...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Gry Sportowe na Konsole – co Wybrać?

Sport jest częścią życia większości z nas i z tego powodu chcemy go mieć w swoim życiu na różne sposoby. Jedni kochają przeżywać sportowe emocje, oglądając zmagania aktywności w telewizji, natomiast inni wolą brać w nich udział. Oczywiście dzięki różnorodności sportów można robić te dwie rzeczy naraz. Jeszcze inni próbują zmagań sportowych w wirtualnym świecie. Poznajcie świetne gry sportowe na PS4 oraz XBOX One!

 

Gry Sportowe na PS4 i XBOX One – Na Czym Polegają?

Pasjonaci sportowych emocji chcą być jak najbliżej swoich ulubionych aktywności na różne sposoby, o czym wspomnieliśmy powyżej. Warto jednak skupić się na temacie świata sportowo gamingowego, który staje się coraz popularniejszy. Już od najmłodszych lat mieliśmy styczność z niemałym wyborem gier wideo tego typu. Wiadomo jednak, że gry sportowe na konsole to określenie ogromnie ogólne i warto je nieco sprecyzować.

Mamy bowiem do wyboru naprawdę wiele rozmaitości. Istnieją gry, które wymagają od nas jedynie zaangażowania w postaci klikania odpowiednich przycisków na konsoli. Taka rozgrywka może być ciekawa, jednak nie jest to jedyna dostępna dla was możliwość. Otóż innym wyborem jest gra ruchowa, w której musicie zaangażować swoje ciało i imitować na przykład bieganie, granie w tenisa, czy rzucanie kuli do kręgli.

W zwyczajnym sporcie angaż ciała również jest niebywale ważnym aspektem, o czym najlepiej wiedzą oczywiście sami sportowcy. Jeśli interesujecie się losami meczów i ogólnych rywalizacji sportowych, to spodoba wam się obstawianie, dzięki któremu coś zyskacie. Kody promocyjne Betclic, pomogą wam rozpocząć waszą przygodę. Dzięki nim będziecie mogli na przykład podjąć się zakładem bez ryzyka i jego obrotem.

Gry Sportowe Ruchowe na PS4

Przejdźmy zatem do przykładów gier sportowych na dwie wspomniane przez nas powyżej konsole. Jakie rozgrywki możemy dzięki nim odbywać? Już odpowiadamy! Jeśli jesteście fanami tanecznych opcji spędzania czasu, to bez cienia wątpliwości pokochacie Just Dance na PS4! Dzięki kamerze w PlayStation gra rejestruje wasze ruchy, dzięki czemu może reagować na wasze postępy w każdej kolejnej rozgrywce.

Możecie grać zarówno z kimś, jak również sami. Oczywiście to nie koniec możliwości gier, z jakimi możecie mieć do czynienia przy konsoli PS4. Ciekawą opcją w tym zestawieniu jest także Sprint Vector gra, której akcja toczy się w rzeczywistości wirtualnej. Jest ona wieloosobowa, więc nie musicie obawiać się samotnych rozgrywek. Oczywiście w tym przypadku również nie może się obejść bez aktywności całego waszego ciała.

Ostatnią propozycją z naszej strony, jeśli chodzi o konsolę PS4, to jest nic innego jak Creed Rise to Glory. Jest to również opcja z wirtualną rzeczywistością, jednak ma ona miejsce w bokserskim świecie! Istnieje także możliwość, by grała w nią więcej niż jedna osoba. Jest to bez cienia wątpliwości ogromnie emocjonująca rozgrywka, podczas której rozwijacie swoją karierę w roli sławnego sportowca. Brzmi jak świetna zabawa!

Gry Sportowe XboX One – Na co Postawić?

Skupmy się teraz na drugiej ze wspomnianych przez nas konsol do gry. Jakie istnieją gry sportowe na XboX One? Zacznijmy od klasyki, którą z pewnością zna każdy fan piłki nożnej. Mamy tu oczywiście na myśli serię gier FIFA. Pozwala ona na doznanie sportowych piłkarskich emocji i brania czynnego udziału w tym, jak cały mecz waszej ulubionej drużyny się potoczy. Oczywiście są jeszcze inne możliwości, które możecie wziąć pod uwagę.

