...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

PGE i PLE rozpoczynają ogólnopolski projekt amatorskich rozgrywek esportowych

 

Wchodzimy na Nowy Poziom


PGE Nowy Poziom PLE to pierwsza w Polsce sieć regionalnych rozgrywek na poziomie graczy-amatorów, która ma na celu oddolne budowanie struktur polskiej sceny esportowej, wychowywanie nowych talentów i rozwijanie kompetencji graczy w grze i poza nią.

PGE od dwóch lat zajmuje ważne miejsce na esportowej mapie Polski, współpracując z Polską Ligą Esportową m.in. przy projektach z zakresu rozwoju esportu i transformacji zawodowej w Polsce, pokazując nowe ścieżki rozwoju dla młodych ludzi, także w regionach objętych transformacją energetyczną. Teraz rozszerzamy nasze działania o kolejny projekt – PGE Nowy Poziom PLE, który jest naszą odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie edukacji młodych ludzi w tej dyscyplinie. Jestem przekonany, że współpraca ta przyczyni się do wzrostu zainteresowania esportem w całej Polsce – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Według badań w Polsce jest blisko dwadzieścia milionów graczy, którzy mieli styczność́ z wirtualną rozrywką, a misją Polskiej Ligi Esportowej jest stworzenie im przestrzeni do rywalizacji i rozwijania swoich kompetencji.

Od dwóch lat współpracujemy z PGE Polską Grupą Energetyczną tworząc wyjątkowe i jakościowe turnieje. Teraz rozwijamy nasz ekosystem o kolejny projekt, budując niezbędne fundamenty esportowe. PGE Nowy Poziom PLE to projekt skierowany do graczy amatorów, który ma stworzyć przestrzenie do rywalizacji i możliwości rozwoju w grze, i poza nią, w każdym regionie kraju. Nie chodzi tylko o cykliczne turnieje, ale również edukację na temat zawodów przyszłości i możliwości, jakie stwarza sektor sportów elektronicznych. Marka PGE stała się prawdziwym mecenasem esportu w Polsce i nie mam wątpliwości, że nasze wspólne działania zbudują trwały ekosystem esportowy na terenie całego kraju – mówi Paweł Kowalczyk, prezes zarządu Polskiej Ligi Esportowej.

W ramach projektu PGE Nowy Poziom PLE w tym roku odbędą się cztery turnieje na żywo, w różnych miastach Polski. Pierwszy z nich już 22 kwietnia w Łodzi, gdzie będzie można zobaczyć zmagania najzdolniejszych młodych graczy FIFA 23, Counter-Strike: Global Offensive, Clash Royale i Teamfight Tactics.

 

PGE i PLE

PGE Polska Grupa Energetyczna i Polska Liga Esportowa współpracują od 2021 roku, kiedy PGE została partnerem tytularnym PGE Dywizji Mistrzowskiej, elitarnej ligi dla najlepszych krajowych drużyn CS:GO. Kolejnym wspólnym projektem był PGE Superpuchar PLE, który wyznaczył “nowy poziom” wydarzeń esportowych w Polsce. Podczas zeszłorocznej imprezy na plaży w Gdyni rywalizowało i bawiło się wspólnie ponad 100 profesjonalnych graczy esportowych z różnych krajów Europy.

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Polska Liga Esportowa przedstawia raport za 2022 rok

 

Polska Liga Esportowa jest jednym z pierwszy podmiotów na rynku, nie tylko w branży esportowej, który opublikował raport z działalności za 2022 rok. PLE przede wszystkim tworzyło rozgrywki w 7 tytułach, odnotowując 172 dni transmisyjne. To przełożyło się na wyprodukowanie 277 materiałów wideo na 17 platformach komunikacyjnych i prawie 18,5 MLN zasięgu w social mediach.

W aspekcie produktów Polska Liga Esportowa przemodelowała flagowy projekt, czyli PGE Dywizję Mistrzowską, rozwinęła współpracę z Riot Games tworząc ekosystem VALORANT w Europie Środkowo-Wschodniej i wprowadziła na rynek nowatorskie, ogólnopolskie rozgrywki dla amatorów – PLE: Nowy Poziom. Rok 2022 był też początkiem współpracy m.in. z Polskim Związkiem Żeglarskim, PKN Orlen i Fortuna 1 Ligą.

Polska Liga Esportowa nie tylko pod kątem produktowym zwiększyła paletę swoich działań. W 2022 roku współpracowała z 28 klientami tworząc ciekawe i angażujące treści. Podpisała też m.in. trzyletnie przedłużenie współpracy z firmą PGE, wspólnie z którą tworzy m.in. PGE Superpuchar PLE.

 

Miniony rok był dla Polskiej Ligi Esportowej czasem wymagającej pracy i za to chciałbym podziękować mojemu zespołowi. Rozwijamy się o nowe kompetencje i nowych pracowników, aby tworzyć produkty esportowe na najwyższym poziomie – mówi Paweł Kowalczyk, CEO Polskiej Ligi Esportowej.

Te i inne działania opisane w raporcie pokazują, że Polska Liga Esportowa dynamicznie się rozwija. Zachęcamy do przeczytania raportu, w którym PLE szeroko komunikuje zakres działań na przestrzeni ubiegłego roku.

Raport dostępny na stronie Polskiej Ligi Esportowej -> bit.ly/raport2022ple

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

SKADE najlepsze podczas PGE Superpucharu PLE. Rapid Ninjas wygrywa 2. sezon VALORANT EAST: UNITED

Publiczność przybyła na Plażę Miejską w Gdyni mogła obserwować zmagania 100 profesjonalnych zawodników esportowych, którzy rywalizowali o pulę opiewającą na blisko 35000 dolarów.

Sobotnia gorączka esportowych emocji

Jako pierwsze zakończyły się finałowe zmagania 2. sezonu VALORANT EAST: UNITED, gdzie w decydującym meczu spotkały się Lenovo Legion Honvéd i Rapid Ninjas. Górą jednak okazali się ci drudzy, którzy bez straty mapy pokonali oponentów i zgarnęli 5000 dolarów oraz awans do kolejnego sezonu VALORANT Regional League East: Surge.

Potem publiczność licznie zgromadzona na gdyńskiej plaży mogła podziwiać poczynania ekipy HEINZ PLE ALL-STAR. W pierwszym meczu zmierzyła się ona z formacją złożoną z zagranicznych gwiazd. Rywalizacja naprawdę mogła się podobać, wszak każda runda rozgrywana była w innym formacie, co dało dużo frajdy nie tylko publiczności, ale również zawodnikom. W tym starciu lepsi okazali się polscy gracze, którzy na swoje konto zgarnęli 1500 dolarów. Chwilę później drużyna Mariusza “Loorda” Cybulskiego rywalizowała z najlepszymi uczestnikami challenge’u HEINZ i w tym zestawieniu również zanotowała zwycięstwo.

Wisienką na torcie był finał PGE Superpucharu PLE, gdzie pula nagród całego turnieju wynosiła 25000 dolarów. Nic więc dziwnego, że każdej z czterech zaproszonych formacji niesamowicie zależało na końcowym sukcesie. Niestety, Illuminar Gaming pożegnało się z turniejem już w piątkowy wieczór, a w finale rozgrywek zobaczyliśmy SKADE oraz SINNERS. Po blisko dwugodzinnej rywalizowali sukces na swoje konto zanotowali Bułgarzy.

Niezapomniana zabawa na strefach Free-to-Play

Oprócz podziwiania rywalizacji esportowej, kibice mogli odwiedzić tematyczne obszary. Dużym zainteresowaniem cieszyła się strefa Free-to-Play od Polskiej Grupy Energetycznej, gdzie każdy odwiedzający mógł zagrać na monitorach LG w najpopularniejsze tytuły i zgarnąć wyjątkowe nagrody. Głodni esportowych wrażeń zaspokoili swoje apetyty przy food trucku HEINZ lub w strefie the:protocol. Fani VALORANT z największą przyjemnością sprawdzili też BUS od Riot Games, w którym na przybyłych czekało mnóstwo atrakcji. Na plaży w Gdyni pojawili się też znani gamingowi influencerzy m.in. Karol “Blowek” Gązwa czy Paweł “Leh” Lehmann.

Kotwica w górę, czyli Gdynia Sailing Days

Zwieńczeniem PGE Superpucharu PLE było PGE eGdynia Sailing Days – żeglarski turniej esportowy organizowany przez Polski Związek Żeglarski i Polską Ligę Esportową. Odbywał się on w ramach Gdynia Sailing Days – corocznego święta żeglarstwa w Gdyni, znanego wszystkim miłośnikom sportu i fanom żeglugi. Najlepszy podczas zmagań na wirtualnych wodach okazał się Andrzej Stępkowski, a podczas całego PGE Superpucharu PLE najlepsza była jak zwykle publiczność.


źródło: PLE

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Największa impreza gamingowa tego lata! PGE Superpuchar Polskiej Ligi Esportowej w Gdyni już od 8 lipca

Kulminacją imprezy będą trzy sobotnie finały. O 13:00 kibice zobaczą decydujące starcie 2. sezonu VALORANT East: United, od 16:00 zaplanowane są zmagania HEINZ PLE ALL-STAR, a o 18:00 dzień atrakcji zwieńczy PGE Superpucharu PLE w CS:GO.

W rozgrywkach o PGE Superpucharu PLE wystartują 4 zespoły. Polskę będzie reprezentowała formacja Illuminar Gaming, która podczas PLE.GG Gaming Weekend okazała się najlepsza w krajowych eliminacjach. Biało-Czerwoni sprawdzą się na tle zaproszonych zagranicznych ekip – SKADE, Sinners oraz Endpoint CeX. Wszystkie ekipy plasują się w elitarnym gronie pięćdziesięciu najlepszych drużyn CS:GO według światowego rankingu hltv.org, co zwiastuje nam naprawdę wyjątkowe widowisko.

W sobotę kibice zobaczą również kolejne starcia drużyny HEINZ PLE ALL-STAR. Pięcioosobowy zespół wybrany w głosowaniu społeczności i zaprezentowany podczas PLE.GG Gaming Weekend, po raz kolejny zagra na LAN-ie. Paweł “byali” Bieliński i jego koledzy zmierzą się z drużyną zagranicznych gwiazd i ekipą najlepszych uczestników czerwcowego challenge’u, specjalnie przygotowanego przez HEINZ oraz PLE.

Największy polski lan VALORANT w tym roku!

Fani VALORANTa również znajdą coś dla siebie. Na gdyńskiej plaży rozegrany zostanie turniej finałowy 2. sezonu VALORANT East: United. Od czwartku drużyny będą walczyć o 7500 dolarów, tytuł mistrza i awans do rozgrywek VALORANT East: Stage.

Oprócz najlepszych graczy Europy Środkowo-Wschodniej, na gdyńskiej plaży pojawią się znani środowiskowi eksperci i influencerzy tj. Mateusz “emelejt” Beczkowiak, Tomasz „TheFakeOne” Milaniuk, Kamil „baddyG” Graniczka czy Nikodem “Konieko” Konieczny.

PGE eGdynia Sailing Days – jedyny tak turniej w Europie

Kolejną atrakcją w czasie PGE Superpucharu PLE będzie PGE eGdynia Sailing Days – żeglarski turniej esportowy organizowany przez Polski Związek Żeglarski i Polską Grupą Energetyczną. Odbędzie się on w ramach Gdynia Sailing Days – corocznego święta żeglarstwa w Gdyni, które znane jest wszystkim miłośnikom sportu i fanom żeglugi. To jedna z największych imprez regatowych w basenie Morza Bałtyckiego. Wydarzenie będzie łącznikiem między wirtualną rzeczywistością, a tradycyjnymi regatami.

Strefa Free 2 Play oraz gwiazdy gamingu

To nie koniec niespodzianek przygotowanych przez Polską Ligę Esportową. Na Plaży Miejskiej w Gdyni będzie dostępna strefa Free 2 Play, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Odwiedzający będa mogli zagrać w najpopularniejsze tytuły gier na monitorach i telewizorach LG, a także zmierzyć się z popularnymi graczami i influencerami. Wśród zaproszonych gości specjalnych będą między innymi: Marcin Gortat, Karol “Blowek” Gązwa, Piotr “Izak” Skowyrski, Wojtek “Łozo” Łozowski i Paweł “Leh” Lehmann. Przewidziane są liczne konkursy z nagrodami, a na fanów VALORANT czekać będzie specjalny BUS od Riot Games. Poinformujcie znajomych i rodzinę, bo 8-10 lipca esport przejmuje plażę w Gdyni.


źródło: PLE

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

PGE Superpuchar PLE już od 8 lipca na Plaży Miejskiej w Gdyni!

Polska Liga Esportowa powraca z turniejem esportowym do Trójmiasta. W ubiegłym roku PGE Superpuchar odbywał się na Stadionie Letnim w Gdańsku, tym razem ostatni turniej przed wakacjami odbędzie się na Plaży Miejskiej w Gdyni. Na odwiedzających czeka masa atrakcji. Przede wszystkim po raz drugi w historii zawodnicy powalczą o PGE Superpuchar Polskiej Ligi Esportowej, z pulą 25 tysięcy dolarów. Polskę w tych rozgrywkach reprezentować będzie Illuminar Gaming, które wygrało krajowe eliminacje podczas PLE.GG Gaming Weekend. Formacja ta w finale pokonała Wisłę All In! Games Kraków i tym samym wywalczyła sobie prawo partycypowania w gdyńskiej imprezie. Pozostałe bilety powędrują do trzech zagranicznych drużyn, które na pewno będą sporym wyzwaniem dla polskich zawodników.

Format tego turnieju nie będzie skomplikowany. Rozegranych zostanie sześć meczów w ramach drabinki podwójnej eliminacji. To znaczy, że przegrana drużyna, nie straci szansy na ostateczne zwycięstwo, a zmierzy się w „meczu o wszystko”.

To nie koniec emocji związanych z CS:GO. W sobotę 9 lipca na fanów czeka też All-Star Game. W nietuzinkowych spotkaniach zobaczycie m.in. drużynę HEINZ PLE ALL-STAR, którą przedstawiliśmy podczas PLE.GG Gaming Weekend. Zmierzy się ona z zespołem zaproszonych gwiazd międzynarodowych, a także najlepszą piątką zawodników z ALL-STAR Challenge, który można wykonywać przez cały czerwiec na allstar.ple.gg/challenge.

Również fani VALORANT znajdą w Gdyni coś dla siebie. Podczas PGE Superpucharu PLE zaplanowano finały drugiego splitu VALORANT East: United. Spotka się tam sześć europejskich drużyn, które od czwartku będą walczyć o 7,5 tys. dolarów, tytuł mistrza i awans w ekosystemie rozgrywek Riot Games. Tym samym w sobotę na odwiedzających czekają finały aż trzech turniejów esportowych!

Ponadto na Plaży Miejskiej w Gdyni będzie można podziwiać nietuzinkowe zawody FIFA 22, w których wystąpią nie tylko najlepsi polscy gracze, ale również influencerzy. Jakby tego było mało, w dniach 8-10 lipca rozegrane zostaną również regaty PGE e-Puchar Gdynia Sailing Days. Są to zmagania będące częścią esportowych zawodów podczas Gdynia Sailing Days, corocznego festiwalu żeglarskiego, który jest jedną z najważniejszych imprez regatowych w basenie Morza Bałtyckiego. Rywalizacja transmitowana będzie również na żywo na Twitchu Polskiej Ligi Esportowej.

W Gdyni każdy znajdzie coś dla siebie

Oprócz kibicowania esportowcom, będzie można również samemu spróbować sił w najpopularniejszych grach. Na widzów czekać będzie strefa FREE2PLAY, do której wjedzie oficjalny BUS VALORANT od Riot Games. W nim na odwiedzających czeka masa atrakcji, ale jakich, to dowiecie się na miejscu. Oprócz tego zgromadzeni widzowie będą mogli spróbować swoich sił w strefie simracingwej, gdzie będzie możliwość objęcia sterów symulatorów wyścigowych.

Oczywiście nie zabraknie także dobrego jedzenia, które dostępne będzie w strefie Heinz. Na fanów esportu i gamingu czeka więc wiele atrakcji. Jak rozpoczynać wakacje, to tylko z Polską Ligą Esportową. Zapraszamy 8-10 lipca do Gdyni!

Partnerami wydarzenia są: PGE Polska Grupa Energetyczna, Red Bull, the:protocol oraz Heinz i G2A.


źródło: PLE

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

PGE eSailing 2022 – wirtualni żeglarze na start!

Cykl wirtualnych regat zostanie zainaugurowany już w czerwcu. W dniach 3-5 czerwca zostanie rozegrany PGE e-Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego. Pierwszego i drugiego dnia regat odbędą się wyścigi flotowe, w których będą brać udział wszyscy zgłoszeni zawodnicy. Czołowa dziesiątka uzyska awans do niedzielnych wyścigów finałowych. Rozgrywka tego dnia transmitowana będzie na Twitchu PLE na żywo przez profesjonalne studio Polskiej Ligi Esportowej.
Następnie, w dniach 8-10 lipca rozegrane zostaną zawody PGE e-Puchar Gdynia Sailing Days. Są to regaty, będące częścią esportowych zmagań podczas Gdynia Sailing Days – corocznego festiwalu żeglarskiego, który jest jedną z najważniejszych imprez regatowych w basenie Morza Bałtyckiego. Rywalizacja transmitowana będzie na żywo na Twitchu PLE z profesjonalnymi komentatorami. Wydarzenie, poza wymiarem rywalizacji będzie miało charakter edukacyjny, promujący synergię sportu tradycyjnego i esportu.

We wrześniu czekają nas dwie imprezy. Najpierw, w dniach 9-11 września, odbędą się PGE Mistrzostwa Polski eSailing, a tydzień później – Wielki Finał PGE eSailing Pucharu Polski. Udział weźmie w nim czołowa dziesiątka zawodników całego cyklu, wyłoniona na podstawie rankingu aktualizowanego po każdych wirtualnych regatach. Finał odbędzie się podczas mistrzostw Polski klas olimpijskich w Gdańsku i będzie transmitowany na żywo na Twitchu PLE z profesjonalnymi komentatorami. Cykl wirtualnych regat zamknie grudniowy Zimowy e-Puchar PGE.

W regatach PGE eSailing Pucharu Polski mogą brać udział zawodnicy posiadający licencję sportową lub amatorską Polskiego Związku Żeglarskiego. Klasy regatowe, w których będą mierzyć się zawodnicy, zostaną określone przez organizatora. Platforma Virtual Regatta, na której toczyć się będą rozgrywki, jest dostępna dla użytkowników za darmo i to na wszystkich urządzeniach mobilnych: telefonach, tabletach i na komputerach (na wszystkich platformach jak: Android, IOS, Windows). Jedynym warunkiem jest rejestracja w programie z podaniem podstawowych danych i narodowości. Do wyboru jest cały szereg regat, w których można wystartować a osiągnięte wyniki gwarantują określoną liczbę punktów do rankingu.

Projekt eSailingu jest bardzo atrakcyjny, gdyż promocja występuje nie tylko w zakresie rozrywki, ale również na płaszczyźnie zarówno edukacyjnej, jak i sportowej, co daje dodatkowy potencjał i obszar do zagospodarowania przez PZŻ. Chcemy wykorzystać tę szansę, a perspektywa dołączenia esportu do rodziny olimpijskiej stwarza zupełnie nowe możliwości. Cały świat stawia na rozwój tej formy rywalizacji, także World Sailing i inne krajowe związki żeglarskie mocno rozwijają eSailing. Idziemy z duchem czasu, a współpraca z Polską Ligą Esportową i wsparcie PGE z pewnością przyczynią się do rozwoju wirtualnego żeglarstwa.

Tomasz Chamera, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego

Bardzo cieszy mnie nawiązanie współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim. To kolejny partner ze świata sportu, który nie tylko dostrzega potencjał inwestycji w rozgrywki esportowe, ale także szuka sposobów na dotarcie do nowej grupy fanów. eSailing rozwija się bardzo dynamicznie i mam nadzieję, że Polska Liga Esportowa dołoży kolejną cegiełkę do popularyzacji tych zmagań – mówi Paweł Kowalczyk, prezes Polskiej Ligi Esportowej.

Polscy zawodnicy w eSailingu uczestniczyli już w poprzednich latach w mistrzostwach świata oraz Pucharze Narodów eSailing organizowanych przez World Sailing we współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim. W ubiegłym roku eSailing stał się jedną z dyscyplin esportowych Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Wirtualne regaty żeglarskie znalazły się pośród pięciu wirtualnych sportów Olimpic Virtual Series w ramach MKOL. Władze światowego sportu olimpijskiego powołały też do życia cykliczną imprezę Olympic Virtual Series (OVS) – to pierwsze w historii, licencjonowane olimpijskie wydarzenie sportów wirtualnych. Pierwsza edycja odbyła się w dniach 13 maja – 23 czerwca 2021 roku. Kolejna edycja zaplanowana jest na przyszły rok.


źródło: PLE

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

PLE.GG Gaming Weekend

To pierwszy po pandemii event Polskiej Ligi Esportowej otwarty dla odwiedzających i kibiców, którzy mogą oglądać rozgrywki esportowe oraz zapoznawać się z nowymi grami. Są strefy Free2Play, strefy do oglądania PGE Dywizji Mistrzowskiej. Jest też możliwość oglądania najważniejszych zmagań mistrzostw świata Counter-Strike’a, ponieważ właśnie podczas tych dwóch dni odbywają się półfinały i finał PGL Major Antwerp 2022 z udziałem dwóch polskich zawodników. Liczymy, że fani polskiego Counter-Strike’a znajdą tu przestrzeń, aby wspierać tych najlepszych i przede wszystkim miło spędzić czas.

Paweł Kowalczyk, prezes Polskiej Ligi Esportowej

Trzeba przyznać, że program imprezy jest niezwykle bogaty. Po raz pierwszy w historii przewidziano kwalifikacje do PGE Superpucharu PLE, który w lipcu zostanie rozegrany w Gdyni, a także prezentację drużyny HEINZ PLE ALL-STAR, która weźmie udział w meczu pokazowym. To nie wszystko! Jednym z punktów programu był turniej FIFA 22, w którym wzięli udział najlepsi polscy zawodnicy, reprezentujący na co dzień kluby piłkarskie. Swoich sił spróbować mogli także amatorzy w specjalnie zaprojektowanych strefach Free2Play, gdzie zaplanowano m.in. turnieje w najpopularniejsze gry z zaproszonymi gwiazdami.

Wśród gości PLE.GG Gaming Weekend znalazło się wiele osobowości telewizyjnych, internetowych i sportowych, m.in.: Marcin Gortat, Maciej Kurzajewski, Wojciech „Łozo” Łozowski, Karolina Szostak, Karolina Pilarczyk, B.R.O, Rafał Maślak, Maciej Musiał, Rafał Jonkisz, Marcin Cejrowski, Y Iluzjonista.

Ta impreza jest świetną odskocznią od codzienności. Fani esportu mają szansę nie tylko spotkać się ze swoimi idolami, ale również z nimi zagrać. Emocje podczas gry są tak samo duże jak na prawdziwym boisku. Przed chwilą zagrałem mecz z Sebastianem, którego wcześniej nie znałem i to w grę, w którą ostatnio kompletnie nie grywam. Okazało się, że wygraliśmy mecz – coś niesamowitego! Można powiedzieć, że esport, granie i gaming łączy ludzi i to jest fajne.

Marcin Gortat, gwiazda światowej koszykówki

O tym, że esport to dyscyplina bardzo przyszłościowa mówił znany komentator sportowy, Maciej Kurzajewski:

Esport rozwija się niezwykle dynamicznie. Akurat w tej dziedzinie pandemia zadziałała na plus i esport jeszcze bardziej mógł rozkwitnąć. Cieszę się, że przez coraz większą grupę ludzi, również w Polsce, zaczyna być postrzegany jako pełnoprawna dyscyplina. Jeśli chodzi o ambicje, przygotowanie i mistrzowski poziom przypomina prawdziwy sport w klasycznym wydaniu.

Maciek Kurzajewski, komentator sportowy

Wiele przybyłych na imprezę gwiazd okazało się pasjonatami wirtualnych gier sportowych.

Jestem fanem sportu i esportu. Codzienne ćwiczę, a wieczorami, kiedy dzieci pójdą spać, odpalam konsolę i gram w piłkę nożną. To bardzo wymagająca gra – potrzebny jest świetny refleks i wysiłek umysłowy. Moim rekordem było dotarcie do trzeciej ligi. Nie gram jednak dla wyników, tylko dla funu. W domu mam specjalny pokój do gry – multimedialny, z dźwiękoszczelnymi drzwiami. To mój azyl.

Rafał Maślak, któremu towarzyszyła żona Kamila Nicpoń oraz dzieci

Poziom esportu jest coraz wyższy, a gry coraz ciekawsze i bardziej rozbudowane. Fanem gier jestem od dzieciństwa i uważnie obserwuję ten rynek. Dzisiejsza impreza to fajna promocja esportu. Uważam, że wiele wartościowych rzeczy, takich jak komunikacja czy zespołowość, można przenieść z esportu do swojego życia

Rafał Jonkisz

Oprócz rywalizacji esportowej na odwiedzających czekały strefy chilloutu, gdzie można było odpocząć i porozmawiać nie tylko z fanami esportu. Imprezę poprowadziła Kasia Węsierska – prezenterka Radia ESKA oraz Tomasz „Magvayer” Filipiuk – prezenter Polsat Games.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Gamingowe gwiazdy w centrum Warszawy – nadchodzi PLE.GG Gaming Weekend!

PLE.GG Gaming Weekend będzie wydarzeniem, na którym nie zabraknie emocji dla fanów cyfrowej rozrywki. W ciągu dwóch dni zgromadzeni widzowie będą mogli obejrzeć finałową kolejkę PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej, czyli czołowych rozgrywek CS:GO w Polsce, a także kwalifikacje do PGE Superpucharu PLE, który w lipcu zostanie rozegrany w jednym z nadmorskich kurortów. Fani będą też mogli obejrzeć prezentację drużyny HEINZ PLE ALL-STAR, która weźmie udział w meczu pokazowym, a także wspólnie śledzić na dużym ekranie fazę finałową PGL Major Antwerp 2022, jednej z najważniejszych międzynarodowych imprez esportowych w roku.

Jednak nie tylko fani popularnej strzelanki znajdą coś dla siebie. Rozegrany zostanie też turniej FIFA 22, w którym udział wezmą najlepsi polscy zawodnicy, reprezentujący na co dzień kluby piłkarskie. Swoich sił będą mogli spróbować także amatorzy w specjalnie zaprojektowanych strefach Free2Play, gdzie zaplanowano m.in. turnieje w najpopularniejsze gry z zaproszonymi gwiazdami. Do dyspozycji znajdą się również profesjonalne symulatory simracingowe, za pomocą których, fani wirtualnych wyścigów będą mieli okazję zmierzyć się na torach wyścigowych.

Oprócz rywalizacji esportowej na odwiedzających czekać będą strefy chillout, w których będzie można odpocząć i porozmawiać nie tylko z fanami esportu. Na miejscu pojawią się także foodtrucki z kuchnią z całego świata. Imprezę poprowadzą Kasia Węsierska (prezenterka Radia ESKA) oraz Tomasz „Magvayer” Filipiuk (prezenter Polsat Games).

Zapraszamy serdecznie media na ściankę prasową do wywiadów w sobotę od godziny 14:00, gdzie zaprosiliśmy następujące gwiazdy: Marcin Gortat (były koszykarz NBA, inwestor PLE), Maciej Iwański (prezenter/dziennikarz), Maciej Kurzajewski (prezenter/dziennikarz). Wojciech “Łozo” Łozowski (artysta muzyczny/streamer), Karol “Blowek” Gązwa (Youtuber/influencer), Karolina Szostak (dziennikarka/prezenterka telewizyjna), BRO (artysta muzyczny), Rafał Maślak (prezenter/model), Maciej Musiał (aktor), Rafał Jonkisz (prezenter/model), Kasia Dziurska (influencerka), Kacper Piechocki i Sebastian Adamczyk (siatkarze PGE Skry Bełchatów), Michał „MICHU” Müller (profesjonalny zawodnik CS:GO), Alan Andersz (aktor) oraz Olivier Janiak (prezenter telewizyjny).


źródło: PLE

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

HEINZ PLE ALL-STAR 2022 – wybierzmy razem drużynę gwiazd!

Runda Wiosenna PGE Dywizji Mistrzowskiej dobiega końca. Największe emocje czekają nas jednak podczas PLE.GG GAMING WEEKEND, kiedy to na LAN-ie zostanie rozegrana ostatnia, 11. kolejka zmagań. Wszystkie drużyny PGE Dywizji Mistrzowskiej przyjadą do Warszawy, gdzie nie tylko powalczą o jak najlepsze miejsce na półmetku sezonu, ale również bilety do kwalifikacji PGE Superpucharu PLE.

Jedną z największych atrakcji wydarzenia będzie oficjalne przedstawienie członków drużyny ALL-STAR. W jej skład wejdzie piątka najlepszych graczy Rundy Wiosennej PGE Dywizji Mistrzowskiej PLE oraz trener, wybrani w głosowaniu fanów. Podczas eventu w Warszawie drużyna HEINZ PLE ALL-STAR zagra wyjątkowy showmatch, gdzie w pełni będziecie mogli zobaczyć ich możliwości. W czerwcu zawodnicy przystąpią do wyjątkowych challenge’ów. Będą mierzyli się ze sobą i fanami na specjalnie zaprojektowanych do tego mapach. Finał HEINZ PLE ALL-STAR 2022 odbędzie się w lipcu podczas PGE Superpucharu PLE. Wówczas drużyna ALL-STAR stanie naprzeciwko międzynarodowego zespołu gwiazd.

