...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Znamy Kapitułę konkursu Huawei Startup Challenge! II edycja [BRIEF PATRONUJE]

huawei konkurs startup challenge

Huawei Polska oraz Startup Academy ogłosili skład tegorocznej Kapituły konkursu Huawei Startup Challenge 2. Znaleźli się w niej uznani eksperci ze świata nauki, biznesu oraz administracji publicznej. Oceniającymi zostali m.in. Przemysław Kurczewski, Zastępca Dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Bartosz Sokoliński, Dyrektor Zarządzający ds. Innowacji i Technologii w Agencji Rozwoju Przemysłu.

Motyw przewodni drugiej edycji Huawei Startup Challenge brzmi #TechForBetterPlanet. W naborze poszukiwane są rozwiązania technologiczne, które pomagają walczyć z negatywnymi skutkami wpływu człowieka na środowisko naturalne. W ramach tegorocznej edycji, Huawei Polska wraz ze Startup Academy zaprosili do Kapituły konkursowej osoby z dużym doświadczeniem i dorobkiem w dziedzinach związanych z nowymi technologiami, ale także takie, które w swojej codziennej pracy realizują szereg zadań związanych m.in. z wdrażaniem Agendy Zrównoważonego Rozwoju ONZ, promocją postaw ekologicznych w społeczeństwie czy etycznym wykorzystaniem technologii.

W Kapitule konkursowej obecni będą m.in. przedstawiciele organów administracji publicznej – Przemysław Kurczewski, Zastępca Dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Bartosz Sokoliński, Dyrektor Zarządzający ds. Innowacji i Technologii w Agencji Rozwoju Przemysłu. Udział w ocenie zgłoszeń weźmie także Kamil Wyszkowski, Dyrektor Generalny UN Global Compact Network Poland.

kapitula-pr-huawei-startup-cha
Źródło: Huawei

Wśród ekspertów z sektora prywatnego i świata akademickiego, oceniających startupy, znaleźli się m.in. prof. Bolesław Rok – inicjator rankingu Startupy Pozytywnego Wpływu, który na co dzień specjalizuje się w badaniu odpowiedzialnego biznesu; prof. Piotr Płoszajski, ekspert z zakresu przemysłu 4.0; prof. Marcin Bajkowski – naukowiec działający w obszarze nowych technologii; prof. Aleksandra Przegalińska, promotorka i badaczka sztucznej inteligencji oraz jej zastosowania w codziennym życiu; dr Maciej Kawecki, prorektor ds. innowacji i współpracy w Wyższej Szkole Bankowej oraz Prezes Instytutu Lema.
Do grona oceniających w konkursie Huawei Startup Challenge dołączyły także dr. Bianka Siwińska, CEO w Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, która aktywnie wspiera udział kobiet w tworzeniu nowych technologii; Mirella Panek-Owsiańska, wieloletnia prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu, ekspertka ds. CSR i innowacji społecznych oraz Martyna Zastawna, która jest pionierką w budowaniu biznesu w duchu less waste, założyciela i prezeska WoshWosh.

W Kapitule konkursowej zasiądą również przedstawiciele Huawei oraz Krajowej Izby Klastrów Energii – partnera wspierającego konkurs Huawei Startup Challenge. Z ramienia Huawei Polska startupy oceniać będą Ryszard Hordyński, Dyrektor Strategii i Komunikacji oraz Agnieszka Pietrzak – Technology Cooperation Manager. Ze strony KIKE, w prace Kapituły włączy się Prezes Albert Gryszczuk, doświadczony menedżer w przedsiębiorstwach tworzących rozwiązania zaawansowane technologicznie.

Kapituła konkursu zbierze się 18 i 19 listopada 2021 r., kiedy to wybrana 40-tka startupów zaprezentuje swoje rozwiązania, a do następnego etapu wybranych zostanie 20 projektów, które wezmą udział w tytułowym wyzwaniu. Ostatnie posiedzenie Kapituły planowane jest na 17 grudnia 2021 r., w czasie którego wyłonionych zostanie 10 finalistów, którzy zyskają szansę na zaprezentowanie się na wielkiej gali wieńczącej konkurs. To w czasie tego wydarzenia poznamy zwycięzców drugiej edycji Huawei Startup Challenge! Wszystkie startupy, które chcą podjąć wyzwanie i powalczyć o nagrody o łącznej wartości 210 000 zł, mogą zgłosić swój udział w konkursie pod adresem https://huaweistartupchallenge.pl/.


Źródło: Huawei 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

New Reality Kick-Off – pierwsza konferencja na żywo, która udowodniła, że online działa!

New Reality Kick Off konferencja online

Podczas tej konferencji, każdy z ponad tysiąca uczestników, mógł zająć miejsce w sektorze VIP, mieć doskonały widok na scenę i idealnie słyszeć mówców. Taka sytuacja możliwa była tylko dzięki przejściu do online.

Organizatorzy New Reality Kick-Off – agencja eventowa Imagine Nation wraz z partnerami, udowodnili i pokazali, że możliwe jest realizowanie nawet olbrzymich eventów online. W konferencji, która odbyła się 5 maja, wzięło udział jednocześnie aż 1455 osób, które wcześniej zarejestrowały się na stronie internetowej konferencji. Po otrzymaniu linku do streamingu i wpisaniu indywidualnego hasła, mogli o wskazanej godzinie dołączyć do grona uczestników.

Chwilę po godzinie 15, na ekranach komputerów pojawił się prowadzący konferencję Tomek Kammel. Duże studio, rośliny, w dalszym planie widoczne miękkie kanapy – można było odnieść wrażenie, że gościmy na planie telewizji śniadaniowej. W rzeczywistości Tomek stał w pustym pomieszczeniu, a to co zobaczyli odbiorcy, było wizją scenografa i reżysera wydarzenia.

Każdy z gości, którzy byli rozmówcami Tomka, znajdował się gdzie indziej, mimo to „stali obok siebie”, „patrzyli sobie w oczy” i „ściskali dłonie”.

Wśród zaproszonych mówców znaleźli się kolejno: Artur Ucher – Prezes Zarządu Imagine Nation; prof. Aleksandra Przegalińska – filozofka i futurolożka; prof. Jerzy Bralczyk – mistrz słowa polskiego, językoznawca; Paweł Tkaczyk – ekspert od storytellingu, grywalizacji i budowania marki, bloger; Krzysztof Fajks – Creative Producer studia NEWMOTION zajmującego się kompleksową oprawą graficzną widowisk multimedialnych; Dominika Borawska – Dyrektor ds. produkcji w firmie VES, lidera na rynku usług Event Engeenering; Maciej Amanowicz – reżyser i producent telewizyjny, Marcin Morawski – Country Marketing Manager Dell Technologies. Dzielili się swoimi doświadczeniami zawodowymi związanymi z życiem i pracą online, wykorzystaniem najnowszych technologii, radami jak zatrzymać uwagę widza, jakim językiem do niego mówić i pomysłami na realizację tego typu wydarzeń.

W trakcie konferencji przeprowadzony został quiz dla uczestników, którego wyniki zostały podane, już po chwili. Widzowie zostali poproszeni o wejście na stronę kahoot.it i po wpisaniu podanego przez Tomka PIN’u weszli do gry. Dzięki aplikacji Kahoot, cała zabawa – łącznie z ogłoszeniem zwycięzców – trwała 4 minuty.

Jestem fanem życia w realu jednak, coraz częściej zmuszeni jesteśmy przechodzić do wirtualnej rzeczywistości. W ten niestandardowy sposób, podczas operacji na żywym organizmie chcieliśmy pokazać, co daje nam wirtualna rzeczywistość, pokazać że w onlinie wszystko jest możliwe i nie ma żadnych ograniczeń.

Artur Ucher, pomysłodawca konferencji 

New Reality Kick Off Krzysztof Fajks
fot. Imagine Nation
New Reality Kick Off Paweł Tkaczyk
fot. Imagine Nation

5 złotych zasad spotkań online według mówców New Reality Kick-Off

1. Zdobądź i zatrzymaj uwagę odbiorcy. Wydarzenia online wymagają od uczestników dużej staranności. Scenariusz i reżyseria muszą być przemyślane i zaplanowane klatka po klatce, a wypowiedzi uczestników merytoryczne, bez tzw. „lania wody”. Inaczej łatwo stracić uwagę odbiorców.

2. Mniej znaczy więcej. To zasada, która od lat sprawdza się w telewizji. Musisz zrozumieć, że to co ty masz w małym palcu, dla kogoś może być rocket science. Trzeba tak unifikować i upraszczać komunikat, żeby był dla wszystkich maksymalnie dostępny i uniwersalny.

3. Efekt pierwszeństwa i efekt świeżości. Psychologowie twierdzą, że najlepiej pamięta się pierwszą i ostatnią informację. Spróbuj poszerzyć tę regułę o trzeci punkt. Zastanów się, jakie są trzy najważniejsze informacje, które po spotkaniu z tobą powinien wynieść twój słuchacz. Prawdopodobnie tylko te trzy zostaną zapamiętane i wykorzystane. Percepcja słuchacza, który przebywa w domu jest inna niż w rozmowie tête-à-tête, w sali konferencyjnej.

3. Pokaż swój entuzjazm! Online sprawia, że większość ludzi zaczyna mówić płasko i bez emocji. Gdy dojdzie do tego klikanie myszką, szum, zakłócenia w połączeniu, głos prelegenta całkiem się spłaszcza. Jeśli chcesz dotrzeć z przekazem, musisz się zaangażować i włączyć swój entuzjazm. Profesor Bralczyk zaleca wyrazistość wypowiedzi, odpowiednią mimikę i intonację.

4. Patrz na zegarek. Konferencje nadawane i odbierane w domu często rozciągają się w czasie jak guma, co nie sprzyja percepcji widza. Z góry należy założyć, ile spotkanie potrwa. Idealna konferencja powinna trwać nie więcej niż 60 min. Nawet narada na wysokim szczeblu powinna mieć ramę czasową. Ważny jest konkret – mamy godzinę na załatwienia sprawy, przedstawiamy agendę, przeznaczamy na każdy jej punkt określoną ilość czasu. Wszystkie tematy i zagadnienia pokazujemy w sposób atrakcyjny i zrozumiały.

5. Bądź jak profesjonalny prezenter. Mówiąc, postaraj się zapomnieć, że to świat wirtualny, zwracaj się do kogoś, kogo sobie wyobrażasz, bądź własnym słuchaczem, czyli słuchaj tego, co mówisz.

Partnerzy wydarzenia:

Newmotion, VES


Źródło: informacja prasowa Imagine Nation 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

New Reality Kick-Off – pierwsza konferencja na żywo, która udowodni, że online działa!

new reality kick off

Już w przyszłym tygodniu - 5 maja, odbędzie się pierwsza w Polsce konferencja online prezentująca potencjał spotkań online.

To sytuacja bez precedensu. W czasach, kiedy organizacja eventów została zabroniona, a wszystkie imprezy odwołane, my zapraszamy na spotkanie. Bez obawy! Wszystko leganie, zgodnie z prawem i bez wychodzenia z domów.

Artur Ucher, Prezes Zarządu agencji Imagine Nation

Z dnia na dzień obudziliśmy się w Nowej Rzeczywistości. Rynek spotkań, imprez masowych i eventów został zamrożony. To wyjątkowy moment, który powoduje, że w niektórych dziedzinach czas musi przyspieszyć. Organizatorzy wydarzenia postanowili aktywnie zareagować na diametralną zmianę na rynku i przekierować energię z realnych eventów na wydarzenia online. O przejściu na działania online mówi się teraz dużo, ale faktycznie niewiele się dzieje, ponieważ nowe narzędzia w naturalny sposób budzą obawy – zarówno u organizatorów jak i odbiorców. 5 maja o godzinie 15.00 agencja IMAGINE NATION, wspólnie
z NEWMOTION Studio i firmą VES POKAŻĄ, że online działa! Podczas godzinnej, dynamicznej konferencji na żywo, będzie można przekonać się o potencjale i możliwościach, jakie daje online. Spotkanie poprowadzi Tomasz Kammel.

Prelegentami konferencji zgodzili się zostać specjaliści i mentorzy o najbardziej znanych nazwiskach, najlepsi z najlepszych: prof. Aleksandra Przegalińska – filozofka i futurolożka; prof. Jerzy Bralczyk – mistrz słowa polskiego, językoznawca; Paweł Tkaczyk – ekspert od storytellingu, grywalizacji i budowania marki, bloger; Krzysztof Fajks – Creative Producer studia NEWMOTION zajmującego się kompleksową oprawą graficzną widowisk multimedialnych; Dominika Borawska – Dyrektor ds. produkcji w firmie VES, lidera na rynku usług Event Engeenering; Maciej Amanowicz – reżyser i producent telewizyjny, Marcin Morawski – Country Marketing Manager Dell Technologies oraz Artur Ucher – Prezes Zarządu agencji IMAGINE NATION.

new reality kick off

Po zakończeniu konferencji uczestnicy będą mogli zadawać pytania w czasie sesji Q&A. Odpowiedzą na nie eksperci z agencji IMAGINE NATION, firmy VES oraz NEWMOTION Studio. Uczestnicy otrzymają także case study projektu.

Wydarzenie adresowane jest zarówno do przedstawicieli małych i średnich firm, jak i osób zajmujących się marketingiem w dużych firmach i korporacjach.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba uczestników ze względu na streaming ograniczona jest do 1000 osób, dlatego chętni proszeni są o wcześniejszą rejestrację na stronie New Reality Kick-Off.

Znaleźliśmy się w nowej rzeczywistości, na którą technologicznie jesteśmy gotowi już od dawna. Pokażemy, co jest możliwe. Przekonamy Cię, że spotkania online mogą być ciekawe i naprawdę działają.

Artur Ucher, organizator konferencji

Agenda New Reality Kick-Off
5 maja, godz. 15.00-16.00

Artur Ucher, IMAGINE NATION -„Po co to robimy?”
Prof. Aleksandra Przegalińska – „Online działa”.
Prof. Jerzy Bralczyk -„Jak mówić, żeby nas słuchano?”
Paweł Tkaczyk -„Gry i grywalizacja, czyli jak angażować publiczność”.
Krzysztof Fajks, NEWMOTION – „Granicą jest wyobraźnia”.
Dominika Borawska, VES – „Możliwości techniczne – co wybrać?”
Maciej Amanowicz i Tomasz Kammel – „Reżyseria i prowadzenie wydarzeń w wirtualnym świecie”.
Marcin Morawski, Dell Technologies – „Online oczami Klienta”.
Artur Ucher, IMAGINE NATION – „New Reality”

Partnerzy wydarzenia:

Newmotion, VES


Źródło: informacja prasowa Imagine Nation 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF