...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Jedna aplikacja koordynująca wszystkie zbiórki pomocowe na rzecz wsparcia Ukrainy

 

Powstała pierwsza aplikacja, która umożliwia szybkie pozyskanie informacji dotyczących zbiórek, darów oraz wszelkiej pomocy na rzecz osób potrzebujących. „Gdzie zbiórka?” agreguje wszystkie punkty i na bieżąco aktualizuje stany magazynowe oraz zawiera najważniejsze informacje na temat najpotrzebniejszych produktów. Za jej powstanie odpowiada wrocławski software house Applover.

Sytuacja związana z wojną na Ukrainie wywołała niesamowity zryw humanitarny, który od kilku dni obserwujemy wśród naszych rodaków. Chcąc włączyć się w realną pomoc na rzecz osób potrzebujących postanowiliśmy stworzyć produkt, którego celem jest dokładna koordynacja punktów pomocowych na terenie miasta Wrocław. Nasz zespół tworzył 3 dni oraz 3 noce, niemal bez przerwy, aby nasza praca jak najszybciej znalazła zastosowanie w rzeczywistości i zaczęła pomagać tym, którzy sami bohatersko niosą pomoc.

Gdzie zbiórka? to nasza odpowiedź i nasza cegiełka do wsparcia potrzebujących z Ukrainy. Jako agencja digital, technologie, aplikacje to coś, na czym znamy się najlepiej, stąd taka forma pomocy. Sami organizowaliśmy zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów w biurze Applover i zauważyliśmy, jak szybko zmieniają się potrzeby w różnych punktach. Gdzie zbiórka? to nasza odpowiedź na obecną sytuację. Mamy nadzieję, że aplikacja usystematyzuje potrzeby związane z dostarczaniem różnorodnych artykułów osobom z Ukrainy, w końcu jest ich w Polsce już ponad milion!” Piotr Sędzik, CEO Applover

W ten sposób powstała aplikacja mobilna oraz strona internetowa „Gdzie zbiórka?”. Głównym celem aplikacji jest usystematyzowanie informacji na temat zapotrzebowania w miejscach zbiórek. Osoby chcące włączyć się do pomocy, mają możliwość w prosty sposób wyszukać zarówno punktów pomocy w swojej najbliższej okolicy, a także dowiedzieć się, gdzie przekazać konkretne produkty. Wszystkie miejsca zostały umieszczone na interaktywnej mapie Wrocławia, wraz ze statusem informującym o bieżących potrzebach. Dzięki aplikacji, koordynator punktu zbiórki ma możliwość w natychmiastowy sposób aktualizowania informacji o zapotrzebowaniu. Natomiast osoba chcąca zaangażować się i przekazać produkty, znajdzie w niej informację o aktualnych potrzebach w danej lokalizacji. Znacząco ułatwia to proces poszukiwania odpowiedniego miejsca zbiórki.

W przyszłości pomysłodawcy przewidują wprowadzenie kolejnych funkcji i rozszerzenie możliwości zastosowania produktu.

Na dzień dzisiejszy została uruchomiona w pełni funkcjonalna strona internetowa – https://gdziezbiorka.pl/

Aplikacja w najbliższych dniach będzie dostępna do pobrania na stronie, a także w sklepie Google Play i App Store.

 

_____________________________

Applover to Full-Stack digital agency z miasta stu mostów. Nasze DNA to praca nad technologiami dla najbardziej dynamicznych i rozpoznawalnych start-upów na rynku krajowym i światowym. Zaczynaliśmy w 2016 roku jako grupa 4 przyjaciół i pasjonatów technologii, obecnie jesteśmy firmą zbudowaną z ponad 100 ekspertów. Od momentu powstania opracowaliśmy ponad 200 projektów. Applover został uznany przez Deloitte za Rising Star (Fast 50 Tech) w regionie CEE w 2019 roku, a w 2020 i 2021 roku został wyróżniony w głównej kategorii rankingu FAST 50.

 

Źródło: informacja prasowa

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Applover sponsorem Kingi Klimczak, Mistrzyni Juniorek polskiego judo

Applover Kinga Klimczak

Jan Kamiński ApploverJesteśmy zaszczyceni, że możemy asystować Kindze w jej pogoni za judo w Polsce.