Głosowanie na najlepszą piątkę oraz najlepszego trenera do drużyny ALL-STAR ruszyło 2 maja i potrwa do 15 maja. Uczestnicy głosowania będą też mogli odpowiedzieć na pytanie – dlaczego to właśnie ta drużyna będzie Twoim zdaniem najlepszym reprezentantem Polski na HEINZ PLE ALL-STAR Game? Na 5 osób, które udzielą najciekawszych odpowiedzi czekają atrakcyjne nagrody – bilety VIP na PLE.GG GAMING WEEKEND, umożliwiające wejście od kulis, spotkanie z drużyną ALL-STAR i inne atrakcje.

Głosy na drużynę ALL-STAR można oddawać na stronie allstar.ple.gg


źródło: PLE

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

VALORANT EAST: UNITED – zaczynamy drugi sezon!

Premierowy sezon VALORANT EAST: UNITED okazał się wielkim sukcesem. Wzięło w nim udział aż 100 drużyn z 20 krajów, które zagrały łącznie aż 2000 spotkań. W samych HUB-ach rywalizowało aż 5000 zawodników. To dowód na to, że scena VALORANTa bardzo mocno się rozwija, a zainteresowanie tym tytułem w kraju nad Wisłą rośnie z miesiąca na miesiąc.

Pod koniec ubiegłego roku Polska Liga Esportowa nawiązała współpracę z Riot Games i została wyłącznym operatorem turnieju VALORANT EAST: UNITED, w którym udział wzięli przedstawiciele 20 krajów, m.in. Polski, Czech, Słowacji czy Węgier. Rozgrywki, które rozpoczęły się pod koniec stycznia ubiegłego roku okazały się prawdziwym hitem, a zwycięska ekipa – Ownage trafiła bezpośrednio do VALORANT Regional League East: Surge.

Po udanym pierwszym sezonie nadszedł czas na drugą edycję. Wsłuchując się w głos uczestników, postanowiliśmy dokonać kilku zmian. Przede wszystkim zlikwidowany zostanie podział na regiony. To umożliwia rywalizację na międzynarodowym poziomie od samego początku, co przygotuje drużyny do gry w dalszych etapach piramidy rozgrywek. Zrezygnowano również z tzw. circuit points. Od teraz najlepsza drużyna z każdego Weekly Cup, zapewni sobie udział w Monthly Cupie. Z kolei finaliści comiesięcznego wydarzenia, otrzymają przepustki do finałów sezonu. Poza tymi zmianami schemat rozgrywek wygląda bardzo podobnie do tego, jaki już znaliśmy.

W pierwszym etapie odbędą się trzy Weekly Cupy, po których zawodnicy staną do rywalizacji w Monthly Cupie. Dwie najlepsze drużyny z pierwszych dwóch miesięcznych turniejów (łącznie 4) zagrają na Season Final. Po drugim miesięcznym Cupie będzie jeszcze ostatnia szansa na zakwalifikowanie się do zawodów finałowych dla dwóch drużyn. Pierwsze rozgrywki Weekly ruszają już wkrótce, bo 8 maja.

Oprócz turnieju dla drużyn, VALORANT EAST: UNITED to także rozgrywki w ramach solo HUB-ów z nagrodami indywidualnymi dla graczy. Te ruszają już 2 maja.
Rozgrywki Weekly i Monthly potrwają do czerwca. W lipcu odbędzie się Last Chance Qualifier – turniej ostatniej szansy, z którego dwa ostatnie zespoły uzupełnią stawkę Finału Sezonu. Mecze Weekly oraz Monthly Cupów będą transmitowane na kanale twitch.tv/veu_gg.

Harmonogram rozgrywek VALORANT EAST: UNITED:

  • #1 Weekly Cup: 8 maja
  • #2 Weekly Cup: 15 maja
  • #3 Weekly Cup: 22 maja
  • #1 Monthly Cup: 28-29 maja
  • #4 Weekly Cup: 5 czerwca
  • #5 Weekly Cup: 12 czerwca
  • #6 Weekly Cup: 19 czerwca
  • #2 Monthly Cup: 25-26 czerwca
  • Last Chance Qualifier: 2-3 lipca
  • Finały sezonu: 8-9 lipca (LAN)

źródło: PLE

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF