...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Działasz w Fintech? – dołącz do webinaru i osiągnij sukces w Hongkongu, Delcie Rzeki Perłowej oraz na innych kluczowych rynkach azjatyckich

HongKong

Hongkong to centrum finansowe Azji. Jest siedzibą dla banków oraz instytucji finansowych, gdzie 86% banków tradycyjnych stara się zaadoptować rozwiązania cyfrowe. Banki i instytucje finansowe na bieżąco szukają rozwiązań i dostawców oferujących nowe możliwości, z którymi mogli by podjąć współprace. W Hongkongu działa ponad 600 fintechów, z których 66% skupionych jest na działaniach B2B. Jest to również obszar, znajdujący się w pierwszej piątce adopcji rozwiązań fintechowych przez społeczeństwo, wśród rynków rozwiniętych. Ponad 46% fintechów w Hongkongu istnieje na rynku od ponad trzech lat, co świadczy o dogodnych warunkach na prowadzenie działalności właśnie na tym obszarze.

Polska Izba Handlowa w Hongkongu wraz z InvestHK zaprasza na sesję informacyjną mającą na celu przybliżenie realiów i zaprezentowania korzyści prowadzenia fintechu w lub z Hongkongu. Lokalny ekosystem obejmuje ponad 160 banków, ponad 160 firm świadczących usługi  w zakresie ubezpieczeń, ponad 800 firm specjalizujących się w zarządzaniu majątkiem, 8 banków wirtualnych oraz 4 ubezpieczycieli wirtualnych. Tak rozbudowany ekosystem, daje ogromne możliwości firmom, mającym w swojej ofercie cyfrowe usługi finansowe lub posiadającym rozwiązania B2B. Aż 44% założycieli fintechów w Hongkongu to osoby z zagranicy, a 56% to osoby z Chin Kontynentalnych lub Hongkongu.   Dodatkowo, Hongkong pozycjonował się na drugim miejscu w regionie Azji i Pacyfiku (po Chinach Kontynentalnych) co do wartości prywatnego kapitału inwestycyjego (USD 170.7 mld) w 2020.

Global FastTrack, do którego wzięcia udziału zaprasza Polska Izba Handlowa w Hongkongu, ma na celu skojarzenia i połączenia firm z dziedziny fintech z ponad osiemdziesięcioma korporacjami i inwestorami. Organizowany przez Polską Izbę Handlową oraz Brief.pl webinar, przedstawi bliżej możliwości i realia jakie oferuje Hongkong, Delta Rzeki Perłowej czy Azja, oraz przybliży szczegóły uczestnictwa w programie Global Fast Track.

Wydarzenie jest bezpłatne, ale wymagana jest rejestracja:

 

Zapisz się na webinar

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

#KiszlukRozmawia Extra 62 – FIlip Ziółek, Izba Handlowa w Hong Kongu

#KiszlukRozmawia Filip Ziółek

Grzegorz Kiszluk, redaktor naczelny BRIEF oraz Filip Ziółek, prezes Polskiej Izby Handlowej w Hong Kongu zapraszają na spotkanie z przedstawicielem Invest Hong Kong, które odbędzie się 20 lipca.

W ramach 11. edycji Rankingu 50. Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie 🏆 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu #eksperci: Szybka ścieżka do skalowania biznesu na azjatychich rynkach fintechowych!

Już 20 lipca o 10:00 dowiesz się:

  • dlaczego Fast Track to rynki azjatyckie na skróty,
  • dlaczego i jacy inwestorzy już na Ciebie czekają,
  • dlaczego Twój FinTech jest skazany na sukces w Azji,
  • dlaczego przez Hong Kong do Azji najłatwiej,
  •  gdzie zacząć, jak to działa i wskazówki krok po kroku,

a także sesja pytań i odpowiedzi – Ty decydujesz o tym, czego jeszcze się dowiesz o rynku azjatyckim!

W rozmowie udział wezmą:

  • Filip Ziółek – Polska Izba Handlowa w Hong Kongu
  • Max Lau – Invest HK

Kierowany przez InvestHK z centrum fintech’u w Azji, Program Fast Track daje szansę wszystkim, którzy chcą zaistnieć na rynkach Azjatyckich i poza nimi. Zakwalifikowane firmy zostaną zaprezentowane na Fintech Week 2021 od 1-5 listopada.

Global Fast Track skierowany jest do firm zajmujących się Commercial Banking, Investment, WealthTech and Capital Markets, Retail Banking, Personal Finance, InsurTech, RegTech, Digital Assets, Payments, and Environmental, Social, and Corporate Governance.

Wydarzenie jest bezpłatne, ale wymagana jest rejestracja: https://bit.ly/3qV0oSw

*Wydarzenie będzie w języku angielskim.

 

Grzegorz Kiszluk