 Jan Kamiński, Co-Founder & Head of Sales w Applover

Współpraca z mistrzynią judo

Judo to jedna z najbardziej prestiżowych i uniwersalnych dyscyplin olimpijskich. Nie jest to jednak pierwsze spotkanie firmy z tą dyscypliną. Założyciele, Piotr Sędzik i Jan Kamiński od wielu lat są związani ze środowiskiem judo, sami uczestnicząc w sporcie. Razem z Kingą chcą promować prawdziwy sport i postawę pełną wytrwałości, tak ważną dla rozwoju IT.

Piotr_Sędzik

Lokalne inicjatywy, szczególnie związane ze sportem we Wrocławiu, zawsze były dla nas ważne. Osobiście byliśmy w nie zaangażowani, ale teraz możemy je wspierać jako Applover. Wspólne wartości naszej firmy i judo były dla nas głównym powodem, dla którego chcemy wspierać i kibicować Kindze oficjalnie.

Piotr Sędzik, CEO Applover

Założyciele Applover wierzą, że wspólnie dzielą się tym, co najlepsze w judo. Przyjaźń, uczciwość, szczerość i odwaga należą do wartości zakodowanych w DNA kodeksu moralnego judo.

Jan Kamiński ApploverZawsze podkreślaliśmy wagę dynamicznego rozwoju i dążenie do niego jest dla nas najważniejsze. Lubimy wyzwania. Lubimy pracować ze sobą, z dumą nazywamy siebie przyjaciółmi. A co najważniejsze, wspieranie kobiet w ich wzroście i rozwoju jest równie ważne w branży IT, jak w sporcie. Dlatego ta współpraca wydawała nam się naturalna.

Jan Kamiński, Co-Founder & Head of Sales w Applover

Patryk Iwaszkiewicz ApploverGłęboko wierzę, że droga do sukcesu i medali na Igrzyskach musi zostać wyznaczona mając na uwadze holistyczne podejście do zawodnika. To dla nas priorytet od początku działania klubu Praesidium. Cieszę się, że Applover rozumie i wspiera tak zdefiniowane inicjatywy. To właśnie dzięki strategicznym Partnerom możemy jeszcze bardziej kompleksowo wspierać nasz team judoków w walce o Igrzyska Olimpijskie.

 Patryk Iwaszkiewicz, Prezes Zarządu KS Praesidium Wrocław

Przyszłość polskiego judo – Kinga Klimczak

Kinga Klimczak zdobyła do tej pory pięć medali Mistrzostw Polski. Jest aktualną mistrzynią Polski, a także najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką juniorek. Kinga zdobyła wcześniej wiele Pucharów Polski i była pierwszą Polką, która zdobyła złoty medal na w International Children’s Games 2017, czyli na mini-Igrzyskach Olimpijskich do lat 13 w Kownie.

Przewiduje się, że Kinga będzie przyszłością polskiego judo. Właśnie zakończył się jej transfer do zespołu KS Praesidium Wrocław, łącząc tradycję z nową jakością.. Ich wspólnym celem jest zakwalifikowanie Kingi do Igrzysk Olimpijskich 2024 w Paryżu i Igrzysk Olimpijskich 2028 w Los Angeles. I oczywiście zdobywanie medali. Ale to dopiero początek. Kolejne mistrzostwa, w których bierze udział Kinga odbędą się 26 czerwca. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Applover to Full-Stack digital agency z miasta stu mostów. Nasze DNA to praca nad technologiami dla najbardziej dynamicznych i rozpoznawalnych start-upów na rynku krajowym i światowym. Zaczynaliśmy w 2016 roku jako grupa 4 przyjaciół i pasjonatów technologii, obecnie jesteśmy firmą zbudowaną z blisko 80 ekspertów. Od momentu powstania opracowaliśmy ponad 180 projektów. Applover został uznany przez Deloitte za Rising Star (Fast 50 Tech) w regionie CEE w 2019 roku, a w 2020 roku został wyróżniony w głównej kategorii rankingu FAST 50.

Klub Praesidium Wrocław powstał z idei stworzenia nowej jakości w polskim sporcie. Założyciele wywodzą się z Gwardii Wrocław, z którą łączy ich lata historii i setki zdobytych medali. Nazwa klubu Praesidium pochodzi z łaciny, oznacza „obronę, protektorat, gwardię”. W Praesidium łączy się tradycję z zupełnie nową jakością. Klub oferuje holistyczne podejście do zawodników, zapewniając im najwyższy poziom szkolenia i opiekę. Tak, aby mogli w pełni oddać się przygotowaniom do startów w zawodach.


Źródło: Applover

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

69% software house’ów zauważyło wzrost zapytań o usługi outsourcingowe w 2020 w porównaniu z poprzednimi latami

raport outsorcing

Obserwacje i doświadczenia zdobyte właśnie w ciągu ostatniego roku skłoniły nas do nieco szerszej analizy stanu offshoringu i przeniesienia spostrzeżeń do raportu. Odkryliśmy, że współpracujące z nami firmy potrzebują czegoś więcej niż tylko technologii. Nasi klienci szukali partnerów, którzy pomogliby im zarządzać cyfrową transformacją narzuconą przez COVID-19 i wrócić do pracy w szybki, bezproblemowy i skuteczny sposób.

Piotr Sędzik, CEO Applover, firmy, która przygotowała badanie wśród software house’ów

Raport z badania

Patrząc na wyniki badania można stwierdzić, że branża IT radzi sobie naprawdę dobrze pomimo globalnej pandemii. W ankiecie wzięło udział 102 software house’y z Polski. Wszystkie zostały poproszone o odpowiedzi na kilka pytań zamkniętych i 2 otwarte. Applover przeanalizował wyniki i na ich podstawie przygotował raport dotyczący usług outsourcingowych w 2021 roku. Wśród ankietowanych były głównie osoby decyzjne – C-level, Delivery Directors, a także Project i Account Managerowie.

Z raportu wynika, że 69% firm (70 odpowiedzi) zauważyło wzrost zapytań od klientów dotyczących outsourcingu. 20 ankietowanych stwierdziło, że ta liczba się nie zmieniła w porównaniu do 2019 roku, a jedynie 12 podało, że widzi mniej zapytań o ofertę outsourcingu usług IT. Ponadto, w raporcie znajdziemy informację, że aż 84% (86 ze 102) respondentów zauważyło zmianę w podejściu klientów do usług outsourcingowych. Wśród odpowiedzi znalazło się między innymi – zauważenie większej elastyczności w usługach outsourcingowych, większa na nie otwartość, a także potrzeba pilnej digitalizacji oferowanych usług jako podstawa do rozpoczęcia korzystania z tego rodzaju usług w IT.

Poza samym badaniem i wnioskami z niego znajdują się tam też porady i artykuły ekspertów z branży dotyczące outsourcingu w IT. Poza samymi założycielami Applovera, swoją wiedzą dzielą się też zarządzający takimi firmami jak 4soft, Da Vinci Studio czy Boring Owl. Raport jest do pobrania na stronie https://applover.com/ za darmo.

Z raportu można się dowiedzieć:

  • jakie wyzwania w outsourcingu zgłaszają software house’om ich klienci
  • jak kształtują się koszty outsourcingu IT w Polsce i na świecie
  • na co należy zwrócić uwagę tworząc specyfikację produktową przy outsourcingu
  • jak wygląda outsourcing w modelu white label
  • co zrobić, by osiągnąć wysoką zwinność projektową podczas outsourcingu usług
  • czy outsourcing AI (sztucznej inteligencji) jest wyzwaniem podwykonawcy
  • jak Machine Learning może uefektywnić outsourcing IT
  • dlaczego każda firma powinna mieć w swoim zespole eksperta IT
  • i wiele, wiele więcej.

Outsourcing rośnie w siłe pomimo, ale i dzięki pandemii koronawirusa

W 2020 roku outsourcing usług IT był idealnym rozwiązaniem dla wielu firm pilnie potrzebujących cyfrowej transformacji. Obecnie wraz z postępującymi trendami, outsourcing ma kluczowe znaczenie dla firm, aby poradzić sobie z falą zmian i wyjść na przeciw potrzebom konsumentów.

Dlatego wierzę, że dzięki naszemu raportowi zarówno właściciele mniejszych firm, jak i prezesi większych, zagłębią się w temat outsourcingu i odniosą przytaczane zagadnienia do swoich biznesów i branż.

Jan Kamiński, Co-Founder & Head of Sales Applover

Raport „Jak globalna pandemia zmieniła usługi outsourcingowe” jest dostępny w języku angielskim, można go bezpłatnie pobrać pod poniższym linkiem: https://applover.com/how-global-pandemic-changed-outsourcing-services-report/


Źródło: Applover

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF