CS:GO w historii. Finał pomiędzy Na’Vi, a G2 Esports w szczytowym momencie globalnie oglądało 2 748 850 widzów, dwukrotnie przebijając poprzedni wynik, ustanowiony podczas ELEAGUE Major 2017 (1 331  781 widzów). Według serwisu echarts.com zajął 7 miejsce w Top 10 najpopularniejszych wydarzeń e-sportowych w historii.

Agencja gamingowa Fantasyexpo nabyła prawa do transmisji w ośmiu europejskich krajach – Polsce, Litwie, Łotwie, Czechach, Słowacji, Estonii, Bułgarii oraz Rumunii. Tak szeroki zakres działań oznacza, że Fantasyexpo realizowało transmisję na największej liczbie rynków na świecie. Z wymienionych państw najaktywniejsza była polska społeczność. Na transmisji Piotra „izaka” Skowyrskiego, tworzonej przy współpracy z FRENZY, w kluczowym momencie zebrało się 67 206 osób. Łącznie na polskich transmisjach w serwisie Twitch pojawiło się blisko 700 000 unikalnych widzów. Wygenerowali łącznie 4,2 mln wyświetleń, przy 1,3 mln oglądanych godzin. Łącznie transmisje, do których wykupiło prawa Fantasyexpo wygenerowały ponad 6,3 mln wyświetleń.

PGL Major dane

Major to w e-sportowym świecie synonim kibicowskiego święta, a turniej organizowany w Sztokholmie bezsprzecznie spełnił pokładane w nim oczekiwania. Fascynujące historie, ogromne emocje, wyjątkowe akcje i ekscytujące mecze zapiszą się w naszej pamięci na długo. Widzowie w Polsce dali jasny sygnał, że byli niesamowicie głodni CS-a na najwyższym poziomie. Cieszę się więc, że rozgrywki mogli śledzić nie tylko na kanale Izaka, ale również w telewizji Polsat Games. Jako FRENZY byliśmy w produkcyjnym centrum wydarzeń i wraz z Fantasyexpo zadbaliśmy o najwyższy poziom realizacji polskiej transmisji. PGL Major Stockholm 2021 to kolejne wydarzenie, które udowodniło, że łącząc siły, można zajść bardzo daleko. Jestem przekonany, że to nie ostatnia nasza współpraca i patrzę w przyszłość z entuzjazmem.

– Marcin Kilar, Dyrektor Zarządzający FRENZY

 

 

źródło: Fantasyexpo

 

Adam Daniluk