Ile kosztuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne?
W Polsce istnieje możliwość darmowej opieki medycznej w ramach korzystania z usług NFZ. Należy jednak być zatrudnionym w oparciu umowy o pracę, posiadać rentę lub emeryturę lub być ubezpieczonym przez bliską nam osobę.
Narodowy Fundusz Zdrowia, mimo że zapewnia darmowy dostęp do badań i lekarzy, nie jest idealnym rozwiązaniem. W razie problemów zdrowotnych musimy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ kolejki do specjalistów potrafią sięgać kilku a nawet kilkunastu miesięcy. Z tego powodu coraz więcej Polaków decyduje się na zakup prywatnej polisy zdrowotnej, która umożliwia szybkie i dogodne terminy wizyt, darmowe wizyty u specjalistów oraz badania diagnostyczne. Ile kosztuje takie rozwiązanie?
Po co nam polisa zdrowotna?
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne zapewnia:
- darmowe badania diagnostyczne,
- darmowe wizyty u specjalistów,
- szybkie terminy wizyt bez konieczności skierowania,
- szczepienia,
- domowe wizyty lekarza lub pielęgniarki,
- rehabilitację.
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne w ramach miesięcznej opłaty umożliwia nam szeroki zakres usług. Przede wszystkim czas oczekiwania na wizytę, zarówno u lekarza pierwszego kontaktu, jak i specjalisty – wynosi maksymalnie kilka dni roboczych. Nie ponosimy kosztów związanych z badaniami diagnostycznymi, możemy darmowo wykonać szczepienia czy konieczną rehabilitację, co łatwo sprawdzić w porównywarce, np. na https://rankomat.pl/ubezpieczenia-na-zycie/kalkulator.
Wiele ofert umożliwia również wykonanie droższych z reguły badań – zupełnie darmowo. Do takich badań zaliczyć możemy tomografię komputerową lub rezonans magnetyczny.
Ile kosztuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne?
Koszt prywatnej polisy zdrowotnej w dużej mierze zależy od nas samych, ponieważ to my wybieramy konkretną ofertę.
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne może kosztować nas od około 30 do nawet kilkuset złotych miesięcznie. Kwota będzie zależna od naszego wieku, stanu zdrowia i wariantu ochrony, jaki wybierzemy. Każda polisa oferuje inny zakres usług, zatem należy wcześniej różne oferty ze sobą porównywać.
Pakiety różnią się od siebie pod kątem liczby badań, które możemy wykonać, jak również listy specjalistów, którzy darmowo mogą nam pomóc. Każda polisa dostępna, np. https://rankomat.pl/ubezpieczenia-zdrowotne oferuje inną liczbę lekarzy oraz inne specjalizacje.
Część ubezpieczeń posiada wąski zakres możliwości, a kosztuje stosunkowo sporo. Sprawdzajmy jednak co dokładnie możemy wykorzystać w ramach takiej oferty, być może lista badań lub specjalistów będzie krótka, ale oferta zapewni nam inne ważne opcje, jak np. szczepienia.
Przed zakupem warto sprawdzać poszczególne oferty i dopasować ubezpieczenie do swoich potrzeb. Jeżeli mamy wysoki cholesterol i potrzebujemy regularnych badań, cierpimy na alergie lub posiadamy wrzody żołądka – wiemy jacy specjaliści będą nam potrzebni. Każdy z nas ma inne potrzeby, dla jednych będzie zatem ważny dermatolog oraz alergolog, dla innych gastrolog i okulista. Sprawdźmy przed zakupem czy konkretni specjaliści znajdują się na liście polisy, którą chcemy kupić. Przy wyborze nie kierujmy się zatem wyłącznie ceną produktu.