Jeśli lubcie klimaty dzikiego zachodu, to zupełnie polecamy wam opcję zarówno na PS4, jak i XboX One, czyli  Red Dead Redemption II! Jest to świetna zabawa, w której możemy ujrzeć nieco walki i rywalizacji, ale i ciekawej fabuły. Jest to jedna z najlepszych sportowych gier z fabułą na konsole. Która propozycja najbardziej wam się spodobała?

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Sony VR 2 oficjalnie zaprezentowany

ps-vr-2

Po roku od pierwszej zapowiedzi Sony oficjalnie zaprezentowało headset nowej generacji. Jak dużo zmieniło się w stosunku do 6-letniego poprzednika?

Sony od roku podjudzało fanów powolną prezentacją nowych informacji dotyczących zestawu do VR. Teraz już wszystkie karty zostały odkryte i wiemy co przygotowali Japończycy. Nowe gogle mają wyglądem nawiązywać do konsoli nowej generacji tak, aby (przynajmniej zdaniem producenta) cały zestaw stanowił dekoracje pomieszczenia, a nie tylko narzędzie do gry. Oczywiście nie zapomniano o usprawnieniach technicznych, dzięki możliwościom nowej platformy gogle wspierają rozdzielczość 4K w 120Hz lub 4K z włączonym HDR w 90Hz. Dodatkowo wrażenia z korzystania potęgować ma silnik wibracji, zmodyfikowane pady oraz udoskonalone śledzenie ruchu. Zadbano również o zwiększenie wygody użytkowania, headset nie tylko stracił na wadze, ale również dostał ulepszony system wentylacji oraz regulacje ekranu, dzięki której można dopasować odległość obrazu od oczu do personalnych preferencji.

Naszym celem jest stworzenie zestawu słuchawkowego, który nie tylko stanie się atrakcyjnym elementem wystroju Twojego salonu, ale także pozwoli Ci zanurzyć się w świecie gry do tego stopnia, że niemal zapomnisz, że używasz zestawu do VR lub kontrolera. Dlatego też zwróciliśmy szczególną uwagę na ergonomię zestawu słuchawkowego i przeprowadziliśmy szeroko zakrojone testy, aby zapewnić komfortowe odczucia dla osób o różnych rozmiarach głowy. Otrzymaliśmy już wiele pozytywnych opinii na temat ergonomii pierwszego zestawu PS VR, dzięki starannemu wyważeniu wagi zestawu i prostemu, regulowanemu pałąkowi na głowę, dlatego w przypadku zestawu PS VR2 zastosowaliśmy tę samą koncepcję. Inne elementy, takie jak regulowany zakres działania zestawu, który przybliża lub oddala pole widzenia od twarzy, oraz umiejscowienie stereofonicznego gniazda słuchawkowego również pozostały niezmienione, więc gracze będą z nimi zaznajomieni.

Hideaki Nishino, starszy wiceperezes Sony interactive entertainment

Całość sprzętu sprawia wrażenie naprawdę dopracowanego i przemyślanego, na werdykt będzie jednak trzeba jeszcze chwilę poczekać do oficjalnej premiery, której data wciąż nie została ogłoszona.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Creepy Jar zamyka rok z ogromnym zyskiem

Green Hell

Opublikowane przez Creepy Jar dane finansowe z 2021 roku pokazują jakim sukcesem okazało się Green Hell. Twórcy jednak nie zwalniają tempa i już zapowiadają nowości na 2022 rok.

Spółka zanotowała wzrost sprzedaży w ubiegłym roku o 8,3 mln zł. Oznacza to, że łącznie uzyskali 46 mln zł. Twórcy uzyskali tak dobry wynik dzięki sprzedaży Green Hell. W 2022 tytuł przekroczył granicę 3 milionów sprzedanych kopii, zaledwie 4 miesiące po przebiciu 2,5 miliona egzemplarzy. W ubiegłym roku sprzedaż gry na platformach Steam, Playstation i Xbox wyniosła 1,26 mln.

Rok 2021 był dla nas bardzo udany zarówno pod względem osiągniętych wyników finansowych, jak i rozwoju samej gry Green Hell. W czerwcu tytuł zadebiutował na konsolach PlayStation 4 i Xbox One, co istotnie wpłynęło na wzrost przychodów ze sprzedaży. Ponadto premierę na PC miały dwie z trzech części dodatków z serii Spirits of Amazonia, które, dzięki nowej zawartości, znacząco wzbogaciły rozgrywkę i utrwaliły pozycję Green Hell wśród longsellerów. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wypracowanych przez spółkę wyników finansowych, dlatego jako zarząd wyrażamy również intencję podzielenia się zyskiem z akcjonariuszami i wypłatę dywidendy za rok 2021 na poziomie ok. 50% zysku netto.

Krzysztof Kwiatek, prezes Creepy Jar S.A

Deweloperzy zapewniają Green Hell ciągły rozwój dodając mniejsze i większe aktualizacje. W tym roku gra ma doczekać się dwóch rozszerzeń oraz trzecią część cyklu Spirits of Amazonia.

Adam Daniluk

Epic Games inwestuje w polskie studio

Bound

Epic Games zainwestowało w nowe studio. Pracować w nim będą osoby będące do tej pory częścią polskiego Plastic Studio.

Studio Plastic do tej pory odpowiedzialne było za tytuły takie jak Bound, Datura i Linger in Shadows. Pierwsze projekty studia pojawiły się jeszcze jako ekskluzywne gry na konsole Playstation 3 i 4. Póki co nie wiadomo jeszcze nic o przyszłych planach, które będą od teraz realizowane pod szyldem Epic Games. Studio stawiało do tej pory na tworzenie oryginalnych gier, będących unikalnym doświadczeniem.

Pilotowanie rozwoju firmy Epic w Polsce to dla naszego zespołu ogromny zaszczyt. Polska to rozwijający się ośrodek skupiający niezwykle utalentowanych programistów, których potrzebujemy, by opracowywać fantastyczne nowe przygody dla graczy z całego świata.

Michał Staniszewski, Epic Games

Epic poinformowało, że poszukuje pracowników do nowego zespołu.

Adam Daniluk

Sony przedstawia Playstation VR 2

PS VR 2

Sony pokazuje następcę ich projektu PS VR. Data premiery nowego urządzenia nie jest jeszcze znana.

PlayStation VR 2 będzie wyłącznie kompatybilne z PlayStation 5. Sprzęt podłączymy jednym kablem. PS VR 2 ma zapewnić wrażenia wizualne w wysokiej jakości, oferując 4K HDR, 110-stopniowe pole widzenia i zaawansowane renderowanie obrazu, pozwalające na szczegółowe wyostrzenie elementów, na których zawieszony jest wzrok użytkownika. Dzięki wyświetlaczowi OLED gracze mogą spodziewać się rozdzielczości 2000 × 2040 i płynnej częstotliwości odświeżania 90/120 Hz. Zintegrowane kamery w goglach VR pozwolą odzwierciedlić każdy ruch i kierunek, w którym patrzymy bez korzystania z kamery zewnętrznej. Dodatkowo, wrażenia z gry zostaną wzmocnione przy posiadaniu specjalnego zestawu z padem PS VR 2 Sense i słuchawkami. Technologia 3D Audio i system wibracji pozwoli jeszcze bardziej zanurzyć się w ogrywanym przez nas tytule.

Oto szczegółowa specyfikacja sprzętu PS VR 2:

 • Metoda wyświetlania: OLED
 • Rozdzielczość panelu: 2000 × 2040 na oko
 • Częstotliwość odświeżania panelu: 90Hz, 120Hz
 • Ustawienie soczewek: regulowane
 • Pole widzenie: ok. 110 stopni
 • Czujnik ruchu: sześcioosiowy system wykrywania ruchu (trzyosiowy żyroskop, trójosiowy akcelerometr)
 • Czujnik mocowania: czujnik zbliżeniowy na podczerwień
 • Kamery: 4 kamery dla śledzenia położenia hełmu i kontrolerów, kamera na podczerwień do śledzenia ruchu oczu
 • Wibracje: wibracje w hełmie
 • Połączenie z PS5: kabel USB typu C
 • Dźwięk: wbudowany mikrofon, gniazdo słuchawkowe

Adam Daniluk

Dziesiąte urodziny usługi PlayStation Plus

Minęło już 10 lat od momentu, gdy PlayStation Plus zostało wprowadzone na rynek 29 czerwca 2010 roku. Firma Sony dziękuje wszystkim graczom za wsparcie okazane usłudze PS Plus w trakcie ostatniej dekady.

W ramach podziękowań od 7 lipca do 3 sierpnia wszyscy aktywni subskrybenci usług PlayStation Plus będą mogli pobrać takie tytuły jak NBA 2K20, Rise of the Tomb Raider: 20-lecie, czy Erica. Do tego firma udostępnia darmowy motyw do PlayStation 4 i organizuje weekend z trybem wieloosobowym w dniach 4-5 lipca.

Fot. MSL Group

PlayStation Plus to płatna usługa dla użytkowników konsol PlayStation. W ramach subskrypcji gracz otrzymuje m.in. co najmniej dwie darmowe gry co miesiąc, możliwość grania online, ekskluzywne zniżki w PlayStation Store, pierwszeństwo dostępu do wybranych tytułów, 100 GB miejsca na zapisy stanów gier w chmurze oraz wyjątkowe oferty dzięki PlayStation Plus Rewards.

Firma Sony Interactive Entertainment (SIE) jest odpowiedzialna za markę PlayStation® i związaną z nią rodziną produktów i usług. Innowacyjne rozwiązania PlayStation są dostępne na rynku od chwili premiery oryginalnego systemu PlayStation, która miała miejsce w Japonii w 1994 roku. Rodzina produktów i usług PlayStation obejmuje PlayStation®4, PlayStation®VR, PlayStation®Vita, PlayStation®3, PlayStation™Store, PlayStation®Plus, PlayStation™Video, PlayStation™Music, PlayStation™Now, PlayStation™Vue oraz cenione gry PlayStation oferowane przez firmę SIE Worldwide Studios. Firma SIE, której główna siedziba znajduje się w kalifornijskim San Mateo, jest należącą w całości do Sony Corporation filią tej firmy, prowadzącą działalność na całym świecie i mającą siedziby lokalne w Kalifornii, Londynie i Tokio.

Informacja prasowa.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

GONG nową agencją kreatywną PlayStation

Agencja kreatywna GONG, działająca w ramach największej polskiej niezależnej grupy komunikacyjnej Group One, wygrała przetarg na długofalową obsługę marki PlayStation w obszarze strategicznym, koncepcyjnym i egzekucyjnym. Współpraca zaczyna się z początkiem maja. GONG będzie odpowiedzialny za realizację i wdrażanie strategii komunikacji w kanałach digital oraz social media.

Celem prowadzonych przez agencję GONG działań będzie budowanie spójnego i silnego wizerunku sieci PlayStation w mediach społecznościowych, budowanie efektywnych platform komunikacji oraz zaangażowanie grupy docelowej. Agencja będzie wdrażać nową strategię komunikacji na kanałach społecznościowych marki PlayStation.

W uzasadnieniu czytamy, że GONG wygrał przetarg dzięki autentycznej i angażującej ofercie skierowanej do graczy, zmianie dotychczasowego języka komunikacji oraz wykreowaniu działań zwiększających zaangażowanie konsumentów. Pracownicy agencji twierdzą, że chodzi bardziej o doświadczenie w pracy nad produktem – bicie osiedlowych hi-score’ów, czatowanie pod sklepem na premierowe tytuły, testowanie wytrzymałości padów od 1995 roku.

Nowa platforma komunikacji wystartuje już w połowie maja.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF